Sari la conținut

Accident Resita,soferita care intoarce fara sa se asigure


cry_ss
 Share

Postări Recomandate

accident Resita

 

Accident produs din neatentia lu' o tanti de 19 ani, care primise masina chiar in ziua aceea,si s-a gandit sa o incerce pe pielea unui motociclist...

Bineinteles,nu s-a asigurat la o manevra de intoarcere, a oprit masina pe mijlocul benzii, asa cum se vede si in poza si s-a blocat, fara reactie.

Noroc ca prietenul si colegul nostru, Mircea , nu avea viteza mai mare de 60km/h, chiar daca iesise din oras...Cu toate franele nu a mai reusit sa evite, insa cu noroc nu a patit decat socul si faptul ca e suspect de fractura la sold.Inca nu e sigur, asteptam rezultatele filmelor de la spital.Omul purta casca, manusi,jacheta.

Rezultate : motorul=varza cam 90% , motociclistul ok (daca putem zice asa,dar gandindu-ne la ce se putea intampla...) , soferita =socata (cred ca dintotdeauna era cu capul deasupra norilor...)

Accidentul s-a produs pe o sosea la iesirea din Resita spre Caransebes, la km8 (cine stie), pe o portiune cu vizibilitate cam 150 m in ambele directii....fireasca reactie ''nu te-am vazut'' ...

Asteptam ca Politia sa isi faca treaba, ca prietenul nostru sa se faca bine si poate pe viitor unii sa isi caste ochii sa se asigure, caci nu suntem de cauciuc!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul a scapat ieftin, vorba ta, daca ne gandim ce putea sa se intample. Sper sa nu fie nimic serios, si fractura la sold sa nu se adevereasca.

 

Se vedea ca nu avea viteza la impact.

 

Cat despre soferita... asta e rezultatul legilor noastre, a examenului de obtinere a permisului, a coruptiei din cadrul "mancatorilor de gogosi" , a prostiei la volan, a imbecilitatii soferilor romani care nu dau 1 ban pe viata celorlalti participanti la trafic, etc.

 

Cauzele din care sunt astfel de soferi imbecili la noi pe sosele sunt prea multe, iar solutii de revenire la normal... prea putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...si cand te gandesti ca (cica) toti avem aceleasi drepturi si obligatii pe sosea....

mi-as lua una de asta :

83852356.jpg

, special pt toti desteptii si desteptele din trafic, toti cocalarii si toate p**dele cu fitze

si ar merita-o pe deplin !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate motociclistului.

Daca am vazut bine in imagine era si linie conitnua? sau era filmat prea de aproape...

 

Iar schimbarea nu are cum sa vin, ba din contra ne ducem spre mai rau, si foarte mult conteaza educatia de mici, dar cand te gandesti ca tampitii din zilele noastre nu au ce educatie mai buna sa dea copiilor lor, cam greu sa se ajunga spre mai bine. Ma uit la copiii din ziua de azi care nu mai au pic de respect, si imi aduc aminte cand eram mic si plecam de la fotbal si fara minge si batut daca incepeam sa comentez ceva. Acum iti e frica sa zici ceva la un copil ca cine stie cu cine vine dupa tine.... nu exista respect, iar politia ar trebui sa stea mai mult sa amendeze pe cei care ar trebui amendati si fara discriminari ca e baiatu lu' nenea x, si mai putin la panda doar cand au ei nevoie de bani (spaga sau planul pe luna respectiva)... sa vada adevartii soferi care pun in pericol siguranta traficului, nu ca am mers eu fara centura etc...

 

scuze pentru offtopic...

 

motociclistul a scapat ieftin, vorba ta, daca ne gandim ce putea sa se intample. Sper sa nu fie nimic serios, si fractura la sold sa nu se adevereasca.

 

Se vedea ca nu avea viteza la impact.

 

Cat despre soferita... asta e rezultatul legilor noastre, a examenului de obtinere a permisului, a coruptiei din cadrul "mancatorilor de gogosi" , a prostiei la volan, a imbecilitatii soferilor romani care nu dau 1 ban pe viata celorlalti participanti la trafic, etc.

 

Cauzele din care sunt astfel de soferi imbecili la noi pe sosele sunt prea multe, iar solutii de revenire la normal... prea putine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare a fi linie continua. Pun pariu, ca habar nu are cu ce se mananca linia asta. In plus nu intorci in locuri fara vizibilitate ! Am vazut idioti ce depasesc in curbe fara vizibilitate, pe linia continua. Alti criminali. Pentru asa ceva amenda ar trebui sa fie monstruasa, plus o noua examinare pentru permis. Ai fost prins pentru asa ceva de doua ori, nu mai ai drept sa dai pentru permis. Esti un nenorocit de criminal deja. Pentru asa legi ar trebui sa ne luptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zic. Nu e fractura de sold, e femurul fisurat dintr-o parte in alta. Am avut mare noroc, dupa cum zicea si doctorul, daca era cu 1 cm mai sus era nasol ( operatie, refacuta rotula de la bazin si toate prostiile care urmau, tije, suruburi, piulite garnituri si de astea ). In rest sunt ok, sa zicem, dar tre sa stau o luna la orizontala si sa astept ca natura sa isi faca treaba. Oricum raman super dator oamenilor care m-au ajutat si o fac in continuare. Ms inca odata baieti si fete !!!!! Si dupa cum zicea si cry_ss, sau dupa cum arata in poza mai de graba, cred ca va trebui sa ne cumparam pluguri ca sa mergem linistiti pe sosele :rose:.

Editat de Somoso1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lamureste-ne cum este soseaua aia, cu linie continua sau nu ? A intors de pe loc sau din mers ? Semnal... ceva ... ? Totusi esti norocos, sanatate !

 

 

deci, statea pe loc, in parcare, nu s-a asigurat, nu semnalizare, nu nimik. A intors pur si simplu si s-a blocat la jumatea benzii. si da, este linie continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zic. Nu e fractura de sold, e femurul fisurat dintr-o parte in alta. Am avut mare noroc, dupa cum zicea si doctorul, daca era cu 1 cm mai sus era nasol ( operatie, refacuta rotula de la bazin si toate prostiile care urmau, tije, suruburi, piulite garnituri si de astea ). In rest sunt ok, sa zicem, dar tre sa stau o luna la orizontala si sa astept ca natura sa isi faca treaba. Oricum raman super dator oamenilor care m-au ajutat si o fac in continuare. Ms inca odata baieti si fete !!!!! Si dupa cum zicea si cry_ss, sau dupa cum arata in poza mai de graba, cred ca va trebui sa ne cumparam pluguri ca sa mergem linistiti pe sosele :rose:.

:rose: bine ca nu e cu un cm mai sus ,rau ca ai patit-o la inceput de sezon! insanatosire grabnica si sper ca proasta sa ramana definitiv fara permis, sau macar fara dinti in gura!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soseaua = cu linie continua

De intors, a intors de pe loc, plecand dintr-un refugiu aflat pe partea dreapta.

Prapadita primise masina in ziua aia si a zis sa se "antreneze" in afara orasului, ca deh, "e mai liber"

La ora asta din cate stiu are deja dosar penal, daunele urmand sa fie calculate.

Ce nu stiu e daca a trecut macar la spital sa il intrebe pe prietenul nostru daca e ok si daca are"un pahar cu apa" la indemana (e doar o exprimare,sper ca m-ati inteles).

Asteptam sa vedem concluziile anchetei si despagubirile materiale (poate si morale).

Ce e bine : Remus e ok !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Remus ai avut mare ghinion, oricare dintre noi daca eram in locul si la timpul respectiv acolo, in situatia data, o pateam la fel cel putin. Din ce spui nu te asteptai sa intoarca . Nu a semnalizat plecarea de pe loc, era linie continua, nu te-ai gandit ca ar trece peste ea. Nu aveai cum sa prevezi ceea ce avea sa se intample, ce manevra v-a face. Macar un semnal daca avea tot era un avertisment dar si asa nu puteai sa prevezi manevra de intoarcere. Ai fost intr-o situatie fara iesire. Sa fii increzator, te vei face bine ! Si nu o ierta sper ca are taticul bani. Intereseaza-te si pastreaza troate facturile de la fizioterapie etc, poate reusesti sa le decontezi in final.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a ne face cunoscuti si ca existam in trafic , pe linga campaniile si marsurile organizate, propun ca in toate orasele citi mai multi motociclisti sa iasa la plimbare in fiecare miercuri intre orele 18.30 si 19.30.In felul acesta facind-o repetitiv si lovinduse cit mai multi participanti la trafic de un nr mare de motociclisti isi vor da seama ca existam. Deci sa ma intelegeti bine ,am zis sa ne plimbam NU sa defilam in coloane. EU cred ca este una din solutii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a ne face cunoscuti si ca existam in trafic , pe linga campaniile si marsurile organizate, propun ca in toate orasele citi mai multi motociclisti sa iasa la plimbare in fiecare miercuri intre orele 18.30 si 19.30.In felul acesta facind-o repetitiv si lovinduse cit mai multi participanti la trafic de un nr mare de motociclisti isi vor da seama ca existam. Deci sa ma intelegeti bine ,am zis sa ne plimbam NU sa defilam in coloane. EU cred ca este una din solutii.

Cred ca este o idee buna....unde-i unu nu-i putere....Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...