Sari la conținut

Gropi in asfalt. Cine are nevoie de ele ?


Postări Recomandate

In Canada, autoritatile, nu mai stiu cum sa limiteze viteza.

O idee destul de buna ... la ei ! La noi ... ,,inventia" este brevetata de mult ! :crack:

post-10224-1267686715_thumb.jpg

post-10224-1267686723_thumb.jpg

post-10224-1267686729_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem mai jmecheri - gropile noastre sunt 3D :nono:

auzi ca 3D... :laugh:

poate chiar 4-5D...k le si simtim, si un timp indelungat ne maltrateaza buzunaru'

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi ca 3D... :laugh:

poate chiar 4-5D...k le si simtim, si un timp indelungat ne maltrateaza buzunaru'

:crack:

citisem despre chestia asta acu ceva vreme. numai ca parca era in state. oricum, ma intrebam atunci si ma intreb si acum oare ce se intampla cand vad strainii asa ceva in asfaltul lor? ca romanu e obisnuit cu asa ceva.

la vitezele cu care se circula in afara si la cat de bun e asfaltul la ei, nu e periculos sa pictezi asa ceva pe strazi? daca se sperie vreunu si face o prostie? mi se pare ca-i riscul mare de accidente cu chestiile alea pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in stil romanesc, ceva de felul asta au incercat unii (Garcea cred), in zone periculoase au dat cu vopsea rosie ca si cum ar fi urma de sange a unuia imprastiat si zdrobit pe asfalt... la SB pe bucatica de 12 km cu 4 benzi in 2 - 3 locuri... Tot acolo au fost montate panouri imitand politisti sau masini de politie, dar si 3-4 false camere de luat vederi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai nostri ar trebui sa lipeasca poze cu drumuri drepte (peste gropi) sa ne aducem si noi aminte cum ar trebui sa arate o sosea.

 

La ideea cu bumpere si hopuri facute artificial au percutat ai nostri imediat, ba chiar au facut si inovatii - nu stiu pe unde vazusem niste praguri facute din beton (si destul de inalte), numai bune sa iti rupi roata. Cu asfaltatul asta e mai greu. Nu ne iese si pace. Poate ar trebui sa se faca un studiu stiintific ceva - poate in Romania exista un fel de triunghi al Bermudelor si dispare in mod misterios tot asfaltul (altfel de foarte buna calitate). Va dati seama ca s-ar inghesui strainii sa vada minunea - azi se toarna asfalt si in 3 zile a disparut. Uite asa am rezolva si problema turismului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie unul imi place cu gropi.

unde mai gasesti in lumea asta traseu enduro cu MecDonalz si KFC si benzinarii la tot pasul?

pai, cu o promovare corespunzatoare, asta ar salva turismul in Romanica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm,

 

m-am uitat mai bine la poze... "feels like pioneer suspension". mie imi suna mai degraba a reclama pentru amortizoare decat a masura de reducere a vitezei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata am vazut stirea la Antena 1. ..... le-am luat-o inainte ! :laugh:

 

Acum si cu strainii astia ... cam periculos pentru ei sa vina in Romania ! Daca au impresia ca gropile noastre sunt tot ,,autocolante" , vor avea o mare surpriza ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...