Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Yamaha YZF-R125


Postări Recomandate

daca nu as fi avut inca 18 ani... era ca si luata r125...dar ma uit poate gasesc ceva mai maricel

Tocmai am dat de kaw. ninja 250R...nu se compara cu r125 k aspect (parerea mea)...dar e dragutzica totusi :crack:

Daaa mai bine decat un 125. vindea un biat cu 2500 un destul de frumoasa pe bikeshop.... daca ti se pare mult sunt niste R1 2000 la 1700-2300 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu e scumpa deloc ;) ...nu am buget mai mare de 3500 euro pt motor...deci ar fi o varianta...o sa ma uit (da' sper ca nu e verde :crack: )

 

Apropo de R1...nu m'as baga la motoare mai veki de 2006/07...si mai mari cat imi permite legea si experienta ;)

Editat de Prophet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mooama :X...ms mult...prima arata chiar bine si e si ieftina...chiar daca e verde :crack:

Adica si a 2'a e la fel de smekera..doar k e cu 500 euro mai scumpa...dar macar e neagra si e din bucuresti. Daca mai e valabila pana in martie-aprilie la anu' ar fi ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mooama :X...ms mult...prima arata chiar bine si e si ieftina...chiar daca e verde ;)

Adica si a 2'a e la fel de smekera..doar k e cu 500 euro mai scumpa...dar macar e neagra si e din bucuresti. Daca mai e valabila pana in martie-aprilie la anu' ar fi ceva.

aia verde are numar galben cred ca e ciordita acum am vazut... nu prea se vand la mana 2-a ca nimeni nu respecta legea 25KW :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia verde are numar galben cred ca e ciordita acum am vazut... nu prea se vand la mana 2-a ca nimeni nu respecta legea 25KW ;)

 

la acte zice ca e inmatriculata :crack:

Nici eu nu stiu ce sa zic de legea asta...e aiurea ca'i gama mica de modele din care sa se aleaga :D...dar pana la urma cred k'mi bag *** (adik picioarele ;) ) si imi iau ce se incadreaza in buget, vechime si in design (aspect sport).

Editat de Prophet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bulangii, după ce că e ciordită mai cer Âşi 2500euro pe ea.

mda... motoru' merita dar na.... ce sa faci , il iei si il tii in curte si iesi pe stradute cu el...

Mesaj completat

la acte zice ca e inmatriculata :crack:

Nici eu nu stiu ce sa zic de legea asta...e aiurea ca'i gama mica de modele din care sa se aleaga ;)...dar pana la urma cred k'mi bag *** (adik picioarele ;) ) si imi iau ce se incadreaza in buget, vechime si in design (aspect sport).

Cred ca cel mai valabil e un R125 , sau poate gasesti un ninja 250.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
pai orice mi'as lua vreau sa'l tin minim 2 ani...si d'aia analizez bine situatia...daca bagau astia de la Yamaha in seria R si un motor intre r125 si r6....aveam problema rezolvata :crack:

Pai tu esti incepator si vrei sa-ti iei cea mai proasta motoreta de strada?(R6).Ori iti iei un 250 ca ai varsta in plm si o sa te plictisesti repede si de el ori iti iei honda , kawasaki , suzuki de 600...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vorbit experiența din tine.

 

Cumpără un ninjalău d`ăsta nou de 250cmc. Am văzut live unul negru (cred că ăla de mai sus ) si arată destul de bine. Despre manevrabilitate putere Âşi alte alea nu Âştiu nimic pentru că nu m-am dat până acum cu unul.

 

Dacă nu vrei neapărat carenată Âşi peste 2007 ți-aÂş recomanda cbf 500. Aia e o motoretă foarte miÂşto. M-am dat cu una Âşi mi-a plăcut destul de mult. Putere destulă, cuplu de la ture mici Âşi îndeajuns de calmă cât să nu te pună pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu esti incepator si vrei sa-ti iei cea mai proasta motoreta de strada?(R6).Ori iti iei un 250 ca ai varsta in plm si o sa te plictisesti repede si de el ori iti iei honda , kawasaki , suzuki de 600...

 

Adica R6 e cea mai proasta "motoreta" de strada? :crack: ..Si decat sa dau banii si sa stric motorul la una de 600 si sa dau cu ea de pamant, ca dup aceea sa plang dupa ea...mai bine dau banii pe cv mai mic la inceput...pare mai logic ;)

 

 

A vorbit experiența din tine.

 

Cumpără un ninjalău d`ăsta nou de 250cmc. Am văzut live unul negru (cred că ăla de mai sus ) si arată destul de bine. Despre manevrabilitate putere Âşi alte alea nu Âştiu nimic pentru că nu m-am dat până acum cu unul.

 

Dacă nu vrei neapărat carenată Âşi peste 2007 ți-aÂş recomanda cbf 500. Aia e o motoretă foarte miÂşto. M-am dat cu una Âşi mi-a plăcut destul de mult. Putere destulă, cuplu de la ture mici Âşi îndeajuns de calmă cât să nu te pună pe jos.

 

Da ninja 250 ar fi o varianta....dar inca cercetez piata...in principal ma uit dupa carenate sport...puterea nu prea ma inereseaza asa de tare...pot fi si mici si mari...dar sa se incadreze intr'un buget ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in locul tau as lua un rs de 125 sau ceva de 125 mai vechi , pt vreo 3-4 luni (cel mai ieftin care-l gasesti , vad ca sunt si cu 24-25 mil neg , il scoti la 20) , tragi de el cat merge pana te obisnuiesti si pana cand iti faci botezurile , il dai cu 10 mil sau cat o mai face dupa cateva busituri (nu-ti doresc , da' se intampla la inceput) iar apoi vei putea analiza situatia mai bine , stii mai bine ce te-ar interesa ..etc ..

 

just my 2 cents !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in locul tau as lua un rs de 125 sau ceva de 125 mai vechi , pt vreo 3-4 luni (cel mai ieftin care-l gasesti , vad ca sunt si cu 24-25 mil neg , il scoti la 20) , tragi de el cat merge pana te obisnuiesti si pana cand iti faci botezurile , il dai cu 10 mil sau cat o mai face dupa cateva busituri (nu-ti doresc , da' se intampla la inceput) iar apoi vei putea analiza situatia mai bine , stii mai bine ce te-ar interesa ..etc ..

 

just my 2 cents !

 

Nu stiu ce sa zic. Isi merita banii pentru numai 3-5 luni?

 

P.S. nu am cautat motoare de 125 asa ieftine :crack:...cam din ce an sunt la 25 mil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in locul tau as lua un rs de 125 sau ceva de 125 mai vechi , pt vreo 3-4 luni (cel mai ieftin care-l gasesti , vad ca sunt si cu 24-25 mil neg , il scoti la 20) , tragi de el cat merge pana te obisnuiesti si pana cand iti faci botezurile , il dai cu 10 mil sau cat o mai face dupa cateva busituri (nu-ti doresc , da' se intampla la inceput) iar apoi vei putea analiza situatia mai bine , stii mai bine ce te-ar interesa ..etc ..

 

just my 2 cents !

Nu e valabila teoria ta.... sincer . Poti sa cazi si la 10 km si la 100 de mii. Ai dreptate in alegera motorului , mai bine ti-ai tine banii pentru un viitor 600, si sa iti iei ceva mai ieftin acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in locul tau as lua un rs de 125 sau ceva de 125 mai vechi , pt vreo 3-4 luni (cel mai ieftin care-l gasesti , vad ca sunt si cu 24-25 mil neg , il scoti la 20) , tragi de el cat merge pana te obisnuiesti si pana cand iti faci botezurile , il dai cu 10 mil sau cat o mai face dupa cateva busituri (nu-ti doresc , da' se intampla la inceput) iar apoi vei putea analiza situatia mai bine , stii mai bine ce te-ar interesa ..etc ..

 

just my 2 cents !

Hai că nu-i chiar aÂşa grav. Eu nu mi-am luat primul motor cu gândul că o să cad Âşi uite aÂşa am reuÂşit să mă mențin mereu la orizontală. Sunt mulți factori care contribuiesc la asta dar dacă pleci de la ideea că o să cazi nu-i bine. Ieri mi-am făcut crash paduri Âşi taicămiu, ce mă ai de gând să cazi? E drept, e bine să fii prevăzător dar nu tre' să ai ideea că mai mult ca sigur o să cazi.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic. Isi merita banii pentru numai 3-5 luni?

 

P.S. nu am cautat motoare de 125 asa ieftine :crack:...cam din ce an sunt la 25 mil?

 

pai , incepand de la AF-uri de prin 92 pana la rs-uri pana prin 98

acum cu cat e mai noua e mai putin ingrijita , in aceasi bani.

nu am vazut nici unul live din cele expuse pe net la banii astia , dar banuiesc ca din cate oferte am vazut in ultima luna de cand mai ma uit , macar 1 din ele trebuia sa fie ok !

 

Hai că nu-i chiar aÂşa grav. Eu nu mi-am luat primul motor cu gândul că o să cad Âşi uite aÂşa am reuÂşit să mă mențin mereu la orizontală. Sunt mulți factori care contribuiesc la asta dar dacă pleci de la ideea că o să cazi nu-i bine. Ieri mi-am făcut crash paduri Âşi taicămiu, ce mă ai de gând să cazi? E drept, e bine să fii prevăzător dar nu tre' să ai ideea că mai mult ca sigur o să cazi.

 

neprevazutul se intampla mai usor la inceputul ..cand nu cunosti limitele prea bine ..

 

just my 2 cents !

 

 

LE : si o intrebare de la mine , tot de incepator - ce motorase de 125 in 4 timpi mai sunt ?

 

kymco quannon

yamaha yzf

honda cbr

 

in afara de astea 3 , mai e vreunul ? dar cat de cat de renume sau de calitate ..

Editat de campers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai , incepand de la AF-uri de prin 92 pana la rs-uri pana prin 98

acum cu cat e mai noua e mai putin ingrijita , in aceasi bani.

nu am vazut nici unul live din cele expuse pe net la banii astia , dar banuiesc ca din cate oferte am vazut in ultima luna de cand mai ma uit , macar 1 din ele trebuia sa fie ok !

 

 

 

neprevazutul se intampla mai usor la inceputul ..cand nu cunosti limitele prea bine ..

 

just my 2 cents !

 

 

LE : si o intrebare de la mine , tot de incepator - ce motorase de 125 in 4 timpi mai sunt ?

 

kymco quannon

yamaha yzf

honda cbr

 

in afara de astea 3 , mai e vreunul ? dar cat de cat de renume sau de calitate ..

Pai mai sunt Hyosung GTR 125 , Derbi GPR 125 2010 , RIEJU RS 2 , + alte tipuri Naked , chopper , enduro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...