Sari la conținut

Sunt Mic Oare Pt. Dragstar?


tudor@manowar.ro
 Share

Postări Recomandate

Am 1,72 si vreau sa-mi iau Dragster... ce spuneti este ok sau sunt prea mic pentru el? Am avut un Dnepr, dar e prea pe butuci si vreau neaparat sa-mi iau o motocicleta in toata regula in scurt timp... M-am saturat sa alerg mai mult dupa piese decat pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred...Eu am 1,62 si eram cit pe ce sa-mi iau DragStar de 650 cc,acu' vreo 2 ani...M-am urcat pe el de destule ori,pina sa-l ia altcineva (era cu cedare de leasing,acuma e din nou,da'mi-am luat Vulcan de 750).Ajungeam foarte bine la comenzi,un pic cam intins stau la comenzi avansate si dragbar (are unul asa un prieten).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 1,72 si vreau sa-mi iau Dragster... ce spuneti este ok sau sunt prea mic pentru el? Am avut un Dnepr, dar e prea pe butuci si vreau neaparat sa-mi iau o motocicleta in toata regula in scurt timp... M-am saturat sa alerg mai mult dupa piese decat pe motor.

 

Mda pentru inaltimea ta e perfect :cheers: . E fiabil si suficient de masiv, merge de rupe iar cu un set de tobe goale (thunder pipes) suna infiorator de bine :bigstar:

 

Era sa uit...... de 650cc nu? Daca da, e excelent ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 1,72 si vreau sa-mi iau Dragster... ce spuneti este ok sau sunt prea mic pentru el? Am avut un Dnepr, dar e prea pe butuci si vreau neaparat sa-mi iau o motocicleta in toata regula in scurt timp... M-am saturat sa alerg mai mult dupa piese decat pe motor.

ia-ti Vulcan ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti Vulcan ;)

Nu exista post despre opinii yamaha (virago/dragstar) sa nu se bage un kawaist cu o chestie cu totul pe dinafara. Parca le-ar fi frica de ceva.

______________________________

 

Eu am 180 si am comenzi avansate pe Virago, no problemo.

Eventual mi-as mai monta inca un sisybar si pt. mine, si as sta ca intr-un fotoliu. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista post despre opinii yamaha (virago/dragstar) sa nu se bage un kawaist cu o chestie cu totul pe dinafara. Parca le-ar fi frica de ceva.

 

 

Noi sfatuim ce sa isi cumpere oamenii sa fie multumiti, astfel incat sa nu dea chix. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Ai uitat sa-i zici ca e si cu racire pe lichid !

Apropo,am vazut vara trecuta,un Dragstar aproape nou,cu un capac lateral (din plastic),FOARTE topit... Omu' s-a trezit ca i-i s-a cam descarcat bateria...Asa ca l-a lasat vreo ora,la relanti,sa-si incarce singur bateria... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate vrei sa spui invers...adica dragstarul e mai scump decat vulcanul...si mai mic.

vn800 din 1997~ 3000 euro

dragstar650 din 1997~ 3300euro

B.

 

Unde ai gasit preturile alea? De curiozitate ... si cam cati km aveau fiarele? Ca eu cred ca erau aproape de casare la banii astia ... :banana: Eu nu am gasit nici pe Mobile... Cred ca ai vrut sa zici :"vn800 din 1997~ 4500 euro

dragstar650 din 1997~ 4800euro" asta ca sa fie utilizabile... adica sa nu aibe mai mult de 100.000 km la bord :D No offence dar induci pe cineva in eroare cu preturile astea si asteapta saracu' vro 100 de mii de ani sa isi cumpere VN din 97 cu 3000 de euro :banana:

 

Asfalt uscat!

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragstar650 din 1997~ 4800euro" asta ca sa fie utilizabile... adica sa nu aibe mai mult de 100.000 km la bord

 

:banana: eu mi-am luat acum 3 sapt drag star de 650, din 1997, cu 3300 euro (pretul din germania); 20.000 km.

merge si arata f bine.....

despre VN 800, intreaba-l pe lup alb.....

 

T.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, Titiluka are perfecta dreptate, ca si Blackerider.

Blacku se referea la preturi de Germania pentru motoare ingrijite.

So, la mine, vn 800 din 98, 3100 euroi-pretul lui, ceva cuastomizari, sub 10.000 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, Titiluka are perfecta dreptate, ca si Blackerider.

Blacku se referea la preturi de Germania pentru motoare ingrijite.

So, la mine, vn 800 din 98, 3100 euroi-pretul lui, ceva cuastomizari, sub 10.000 km.

 

Sa inteleg ca ai un VN de 800 la 3100 euro? Legat de preturi, cel putin in romania am gasit la preturi mai mari vulcanele fata de dragstaruri (800 si resp 650), iar ca km erau intre 20k si 30k.

Oricum am tot timpul sa caut. Lupule, daca ai VN-ul ala la 3100 e super, dar din pacate nu-l vei mai avea peste vreo 6 luni cand am si eu peste 3000 stransi :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Pai da... Asa da, preturile de germania. sa zicem ca daca ai rebdare gasesti ceva la banii astia dar in romania ajunge la 4000 de euro pt. ca se adauga vama si eventual comisionul firmei de leasing+ transport.

 

Parerea mea e ca este gresit sa zici " am gasit Vn cu 3000 de euro" fara sa specifici ... " in Germania" :banana:

Pt. ca acelas motor aici este 4000 adica diferenta destul de mare.. Si savege-ul meu este 1600 de euro in germania dar in Romania a ajuns la 2600.

:banana:

ASFALT USCAT! :banana:

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca ai un VN de 800 la 3100 euro? Legat de preturi, cel putin in romania am gasit la preturi mai mari vulcanele fata de dragstaruri (800 si resp 650), iar ca km erau intre 20k si 30k.

Oricum am tot timpul sa caut. Lupule, daca ai VN-ul ala la 3100 e super, dar din pacate nu-l vei mai avea peste vreo 6 luni cand am si eu peste 3000 stransi :banana:

parca se vb in turca poe aici. Eu mi-am luat veneu la 3100 din Germania, ma duce fo 4400 cu totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...