Sari la conținut

Alegere motor!


Postări Recomandate

Am deschis acest topic in sectiunea "clasa 125cc" pentru ca sa fiu indrumat de catre ce-i mai profesionisti ca mine!

M-am hotarat sa-mi cumpar un Peugeot xr7 din 2009,adus din ITALIA,motor 49cc!Multa lumea a spus ca PEUGEOT NU-i MOTOR ETC!!!

Vreau sa stiu parerea vostra!!! MULTUMESC ANTICIPAT!!!

 

P.s. poze cu modelul ales--->>>>

post-49378-1268473391_thumb.jpg

post-49378-1268473415_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko: nici nu plec bine de pe loc si deja tre' sa bag a 2a

intr-adevar...arata mult mai bine decat un scuter...dar.....sunt cam inutile

daca vrei ceva de 49..mai bine iti iei un scuter ;)

Editat de rock_angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis acest topic in sectiunea "clasa 125cc" pentru ca sa fiu indrumat de catre ce-i mai profesionisti ca mine!

M-am hotarat sa-mi cumpar un Peugeot xr7 din 2009,adus din ITALIA,motor 49cc!Multa lumea a spus ca PEUGEOT NU-i MOTOR ETC!!!

Vreau sa stiu parerea vostra!!! MULTUMESC ANTICIPAT!!!

 

P.s. poze cu modelul ales--->>>>

Modelul e frumos, motor in 2 timpi, furca upside down, eu am o parere buna despre peugeot-uri, nu sunt chiar chinezesti, sunt fiabile + k designul e ff frumos ( si la scutere si la xr7). Pretul in jur de 2900 euro am gasit pe mobile la 0 km eu zic ca e acceptabil. Totusi ai putea sa alegi totusi un motor de 125 ca primul motor un 4T de ex...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta il cumpar de la un tovaras din IT,are aprox 4000km!!Este exact modelul din poze!

Are abea 1 an pe 4 aprilie de cand este in circulatie!!!

Eu zic sa iti iei un 125cc 4 timpi. Cat dai pe asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de cat dai pe el poti sa alegi 125cc 4T yzf-R125 :wacko: ...sau daca iti place Cbr.

Eu am motoreta de 49cc si petru oras este multumitoare dar daca vrei sa mai faci un drum in afara nu prea merge:|

 

Ps: Arata bine peugeotu' ;)

Editat de GPRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de cat dai pe el poti sa alegi 125cc 4T yzf-R125 ;) ...sau daca iti place Cbr.

Eu am motoreta de 49cc si petru oras este multumitoare dar daca vrei sa mai faci un drum in afara nu prea merge:|

 

Ps: Arata bine peugeotu' :)

 

 

 

 

In functie de cat e un yzf???momentan drumuri de max 50-100 km :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu nu esti ala care n-avea bani de o casca decenta si plangea dupa una la donatii?

aaa ba da...mai bine ia un rs sau cbr de 125 si de restul echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
tu nu esti ala care n-avea bani de o casca decenta si plangea dupa una la donatii?

aaa ba da...mai bine ia un rs sau cbr de 125 si de restul echipament.

O sa aibe si bani de casca "decenta".Mie mi se pare urat motorul asta..

 

*Din cauza ta eu cica am primit pauza 7 zile...ca ti-am spus da-i drumu' ...pacat ca moderatorul respectiv nu e in stare nici sa-mi dea pauza...trist cu forumul asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pentru inceput,sa ma obisnuiesc cu trepte,ambreiaj etc:-@!!!

O sa fie doar 2 sezoane tinuta!

Am auzit mulți care zic, imi iau 49cc cu cutie de viteze sa ma invat cu vitezele, dar asta e o mare aberație. Nu iți i-a mai mult de o săptamână să te obiÂşnuieÂşti cu ambreajul Âşi vitezele.

În scurt timp or să ți se pară scurte rapoartele. Mi se par mie scurte la 125, dapoi la 49. Părerea mea e că nu se merită, ai să vrei să pleci Âşi la drumuri mai lungi Âşi o să te plictiseÂşti nespus cu viteza pe care o are pocnitoarea. Nu te poți da calumea pe curbe, te mai trezeÂşti cateodată că tre' să schimbi viteza că ai ajuns in capăt de ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de cat e un yzf???momentan drumuri de max 50-100 km :wacko:

 

asta spui acum, dar pe viitor sigur o sa vrei sa mai vizitezi si alte meleaguri...(deci 49cc=mai mult pt oras).

pt preturi yzf,cbr sau ce te mai intereseaza exista bikeshop ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ales 49 cc pentru ca: (ca sa inteleaga toti)

Anul acesta fac 17 ani si la anul 18.Nu-mi convine sa dau 1000 euro pe unu de 125(de prin 90-2000) si sa ma mai apuc si de A1!Oricum nu sunt invatat cu vitezele,urmeaza de acum!

Acesta este din 2009 si are un pret acceptabil!!!!

Mai astept si alte pareri!MULTUMESC ANTICIPAT! :wacko: ;) :)

Editat de hondacbr93
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Ce sa fii ma invatat cu vitezele?Crezi ca e ceva de invatat?Inveti dupa 10 minute de mers :wacko: .Spune ca iti e lene sa inveti pt examen...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ales 49 cc pentru ca: (ca sa inteleaga toti)

Anul acesta fac 17 ani si la anul 18.Nu-mi convine sa dau 1000 euro pe unu de 125(de prin 90-2000) si sa ma mai apuc si de A1!Oricum nu sunt invatat cu vitezele,urmeaza de acum!

Acesta este din 2009 si are un pret acceptabil!!!!

Mai astept si alte pareri!MULTUMESC ANTICIPAT! :wacko: ;) :)

repet intrebarea, CAT DAI PE MOTO???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul este de 1000 euro fix!!!!!!omu a dat pe el 4700!!!

Motorul este in stare perfecta aprox 4000 km!!!nu are nimic!e un amic,de asta mi-l lasa la bani astia! :wacko:

Îți dau nsr-ul meu pentru 1000europeni Âşi o să te țină mai mult decât pocnitoarea aia.

 

L.E. Âşi îți dau cadooo!!! Âşi o cască.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prost sa fi sa dai 4700 pe un peugeot de 49cc. cu banii aia iti iei CBR125, RS125, R125 sau multe alte modele care sunt de n ori mai bune, iti mai si raman bani.

Da, dar n-o să poți să mergi cu ea de la 14 ani, în Italea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...