Sari la conținut

16 iunie 2006 - Accidentat De Ambulanta


puya123123
 Share

Postări Recomandate

un mopedist(first bike ankur avea ,gri) nu a acordat prioritate unei ambulante aflata in misiune si a fost grav accidentat.mopedistul a fost dus in stare de soc la spital.mai multe nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea buna e ca a venit repede ambulanta :D

acum serios, sper sa fie bine, chiar daca a fost de vina!

 

:cheers: B) :P

 

Asta e ca vorba aia... "E ghinion sa te calce trenul... semn rau..."

Nu e frumos sa radem de necazul omului... Chiar daca a fost neatent si sufera cu un motiv acum, tot sufera... Presupun ca a fost vina lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie ok mopedistu', chiar daca a gresit...

Cu ocazia asta pun si eu o intrebare: ambulanta are voie sa intre pe contrasens? (chiar daca sensurile sunt despartite cu bordura si cam 1 m de verdeata) si sa dea forja? ieri era sa ma ia o ambulanta frontal, nu stiu de unde a aparut, bine ca era banda din dreapta libera si am reusit sa trec in ultima clipa. Avea ambulanta ceva viteza, eu cam 60, va dati seama ce iesea la o coliziune frontala... :cheers:

Editat de KristaKe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie ok mopedistu', chiar daca a gresit...

Cu ocazia asta pun si eu o intrebare: ambulanta are voie sa intre pe contrasens? (chiar daca sensurile sunt despartite cu bordura si cam 1 m de verdeata) si sa dea forja? ieri era sa ma ia o ambulanta frontal, nu stiu de unde a aparut, bine ca era banda din dreapta libera si am reusit sa trec in ultima clipa. Avea ambulanta ceva viteza, eu cam 60, va dati seama ce iesea la o coliziune frontala... :cheers:

 

 

In primul rand sanatate multa mopedistului........Da de principiu are voie cu mentiunea sa se asigure....in caz ca nu se asigura e de vina......numai ca daca te lua frontal nu stiu daca te bucura cu ceva ca era vina lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie ok mopedistu', chiar daca a gresit...

Cu ocazia asta pun si eu o intrebare: ambulanta are voie sa intre pe contrasens? (chiar daca sensurile sunt despartite cu bordura si cam 1 m de verdeata) si sa dea forja? ieri era sa ma ia o ambulanta frontal, nu stiu de unde a aparut, bine ca era banda din dreapta libera si am reusit sa trec in ultima clipa. Avea ambulanta ceva viteza, eu cam 60, va dati seama ce iesea la o coliziune frontala... :cheers:

Sal. Atata timp cat s-a asigurat si se afla in misiune are voie si pe contrasens. Asa ca... noroc ca l-ai observat, daca nu...probabil iti ''zgariai'' putin motoru. Sanatate multa mopedistului neatent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie ok mopedistu', chiar daca a gresit...

Cu ocazia asta pun si eu o intrebare: ambulanta are voie sa intre pe contrasens? (chiar daca sensurile sunt despartite cu bordura si cam 1 m de verdeata) si sa dea forja? ieri era sa ma ia o ambulanta frontal, nu stiu de unde a aparut, bine ca era banda din dreapta libera si am reusit sa trec in ultima clipa. Avea ambulanta ceva viteza, eu cam 60, va dati seama ce iesea la o coliziune frontala... :cheers:

 

 

 

Da, dar DOAR daca are semnalele luminoase si acustice in functiune. La fel si politistii, pompierii si SRI-ul. Pe de alta parte am vazut destule salvari care faceau chestii de-astea fara sirena (doar cu girofarul) - probabil defect, dar nu te incalzeste daca da peste tine venind din spate sau de dupa un colt fara vizibilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conducatorul salvarii sau al masinii de politie/pompieri nu are voie sa puna in pericol in nici un fel siguranta altor participanti la trafic. Are voie pe contrasens numai atita vreme cit e clar ca lumea l-a vazut si nu prezinta pericol, in nici un caz dupa scuar. Daca ai muzica tare in masina si cum in Romania girofarurile alea sint puse la misto ca abia se vad si sirena abia se aude, e foarte posibil sa nu-l vezi/auzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circula ca tampitii scutristi si mopedisti.Am stat la o bariera si nu aveam loc sa ma bag in fata asa ca am stat la coada si un tampit cu moped a trecut prin dreapta mea si m-am calcat pe picior,dupa care a trecut calea ferata pe lumina rosie.I-am dat forja la motor dupa aia in speranta ca-l prind dar a disparut.Ce batuta ii dadeam :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi bosorogi si-au luat mopeduri d-astea de au aparut k ciupercile si sa vezi ce de astfel de vehicule intalnesti in fata carciumilor.....oare la astia le pune cineva fiola ???? sau la carutzasi ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare sincer rau pt mopedist si este evident ca soferul ambulantei , conform legislatiei in vigoare , nu avea dreptul sa provoace un accident . sunt totusi multi scuteristi si mopedisti care care habar nu au de reguli de circulatie dar in skimb fac tot felul de minuni in trafic . recent i-am vazut pe 2 care calareau un scuter de sarea pistonu' din sarmana jucarie si care au trecut pe rosu kiar prin fata mea fara nici un stres gen sa se asigure , etc , iar altul era sa se opreasca in mine pt ca nu avea destula frana sau cine stie la ce visa cu okii deskisi . oricum ii doresc sanatate si poate mai invata si altii cate ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...