Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

Va salut cu tot respectul domnilor! Am 20 de ani, nu am mers in viata mea cu motorul, nici macar cu scuter(decat pasager). Rusine! Indraznesc sa postez aici pentru a va cere opinia, vreau sa stiu daca voi credeti ca m-as descurca la manuirea acestei superbe masinarii. Am 1,86 si 85 de kg, greutatea ei nu ma sperie dar banuiesc ca exista multe alte chestii de care ar trebui sa tin cont. Initial ma orientasem catre naked (bandit/hornet/monster) dar.. parca nu-mi iese din cap personalitatea shadow-ului. Va multumesc!

 

 

nici eu nu avusesem sansa sa merg cu motor\scuter\moped etc....si nu am avut nici o problema cu a mea (pana acum);

la inceput m-a speriat greutatea ei dar ...dupa ce te obisnuiesti putin cu ea e super

eu am 1,80 si 65kg asa ca ar trebui sa-ti fie si mai usor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trist ..... Mi-au venit piesele si am constatat ca bara pentru farurile adiacente alea doua mai mici nu se poate pune la mine ca motorul este deja "aranjat " de cel de la care l-am luat... :kali: asa ca o vand . Eu am dat pe ea 39eur plus transport, o vand cu 30 daca vrea cineva...

Imi vine sa urlu ca eu vroiam sa il fac cu 3 faruri si acum trebuie sa imi storc creierasii cum sa mai adaug alea 2 faruri , ori de crashbar ori cu coliere :rolleyes:

Deci care vrea bara sa urle, dar doar in Bucuresti ca nu ma pricep la din astea cu expediat cu curieri...

imi vine sa sparg monitorul :banana:

as vrea eu bara dar nu sunt din buc, ;) .daca o poti totusi trimite o cumpar eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, multumesc pentru raspuns! As mai avea niste nelamuriri: diferenta dintre un 600cmc si 750 e mare (in sensul de "sesizabila") avand in vedere ca sunt incepator? Intru cumva pe taramul inconstientei daca imi iau de 750?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, multumesc pentru raspuns! As mai avea niste nelamuriri: diferenta dintre un 600cmc si 750 e mare (in sensul de "sesizabila") avand in vedere ca sunt incepator? Intru cumva pe taramul inconstientei daca imi iau de 750?

 

La mine prima motocicleta a fost un marauder de 800, iar la fosrte scurt timp un VN de 800, si nici eu nu ma urcasem nici macar pe scuter si sant si mai slabut decat tine...1.80 | 72 Kg. Si nu am avut nici o problema cu greutatea motocicletei si este mai grea decat un shadow, si nici cu puterea motocicletei! Am fost constient ca sunt incepator si cred ca i-am dat a 5-a ( Vn-ul avand 5 trepte fata de Shadow care are doar 4) abia dupa vreo 3 luni de mers :rolleyes: . Odata a trebuit s-o ridic de jos ( o poveste cu o cazatura la o viteza de 5 km din cauza cablului de ambreaj care s-a tupt intr-o deaccelerare combinata cu carosabil rupt ) si m-am mirat de cat de usor am reusit s-o ridic... :banana:

 

Ori dak iti iei de 600 ori de 750 eu zic ca o sa te obisnuiesti...Succes cu carnetu'....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori dak iti iei de 600 ori de 750 eu zic ca o sa te obisnuiesti...Succes cu carnetu'....

 

Multumesc mult! Asfalt uscat si sper sa ajung si eu la intrunirile voastre cat de curand :rolleyes: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult! Asfalt uscat si sper sa ajung si eu la intrunirile voastre cat de curand :banana: !

 

Cu orice motor de obisnuiesti , indiferent de gabarit si putere, important e sa fii echilibrat si sa-ti cunosti limitele inainte sa cunosti motorul...sa nu uiti de ce-ai intre picioare :rolleyes:, mai ales la inceput.

La inaltimea si greutatea ta ti-ar trebui minim un motor de 600 cc.

 

PS: Eu sunt cam in ceata, din ce-ai postat reiese ca inca nu ai motor, dar la profil apari cu Honda Shadow ..gata inmatriculat. Deci?

Editat de Chisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea eu bara dar nu sunt din buc, :rolleyes: .daca o poti totusi trimite o cumpar eu.

 

Merci, dar nu o mai dau, ca o sa modific motorul, la sugestia lui sigmund care imi da si 2 tablite de inox sa cobor bara cu semnalizarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda shadow -scula tata-tocmai ne-am intors din Grecia si in 2400 de km am mers ata-o singura pb -s-a ars un bec la un proiector,dar asta nu se pune ca sunt aditonale! in curand pozepost-8528-1210081022_thumb.jpg
Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Eu sunt cam in ceata, din ce-ai postat reiese ca inca nu ai motor, dar la profil apari cu Honda Shadow ..gata inmatriculat. Deci?

 

Entuziasmul e de vina, scuze! :rolleyes: am updatat informatiile de profil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are careva ...de vanzare tobe de vt 600...nu conteza daca sunt zgariate.....dar sa fie tefere, nu indoite sau sub orice alta forma

:rolleyes:

 

varianta de pe louis pentru cele after este ceva prea scumpa pentru bugetul meu actual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are careva ...de vanzare tobe de vt 600...nu conteza daca sunt zgariate.....dar sa fie tefere, nu indoite sau sub orice alta forma

:rolleyes:

 

varianta de pe louis pentru cele after este ceva prea scumpa pentru bugetul meu actual

uite aici are mai multe baiatu si nu e scump de loc sa riti care aveti nevoie-farul l-am luat eu

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

scula tata!!!!

hai cu pozele ca sunt curios de ce este in stare si a mea.....eu inca nu am apucat sa at atata drum cu ea

iete poze /index.php?showtopic=207277

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare man, pozele sunt super...mai ales cele de la meteora, cam vreu sa ajung si eu pe acolo

sper sa gasesc niste atv-uri ceva mai mari :) ...nu de altceva dar sunt ecologist si nu vreau sa folosesc pungi

 

cate ore ai facut pana in grecia?..banuiesc ca te-ai oprit prin bulgaria...

poti da mai multe detalii? drum (pe unde), cazare (unde si cat)..... :laugh:

 

uite aici are mai multe baiatu si nu e scump de loc sa riti care aveti nevoie-farul l-am luat eu

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

i-am dat un mail la care nu mi-a raspuns

l-am sunat la numarul la numarul afisat si mi-a raspuns o voce dubioasa care spune ca are de vanzare piese de mercedes...

tu cum ai dat de el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand ghidon si far originale de honda vt 600 c shadow-pret 100 lei buc-negociabil aveti o poza doua in linkul din semnatura

 

vand ghidon si far originale de honda vt 600 c shadow-pret 100 lei buc-negociabil aveti o poza doua in linkul din semnatura

sau AICI

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat anu' acesta de customizat motorul. In iarna o sa mai dau unele piese la cromat dar momentan m-am oprit. Si din seria before, after:

 

Inainte:

post-26486-1210531310_thumb.jpg

 

Dupa

post-26486-1210531319_thumb.jpg

 

O viziune artistica :lol: : Shadow in fum de scrumbii la gratar:

post-26486-1210531329_thumb.jpg

 

Si pentru cei care au mancat, masina de fum :lol:

post-26486-1210531341_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si la multi ani pentru ziua de sambata.

Am zis ca a sosit momentul sa ma prezint si eu pe topicul asta.

Am achizitionat acum o luna o Umbra de 600.

 

VT 600C din 96, km reali 21.887

Consumabile noi noute (kit de lant , caucioace, filtre). Motorul arata impecabil, si suna extraordinar. Din pacate tobe doar stoc, dar sper sa remediez asta in timp.

Pe langa asta a venit si cu coburi si butoias de scule.

 

Ce m-a dezamagit a fost ca nu s-a tinut de cuvant neamtul si nu mi-a dat sissy bar-ul. Dar pentru pretul ei (3000 cu rar si itp facut), eu sunt foarte multumit.

 

Poze dupa cum urmeaza:

 

post-25145-1210591115_thumb.jpg post-25145-1210591159_thumb.jpg

 

post-25145-1210591223_thumb.jpg post-25145-1210591251_thumb.jpg

 

 

Nu va uitati la praful de pe ea, in acel moment am vazut-o prima data, si tocmai era adusa de la RAR in Mures. Acuma motorisca sta in Bistrita si ma asteapta. Numerele facute, acte complete, RCA facut. Singura problema era ca nu imi sosise geaca sa pot sa merg cu ea la Cluj. Tocmai de asta am facut cu ea doar 50 de km, pe drumuri mai necirculate.

 

Va salut Umbracilor. Grija mare si asfalt uscat.

 

LE: scuze, am uitat ca am postat intrebarea cu benzina acum 2 saptamani. Atunci m-am intalnit prima data in persoana cu ea de cand era acasa, si eram tare entuziasmat....

 

Odata a trebuit s-o ridic de jos ( o poveste cu o cazatura la o viteza de 5 km din cauza cablului de ambreaj care s-a tupt intr-o deaccelerare combinata cu carosabil rupt ) si m-am mirat de cat de usor am reusit s-o ridic... :lol:

 

 

Oricat de grea ar fi motocicleta, sincer, e foarte simplu de ridicat o motocicleta.

Uite, ca si comparatie:

 

Asa da:

 

Si asa nu: http://www.youtube.com/watch?v=4T7Np6yLMmw

 

Observi diferenta. Eu pe a mea am scapat-o pe scarite pe un drum de tara si am ridicat-o cu o mana doar. Tinand de ghidon. Sa nu uitam, Umbra are 213 kile.

Editat de dru_kl3in
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricat de grea ar fi motocicleta, sincer, e foarte simplu de ridicat o motocicleta.

Uite, ca si comparatie:

 

Asa da:

 

Si asa nu: http://www.youtube.com/watch?v=4T7Np6yLMmw

 

Observi diferenta. Eu pe a mea am scapat-o pe scarite pe un drum de tara si am ridicat-o cu o mana doar. Tinand de ghidon. Sa nu uitam, Umbra are 213 kile.

 

Da...interesant cum se ridica motocicleta...dar si eu am ridicat-o tot ca si tine...de ghidon. Pare mai incomod cu spatele... :lol:

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

asta e a mea dupa o mica transformare. am pastrat locul pt pasager si sysy barul dar caut sa-mi fac o sha mai subtire pt 2 locuri gen Corbin.acum ii faceam suportul lateral pt numar. e din 1997, 20 mii km, totul nou schimbat ea. e si de vanzare la 3500. tobe SilverTail.se aud super.e pe bursa.n-am reusit sa uploadez poze. dau browse, dau upload si cica nu am selectat file sa upload. :lol:

Editat de malignus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dau browse, dau upload si cica nu am selectat file sa upload. :lol:

 

 

E din cauza ca pozele sunt peste 1 mega. Micsoreaza-le si nu cred ca o sa fie probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi, mare dreptate ai avut:)

 

Faina e.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...