Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Poate gasesc aici. Ma tenteaza o YZF R125 d-asta ca a voastra,dar SH, ca noua nu dau 4000 euro pe ea. Ma intrebam cam la ce pret se mai vinde SH, anul si bubele pe care le are (daca exista vreuna).

Doar ma informez momentan, probabil o sa ma decid in ianuarie sau februarie. Multumesc frumos. ;) Mentionez ca inainte de a intreba aici am cautat si pe okazii si pe bikeshop. Probabil consumul mic si fiabilitatea modelului face ca acest model sa fie pastrat de proprietarii lui.

Asfalt uscat!

Editat de infopasscom
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam 2000-2500 , in functie de numarul de km, stare, lovituri / zgarieturi, accesorii, etc. Motocicleta este intr-adevar de nota 10 si merita toti banii :P

 

Multumesc pentru raspuns. Ehh... singurul motiv pentru care m-as fi indreptat spre motocicleta asta este injectia. Si ca arata super-bine pentru un 125 (am inteles ca are dimensiuni de R6, dar roti de 125 :laugh:). O sa ma mai gandesc. La 2500 euro imi iau un gixxer de 600cmc mai vechi, de prin 2000-2001.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca aproape toti de pe aici au "125" de la 16-17 ani...eu unu' fac 19 pana'n primavara...si intrebarea mea e urmatoarea: dau banii degeaba pe o Yamaha R125? Imi place k design, consum, pret....dar k performante?..se merita sau e prea putin k sa incep cu ea?

 

Astept pareri :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca aproape toti de pe aici au "125" de la 16-17 ani...eu unu' fac 19 pana'n primavara...si intrebarea mea e urmatoarea: dau banii degeaba pe o Yamaha R125? Imi place k design, consum, pret....dar k performante?..se merita sau e prea putin k sa incep cu ea?

 

Astept pareri ;)

Foarte buna ... Probabil gandesti ca e 125 .. e mic... O sa te surprinda cat de de fasneata... :crack: Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

observ ca aproape toti de pe aici au "125" de la 16-17 ani...eu unu' fac 19 pana'n primavara...si intrebarea mea e urmatoarea: dau banii degeaba pe o Yamaha R125? Imi place k design, consum, pret....dar k performante?..se merita sau e prea putin k sa incep cu ea?

 

Astept pareri :crack:

 

 

Parerea mea e ca te vei plictisi repede de 125cc. Parerea mea ar fi sa mergi pe ceva de 400cc minim. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...ce m'a determinat sa ma indrept spre R125 e faptul ca'mi plac seriile R de la Yamaha...si cum R6/R1 e moarte pe 2 roti pt un incepator.. :crack: Dar totusi...am mai citit pe undeva ceva de limitator pt "performante"...Se poate face asa ceva la un R6?..sa fie limitat aproape la 25kw?

Editat de Prophet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este super din toate punctele de vedere , cel putin eu am avut-o doua sezoane si mi-a placut foarte mult. Doar ca o sa te plictisesti repede de ea , dar pentru inceput e numai buna.Bafta in alegerea motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si banuiesc ca ai avut'o de la 16 ani, nu? ;)...daca as fi avut varsta asta acum... nu as mai sta pe ganduri si as lua'o :crack:

Nu chiar 16 ani , 17 si putin. Idee e ca e foarte buna pentru oras ca consum si marime. Acum depinde de fiecare , eu daca as fii acum incepator la 18 ani as opta pentru un supermoto de 400cm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...inca sunt in cautari...am timp pana in primavara...dar din curiozitate, cam ce motor ti'ai lua daca ai fi incepator la 18-19 ani. Eu caut ceva cu aspect de supersport...dar pana'n 25 kw sau 35 cp...ceva oferte :crack: ? (scz k se cam da in offline)

Editat de Prophet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...inca sunt in cautari...am timp pana in primavara...dar din curiozitate, cam ce motor ti'ai lua daca ai fi incepator la 18-19 ani. Eu caut ceva cu aspect de supersport...dar pana'n 25 kw sau 35 cp...ceva oferte ;) ? (scz k se cam da in offline)

Parerea mea e ca R125 e foarte buna pentru inceput... Eu daca as fi fost in locul tau probabil ca as fi ales 600 desi nu am mers in viata mea pe motor mai mare de 125 :crack:

Mesaj completat

Parerea mea e ca R125 e foarte buna pentru inceput... Eu daca as fi fost in locul tau probabil ca as fi ales 600 desi nu am mers in viata mea pe motor mai mare de 125 ;)

Daca vrei si parerea mea , la r 125 e naspa rezervorul , cel putin la prima tura asa mi s-a parut... :D In rest e foarte buna motocicleta ... nu stiu noul derbi cum o fi dar excluzand derbi mi se pare ce-a mai buna motocicleta de 125. consum , putere , design...

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu as fi avut inca 18 ani... era ca si luata r125...dar ma uit poate gasesc ceva mai maricel

Tocmai am dat de kaw. ninja 250R...nu se compara cu r125 k aspect (parerea mea)...dar e dragutzica totusi :crack:

post-60800-1286578150_thumb.jpg

Editat de Prophet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...