Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fara a face pe marele cunoscator, pentru proaspetii detinatori de Shadow 600 in primul rand felicitari si la cati mai multi Km, in al doilea rand cititi cu atentie topicul, veti gasi multe raspunsuri la intrebarile voastre.

Revin la problema uleiul folosit: conditie de baza sa fie pentru motociclete in 4 T (asta fiindca au fost detinatori care credeau ca merge si ala auto), 10W40 norma API SF/SG, producatorul nespecificand o firma agreata, alegerea ramanand la latitudinea voastra: Aral, Motul, Castrol, Mobil 1, Repsol, etc.

Respect. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand stop si suport numar cu iluminator de shadow 600. Le-am dat jos de pe umbra mea pentru ca am modificat-o!

 

Stopul 150 lei

Suportul 80 lei

 

Preturile includ expedierea cu posta ramburs.

post-17617-1205258071_thumb.jpg

post-17617-1205258086_thumb.jpg

post-17617-1205258103_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma absolvirii scolii de pietoni pe 3 luni(116km/h in localitate :rusinica: ) ,am zis sa-mi mai sterg si eu ,,umbra'' de praf... si asa am ajuns la carburatoare,care au asa ceva iar aceasta membrana are o parere proprie despre cum trebuie sa arate adica cu ceva gauri in ea.Trebuie urgent sa-i schimb parerea...asa ca va rog frumos ajutati-ma cu o idee,sugestie sau chiar piesa,daca o aveti(contra cost,bineinteles). :crack:

Editat de conu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mari maestri ai umbrelor, cu parere de rau va anunt ca nu am gasit nimic la salon chromat, decat ceva echipament mi-am luat, respectiv o casca si o geaca (sa ma tina intreg, sa nu vin pe bucati). Am o intrebare , exista cineva de la care pot cumpara diferite piese chromate, fara sa mai stau sa astept sa fac comenzi pe net sa.... ca sunt satul de din astea. Pt. 750 VT C2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma absolvirii scolii de pietoni pe 3 luni(116km/h in localitate :rusinica: ) ,am zis sa-mi mai sterg si eu ,,umbra'' de praf... si asa am ajuns la carburatoare,care au asa ceva iar aceasta membrana are o parere proprie despre cum trebuie sa arate adica cu ceva gauri in ea.Trebuie urgent sa-i schimb parerea...asa ca va rog frumos ajutati-ma cu o idee,sugestie sau chiar piesa,daca o aveti(contra cost,bineinteles). :crack:

 

Vezi ca ti s-au dat doua ID-uri mai sus @dealer si @distribuitorul inceraca la ei.

Vezi ca poti fi exmatriculat din scoala de pietoni dupa o luna daca vorbesti frumos la politie si trecu un examen. Cel putin un prieten a reusin dupa ce a fost prins cu o viteza si mai mare.

Editat de pirvulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor pe langa faptul ca salonul m-a dezamagit, dar nu are rost sa intru in detalii, am si eu o problema

voi cum curatati lantul si il ungeti? are o pozitie foare ciudata....eu ma gandeam la un suport cu care sa ridic roata spate dar nu prea stiu ce model, care se potriveste...........voi aveti asa ceva? :rusinica:

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 13:56 -------------
si inca ceva....eu mi-am comandat un filtru de aer dar se pare ca nu se potriveste in dreptul admisiei, probabil ca este pentru modelele de pana in '98....deci nu am ce face cu el, vreau musai sa-l schimb...caci am schimbat tot, numai filtrul de aer mi-a ramas

aveti idee unde gasesc un filtru? tb sa ajung la moto mania in pipera...au ei acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor pe langa faptul ca salonul m-a dezamagit, dar nu are rost sa intru in detalii, am si eu o problema

voi cum curatati lantul si il ungeti? are o pozitie foare ciudata....eu ma gandeam la un suport cu care sa ridic roata spate dar nu prea stiu ce model, care se potriveste...........voi aveti asa ceva? :rusinica:

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 13:56 -------------</small><br/>si inca ceva....eu mi-am comandat un filtru de aer dar se pare ca nu se potriveste in dreptul admisiei, probabil ca este pentru modelele de pana in '98....deci nu am ce face cu el, vreau musai sa-l schimb...caci am schimbat tot, numai filtrul de aer mi-a ramas

aveti idee unde gasesc un filtru? tb sa ajung la moto mania in pipera...au ei acolo?

 

Filtru de aer cod 10050790 de pe louis.de, vezi ca sunt o groaza care adus de pe louis. nu prea are nimeni in stoc.

 

Lant. pentru curatare este usor: cureti partea de jos mist moto cureti din nou lantul care a ajuns jos. Din 3 miscari l-ai curatat.

 

Ungere: Cauti o portiune dreapta libera de ~ 10 m sa zicem. Pui moto la inceput. Chemi un prieten. Pui prietenul sa impinga usor la moto in timp ce tu dai cu sprei pe lant.La capatul parcelei pui moto pe cric. Dai bere la prieten. Daca mai vrei sa insisti reiei operatia. Nu de prea multe ori ca se imbata prietenul si scapa moto pe jos. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ungere: Cauti o portiune dreapta libera de ~ 10 m sa zicem. Pui moto la inceput. Chemi un prieten. Pui prietenul sa impinga usor la moto in timp ce tu dai cu sprei pe lant.La capatul parcelei pui moto pe cric. Dai bere la prieten. Daca mai vrei sa insisti reiei operatia. Nu de prea multe ori ca se imbata prietenul si scapa moto pe jos. :rusinica:

buna asta... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand gluma la o parte chestia asta e pe bune si verificata in cazul in care nu ai cric ca ridici roata spate.

Asa fac si eu coane,numai ca eu imping moto si tot eu dau cu spray...deci berea o beau singur cind termin :crack: :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa fac si eu coane,numai ca eu imping moto si tot eu dau cu spray...deci berea o beau singur cind termin :crack: :crack:

 

Eu am facut aceasta operatie din postura prietenului :crack: . Si oricum nu are nici un fun sa bei singur :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10003299 cred ca voi alege acesta varianta, e ceva mai simpla...berea oricum vine, dar asa poti face mai multe chestii

ce ziceti? este ok?

are cineva idee unde gasesc un shoei RJ Platinium R? sau chiar si rj simplu? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10003299 cred ca voi alege acesta varianta, e ceva mai simpla...berea oricum vine, dar asa poti face mai multe chestii

ce ziceti? este ok?

 

Ce pot sa-ti spun ca am folosit pentru cruiser cric normal de masina. Sunt perfecte alea vechi de Dacie deoarece sunt mai stabile. Chestia aia pe care o arati pare f fragila si nesigura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Filtru de aer cod 10050790 " pe louise la acest cod sunt o gramada de filtre KN....nu prea imi dau seama care e faza

nu vad nimic care sa semene cu ce am eu nevoie

 

Aia e o poza generica pentru toate K&N-urile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot cu cricul de dacie ma descurc,eventual pundesupra lui o bucata de scandura sa aiaba aca punct de sprijinambele suparafete de contact cu cadru :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...