Sari la conținut

5 iunie 2006 - In Favoarea "conservarilor"


-Sir Daniel-
 Share

Postări Recomandate

In secunda in care masina era aproape perpendiculara pe axul drumului, bum, trosc, boong!

:bigstar: :cheers: :cheers: :hug: ;) :P

Cum adica era aproape perpendiculara ? perpedicular inseamna 90 grade adica |_ . (vrei sa zici paralel?)

Stiu ca e greu, nu am copii da imi dau seama cam cum te simtzi, dar mie imi miroase a neacordare de prioritate. E mai grava neacordarea de prioritate decat depasirea vitezei legale in localitate. Mult mai grav. Cel putzin in romania ... daca doamne fereste copilul ar fii patzit ceva sotzia ar fii raspuns legal.

 

Ori nam inteles eu bine si in cazul asta imi cer scuze ...ori ... e ca treaba aia mecanicu de locomotiva mergea prea repede cu trenu' cand aia au trecut printre bariera .

 

Bine ca nu sa intamplat nimik dar i simcerly don't get it ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca tu crezi ca acesti kamikaze sunt "o probabilitate foarte mica" eu iti urez de pe acum insanatosire rapida.

Bre, prin definitie franatul SE FACE la viteze mai mari. Eu am facut asta si tu nu ai facut asta. Eu stiu si tu nu stii. Eu iti spun sa inveti si tu vii si-mi spui ca nu ai nevoie. Concluzia este ca eu sunt mai intelept chiar daca tu ai avea mai multi ani decat mine.

una peste alta am facut o gluma referitoare la pioletu tau.

ori o intelegi asa cum am spus-o, ori iti spun eu pe bune ca ORICUM am mers mai mult, mai bine, mai adnac, si misto. Cat despre poze e posibil sa ai tu unele mai bune, dar eu le am mult mai misto, pentru ca majoritatea sunt pe film iar pelicula in sine a fost martora respectivelor evenimente.

 

uau ce tare sunt!

 

;) :bigstar: :cheers: :cheers: :hug: ;) :P :P

Esti prost si nici nu stii sa citesti bine... daca vrei sa intelegi CITESTE CU ATENTIE ca raspunsul e pe langa. Si lasa-ne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: :cheers: :cheers: :hug: ;) :P

Cum adica era aproape perpendiculara ? perpedicular inseamna 90 grade adica |_ . (vrei sa zici paralel?)

Stiu ca e greu, nu am copii da imi dau seama cam cum te simtzi, dar mie imi miroase a neacordare de prioritate. E mai grava neacordarea de prioritate decat depasirea vitezei legale in localitate. Mult mai grav. Cel putzin in romania ... daca doamne fereste copilul ar fii patzit ceva sotzia ar fii raspuns legal.

 

Ori nam inteles eu bine si in cazul asta imi cer scuze ...ori ... e ca treaba aia mecanicu de locomotiva mergea prea repede cu trenu' cand aia au trecut printre bariera .

 

Bine ca nu sa intamplat nimik dar i simcerly don't get it ;)

Chiar ca "you don't get it". Omu' a si zis: sotia facea la stanga, ala a venit din spate si a incercat sa o depaseasca, surpriza, tot prin stanga. Adica tre' sa fii imbecil puternic pentru a depasi prin stanga o masina care se afla in intersectie si semnalizeaza stanga. Ce se astepta, sa o ia in dreapta? Nu mai zic de faptul ca in intersectii o multime de coliziuni se petrec cu autoturisme care vireaza stanga, deci cu atat mai mult tre' sa fii atent cand unul chiar semnalizeaza pe directia respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand multa sanatate pentru copilul si nevasta ta hondaxx.

 

In alta ordine de idei eu conduc si "conserva" si mobra ... nu de multe ori cand eram cu moto am trecut prin situatii pe muchie de cutit (50% din vina mea - viteza mare si 50% din vina altora - neasigurare in trafic) iar cand merg cu masina nu de multe ori m-am trezit cu motoare langa mine asa din senin :bigstar: , desi sunt o persoana care se asigura de 10 ori inainte sa faca o manevra. In concluzie poti sa te asiguri cat vrei tu de mult atunci cand esti la volanul "conservei" daca motorul merge cu o viteza mare risti sa nu poti sa mai faci nimic ca sa-l protejezi. Asa ca am ajuns la concluzia ca trebuie sa fiu mai prudent cand merg cu motorul si sa las un pic acceleratia sa se "odihneasca" prin oras nu de alta dar nu as vrea sa devin o statistica.

 

"Parerea mea"

In rest sa fim sanatosi si asfalt uscat la toata lumea tot anul ;)

 

 

 

 

Frumos raspuns! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca "you don't get it". Omu' a si zis: sotia facea la stanga, ala a venit din spate si a incercat sa o depaseasca, surpriza, tot prin stanga. Adica tre' sa fii imbecil puternic pentru a depasi prin stanga o masina care se afla in intersectie si semnalizeaza stanga. Ce se astepta, sa o ia in dreapta? Nu mai zic de faptul ca in intersectii o multime de coliziuni se petrec cu autoturisme care vireaza stanga, deci cu atat mai mult tre' sa fii atent cand unul chiar semnalizeaza pe directia respectiva.

 

Uuu .... my bad my bad ... ;)

 

Sorry ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul prezentat in clip motociclistul mergea perfect regulamentar.

 

din ce povesteste hondaxx nu vad ce dracu e asa de greu sa intelegeti ca motociclistul a gresit grav din mai multe puncte de vedere. a mers cu 100 km/h in oras... si intr-o intersectie!!! a depasit pe stanga o masina care semnaliza stanga si care era incadrata pe banda corespunzatoare. clar nu avea ce sa caute motorul in stanga conservei, pt ca probabil era chiar pe contrasens... si chiar nu pot sa inteleg cat de mult va pretuiti viata daca voi sariti si spuneti ca accidentul putea fi evitat daca doamna se asigura mai bine. pai cum vine asta??? ti-a luat sosea? tu incalci legea si te bazezi pe ceilalti sa te protejeze?

 

 

parere de conservar 100%... dar viitor motociclist. multumesc anticipat pentru congelatorul plin

Editat de SaV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul prezentat in clip motociclistul mergea perfect regulamentar.

 

din ce povesteste hondaxx nu vad ce dracu e asa de greu sa intelegeti ca motociclistul a gresit grav din mai multe puncte de vedere. a mers cu 100 km/h in oras... si intr-o intersectie!!! a depasit pe stanga o masina care semnaliza stanga si care era incadrata pe banda corespunzatoare. clar nu avea ce sa caute motorul in stanga conservei, pt ca probabil era chiar pe contrasens... si chiar nu pot sa inteleg cat de mult va pretuiti viata daca voi sariti si spuneti ca accidentul putea fi evitat daca doamna se asigura mai bine. pai cum vine asta??? ti-a luat sosea? tu incalci legea si te bazezi pe ceilalti sa te protejeze?

parere de conservar 100%... dar viitor motociclist. multumesc anticipat pentru congelatorul plin

 

well.. foarte bine spus.

 

@Unk669

hai ma , si dc ala vine cu 200 la ora?? look look and then look , and look some more and look.....

 

se presupune ( ca si in clipul prezentat ) .. ca motociclistu are viteza legala . Cand ai 200 la ora, in oras, intr-o intersectie.. o cam cauti cu lumanarea .. si cred ca cineva chiar daca si-ar lua 1 minut sa se asigure , in cele 2 secunde pana baga in viteza si pleaca de pe loc ... acel kamikaze va fi deja infipt in portiera masinii.

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hondaxx sa-ti traiasca copilul ca e o scumpete..!!!!!

Sarut mana! Stiu ca e o scumpete, e al meu, nu? Nu putea fi altfel! ;)

@ all others... pentru cel (cei) care nu au inteles faza... face Hondaxx un desen... nu sunt eu cel mai bun desenator in MSpain, dar sper sa se priceapa!

 

Ochi multi, mari & bine deschisi + asfalt curat si cer senin = vise???

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilul e urit. :P

!Vrajitorul din papuci.... nici in gluma sa nu mai zici asta ca ma atac de numa' .... si am sa-ti doresc sa nu ma intalnesti in trafic cand sunt calare pe Volvo FH12.... ca te prind in unghiul mort si nu te vaz ;) .... si ar fi pacat sa scriewm iara R.I.P. si muuuulti :bigstar: :cheers: :cheers: :hug:

Ai tu f'un copil mai frumos si eu nu stiu? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am frate .nu am decat 24 ce naiba .lasa-ma sa mai traiesc si eu ;) :bigstar:

@victor_petrescu -> bea cu masura, condu cu prudenta..... si cand ai de gand sa faci copii.... f%&^@ fara masura..... si f^%&&^% fara prudenta!

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce? E obligatoriu sa fie frumos?

Nu e obligatoriu, dar e frumos sa fie frumos... si e bine sa fii politicos...

@petrexu....-> Dar de la Sibiu pana la Arcul vostru parca n-as veni numa' de dragu' de-a te vedea... hai tu pana la Sibiu.... iti dau s-un plic de nes! ;) :bigstar:

Editat de hondaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...