Sari la conținut

HONDA SHADOW ZONE


dead_man_walking
 Share

Postări Recomandate

Foarte tare maestre, super frumoasa, gen bobber

mersi, cam asta era ideea da la noroaiele noastre infunzi radiatorul daca scoti aripa fata. schimba cineva suporti drepti de aripa ( negri ar fi de vis) cu cei curbati cromati? sau unde sa gasesc unii drepti? ii poate face careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte tare arata negru mat....

nu arata a bobber, dar imi place foare mult ghidonul

poti pune si o poza facuta din stanga? m-am gandit si eu la 750 dar nu-mi place cum arata bascula pe partea stanga, nu continuie linia cadrului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E periculoasa rau , Malignus!

Ai luat-o cu espamentul negru? Sau l-ai facut tu asa?Intr-adevar, e de efect..

Ne poti spune cum se numeste procesul si unde se poate face asa ceva?...ma bate un gand :(

 

Succes la targ!!

Editat de Chisa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E periculoasa rau , Malignus!

Ai luat-o cu espamentul negru? Sau l-ai facut tu asa?Intr-adevar, e de efect..

Ne poti spune cum se numeste procesul si unde se poate face asa ceva?...ma bate un gand :(

 

Succes la targ!!

procesul se numeste dat cu glasspapier fin cu apa. pana-ti ies oq din cap:). si pe urma spray cu vopsea care rezista la 800 grade.. d aia finala are o nuanta ( temperatura mai mica) si coturile sunt mai gri. si farul la fel.urmeaza furca. poza din stanga am mai veche dar nu e cine stie ce.

 

bafta

 

foarte tare arata negru mat....

nu arata a bobber, dar imi place foare mult ghidonul

poti pune si o poza facuta din stanga? m-am gandit si eu la 750 dar nu-mi place cum arata bascula pe partea stanga, nu continuie linia cadrului...

 

 

si mie dar pt mine e prea mare si tb sa stau cam aplecat si nu vreau sa-i pun raisere.

post-1957-1210675276_thumb.jpg

post-1957-1210675833_thumb.jpg

Editat de malignus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

procesul se numeste dat cu glasspapier fin cu apa. pana-ti ies oq din cap:). si pe urma spray cu vopsea care rezista la 800 grade.. d aia finala are o nuanta ( temperatura mai mica) si coturile sunt mai gri. si farul la fel.urmeaza furca. poza din stanga am mai veche dar nu e cine stie ce.

 

Munca migaloasa si de durata, presupun, dar rezultatul :(

Brici. O intrebare... cum de o vinzi dupa ce ai pus atata suflet in ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Munca migaloasa si de durata, presupun, dar rezultatul :)

Brici. O intrebare... cum de o vinzi dupa ce ai pus atata suflet in ea?

pt ca mai am o Honda Accord si mi-am gasit-o muci in parcare langa alte 4 masini si nu aveam CASCO.:moto:. asta e..shit happens.

 

sincer, 3500 eur pt una din 97, 19 mii si ceva de km e mult? nu mai are lumea bani, nu se mai poarta ?nu de alta, dar am pus-o in vreo 3 locuri si nici naiba nu ma intreaba de ea :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ca mai am o Honda Accord si mi-am gasit-o muci in parcare langa alte 4 masini si nu aveam CASCO.;). asta e..shit happens.

 

sincer, 3500 eur pt una din 97, 19 mii si ceva de km e mult? nu mai are lumea bani, nu se mai poarta ?nu de alta, dar am pus-o in vreo 3 locuri si nici naiba nu ma intreaba de ea ;)

 

Nu e mult. Eu am dat 3000 pe a mea, din 96 si cu 21887 km. Si e cam stoc. Ici colo, mici modificari, nici nu se vad. Bine, ca am prins cu consumabile absolut noi noute, cu revizii la timp si din alea...

 

Nu stiu de ce, dar lumea nu are incredere in motoare din romania. Bafta multa si spor la vanzare.

Totusi, sa nu fiu ipocrit. Nici eu nu am avut incredere in motoare de la noi. Am preferat sa dau niste bani in plus si sa imi aduc din Germania. Macar reviziile au fost facute la timp.

Editat de dru_kl3in
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu am adus-o de afara anu trecut .schimbat tot cand am luat-o si am facut 500 km cu ea..stat peste iarna in garaj. unu singur a venit si-a vazut-o..a mers si a zis ca l-a uns pe suflet da s-a dus sa mai vada un Intruder si dus a fost ;).

Editat de malignus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu am adus-o de afara anu trecut .schimbat tot cand am luat-o si am facut 500 km cu ea..stat peste iarna in garaj. unu singur a venit si-a vazut-o..a mers si a zis ca l-a uns pe suflet da s-a dus sa mai vada un Intruder si dus a fost ;).

 

Vraja cardanului de intruder.. Ce sa-i faci?

Sincer si eu vroiam intruder, dar acuma sincer nush ce sa zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare cu motivele lui..vrei ceva old style, nu te uiti dupa cardan ca e sacrilege :rolleyes: mie, la Shadow, mi-a placut cum arata si gata..

 

 

Cam asa si cu mine. Plus ca e Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa si cu mine. Plus ca e Honda.

Salutari,am nevoie de o mana de ajutor.

Motorul di imagine,are nevoie de piesa asta:

E locasul pe unde se introduce lichidul de racire in radiator si unde este pozitionat termostatul

Motorul :Honda Shadow VT 800 ,model american.

Mi-a prins aer pe langa capacul; de la radiator si vreau sa-l schimb.

Multumiri anticipate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-mi te rog daca peste vopseaua aia negru mat ai dat cumva si lac sau e doar vopsea.merci

 

Banuiesc ca te intrebi cum de rezista...

 

Eu am facut-o cu spray negru mat, fara sa dau cu lac. Mi-a scapat si benzina pe tanc, nu ramane patat, doar ca se decoloreaza in timp(probabil e spray mai de calitate), dar unde imi atinge cablul de la ghidon s-a dus pana la spritzkit. Cu alte cuvinte, SPRAY=0. A se folosi doar la retusuri.

 

Se foloseste vopsea neagra +intaritor si o substanta ( nu stiu cum ii zice) menita sa-i "pape" luciul, doar luciul, rezistenta vopselei nefiind afectata. Nu stiu sigur dc orice tip de vopsea, indiferent de gradul de luciu se poate folosi, sau doar cu anumite vopsele speciale se obtin rezultate ft bune. Cand o veni vremea sa o revopsesc, sper ca pt ult oara, o sa revin cu detalii.

 

Momentan ....I enjoy the ride :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-mi te rog daca peste vopseaua aia negru mat ai dat cumva si lac sau e doar vopsea.merci

Si eu am motorul negru mat, dar peste vopsea am dat si cu lac mat. La magazinul de unde am luat vopseaua se prepara acest lac adaugand in lacul obisnuit o substanta pastoasa care se dizolva. Prima data am dat doar vopsea, dar la primul plin mi-a curs benzina pe rezervor si s-a patat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am motorul negru mat, dar peste vopsea am dat si cu lac mat. La magazinul de unde am luat vopseaua se prepara acest lac adaugand in lacul obisnuit o substanta pastoasa care se dizolva. Prima data am dat doar vopsea, dar la primul plin mi-a curs benzina pe rezervor si s-a patat.

si iti mai aduci aminte numele substantei ? si acum cu lacul acela nu se mai pateaza? mi nu mi s-a patat da ma enerveaza ca adera praful imediat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Am un Shadow VT 600 C din '96

 

Aveti idee unde as putea sa -mi cromez si eu una din tevile de esapament?! Si eventual cam cat m-ar costa

 

Si a doua la mana : aveti idee daca imi pun un windshield cumva ar trebui sa mi mut ceasul de km mai sus putin(cumva pe bara de leg dintre cele doua "coarne" ale ghidonului. ??? )

 

 

Mersi aniticipat si sanatate !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Am un Shadow VT 600 C din '96

 

Aveti idee unde as putea sa -mi cromez si eu una din tevile de esapament?! Si eventual cam cat m-ar costa

 

Si a doua la mana : aveti idee daca imi pun un windshield cumva ar trebui sa mi mut ceasul de km mai sus putin(cumva pe bara de leg dintre cele doua "coarne" ale ghidonului. ??? )

 

 

Mersi aniticipat si sanatate !!!

 

Windshield-urile sunt facute in asa fel incat sa stea in fata ceasului. Nu trebe sa muti nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si iti mai aduci aminte numele substantei ? si acum cu lacul acela nu se mai pateaza? mi nu mi s-a patat da ma enerveaza ca adera praful imediat

cred ca eun fel de parafina. Nu stiu daca se mai pareaza, ca n-am mai incercat. dar daca te intereseaza, magazinul e pe strada Plugarilor (de la Timpuri Noi, pe calea vacaresti, a doua sau a treia la stanga). E la parterul unui bloc, pe partea dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..

de ceva zile is chitit rau sa-mi iau calutz..si imi cazu rau la suflet o Honda Magna..

acum...

gasi ceva si anume un v65... modelul din 83..cred.. astept pozele... se merita? ..adica zic, motorul mai e fiabil dupa atatia ani? ca ma gandesc ca orice motor a fost forjat si el...ca nu o fi mers fosti proietari doar cu 40 km pe ora... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..

de ceva zile is chitit rau sa-mi iau calutz..si imi cazu rau la suflet o Honda Magna..

acum...

gasi ceva si anume un v65... modelul din 83..cred.. astept pozele... se merita? ..adica zic, motorul mai e fiabil dupa atatia ani? ca ma gandesc ca orice motor a fost forjat si el...ca nu o fi mers fosti proietari doar cu 40 km pe ora... :lol:

cel mai bine te gandesti la a treia generatie de magna(93<),din ce spun altiii pe net ,cica, primele doua generatii at avea o problema cu ungerea camelor in special la chiuloasa din spate.

cat despre magnele dupa 93, in afara de design, nu cred ca poate comenta cineva,poate inca un disc de frana pe fata, ar fi fost o treaba buna,in rest un motor extraordinar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...