Sari la conținut

Turcia Reloaded


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

De asta data este vorba de Estul Turciei iar drumetia va avea loc dupa 10 septembrie.

 

Pentru ca madra mea tine neaparat sa mearga in concediu in turcia, eu am degand o sa combin utilul cu placutul.

 

o cazare de 7 nopti la all inclusive impreuna cu jumatatea mea, dupa care, ea zboara acasa iar eu o iau la trap spre estul turciei in speranta a inca 10 zile de plimbare si colindare.

 

De ce deschid topicul asta? Nu pentru ca imi caut tovarasi de drum, dar, sa nu ma intelegeti gresit, daca cineva este interesat de partea cu colindatul turciei este binevenit.

 

Vreau sa adun informatii legate de estul turciei. Ce merita vazut, ce obiective merita atinse si ce zone sunt de evitat.

 

Cum e vremea in aceasta perioada, e vorba de 15-30 septembrie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la all inclusive: din a doua jumatate a lui August se duce naibii toata atmosfera. Daca nu cauti asa ceva, nici o problema. Stiu ca mergi cu jumatatea dar daca te astepti sa vezi tineret, viata de noapte & stuff... sanse minime. Daca in Iulie ai ocazia sa-ti delectezi ochiu cu dansatoare rusoaice, in Septembrie o sa te "delectezi" cu pensionare englezoaice. Si taaare greu mai intra berea gratis de la all inclusive dupa ce vezi un pensionar cum isi pune proteza dentara intr-un pahar ca sa bea mai bine cu paiul un "Sex on the beach".

 

Treaba asta e valabila si pentru Grecia si mai ales in Spania. In Occident macar sunt constanti: aia nu se distreaza in nici o perioada a anului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la all inclusive: din a doua jumatate a lui August se duce naibii toata atmosfera. Daca nu cauti asa ceva, nici o problema. Stiu ca mergi cu jumatatea dar daca te astepti sa vezi tineret, viata de noapte & stuff... sanse minime. Daca in Iulie ai ocazia sa-ti delectezi ochiu cu dansatoare rusoaice, in Septembrie o sa te "delectezi" cu pensionare englezoaice. Si taaare greu mai intra berea gratis de la all inclusive dupa ce vezi un pensionar cum isi pune proteza dentara intr-un pahar ca sa bea mai bine cu paiul un "Sex on the beach".

 

Treaba asta e valabila si pentru Grecia si mai ales in Spania. In Occident macar sunt constanti: aia nu se distreaza in nici o perioada a anului.

 

 

nu ma duc la all inclusive pentru distractii de neuitat ca-n tinerete.

 

ma duc pt plaja si relaxare si reincarcare de baterii.

 

Jumatatea mea vrea sa vada turcia si eu vreau sa profit de ocazia aparuta. asa ca o sa fac un 2 in 1 si ies cel mai castigat.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de "distractii de neuitat ca-n tinerete" ca pentru aia nu merge nimeni intreg la minte la all inclusive. :wacko:

 

Dar orice AI are si program de entertainment, diferite spectacole, seri speciale (seara italiana, seara germana, etc, in functie de clienti). Toamna toti angajatii sunt plictisiti si abia asteapta sa se intoara in satele lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cu nevasta mergem in septembrie in turul Turciei. tinta finala e muntele Ararat si lacul Van.

 

 

traseul tau e cam pana la o treime din turcia, mai este mult pana in est. din ankara, unde te intorci tu, incepe partea "faina" cam 1500 km pana la granita cu Iranul. poate renunti la partea cu all inclusivul si vi cu noi :wacko: deja prevad ca o sa te plictisesti de moarte intrun hotel....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la all inclusive: din a doua jumatate a lui August se duce naibii toata atmosfera. Daca nu cauti asa ceva, nici o problema. Stiu ca mergi cu jumatatea dar daca te astepti sa vezi tineret, viata de noapte & stuff... sanse minime. Daca in Iulie ai ocazia sa-ti delectezi ochiu cu dansatoare rusoaice, in Septembrie o sa te "delectezi" cu pensionare englezoaice. Si taaare greu mai intra berea gratis de la all inclusive dupa ce vezi un pensionar cum isi pune proteza dentara intr-un pahar ca sa bea mai bine cu paiul un "Sex on the beach".

 

Treaba asta e valabila si pentru Grecia si mai ales in Spania. In Occident macar sunt constanti: aia nu se distreaza in nici o perioada a anului.

 

 

Nu e vorba de "distractii de neuitat ca-n tinerete" ca pentru aia nu merge nimeni intreg la minte la all inclusive. :wacko:

 

Dar orice AI are si program de entertainment, diferite spectacole, seri speciale (seara italiana, seara germana, etc, in functie de clienti). Toamna toti angajatii sunt plictisiti si abia asteapta sa se intoara in satele lor.

 

 

adam, si imi cer si scuze pentru offtopic, am vazut ca esti foarte activ pe toate topicurile despre turcia (si nu sunt putine) si desi parerile ti le exprimi forte frumos, ele par a fi mai mult reguli si tu insisti sa ii convingi pe oameni ca felul tau de a vedea lucrurile este singurul posibil, altceva nu mai exista. oamenii aleg sa se distreze cum vor. poate sunt oameni care doresc sa vada pe bani multi asfalt 12 ore pe zi (mie mi se pare absurd, si tie am remarcat) dar lasa omul sa se simta bine asa cum vrea (asta daca nu cumva vrei sa participi la tura).

ti ai exprimat parerea o data, omul a multumit pentru ea, de ce mai insisti?

si ca sa nu par nebun, am postat pentru ca firmatia "Treaba asta e valabila si pentru Grecia si mai ales in Spania", cu accentul pe spania, mi se pare o mare prostie.

 

ontopic : cateva informatii despre estul turciei gasesti si pe siteul cu mongolia, bizoo_n are si un topic despre turcia (dar istambul, poate la intoarcere), si am gasit niste linkuri despre moto in turcia aici http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=451221

 

stiu ca pe adv mai sunt topicuri despre turcia, dar nu le gasesc acum.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de invitatie dar nu am nici o sansa sa scap de all inclusive ....

 

asa ca o sa o ard pe o ruta mai mica si mai scurta.

 

Ruta noua Turcia

Mesaj completat

@gaxel. ms pentru interventie, link si sfarturi.

 

o sa cercetez si ADVriderul sa vedem ce gasesc interesant.

 

incet incet o sa adun informatiile necesare :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adam, si imi cer si scuze pentru offtopic, am vazut ca esti foarte activ pe toate topicurile despre turcia (si nu sunt putine) si desi parerile ti le exprimi forte frumos, ele par a fi mai mult reguli si tu insisti sa ii convingi pe oameni ca felul tau de a vedea lucrurile este singurul posibil, altceva nu mai exista. oamenii aleg sa se distreze cum vor. poate sunt oameni care doresc sa vada pe bani multi asfalt 12 ore pe zi (mie mi se pare absurd, si tie am remarcat) dar lasa omul sa se simta bine asa cum vrea (asta daca nu cumva vrei sa participi la tura).

ti ai exprimat parerea o data, omul a multumit pentru ea, de ce mai insisti?

si ca sa nu par nebun, am postat pentru ca firmatia "Treaba asta e valabila si pentru Grecia si mai ales in Spania", cu accentul pe spania, mi se pare o mare prostie.

 

 

Bingoo am auzit bingoo acolo in fundul salii

 

deci nu sunt singurul cu parerea asta se pare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa nu par nebun, am postat pentru ca firmatia "Treaba asta e valabila si pentru Grecia si mai ales in Spania", cu accentul pe spania, mi se pare o mare prostie.

Nu nebun pari... ai fost in Spania inainte de 15 August si dupa?

 

oamenii aleg sa se distreze cum vor. poate sunt oameni care doresc sa vada pe bani multi asfalt 12 ore pe zi (mie mi se pare absurd, si tie am remarcat) dar lasa omul sa se simta bine asa cum vrea (asta daca nu cumva vrei sa participi la tura).

Ai dreptate, am sa-mi ignor experienta cu Turcia si am sa incetez cu sfaturile deoarece e inutila celor carora le plac 12 ore de asfalt, sau celor care vor o saptămână într-un țarc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai spus si ma repet. romanilor le lipseste respectul de sine. daca te respecti pe tine ii respecti si pe cei din jur. fiecare are propriile standarde si e liber sa se distreze cum vrea si cum ii place. prea mult scandal pe aici. foarte urat va purtati unii cu altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai spus si ma repet. romanilor le lipseste respectul de sine. daca te respecti pe tine ii respecti si pe cei din jur. fiecare are propriile standarde si e liber sa se distreze cum vrea si cum ii place. prea mult scandal pe aici. foarte urat va purtati unii cu altii.

 

 

Jan 6 2010, 10:20 AM Post #155

www.forumbmw.ro

Group: Super Membru

Posts: 848

Joined: 13-September 03

From: BUCURESTI

Member No.: 818

Moto: BMW K1200GT

Numar: B-12-KGT

Club: www.forumbmw.ro

@ turnatorul la miltie cu varadero.

esti bou. nu stiu cum sa formulez altfel. programul de delimitare include atat merirea numarului de canale cat si marirea puterii. de fapt alea sunt capabilitatile native ale statiei, asa e ea construita pt a merge in lucru profesional, pe frecvente cu bani, e insa limitata artificial sa poata vanduta free si sa fie conforma cu normele eu pt statii free. asta nu e la origine o statie free.

 

ASA AI PUTEA SA ZICI SI DESPRE CEL CARE A SCRIS SI RANDURILE DE MAI SUS??????

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ca eu

dar tu, auzi sa faci concediul in TARC

amarutule :wacko:

 

 

poate-ti bag cartofi in toba :D

 

lasa mah sa fiu eu sanatos si sa am bani de ambele sa moara de ciuda Adam ca ma distrez :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

ASA AI PUTEA SA ZICI SI DESPRE CEL CARE A SCRIS SI RANDURILE DE MAI SUS??????

 

Prietene ,..racoreste-te putin..

Suntem o natie ce generam parlamentari europeni din ciobani bagatori de p**i "....pe parte economica...."

 

Omu' a crezut ca-si apeleaza un vecin de staul...nu altceva...io cred ca a incercat s-o zica cu ...prietenie...

 

Ca si cum ti-as zice eu tie ...mai fraiere...iar tu ..ce faci ..te superi ?

 

 

 

 

 

Mesaj completat

Sa stii ca n-o sa mai pot sa dorm daca reusesti sa te distrezi printre octogenari. :wacko:

 

Ce inseamna "octogenari " ?

Eu sunt ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna "octogenari " ?

Eu sunt ?

 

* nu esti, bre, stai linistit! (iar pui intrebari cu incuietori?)

tu esti ...posesor de GPS, ai uitat? :wacko:

 

in alta ordine de ideei, ca tot ma inspira topicul, hai in Turcia! ...uite-asa, sarbatorim ziua muncii la musulmani (oricum pe 21 mai e ziua sfintilor Constantin si Elena, ...sa nu ma intrebi acuma daca tu esti Constantin, da? :D )

 

pana in septembrie, putem sa ne mai hotaram odata :lol:

 

cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 septembrie 2008, antalya:

 

au fost undeva intre 30 si 35 de grade

mare mai calda ca acolo, nu am vazut

daca vrei ceva interesant pentru cuplu, incearca asta: http://www.adamevehotels.com/luxury_hotel/.../en/wodhave.aeh :lol:

 

 

arata foarte bine acolo dar pretul e prea mare. cat da la aia pe 3 nopti stau 7 in alta parte.

 

nu zic ca nu merita ca din poze arata excelent, dar costa mult :wacko:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat să fac o rezervare online pentru o cameră cu 2 adulți și mi se pare ieftin, vreo 300 EUR pentru 7 nopți. Au și cu 600 sau 1000 în Executive Site, dar nu ai nevoie de 250 mp pentru 2 persoane decât dacă vrei să joci și paintball indoor. Acum ieftin sau scump depinde de la persoană la persoană și de la buget la buget, dar dacă vrei condiții de 5 stele și AI nu prea ai cum mai ieftin decât în China sau India.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat să fac o rezervare online pentru o cameră cu 2 adulți și mi se pare ieftin, vreo 300 EUR pentru 7 nopți. Au și cu 600 sau 1000 în Executive Site, dar nu ai nevoie de 250 mp pentru 2 persoane decât dacă vrei să joci și paintball indoor. Acum ieftin sau scump depinde de la persoană la persoană și de la buget la buget, dar dacă vrei condiții de 5 stele și AI nu prea ai cum mai ieftin decât în China sau India.

 

 

nu ai fost atent, ala e pretul pe noapte.

 

preturisejur.jpg

Mesaj completat

langa butonul Continue apare suma totala de achitat :cheers:

Mesaj completat

15 septembrie 2008, antalya:

 

au fost undeva intre 30 si 35 de grade

mare mai calda ca acolo, nu am vazut

 

 

e cam exagerat de cald. cred ca ma voi coace pe drum, avand in vedere ca echipamentul meu e negru complet, la fel si motocicleta :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei ceva interesant pentru cuplu, incearca asta: http://www.adamevehotels.com/luxury_hotel/.../en/wodhave.aeh :cheers:

 

Cand am fost in turcia am fost si la acel hotel (fara cazare), este un vis. Nu neaparat cum arata ci si ce ofera, fiecare persoana are propriul "angel" care se ocupa doar de el, camerele sunt absolut fabuloase, la batai din palme se aprind diferite culori, nu exista nici macar un cablu nicaieri, "balconul" este construit astfel incat sa se reflecte atat marea cat si muntele, party-urile nemaivazute (nu glumesc), partea de club cu o muzica superba, animatoare cu doar un snur pe el dansand la terasa in club.

 

Am postat nu pentru a va recomanda acest hotel, ci pentru party-urile organizate seara unde se poate intra chiar daca nu esti cazat acolo. Acum 2 ani era 20 sau 25 euro intrarea si incluse ceva bauturi. Daca sunteti in antalya MERITA, va fi o amintire unica si de neuitat. Prty-urile sunt tematice in fiecare searaa, dansatoare exotice pe mese, dj adevarati, o atmosfera fabuloasa. Dupa party se poate merge in club pentru finalizarea noptii. Se poate vedea si pe site ce fel de party au pentru cei interesati. Ca sa intelegeti vedeti pozele de pe site de la party.

 

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...