Sari la conținut

Pareri Pro/contra Yamaha Virago 1100


Bazil88
 Share

Postări Recomandate

ma bate un gand sa schimb VN-ul de 750 pentru o Virago 1100,

 

astept orice fel de pareri, sugestii si comentarii in special de la actuali si fosti proprietari de Virago 1100

deci:.... beach.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bate un gand sa schimb VN-ul de 750 pentru o Virago 1100,

 

astept orice fel de pareri, sugestii si comentarii in special de la actuali si fosti proprietari de Virago 1100

deci:.... beach.gif

 

Virago 1100 ca si fratii lui mai mici e un motor rezistent, fiabil si nepretentios ;) . Merge de rupe dar e ,,mut'' din cauza tobelor originale de-a dreptul odioase :cheers: si nici ghidonul original nu arata bine :cheers: . Eu zic ca la cilindreea asta putea sa fie un pic mai masiv, e cam scurt si comenzile originale sunt ingramadite rau de tot. Saua comoda si suspensii moi. Eu zic totusi ca daca e customizat cu gust e un motor excelent ;) , dar sa nu uitam ca toate astea inseamna cheltuiala in plus :P .

Cam atat stiu eu despre Virago 1100 din proprie experienta. Sper ca ti-am fost de ajutor :hug: . Bafta :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virago 1100 ca si fratii lui mai mici e un motor rezistent, fiabil si nepretentios ;) . Merge de rupe dar e ,,mut'' din cauza tobelor originale de-a dreptul odioase :cheers: si nici ghidonul original nu arata bine :cheers: . Eu zic ca la cilindreea asta putea sa fie un pic mai masiv, e cam scurt si comenzile originale sunt ingramadite rau de tot. Saua comoda si suspensii moi. Eu zic totusi ca daca e customizat cu gust e un motor excelent ;) , dar sa nu uitam ca toate astea inseamna cheltuiala in plus :P .

Cam atat stiu eu despre Virago 1100 din proprie experienta. Sper ca ti-am fost de ajutor :hug: . Bafta :bigstar:

 

 

Merci de informatii...la tobe si ghidon se poate umbla sa arate si sa sune bine...virago imi place mai mult decat dragstar-ul , ma rog chestie de gust, nu ai spus nimic legat de consum am auzit pe cineva ca "papa" destul de mult undeva pe la 8-10l /100km este adevarat? sau era motorul respectiv dereglat?

 

asa ceva?

 

Nu! este vorba de virago si nu de dragstar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de informatii...la tobe si ghidon se poate umbla sa arate si sa sune bine...virago imi place mai mult decat dragstar-ul , ma rog chestie de gust, nu ai spus nimic legat de consum am auzit pe cineva ca "papa" destul de mult undeva pe la 8-10l /100km este adevarat? sau era motorul respectiv dereglat?

Nu! este vorba de virago si nu de dragstar...

 

well,fiecare cu ce-i place....

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai bine un shadow de 1100 ?

 

honditele sunt fiabile

 

Sunt fiabile, nimic de spus ...dar eu cer pareri despre virago si nu pareri despre alte variante de "chopper"

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut virago de 750. iti spun despre el una/alta, poate te ajuta. in afara capacitatii motorului, "bicicleta" si dimensiunile sunt fix aceleasi cu cel de 1100. la consum, a mea lua 5 la drum si 6,5-7 prin oras, cu mers destul de "sportiv". daca o lasi mai moale, undeva pe la 90-100 la drum, probabil ca iti scade consumul sub 5. imi spunea un prieten care a avut una la fel ca lui ii lua 4 si ceva la suta, la 90 la ora. consumul VN-ului 750 este mai mare din cate stiu (am auzit de 8-10 %). Virago 750/1100 este foarte comod, manevrabil la drum, pozitia este mult mai buna decat pe VN (asta e parerea mea, sa nu ma injure VN-istii). franele sunt mai domoale si mai "iertatoare" de eventuale greseli decat VN. avantaj mare este racirea pe aer, care te scapa de o problema in plus. in plus e si avantajul fiabilitatii mai bune a unei Yamaha fata de Kawasaki, prin definitie. iar la look, consider ca Virago 750 e mai misto, mai chopper decat VN 750.

Editat de zaradi99
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...