Sari la conținut

Enduro Panorama Ghelari - 30 aprilie - 2 mai


ionut73
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 172
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

NEWS ENDUROPANORAMA 2:

A fost modificat un pic traseul de prolog.

A fost definitivat traseul zilei II de concurs ( duminica). Are 55km, urcari & coborari a la Haita , rauri, vagauni, cam tot ce trebuie.

Lucram intens la traseul zilei I de concurs.

 

Lista participantilor inscrisi definitiv pana la aceasta data poate fi consultata la http://www.motoclubhaita.ro/db/index.php/e...ipantiinscrisi/

 

Va reamintim ca 15 aprilie este termenul de plata a taxei de participare.

 

Va uram sarbatori fericite !

 

HAITA TEAM

 

@Ionut : cred ca cel mai bun drum de ajuns din Bucuresti la Deva este prin Pitesti/Rm. Valcea/Sibiu/Deva

Mesaj completat

Lista participantilor inscrisi pana la aceasta data:

http://www.motoclubhaita.ro/db/index.php/e...ipantiinscrisi/

 

Am plecat la traseu!

HAITA!

Editat de motanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

hai si ai nostri ca brazii cu inscrierile ca deocamdata sunt mai multi nemti, unguri si austrieci!

http://www.motoclubhaita.ro/db/index.php/e...ipantiinscrisi/

 

si cica mai sunt si niste italieni, alti unguri, etc ...

 

Eu ma apuc sa invat in maghiara, germana si italiana:

- "care ai un teu de 8?"

- "da frate si mie un pic de apa ca fierbe motoru"

- "trage si tu putin de chinga asta"

si

- "opriti in p__a mea muzica ba ca e 4 diminineata si maine e cursa!"

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept cu interes amanunte referitoare la punctele cele mai fierbinti, de unde spectatorii pot urmari, fotografia, filma, etc… O harta a zonei ar fi mai mult decat binevenita, iar daca cer si niste coordonate GPS ale acestor puncte sper ca nu mi-o fur :)

Haideti, oameni buni, ca se poate :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept cu interes amanunte referitoare la punctele cele mai fierbinti, de unde spectatorii pot urmari, fotografia, filma, etc… O harta a zonei ar fi mai mult decat binevenita, iar daca cer si niste coordonate GPS ale acestor puncte sper ca nu mi-o fur :)

Haideti, oameni buni, ca se poate :P

Eu o sa fiu prezent probabil la fotografiat pentru dirtbikezone, deci o sa stiu punctele de interes. In functie de cat de enduro e motocicleta ta te pot duce. Si multe din puncte o sa le afli de la organizatori in ziua prologului. In caz ca ai sa vi doar din a 2-a zi, pot sa intreb eu din prima zi pentru tine si iti dau indicatile.

 

good enough?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai si ai nostri ca brazii cu inscrierile ca deocamdata sunt mai multi nemti, unguri si austrieci!

http://www.motoclubhaita.ro/db/index.php/e...ipantiinscrisi/

 

si cica mai sunt si niste italieni, alti unguri, etc ...

 

Eu ma apuc sa invat in maghiara, germana si italiana:

- "care ai un teu de 8?"

- "da frate si mie un pic de apa ca fierbe motoru"

- "trage si tu putin de chinga asta"

si

- "opriti in p__a mea muzica ba ca e 4 diminineata si maine e cursa!"

:)

de mult nu am mai ras asa mai ales la faza cu chinga :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@aGill: punctele de interes pentru spectatori/presa/foto le vom prezenta in saptamana concursului. Vom incerca sa facem si niste harti / coordonate GPS care vor fi disponibile in ziua concursului.

 

@ionut73: buna idee, vom incerca sa tiparim niste minighiduri de conversatie. Deocamdata ne preocupa traducerea pentru briefing a termenilor "posetat", " a da blana", " coborari in cap", " m-am facut ranga", " rupt fashu"... etc

 

 

ENDUROPANORAMA NEWS:

Au fost definitivate/masurate traseele pentru cele 3 zile: prolog-5km, ziua I - 95 km, ziua II - 55 km. Total 155km

 

Am decis prelungirea termenului de inscriere cu reducere pana la 25 aprilie. Dupa aceasta data ( datorita faptului ca ne vom muta la Ghelari ) inscrierile nu se vor mai putea face online ( ci doar la fata locului in ziua concursului ) , taxa de participare fiind majorata cu 10%. Detalii pe http://www.motoclubhaita.ro/db/index.php/e...nduropanorama2/.

 

Sa ne vedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma apuc sa invat in maghiara, germana si italiana:

1- "care ai un teu de 8?"

2- "da frate si mie un pic de apa ca fierbe motoru"

3- "trage si tu putin de chinga asta"

si

4- "opriti in p__a mea muzica ba ca e 4 diminineata si maine e cursa!"

:(

 

Deoarece eu nu vorbesc cu p__a decat cu motorul,in padure,cand face pe nazdravana si ma tavaleste,imi permit sa reformulez "opriti in p__a mea muzica...." si sa traduc din "opriti muzica aia blestemata....." :

 

MAGHIARA

1- Kinek van egy nyolc-as T kulcsa?

2- Testver,adj nekem is egy kicsi vizet mert fo motrom.

3- Huzd te is egy kicsit ezt a szijat.

4- Allitsatok le azt az atkozott zenet mert reggel negy ora van es holnap verseny van!

 

GERMANA

1- Wer hat einein Schlussel T acht?

2- Gib mir ein wenig wasser weil mein Motor kocht.

3- Zieh ein wenig dieses Gurt.

4- Schluss mit der verdammden Musik,es ist vier Uhr und morgen haben wir Wettbewerb!

 

ITALIANA

1- Chi ha una chiave T di otto?

2- Fratello,dammi un po di aqua che il mio motore sta bollendo.

3- Tira anche tu un po questa cintura.

4- Fermate quella maledetta musica che sono le quattro del mattino e domani abbiamo gara!

 

Sfat:

Daca dupa ce rostesti fraza cu nr 4 nu se intampla nimic,ba dimpotriva,lumea se uita ciudat la tine,iata cate o varianta ajutatoare. Dar grija mare!!!!

Trebuie sa fi convingator si prin fapte,nu numai prin cuvinte;pentru asta recomand sa :P ,dupa care sa :) cu toti cei care sunt in jurul tau,sa :D cateva secunde sa fi sigur ca esti in centrul atentiei,dupa care rostesti clar si raspicat,poti chiar sa urli,nu se va supara nimeni pe tine,cuvintele magice care,in ordinea stabilita de tine suna asa:

 

Hun- HANGOSITSATOK FEL A ZENEEEEETTTTT!!!!!!!!

Ger- AUFPUMPEN DAS VOLUMEN DER MUSIIIIIIK!!!!!!!

It - ALZATE IL VOLUME DELLA MUSICAAAAAA!!!!!!!!

 

 

Bafta la invatat,mai ales germana si maghiara... :P

Editat de REA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a inscris la hobby (H O B B Y) Peter Nesuta, locul 2 anul trecut la RedBull, clasa hobby si castigator la six days crazy job bulgaria 2009.

Ne-a vazut pe lista pe mine, pe Diana, pe prietenul meu Andrei care se da de 4 luni si a zis ca aici ii e locul.

Ce-i mai place concurentza si astuia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut omu' 50 de ani si s-a mai inmuiat.....

 

Si la clasa profi s-a inscris o italianca. Sper sa vina!!!!!!!!!!!!!

Mesaj completat

Participanti: la profi : Kronpass Manuel, locul 9 la experti single RBR 2009, si un fel de abandon la profi!!!!! RBR 2008 si altele

la hobby: Gros Viorel- locul 3 la Long Way Home Timisoara-Sibiu 2009

 

Pronosticul meu este totusi Peter Katai sau Tara Nelutu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pronosticul meu este totusi Peter Katai sau Tara Nelutu !

 

Sau Mani sau Erwin :love:

La hobby as pune bani pe Mihaita Eperesi sau pe Mihoc.

 

bucurestenii de mai jos sunt pe forum? sa ne cunoastem si noi

28. GUTUI ALECSANDRU Bucuresti RO

29. SIMON TUDOR Bucuresti RO

30. BOBOC VICTOR Bucuresti RO

31. BARBU IONUT Bucuresti RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut omu' 50 de ani si s-a mai inmuiat.....

 

Si la clasa profi s-a inscris o italianca. Sper sa vina!!!!!!!!!!!!!

Mesaj completat

Participanti: la profi : Kronpass Manuel, locul 9 la experti single RBR 2009, si un fel de abandon la profi!!!!! RBR 2008 si altele

la hobby: Gros Viorel- locul 3 la Long Way Home Timisoara-Sibiu 2009

 

Pronosticul meu este totusi Peter Katai sau Tara Nelutu !

din valcea cred ca suntem vreo 10..am mari sperante in alex al nostru,daca nu sunt evenimente cu motorul la cum s-a antrenat iese in primii 5..restul D-zeu cu mila..urmeaza sa ne hotaram azi la cursa lui lupu sui si sapt viitoare suntem pe liste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

ionut73, cei patru de care ai pomenit suntem amici si ne dam de vre-o doi ani in formula asta. Pentru trei dintre noi e primul concurs la care participam iar cel de-al patrulea e dragonu de pe forum, probabil il cunosti

Editat de alecs31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru trei dintre noi e primul concurs la care participam iar cel de-al patrulea e dragonu de pe forum, probabil il cunosti

 

bravo bravo.

hai ca o sa ne cunoastem cu ocazia asta. ca la cat e bucurestiul de mare la cursele de enduro vin f putini.

spor la antrenamente :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costa pana in 10 euro taxa de federatie inclusiv vizita medicala.Asta justifica taxa de 300 RON.Haita de lupi flamanzi ce sunteti.Sa va fie rusine.Eu zic sa mai umblati la tarif baieti ca exagerati si se vede tare.

Mesaj completat

Ia zi Stefi la Valcea tot asa o sa faceti?Ca haita?Au chemat federatia ca sa bage tariful alora in carca.Faceti sportul asta de rusine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@milu - te rog exprima-ti parerile decent si fara injurii; se poate. S-a discutat si mai devreme pe tema taxei in termeni civilizati.

Oamenii si-au estimat efortul pentru 3 zile de cursa si 150 km de traseu marcat cu banda la 75 euro/participant. Mie mi se pare super corect. Nu baga mana in buzunarul nimanui - ti se pare ca nu face, stai acasa si te dai gratis. Sau strangi bani si te duci la Redbull ca e la tine acasa - 1200 Euro pentru 4 zile de traseu (in varianta fara cazare si mancare) :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Ia zi Stefi la Valcea tot asa o sa faceti?Ca haita?Au chemat federatia ca sa bage tariful alora in carca.Faceti sportul asta de rusine.

nu domnu,intra pe anuntul clubului nostru si o sa vezi exact cat costa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Până în 25 aprilie (5 zile înainte de începerea cursei) taxa este 270 ron/pers adică, la cursul de schimb de astăzi, ~65 eur/pers

Mesaj completat

Sau Mani sau Erwin :wacko:

 

trupa lui patrick cred ca e la cee in franta si nu participa.

si parca am auzit ca nici mani nu va participa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costa pana in 10 euro taxa de federatie inclusiv vizita medicala.Asta justifica taxa de 300 RON.Haita de lupi flamanzi ce sunteti.Sa va fie rusine.Eu zic sa mai umblati la tarif baieti ca exagerati si se vede tare.

Mesaj completat

Ia zi Stefi la Valcea tot asa o sa faceti?Ca haita?Au chemat federatia ca sa bage tariful alora in carca.Faceti sportul asta de rusine.

 

Salut, nu stiu de ce esti asa nemultumit, ca nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar.

Daca tu crezi ca poti face ceva mai bun, pune mana si organizeaza si tu un concurs si cred ca toata lumea va fii fericita.

Noi (enduristii)vrem sa ne dam, ca de comentarii pot sa se ocupe restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, nu stiu de ce esti asa nemultumit, ca nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar.

Daca tu crezi ca poti face ceva mai bun, pune mana si organizeaza si tu un concurs si cred ca toata lumea va fii fericita.

Noi (enduristii)vrem sa ne dam, ca de comentarii pot sa se ocupe restul.

Stai linistit ca am marcat pentru Romaniacs suficient si stiu cu ce se mananca.Noi facem asta de multi ani.Cat despre Redbull,va rog nu fiti naivi sa faceti vreo comparatie.Insa pentru o prieteneasca care nu e etapa in campionat mi se pare sincer mult in conditiile in care ti se ofera doar putin noroi marcat fara macar o cazare,o gustare,o bautura,sau macar de erau premii serioase.Si nu ca as vrea acum sa-l perii pe Stefi insa ce au facut ei la valcea a fost ceva similar,ne-au asigurat cazarea la un complex turistic,o haleala,o bautura si per total a fost mai lesne ca la Haita.(corecta denumire).Poate vin ca spectator sa va incurajez.Noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clasa A

Locul 1 - 450 euro;

Locul 2 - 350 euro;

Locul 3 - 250 euro;

Locul 4, 5, 6 - Piese/Accesorii moto;

 

Clasa B

Locul 1 - 250 euro;

Locul 2 - 200 euro;

Locul 3 - 150 euro;

Locul 4, 5, 6 - Piese/Accesorii moto.

 

Defineste premii serioase... Clar nu se compara cu Romaniacs pentru ca e cu totul alt nivel. Dar daca e numai noroi marcat, de ce nu participi, castigi locul 1,2 sau 3 la clasa A si tadaaammm, ti-ai scos banii de concurs,cazare,mancare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca am marcat pentru Romaniacs suficient si stiu cu ce se mananca.Noi facem asta de multi ani.Cat despre Redbull,va rog nu fiti naivi sa faceti vreo comparatie.Insa pentru o prieteneasca care nu e etapa in campionat mi se pare sincer mult in conditiile in care ti se ofera doar putin noroi marcat fara macar o cazare,o gustare,o bautura,sau macar de erau premii serioase.Si nu ca as vrea acum sa-l perii pe Stefi insa ce au facut ei la valcea a fost ceva similar,ne-au asigurat cazarea la un complex turistic,o haleala,o bautura si per total a fost mai lesne ca la Haita.(corecta denumire).Poate vin ca spectator sa va incurajez.Noroc.

 

 

...mai bine stai acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca am marcat pentru Romaniacs suficient si stiu cu ce se mananca.Noi facem asta de multi ani.Cat despre Redbull,va rog nu fiti naivi sa faceti vreo comparatie.Insa pentru o prieteneasca care nu e etapa in campionat mi se pare sincer mult in conditiile in care ti se ofera doar putin noroi marcat fara macar o cazare,o gustare,o bautura,sau macar de erau premii serioase.Si nu ca as vrea acum sa-l perii pe Stefi insa ce au facut ei la valcea a fost ceva similar,ne-au asigurat cazarea la un complex turistic,o haleala,o bautura si per total a fost mai lesne ca la Haita.(corecta denumire).Poate vin ca spectator sa va incurajez.Noroc.

 

Nu-i nici o suparare, nu-ti place, nu te duci. Asta cu costul este relativ, pentru tine poate e mult, pentru mine poate e convenabil depinde ce pretentii are fiecare.

Eu judec asa : impart taxa la numarul de kilometrii de traseu si apoi pot sa compar preturi, fiiindca pentru bere si mici ma duc la piata, nu este nevoie sa fac 400 km :rolleyes:.

Editat de Mark81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...