Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Voi baga in aceasta iarna motorul la chopperit asa ca , voi vinde de pe el tot ce nu intra in planurile de viitor .

Sissy bar GIVI cu tot cu prinderi 150 E

Ghidon original 100 E

Suporti coburi cu tot cu prinderi GIVI 75e

Coburi GIVI material gros (PUTIN UZATI) 75 E

Tobe SILVER TAIL tot ansamblul 400 E

schimb si pedalele custom( inox plin) fata cu unele originale +diferenta 20 e

cele de la pasager le-am dat jos 30e nu vreau si schimb le pastrati voi pe cele originale

post-9934-1287221221_thumb.jpgpost-9934-1287221293_thumb.jpgpost-9934-1287221312_thumb.jpg

post-9934-1287221346_thumb.jpgpost-9934-1287221365_thumb.jpgpost-9934-1287221395_thumb.jpg

post-9934-1287221449_thumb.jpgpost-9934-1287221647_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma framanta o intrebare de mai mult timp ... poate ma baga cineva in seama ... :D

a incercat cineva sa schimbe jantele de shadow 750 Ace cu unele turnate ? ... am cautat pe ebay mai mult timp si pe alte site-uri

dimensiunile gumei fata de shadow sunt 120/90/17 ... cel mai aproape de acest standard mi se pare janta fata de marauder 800 ... tare ma mananca in dos sa iau una ... am sa fac masuratorile ... cunosc pe cineva care are un marauder ... daca se pupa cu cea de pe shadow va spun ... poate n-oi fi singurul "sanatos " de pe-aici ... daca stiti mai multe in acest sens ... deranjati-ma inutil pe privat sau aici .... daca n-oi plictisi pe cineva ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand ghidon cromat HighwayHawk model Wishbone 55-510, special pentru Honda Shadow VT 600 sau Steed. Grosime la mansoane - 1'', in rest 1 1/4''. Impecabil, aproape nou, fara defecte. Pret final 400 lei. Detalii la 0727302027

post-48013-1287914857.jpg

post-48013-1287914898_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Ghidon original 100 E

Suporti coburi cu tot cu prinderi GIVI 75e

Coburi GIVI material gros (PUTIN UZATI) 75 E

Tobe SILVER TAIL tot ansamblul 400 E

schimb si pedalele custom( inox plin) cu unele originale( doar cele din fata ) +diferenta 20 e

cele de la pasager le-am dat jos 30e nu vreau si schimb le pastrati voi pe cele originale

post-9934-1287221221_thumb.jpgpost-9934-1287221293_thumb.jpgpost-9934-1287221312_thumb.jpg

post-9934-1287221346_thumb.jpgpost-9934-1287221365_thumb.jpgpost-9934-1287221395_thumb.jpg

post-9934-1287221449_thumb.jpgpost-9934-1287221647_thumb.jpg

sissy barul sa vandut au ramas restul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Se vind urmatoarele:

- kit DPM FURCA LUNGA pentru VT 600 C : juguri + tendoane (din poza)

- la pachet dau si farurile (din poza).

- tobe originale

- aripa spate originala (nu e in poza)

- rezervor original (nu e in poza)

- risere originale, oglinzi originale, far original, comenzi originale, scarite originale (nu sunt in poza)

 

relatii la 0744 65 75 99

 

kitul de furca + faruri arata cam asa:

post-57114-1299093508_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tobe custom Silver Tail -400 e daca facem schimb adica mi le dai pe cele originale le las la 300 e,suporti coburi GIVI +coburi GIVI 150e pe partea de jos la coburul din dreapta trebuie pus ( lipit) o bucata de vinilin ptr estetica am incercuit cu rosu unde este problema ,ghidon original 100 e,pedale custom(au si rol de crash paduri) pasager&pilot 70 E+ cele originale de fata la schimb

post-9934-1299125050_thumb.jpgpost-9934-1299125057_thumb.jpg

post-9934-1299125064_thumb.jpgpost-9934-1299125070_thumb.jpg

post-9934-1299125076_thumb.jpgpost-9934-1299125102_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As vrea sa va intreb de unde ati achizitionat pentru primavara asta : filtru de ulei + ulei si filtru aer. Prin raspunsurile tututor poate gasim oferte mai bune. Eu unul caut pentru Shadow VT600 din 95 Multumesc :laugh: :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As vrea sa va intreb de unde ati achizitionat pentru primavara asta : filtru de ulei + ulei si filtru aer. Prin raspunsurile tututor poate gasim oferte mai bune. Eu unul caut pentru Shadow VT600 din 95 Multumesc :laugh: :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As vrea sa va intreb de unde ati achizitionat pentru primavara asta : filtru de ulei + ulei si filtru aer. Prin raspunsurile tututor poate gasim oferte mai bune. Eu unul caut pentru Shadow VT600 din 95 Multumesc :laugh: :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As vrea sa va intreb de unde ati achizitionat pentru primavara asta : filtru de ulei + ulei si filtru aer. Prin raspunsurile tututor poate gasim oferte mai bune. Eu unul caut pentru Shadow VT600 din 95 Multumesc :laugh: :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As vrea sa va intreb de unde ati achizitionat pentru primavara asta : filtru de ulei + ulei si filtru aer. Prin raspunsurile tututor poate gasim oferte mai bune. Eu unul caut pentru Shadow VT600 din 95 Multumesc :) :) :) :D

 

Filtru de ulei si ulei gasesti la kronau destul de ieftin, eu am filtru de aer k&n, mai scump dar merita. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mi-am cumpatat si eu filtre K&N pentru al meu VT600. Inca nu le-am montat dar, am inteles ca in momentul in care montez filtru de aer trebuie reglata carburatia ca ar baga mai mult aer decat unul obisnuit. Chiar asa e? Nu am apucat sa citesc nnimic despre ele si in cazul in care trebuie sa reglez carburatoarele cam pe unde ma indrumati sa ma duc?

 

Urmatorul proiect ar fi un dynojet dar am nevoie de opinii si pareri de la cei care l-au montat deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mi-am cumpatat si eu filtre K&N pentru al meu VT600. Inca nu le-am montat dar, am inteles ca in momentul in care montez filtru de aer trebuie reglata carburatia ca ar baga mai mult aer decat unul obisnuit. Chiar asa e? Nu am apucat sa citesc nnimic despre ele si in cazul in care trebuie sa reglez carburatoarele cam pe unde ma indrumati sa ma duc?

 

Urmatorul proiect ar fi un dynojet dar am nevoie de opinii si pareri de la cei care l-au montat deja.

 

 

ce fel de dynojet? kit de jigloare? sau CDI? sau?

 

 

sfatu meu e... cumpara tot ce e nevoie, -----dinojet, etc.

si dupa aia, reglare carburatie,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Adda. Intr-adevar CryAngel are dreptate. Cel mai bine ar fi sa ti le iei pe toate si dup-aia rejetezi carbul. Teoretic orice interventie asupra ansamblului: filtru aer-evacuare-CDI (FMS) duce automat la o ajustare a carburatiei. La motoarele pe injectie nu mai faci nimic ci doar reglezi FMS-ul. Motoarele pe carburatie obligatoriu trebuiesc rejetate.

N-as putea sa-ti spun unde sa te duci in mod precis. Atat stiu, ca aproape orice dealer si atelier moto ar trebui sa aiba tot ce le trebuie pentru ajustarea unui carburator. Good luck!

 

FMS= Fuel Management System

Editat de razvanescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc CryAngel si Razvanescu. so...pentru moment am doar filtrele si am moto pe carburatie. ma gandeam ca sezonul asta sa cumpar si dynojet , oricum acum nu mai am bani si de el dar incepeam sa ma informez din timp cam ce am de facut. in cazul asta e ok sa schimb filtru si carburatia sa o fac dupa ce-mi cumpar si montez dynojetul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc CryAngel si Razvanescu. so...pentru moment am doar filtrele si am moto pe carburatie. ma gandeam ca sezonul asta sa cumpar si dynojet , oricum acum nu mai am bani si de el dar incepeam sa ma informez din timp cam ce am de facut. in cazul asta e ok sa schimb filtru si carburatia sa o fac dupa ce-mi cumpar si montez dynojetul ?

 

N-ar strica si 2 tobe "libere" :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...