Sari la conținut

MOTO THURSDAY


rookie22
 Share

Postări Recomandate

Si la Hunedoara , se naste ceva , speram si incercam sa facem aceasta traditie sa dureze cat mai mult !!!

Pai ar trebui sa veniti prima data la specializare, la noi :(

Asta nu e treaba de amatori :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

V-am vazut in trafic, eram pieton. Sper sa pun si eu pe carnet un A sa pot hoinarii pe asfalt si la o tura de joi macar, pana atunci raman la roti cramponate........

Bafta in contiuare!!

Editat de guiutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ceva miscare? Soare, 18-19 grade, zi superba de motorizare! :baldy:

 

Eu propun un traseu care se poate discuta cui nu-i convine, dar mie mi se pare unu lejer din punct de vedere al traficului:

Kaufland - Podgoria - Polivalenta - sensul de la Selgros - Piata Soarelui - Billa - inapoi la Polivalenta - Podgoria - si de aici se poate Centru daca se vrea - si subcetate - Ar nou (Port Arthur) daca tot acolo e popasul.

Ideea e sa mai schimbam zona de plimbare. Odata in Vlaicu , odata Micalaca, si tot asa. Ca altfel o sa devina ca anu trecut, adica monoton si plictisitor la un moment dat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine ceva miscare? Soare, 18-19 grade, zi superba de motorizare! :D

 

Eu propun un traseu care se poate discuta cui nu-i convine, dar mie mi se pare unu lejer din punct de vedere al traficului:

Kaufland - Podgoria - Polivalenta - sensul de la Selgros - Piata Soarelui - Billa - inapoi la Polivalenta - Podgoria - si de aici se poate Centru daca se vrea - si subcetate - Ar nou (Port Arthur) daca tot acolo e popasul.

Ideea e sa mai schimbam zona de plimbare. Odata in Vlaicu , odata Micalaca, si tot asa. Ca altfel o sa devina ca anu trecut, adica monoton si plictisitor la un moment dat! :)

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :D :D

Tu sa taci :D Mai bine ti-ai baga nasu maine la o plimbarica! :)

 

Apropo, maine inca e la ora 18:00 intalnirea. Daca o sa se vrea si se hotareste mai multa lume de saptamana viitoare s-ar putea muta intalnirea la ora 19:00 daca tot s-a lungit ziua cu o ora. Sa fie o ora mai accesibila pentru mai multa lume, si incet, incet o sa fie prea cald si aglomerat mai devreme de ora aia. E doar o propunere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu sa taci :D Mai bine ti-ai baga nasu maine la o plimbarica! :)

 

Apropo, maine inca e la ora 18:00 intalnirea. Daca o sa se vrea si se hotareste mai multa lume de saptamana viitoare s-ar putea muta intalnirea la ora 19:00 daca tot s-a lungit ziua cu o ora. Sa fie o ora mai accesibila pentru mai multa lume, si incet, incet o sa fie prea cald si aglomerat mai devreme de ora aia. E doar o propunere!

noh baga filmul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noh baga filmul

:)

 

A treia Editie de “Moto Thursday” pe anul 2011, a picat exact in ultima zi din luna Martie pe 31. Am avut parte de o vreme excelenta cu un numar destul de mare de participanti.

Traseul a fost: Kaufland – Podgoria – Polivalenta – Micalaca – Petrom – Piata Soarelui – Billa – Polivalenta – Podgoria – Centru – Teatru – Subcetate – Ar Nou – Port Arthur, unde s-a stat la un suc.

La urmatoarea Editie, adica pe data de 7.Aprilie.2011, intalnirea la Kaufland se va face la ora 19:00 cu plecare la 19:30, pentru ca s-a mai lungit ziua cu ora aia. Si din cate am inteles Vineri pe data de 8.Aprilie ” Moto Thursday Arad ” implineste 1 an de existenta! :D

 

Puteti intra pe BLOG sa vedeti Slide-ul in cazul in care apar probleme cu cel upload`at pe YouTube, si pe Blog gasiti si poze! Lutzifer.TransALP.ro - Moto Thursday, 31.Mar.2011

 

 

Poze:

 

SL376356.JPG

 

SL376347.JPG

 

SL376357.JPG

 

SL376361.JPG

 

SL376367.JPG

 

SL376387.JPG

 

DSC_3597.JPG

 

SL376416.JPG

 

SL376423.JPG

 

SL376424.JPG

 

SL376432.JPG

 

DSC_3602.JPG

 

SL376437.JPG

 

SL376441.JPG

 

SL376447.JPG

 

SL376450.JPG

 

SL376457.JPG

 

SL376462.JPG

 

SL376466.JPG

 

SL376460.JPG

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai faina poza

Bravo!

Mersi :D Mai am 2 :)

 

Si trebuie sa rectific greseala din postul meu anterior, fiind aiurit de la "RAZELE astea X" am inteles altceva. Deci azi implineste Moto Thursday ARAD - 1 AN! Pe data de 1 Aprilie. Si nu e gluma :D am verificat pe forum :D

 

SL376458.JPG

 

SL376459.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru aniversare!

 

Noi mai avem de asteptat cu initiativa noastra la Deva pana la anul, dar uite deja ne inmultim :D

 

A doua editie a iesit mult mai bine ca prima, am pus stabilit conducator de coloana si nu s-au mai facut depasiri si alte chestii (stim noi ce am facut eu cu taximetristul :) ). Speram sa fie tot mai bine de la saptamana la saptamana.

 

PS

Cind vii sa filmezi si la noi asa cum stii tu ? (dau eu sucul si cafeaua :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

A treia Editie de “Moto Thursday” pe anul 2011, a picat exact in ultima zi din luna Martie pe 31. Am avut parte de o vreme excelenta cu un numar destul de mare de participanti.

Traseul a fost: Kaufland – Podgoria – Polivalenta – Micalaca – Petrom – Piata Soarelui – Billa – Polivalenta – Podgoria – Centru – Teatru – Subcetate – Ar Nou – Port Arthur, unde s-a stat la un suc.

La urmatoarea Editie, adica pe data de 7.Aprilie.2011, intalnirea la Kaufland se va face la ora 19:00 cu plecare la 19:30, pentru ca s-a mai lungit ziua cu ora aia. Si din cate am inteles Vineri pe data de 8.Aprilie ” Moto Thursday Arad ” implineste 1 an de existenta! :D

 

Puteti intra pe BLOG sa vedeti Slide-ul in cazul in care apar probleme cu cel upload`at pe YouTube, si pe Blog gasiti si poze! Lutzifer.TransALP.ro - Moto Thursday, 31.Mar.2011

 

 

Poze:

 

SL376356.JPG

 

SL376347.JPG

 

SL376357.JPG

 

SL376361.JPG

 

SL376367.JPG

 

SL376387.JPG

 

DSC_3597.JPG

 

SL376416.JPG

 

SL376423.JPG

 

SL376424.JPG

 

SL376432.JPG

 

DSC_3602.JPG

 

SL376437.JPG

 

SL376441.JPG

 

SL376447.JPG

 

SL376450.JPG

 

SL376457.JPG

 

SL376462.JPG

 

SL376466.JPG

 

SL376460.JPG

 

Lutzi.. fain fain, dar pe Slide de ce apare 30.03.2011 (00:24) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lutzi.. fain fain, dar pe Slide de ce apare 30.03.2011 (00:24)

Numai zi la nimeni :) :D

M-au acaparat "razele solare" din ziua aia si am fost in 30 in loc de 31. Dupa ce am terminat slide-u, l-am postat pe net si atunci mi-a atras cineva atentia ca defapt e 31 nu 30 ! :D Se mai intampla :D

 

Si multzam :D

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai zi la nimeni :) :bigstar:

M-au acaparat "razele solare" din ziua aia si am fost in 30 in loc de 31. Dupa ce am terminat slide-u, l-am postat pe net si atunci mi-a atras cineva atentia ca defapt e 31 nu 30 ! :) Se mai intampla :)

 

Si multzam :scratch:

 

Ups Bert, se pare ca nu doar Tia e atenta la detalii:))

Uite ca si Tunde te-a prins cu "cioara vopsita fara teremn de valabilitate corect":P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Joi la ce ora ne intalnim ? :)

Eu zic ca ar fi ok cel putin la ora 18:30 inatalnirea... sau chiar la ora 19:00 si cu plecare pe la 19:20! Ar fi mai accesibil pentru mai multi. Si s-a mai lungit ziua... de data asta ar trebui mers la Mortăreț la Ceala.

 

Asa ca idee vin si cu o propunere de traseu: Kaufland - Podgoria - si inceput cu Centru ca inca nu-s incalzite tare motoarele :scratch: - Teatru - Podgoria - Vlaicu - UTA - Cocorilor - Obor - Aeropor - Ceala!

 

Daca le convine si la restu ar fi destu de ok... si pe saptamana viitoare iara altceva ... pana atunci mai este mult! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca ar fi ok cel putin la ora 18:30 inatalnirea... sau chiar la ora 19:00 si cu plecare pe la 19:20! Ar fi mai accesibil pentru mai multi. Si s-a mai lungit ziua... de data asta ar trebui mers la Mortăreț la Ceala.

 

Asa ca idee vin si cu o propunere de traseu: Kaufland - Podgoria - si inceput cu Centru ca inca nu-s incalzite tare motoarele :) - Teatru - Podgoria - Vlaicu - UTA - Cocorilor - Obor - Aeropor - Ceala!

 

Daca le convine si la restu ar fi destu de ok... si pe saptamana viitoare iara altceva ... pana atunci mai este mult! :)

Aprobat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprobat :)

Atunci ramane asa cu plecare la ora 19:20 si cu intalnirea in jurul orei 19:00. Sper sa vada lumea si sa nu apara surprize ca unii sau altii vin mai devreme sau mai tarziu! Vremea se anunta buna pe Joi, de maine se reincalzeste incet. :scratch: :)

 

Cine poate sa mai anunte si pe restu care nu intra pe forum ora de intalnire si de plecare! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca ziua ii mai lunga (defapt lumina mai multa), da. Eu is de parere sa ramana pe ora 19:00 de acum in colo. :laugh:

Numa azi trebuie sa ne miscam repede, ca o sa ploua mai mult ca sigur undeva in jurul orei 20:30 - 21:00 :laugh:

 

Vremea cu RADAR! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ploaia nu si-a facut simtita prezenta.

Atentie.Moto joi astazi a fost Haos.REMINDER.Se circula pe o SINGURA BANDA in coloana,nu se ocupa toata soseaua,depasiri intre membri colanei la limita etc. La semafoare daca se rupe colana se asteapta.Azi de la Kaufland de la semafor sa spart gasca si dai blana care pe unde+un incident.

Revin maine cu cateva poze.

Editat de Black Wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ploaia nu si-a facut simtita prezenta.

Atentie.Moto joi astazi a fost Haos.REMINDER.Se circula pe o SINGURA BANDA in coloana,nu se ocupa toata soseaua,depasiri intre membri colanei la limita etc. La semafoare daca se rupe colana se asteapta.Azi de la Kaufland de la semafor sa spart gasca si dai blana care pe unde+un incident.

Revin maine cu cateva poze.

Asa asa, da-le peste "bot" :laugh: :bounce:

 

Povestea scurta din partea mea:

 

Cred ca din cauza schimbarii orei de intalnire de la 18:00 la 19:00, am fost cam putini comparativ cu saptamana trecuta. Posibil ca unii motociclisti sa se fi dus la ora 18:00 si sa nu fie nimeni acolo inafara de ei. Asa e pana ajunge la toata lumea noul orar :P

 

Am plecat la 19:25 de la Kaufland spre Podgoria si de acolo pe Centru spre... Teatru. Eu a trebuit sa ma opresc 1 min, si am zis ca-i astept la Primarie impreuna cu Alex (Duda) pe restul grupului cand se intorc dinspre Teatru. Trebuia sa o luam initial spre Gara - Vlaicu si restur pana la UTA , de acolo Cocorilor si Ceala. Din anumite motive grupul de la teatru a luat-o prin Subcetate - Micalaca - Podgoria - Vlaicu etc :laugh: Deci eu cu Duda am putut astepta mult si bine la Primarie ca numai venea nimeni. Asa ca ne-am luat si am mers la Ceala direct. Singura problema este ca nu am mai putut filma defilarea pe tot parcursul ei... asta e :) Se mai intampla si erori umane de organizare!

 

Si un lucru bun, pana la urma nu a mai venit ploaia pe cum prevestea netul. Se pare ca de data asta a dat gres! mai rar asaceva, dar acuma macar in favoarea noastra !

 

Se poate vedea si pe BLOG , si toate pozele!

 

SlideShow FOTO/VIDEO, asa scurt cum ii, cat am reusit sa filmez pana am fost in grup !

 

Poze:

 

SL376681.JPG

 

SL376682.JPG

 

SL376683.JPG

 

SL376689.JPG

 

SL376692.JPG

 

SL376693.JPG

 

SL376702.JPG

 

SL376704.JPG

 

SL376707.JPG

 

SL376708.JPG

 

SL376712.JPG

 

SL376720.JPG

 

SL376724.JPG

 

SL376725.JPG

 

SL376726.JPG

 

SL376727.JPG

 

SL376730.JPG

 

SL376737.JPG

 

SL376738.JPG

 

SL376733.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...