Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vezi ca o sa o iei si tu peste nas de la Maka

Acum CHIAR ca sunt ingrijorat, mai ales ca are dreptate

 

Ooo, mighty Maka, please forgive us :) :P :)

 

Problema e ca motojoi ar cam trebui declarat inchis, pentru ca asa cum spunea mai sus ursu2276 si tu, noi suntem sclavi pe plantatiile patronilor, nu putem ajunge nici la 18, ce sa mai vorbim de 17

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum CHIAR ca sunt ingrijorat, mai ales ca are dreptate

 

Ooo, mighty Maka, please forgive us :) :P :)

 

Problema e ca motojoi ar cam trebui declarat inchis, pentru ca asa cum spunea mai sus ursu2276 si tu, noi suntem sclavi pe plantatiile patronilor, nu putem ajunge nici la 18, ce sa mai vorbim de 17

 

 

NU TREBUIE DECLARAT NIMIC

MotoJoi poate sa fie ori de la 18 ori 19 ori de la 20 indiferent, nici odata nu o sa ajunga toata lumea pentru ca fiecare avem alt program la servici. MotoJoi e de la ora 18:00 cine ajunge ajunge cine nu nu.. asta e .Nu poti sa schimbi ora dupa programu lu fiecare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU TREBUIE DECLARAT NIMIC

MotoJoi poate sa fie ori de la 18 ori 19 ori de la 20 indiferent, nici odata nu o sa ajunga toata lumea pentru ca fiecare avem alt program la servici. MotoJoi e de la ora 18:00 cine ajunge ajunge cine nu nu.. asta e .Nu poti sa schimbi ora dupa programu lu fiecare...

AI DREPTATE..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AI DREPTATE..

Eu n-am vrut sa deranjez pe nimeni, doar am zis ca daca tineti motojoi la ora 17 sau 13 ziua tot acolo sunteti, pentru ca MAJORITATEA oamenilor lucra pana la ora aia. Nu m-am gandit ca exista o ora care e ok pentru toti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am vrut sa deranjez pe nimeni, doar am zis ca daca tineti motojoi la ora 17 sau 13 ziua tot acolo sunteti, pentru ca MAJORITATEA oamenilor lucra pana la ora aia. Nu m-am gandit ca exista o ora care e ok pentru toti. :)

asa e dar uni au uitat scopul ....manifestarii,..si il folosesc pentru socializare si bar...,nu ca ar fi rau in asta..,dar inainte de toate scopul..trebuie atins.,moto joi poate fi organizat si in grupurii la diferite ore..,dar lipsa de comunicare face inposibila act....

Editat de laumoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e dar uni au uitat scopul ....manifestarii,..si il folosesc pentru socializare si bar...,nu ca ar fi rau in asta..,dar inainte de toate scopul..trebuie atins.

 

Socializarea e importanta. Cu parere de rau spun ca se face tot mai putina intre noi. Tot mai putini motociclisti aradeni la aceasta manifestare. Si asta se intampla si in zilele de vara. Oare ce ar trebui ca sa ne adunam iar vre-o 100. Sa nu mai fie cineva printre noi? Doar atunci multii motociclisti aradeni se mai aduna. E un trist adevar. Nu e obligatorie prezenta dar deja avem o traditie in asta. Ne intalnim sa ne vedem, ne intrebam reciproc de una de alta, vorbim de ale noastre, in final ne cunoastem mai bine. Incet incet se aproprie traditionala actiune de Mos Craciun. Vom vedea atunci cati ne vom aduna. Cu Moto Joi nu stiu cat va mai dura. Poate 1-2 saptamani. Nu mai are niciun farmec noaptea. Nici poze nu poti face ca lumea :P Si barul are scopul lui Eu azi am baut o bere fara alcool bineanteles de la pretenul nostru Pety. Mersi Pety! :)

post-23049-1288899533_thumb.jpg

post-23049-1288899572_thumb.jpg

post-23049-1288899771_thumb.jpg

post-23049-1288899808_thumb.jpg

post-23049-1288899843_thumb.jpg

post-23049-1288899878_thumb.jpg

post-23049-1288899912_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Socializarea e importanta. Cu parere de rau spun ca se face tot mai putina intre noi. Tot mai putini motociclisti aradeni la aceasta manifestare. Si asta se intampla si in zilele de vara. Oare ce ar trebui ca sa ne adunam iar vre-o 100.

La felul in care pui tu problema rezulta ca cei care nu vin (sau nu vor sa vina) la motojoi sunt vinovati

Incercati sa judecati ca un manager al unui supermarket: daca nu vin clientii e vina lor? nu cred, trebuie cautata buba in propria ograda

Trecand peste problema orei si a intunericului, ramane de analizat lipsa motivatiei celor care nu se mai prezinta la aceste intruniri, pentru ca exista suficienti motociclisti care ar avea suficient timp pentru asta

Observ ca atat tu cat cat si Larking, Laumoto si probabil mai sunt si altii, adoptati un ton imperativ legat de prezenta

Treaba sta in felul urmator: daca sunteti atat de fermi cand e vorba de ora adunarii, lumea vă va percepe ca organizatori si asteapta... ghici ce? sa organizati

Stiu ca asta e foarte greu, dar daca incepeti o treaba, duceti-o pana la capat

Un exemplu de organizare buna a fost cheful de la Zori de Zi :moto: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi care bat din gura pe aici nici macar nu vin . :moto: TRABA AVUT GRIJA

GRIJA la ce???... daca nu vin nu am dreptul sa spun parerea??

 

La felul in care pui tu problema rezulta ca cei care nu vin (sau nu vor sa vina) la motojoi sunt vinovati

Incercati sa judecati ca un manager al unui supermarket: daca nu vin clientii e vina lor? nu cred, trebuie cautata buba in propria ograda

Trecand peste problema orei si a intunericului, ramane de analizat lipsa motivatiei celor care nu se mai prezinta la aceste intruniri, pentru ca exista suficienti motociclisti care ar avea suficient timp pentru asta

Observ ca atat tu cat cat si Larking, Laumoto si probabil mai sunt si altii, adoptati un ton imperativ legat de prezenta

Treaba sta in felul urmator: daca sunteti atat de fermi cand e vorba de ora adunarii, lumea vă va percepe ca organizatori si asteapta... ghici ce? sa organizati

Stiu ca asta e foarte greu, dar daca incepeti o treaba, duceti-o pana la capat

Un exemplu de organizare buna a fost cheful de la Zori de Zi

Ai multa dreptate in ceea ce zici.... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La felul in care pui tu problema rezulta ca cei care nu vin (sau nu vor sa vina) la motojoi sunt vinovati

Incercati sa judecati ca un manager al unui supermarket: daca nu vin clientii e vina lor? nu cred, trebuie cautata buba in propria ograda

Trecand peste problema orei si a intunericului, ramane de analizat lipsa motivatiei celor care nu se mai prezinta la aceste intruniri, pentru ca exista suficienti motociclisti care ar avea suficient timp pentru asta

Observ ca atat tu cat cat si Larking, Laumoto si probabil mai sunt si altii, adoptati un ton imperativ legat de prezenta

Treaba sta in felul urmator: daca sunteti atat de fermi cand e vorba de ora adunarii, lumea vă va percepe ca organizatori si asteapta... ghici ce? sa organizati

Stiu ca asta e foarte greu, dar daca incepeti o treaba, duceti-o pana la capat

Un exemplu de organizare buna a fost cheful de la Zori de Zi :moto: :kiss:

Departe de mine gandul sa acuz pe cineva ca nu vine. Nu sunt omul sa judec asta. Am transpus aici doar starea de fapt. Realitatea. Fiecare are dreptul sa aleaga daca vine sau nu. Restul nu ma intereseaza. De cate ori nu am incercat sa facem o mica comunitate cat de cat unita in Arad? Intr-o oarecare masura sa facut dar mai e de lucrat si acolo. La anul avem in plan sa facem unele actiuni pe plan local mai de amploare. Chestia cu supermarketul e puerila. Noi nu vindem nimica :lol: .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Departe de mine gandul sa acuz pe cineva ca nu vine. Nu sunt omul sa judec asta. Am transpus aici doar starea de fapt. Realitatea. Fiecare are dreptul sa aleaga daca vine sau nu. Restul nu ma intereseaza. De cate ori nu am incercat sa facem o mica comunitate cat de cat unita in Arad? Intr-o oarecare masura sa facut dar mai e de lucrat si acolo. La anul avem in plan sa facem unele actiuni pe plan local mai de amploare. Chestia cu supermarketul e puerila. Noi nu vindem nimica :lol: .

Ori nu intelegi, ori faci pe prostul :kiss:

Daca nu intelegi, vino la o bere si o sa-ti desenez :D

Ceea ce voiam sa scot in evidenta este lipsa motivatiei, daca oamenii nu sunt motivati, pur si simplu nu ii intereseaza

Si nu ma refer la motivatie financiara, ci la una psihologica, oamenii trebuie sa creada in ceea ce fac

Cine doreste sa faca ceva, face, fara sa aiba pretentii sau sa arate cu degetul spre cei care nu sunt de acord cu el

Ati facut Arad Bikers pentru ca ati crezut in ceea ce faceti si e foarte bine

 

Motojoi este menit sa schimbe niste mentalitati: a soferilor care ignora motociclistii dar si a motociclistilor care se ignora reciproc, si asta este o actiune de durata, ca picatura chinezeasca

Dar de aici pana la fraze acuzative "ca ala nici nu o venit, dar vorbeste" e cale lunga

Daca vrem sa fim vazuti ca "baieti buni" atunci chiar trebuie sa fim mai buni

Schimbarea trebuie sa inceapa din noi

ca sa fim respectati trebuie sa respectam si sa NE respectam :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai agitati atata. Moto Joi dupa mine e o actine reusita aproape din toate punctele de vedere.Am fost prezent la peste 90% din ele(ca pasager) si am apucat sa vad anumte chestii.Oamenii sunt fericiti,socializeaza,se simt bine in marea majoritate.Multi au invatat sa circule civilizat,sa respecte colegii de trafic sa nu discrimineze motocicletele de alte categori etc etc. Faptul ca acuma se imputineaza lumea e si de asteptat din mai multe motive. Exemple: omul se mai plictisest,vine frigul(uni sunt mai sensibili la alti le creaza discomfort) sau nu vor sa vina.Este fix treaba lor.Daca am incerca sa ne "facem treaba" cu ce avem si cu cati avem zic ca ar fi super. Cand vom fi maxim 10 sa ne ridicam un mare semn de intrebare.Aicea trebuie vorbit cu calm stabilit traseul cu calm fara exclamari ca NIMENI nu vine sa auda injuraturi si contrari.Poate multi au de ajuns stress la munca si acasa si vor sa se relaxeze.Trebuie sa le oferim asta. Hai sa incercam sa facem sa imbunatatim treaba pe topicul asta nu sa ne intepam. Poate vin si altii cu propuneri care au fost prezenti si nu prea au spus multe.E cazul de ceva proaspat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca acuma se imputineaza lumea e si de asteptat din mai multe motive. Exemple: omul se mai plictisest,vine frigul(uni sunt mai sensibili la alti le creaza discomfort) sau nu vor sa vina.Este fix treaba lor.

Ai uitat pe cei care nu mai au asigurare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori nu am incercat sa facem o mica comunitate cat de cat unita in Arad? Intr-o oarecare masura sa facut dar mai e de lucrat si acolo.

Pe vremea cand nu exista Arad Bikers era totusi o comunitatea mai unita ca si acuma, tin minte foarte bine ca toata lumea iesea cu toata lumea, de cand voi v-ati facut o bisericuta iesiti voi cu voi, si noi restu, nu pentru ca nu ne-ati primit, dar nu mai e aceeasi atmosfera cum era inainte, de aia prefer sa ies singur, si pe unde vrea muschiu meu, nu pana la Timisoara si la Lipova.

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...