Sari la conținut

BMW Mountain Days 2010


KHK
 Share

Postări Recomandate

haha ala e hotelul spionilor romani de pe vremea lui ceasca. e peste parc de printz eugen strasse unde e ambasada romaniei. viena aia e o cloaca de spioni de toate natiile, reformati sau aspiranti, care apatrizi, care emigranti, care chipurile oameni de afacere. va recomand sa fiti atenti ce dati pe gura cu romanii de orice fel de pe acolo, pentru ca daca ceausestii s-au dus, viermii aia nu s-au dus, la unii le merge chiar foarte bine.

Si ce-ar putea sa ne faca spionii astia ai matale, indiferent ce-am spune, in afara de sa ne suga pixu? ;)

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Venim si noi :

Dan BMW R1200GS si Julian BMW 1200CL din Constanta

Toni BMW R1200GS si Giani Honda Goldwin din Pitesti

 

Vom veni la Kaprun sambata pe la pranz si vom pleca luni dimineata.

Nu avem cazare - speram sa gasim la fata locului.

Intentionam sa platim intrarea tot la fata locului.

 

Gresim sperand ca le rezolvam pe toate acolo ?

 

Dati si voi un semn ceva ..cand iesiti din RO.

Noi plecam de joi pana la Arad...apoi vineri 21 Mai o tinem spre Kaprun, (astea sunt planurile de ultima ora)

Cand ajungeti..sper sa gasiti locuri de cazare..daca nu in Kaprun..macar in Zell am See...

dau eu berea in prima seara..AM ZIS...072 230 33 68

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha ala e hotelul spionilor romani de pe vremea lui ceasca. e peste parc de printz eugen strasse unde e ambasada romaniei. viena aia e o cloaca de spioni de toate natiile, reformati sau aspiranti, care apatrizi, care emigranti, care chipurile oameni de afacere. va recomand sa fiti atenti ce dati pe gura cu romanii de orice fel de pe acolo, pentru ca daca ceausestii s-au dus, viermii aia nu s-au dus, la unii le merge chiar foarte bine.

suspect de bine informat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati si voi un semn ceva ..cand iesiti din RO.

Noi plecam de joi pana la Arad...apoi vineri 21 Mai o tinem spre Kaprun, (astea sunt planurile de ultima ora)

Cand ajungeti..sper sa gasiti locuri de cazare..daca nu in Kaprun..macar in Zell am See...

dau eu berea in prima seara..AM ZIS...072 230 33 68

 

Noi mergem Joi la Pitesti, ne unim fortele cu pitestenii si plecam Vineri spre Kaprun. Vom merge cat vom putea. Probabil vom dormi pe undeva prin Austria Vineri noaptea si vom fi Sambata pe la pranz la Kaprun.

Dan +4 0747 088 155

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc baieti,

Nu am mai scris eu pe motociclism.ro, dar il tot urmaresc.

 

Merg si eu la Kaprun.

Eu mi-am luat cazare de aici si am platit pt perioada 21-24 mai (3 nopti) cu mic dejun 75 euro. Cazarea mea este exact langa SportHotel, hotel ce ei il au in oferta de pret pentru eveniment.

Am sa plec joi dimineata din Bucuresti si probabil ca voi dormi in tara.

Ma gandeam sa intru in Austria si sa ajung la Kaprun prin Graz. Sunt cam satul de autotstrazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa plec joi dimineata din Bucuresti si probabil ca voi dormi in tara.

Ma gandeam sa intru in Austria si sa ajung la Kaprun prin Graz. Sunt cam satul de autotstrazi.

 

Parerea mea:

 

va sfatuiesc sa nu luati in calcul sa ajungeti intr_o singura zi Arad_Kaprun, sunt 9h cu mers numai pe autostrada, acolo unde se poate, fara pauze.

Faceti un efort sa ajungeti macar pana la Budapesta sau Paprika.

 

Pt cei inscrisi la eveniment, din cate stiu, check.in.ul se face pana la ora 18.00.

 

In Autsria merita clar mers pe alte drumuri decat autostrada care inseamna si mai mult timp pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc,

 

Probabil a voi dormi la Budapesta, sau undeva prin Ungaria.

De la Budapesta mai sunt aproximativ 650 km pana la Kaprun.

 

Saptamana trecuta am venit de la Viena la Bucuresti direct. Cam multisor, dar... cu multe pauze a mers.

Am plecat la 8 dim. din Viena si am ajuns la 11:00 in Bucuresti.

 

Asa ca de undeva din Ungaria pana la Kaprun eu zic ca este ok.

Editat de EMC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha ala e hotelul spionilor romani de pe vremea lui ceasca. e peste parc de printz eugen strasse unde e ambasada romaniei. viena aia e o cloaca de spioni de toate natiile, reformati sau aspiranti, care apatrizi, care emigranti, care chipurile oameni de afacere. va recomand sa fiti atenti ce dati pe gura cu romanii de orice fel de pe acolo, pentru ca daca ceausestii s-au dus, viermii aia nu s-au dus, la unii le merge chiar foarte bine.

 

:P :) :P

era o vorba

 

"ca iti e frica de aia ca tine" ;)

 

hai baiati mai dati un "warm" de jignire?

ca in ultimul timp moderatorii de pe formul asta sunt pe """prietenii""

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei inscrisi la eveniment, din cate stiu, check.in.ul se face pana la ora 18.00.

"Die Unterlagen fĂźr die VIP Package Biker wie Hotelvoucher, Startnummern,

Voucher fĂźr die Tests und Veranstaltungsinformationen erhalten sie am

Freitag, den 21.05.2010, im BMW Zelt beim Infostand direkt am

Festgelände (Ortseingang). Der Check In ist bis 19.00 Uhr fßr Sie geÜffnet."

deci pana la 19:00 chiar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 Mai:

Bucuresti -Viena (ClassivVlad) , Ploiesti-Viena (22iulian) ,Bacau -Viena (DanC)

21 Mai

Viena -Kaprun.

Vrem sa ajungem pe lumina ..sa facem check-in-ul la BMW-MD in timp util si apoi sa avem timp si de-o bere, ...doua.

 

KHK ne va da cateva indicatii pe unde sa mergem din Viena spre Kaprun.

 

Sa ne vedem cu bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Der Check In ist bis 19.00 Uhr fĂźr Sie geĂśffnet."

deci pana la 19:00 chiar

 

Eu nu ma mai uitasem pe site, am spus cum a fost in 2008; acum este si difernta ca ziua in care se ajunge (vineri) este lucratoare, atunci era liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 Mai:

Bucuresti -Viena (ClassivVlad) , Ploiesti-Viena (22iulian) ,Bacau -Viena (DanC)

21 Mai

Viena -Kaprun.

Vrem sa ajungem pe lumina ..sa facem check-in-ul la BMW-MD in timp util si apoi sa avem timp si de-o bere, ...doua.

 

KHK ne va da cateva indicatii pe unde sa mergem din Viena spre Kaprun.

 

Sa ne vedem cu bine !

 

Dan_s, Julian, Giani, Tony : Vineri 21.05.2010 Pitesti - Viena (poate Salzburg)

Sambata - Kaprun

 

KHK sa dea indicatiile pe acest forum ca sa ne ajute si pe noi.

Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare care e problema sa ajunga dintruna toti au motociclete care 1000 km e mizilic pentru ele cand neam gasit la wiena la 12 eram acolo sant baieti tineri o pot face fara sa doboare vrun record oricum kaprun e o statiune de schi ori aici sau la garmichs e acelasi lucru prefer garmichsul e mai frumos drum bun si mai ales ca neamtu a fost cu nasul mare si nu ia returnat bani lui vicol va salut sa fiti iubiti cu stima si respect Pompi :P :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma stam la Stephanie in Viena? Nu prea mai sunt camere daca e sa ma iau dupa booking.com.

 

Eu am rezervat la Stephanie, la fel si Iulian22... Cred....Ca altfel ma suna sa imi spuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezervat si eu la Capricorno, este la 370 de metri de Stefanie, peste canalul Dunarii.

 

Super !

Avem statiile la noi ,o sa tinem legatura atat pe drum cat si dupa cazare.

 

Dupa ce ne cazam poate iesim la o bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super !

Avem statiile la noi ,o sa tinem legatura atat pe drum cat si dupa cazare.

 

Dupa ce ne cazam poate iesim la o bere.

 

Super. Va duc eu la Linden Keller... Se mananca excelent, au bere alba si carciuma este acolo de 450 de ani... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta ma uitam si eu, se pare ca o sa avem parte numai de ploaie, inclusiv pe drum. Asta este, ne echipam corespunzator, si speram sa dea totusi si soarele ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta ma uitam si eu, se pare ca o sa avem parte numai de ploaie, inclusiv pe drum. Asta este, ne echipam corespunzator, si speram sa dea totusi si soarele ....

 

Pai din ce vad in poza ai un Rallye Pro... cat de corespunzator sa te mai echipezi? :peace:

Banuiesc ca si cizmele si masnusile sunt pe masura echipamentului.

 

Eu nu mai cred in prognoze; optimismul este cel mai important. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma batea gandul sa dau si eu o fuga la viteza, nu musai de kaprun dar sa ma mai aerisesc nitel. am vazut ca in ungaria sunt inundatii, la fel in tarile mai la nord, cehia, polonia. cred ca ar trebui sa controlati vremea din aproape in aproape, eu am fost prins odata de niste ape prin ungaria, era nasol rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din ce vad in poza ai un Rallye Pro... cat de corespunzator sa te mai echipezi? :peace:

Banuiesc ca si cizmele si masnusile sunt pe masura echipamentului.

 

Eu nu mai cred in prognoze; optimismul este cel mai important. :)

 

 

salut nenea vlade ceai ziz ca are rallye pro si zici tu ca ala face fata la 10 -12 ore de ploaie chiar torentiala acel costum e o panarama este o panarama de foaie de cort care ia apa 100 la suta sfant e un costum de ploaie adevarat stiu ce zic alex era murat ca varza cu costumul lui cu tot eu radeam ma intreba tu nu esti ud nu eram frate dar drept a plouat nu gluma va salut mai ales unde mergeti voi e tara ploilor si ploua cand ploua nu se-ncurca drum bun POMPI :moron: :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt camere multe in zona se pot verifica.

http://www.webcamgalore.com/EN/webcam-map/.../city-1558.html

da pompi are dreptate rally ala e numai de figuri, am si eu, costum de ploaie trebuie exterior nu interior, din ala cum e cel nou galben bmw cu ceva impermeabil aplicat la interior si cusaturile termosudate, nu doar din fis cum erau cele doua anterioare bmw. eu am luat unul de la harley de felul asta din 2 bucati. sunt bune si aparatori pt cizme si manusi daca ploua rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja prognoza s'a mai imbunatatit...nu cine stie ce, dar...speram.

Eu imi iau costumul de iarna oricum...

 

Ma cam ingrijoreaza insa inundatiile astea. Ungaria e toata o tipsie...si nu pot sa nu imi aduc aminte de bancul ala cu cei doi pescari...

 

Un roman si un ungur la pescuit....

Prinde ungurul pestisorul de aur.

-Ungure, daca imi dai drumul iti indeplinesc o dorinta.

- Bine pestisorule...stai sa vad....Ioooiii, poi un parete mare in jurul la Ungaria poti sa faci? Sa nu mai intre romanii in ea.

-Bine ungure, se face.

Mai trece un minut doua...ce sa vezi, prinde si romanul pestisorul de aur.

- Romane romane, daca imi dai drumul iti indeplinesc o dorinta.

- Bine pestisorule..sa vedem...bani..Nu...femei...is batran....Ce a o vrut unguru'?

- Pai romane, a vrut un zid mare in jurul tarii.

- Canalizare nu vru?

- Nu romane, numai zidul.

- Pai bine atunci...umple Ungaria cu apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...