Sari la conținut

Honda Dn-01


Eddye
 Share

Postări Recomandate

Ati vazut asa ceva in Romania?

arata super tare!

post-9885-1149712216_thumb.jpg

LORD HAVE MERCY !!!! Cat e de frumoasa!!

Da vor sa o faca cu cutie automata si posibilitate de schimbare secventiala de la ghidon, what a crap!

Editat de kcuf_di
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda Dn-01 (DN1 ? Behaha.)... Sau ce iese cand iei fatza de touring, midsection de cruiser, kur de sport (inclusiv single swingarm) si condimentezi totul cu cateva lovituri de mai.

 

In alta ordine de idei, vad ca a inceput moda xx-0#-urilor. MT-01, MT-03, DN-01... What next ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi bine, o fi rau?

 

 

TOKYO, Japan, October 19, 2005 - At the 39th Tokyo Motor Show 2005, Honda Motor Co., Ltd. today introduced a large-size sports motorcycle concept model, DN-01*, equipped with a continuously variable automatic transmission and a water-cooled, 4-stroke, OHC, V-type, 2-cylinder, 680cc engine. Honda will continue the development of DN-01 with the goal of introducing it to the market in the near future.

DN-01 is being developed in the concept of a comfortable sports cruiser, with the goal of creating new value for the customer by proposing a new level of riding pleasure. The newly adopted hydraulic mechanical continuously variable HFT (Human Fitting Transmission) system features two types of full automatic modes as well as a 6-speed manual mode which the rider operates through buttons located on the handle. Moreover, this is the first hydraulic mechanical continuously variable transmission system in the world to be equipped with a lock-up mechanism, which improves the fuel efficiency while offering a smooth ride without feeling the shock normally associated with gear shifts, even when cornering. With the HFT, the DN-01 achieves more easy-to-operate and comfortable riding than currently available sports model motorcycles.

 

The 39th Tokyo Motor Show 2005 will open its doors to the general public beginning Saturday, October 22, in Makuhari, Chiba. Honda will present a motorcycle display booth with the theme of “Dream Wings.” The theme represents Honda’s effort to make people-motorcycle relationships more dream-inspiring and to propose a new level of riding pleasure with new values Honda will create.

* DN-01 stands for the first (01) vehicle developed under Honda’s Dream New (DN) concept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e sport.. eu ma calugaresc.

 

E un turer care arata super bine.

 

Chestia cu schimbator automat e pentru americani (a se citi: prosti).

 

Si GSX1100 varianta US are in dotare WindShield actionat electric. :banana: O chestie in plus care se poate strica.

 

Mie imi plac lucrurile simple. Alea sunt si usor de reparat si intretinut.

 

 

Ce o sa mai puna astia de la Honda? Senzor _sub poponeata ca atunci cand te dai jos sa fie actionat automat un cric hidraulic? :banana: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac lucrurile simple. Alea sunt si usor de reparat si intretinut.

 

 

 

Eu nu cred ca Honda cand face o motocicleta primul lucru la care se gandeste e cum sa'i fie mai usor clientului sa si'o repare singur :banana:

 

Pt cei cu bani simplu inseamna usor de folosit :banana:

 

La subiect : daca avea ceva enduro in ea era si mai si :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica vor sa scoata chopper carenat cu protectii la genunchi si coate incorporate in rezervor.

 

Dar pana atunci, asta chiar e mega haios. Pacat ca e vreo 15 mii cip, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda DN-01 .swf video

 

Aspectul este impunator si sunt sigur ca e confortabila, dar nu mi-ar place sa schimb vitezele de la buton. Valentele sport tind spre zero, dupa pozitia pe care o impune. Si este mult prea multa electronica pe ea.

 

Try this 4 a change :banana:

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare cu optiunile si preferintzele lui. Pana aici e bine, avem de unde alege!

 

Sa ne rugam sa nu inceapa sa ne bage EURO 7000, cu restrictii de 15 dB, cu motorizari pe Duracell, apa plata, uree de vaca, cu carene din penare si dosare reciclate...

 

On topic: Merge parcata langa un SUV d`ala scumpu`. Cred ca asta e si targetu`. Oricum, bravo lor ca nu stau degeaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...