Sari la conținut

Facerea de bine...


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va curg amortizoarele fata??nimic mai simplu...le desfaceti, scurtati arcurile de la semeringuri(aproximativ 1cm) si vor fi ca noi.Ne probat inca de mine,dar de 2 prieteni si functioneaza.Unul din ei a cumparat doua semeringuri noi si curgeau mai rau ca cele vechi,iar solutia a fost aceeasi.Zilele astea o sa fac si eu asa deoarece cel din stanga imi curge.

Bafta la reparat!!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va curg amortizoarele fata??nimic mai simplu...le desfaceti, scurtati arcurile de la semeringuri(aproximativ 1cm) si vor fi ca noi.Ne probat inca de mine,dar de 2 prieteni si functioneaza.Unul din ei a cumparat doua semeringuri noi si curgeau mai rau ca cele vechi,iar solutia a fost aceeasi.Zilele astea o sa fac si eu asa deoarece cel din stanga imi curge.

Bafta la reparat!!! :peace:

valabil la orice tip de motocicleta ? numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un deviz pt daune la o motocicleta Honda , unde pot merge in TImisoara pentru asa ceva ?

 

 

si inca o nelamurire . la daune am trecut capac motor dreapta si toba ( pe langa altele) Iar la foaia de reparatie e trecut " revopsit" in dreptul lor . Asa ceva nu este posibil .

 

Cineva in masura sa ma ajute ? mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

MARCEL MOTORS

 

 

 

 

 

 

Am nevoie de un deviz pt daune la o motocicleta Honda , unde pot merge in TImisoara pentru asa ceva ?

 

 

si inca o nelamurire .  la daune am trecut capac motor dreapta si toba ( pe langa altele) Iar la foaia de reparatie e trecut  " revopsit" in dreptul lor .  Asa ceva nu este posibil .

 

Cineva in masura sa ma ajute ? mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva care ar fii costurile la adusul unei motociclete din SUA? ma intereseaza transport si vama.

 

Stima

 

 

Vama:6% din valoarea de factura.(cu conditia sa nu fie subevaluata)

Tva: 24% din (vama+valoarea de factura)

Transport: Cum te intelegi cu transportatorii. Incearca aici :www.besttrans.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

in cautarea unei evacuari, am gasit site-ul de mai jos la vecinii sarbi.

Din ce am priceput eu, cel care le fabrica locuieste in Beograd (orice lamuriri in plus sunt mai mult decat binevenite, fiindca nu stiu deloc sarba iar G.Translate nu este grozav la capitolul asta).

Daca vom face deplasarea aceea pentru parbrize, poate ne oprim la Beograd si pentru evacuari.

Eu, personal, consider ca ce am vazut la ei pe site este peste media atelierelor de evacuari home-made.

Pentru cei interesati, efectueaza si reparatii ale tobelor de carbon avariate iar, daca am inteles eu bine din ce vad in poze si imi mai spune G. Translate, fac si galeriile de inox aferente tobelor.

 

http://www.race-exhaust.com//component/option,com_easygallery/Itemid,26/

 

http://www.race-exhaust.com//component/option,com_virtuemart/Itemid,27/

 

De la min. 1.50 incolo:

 

 

De la min. 1 incolo

 

sau dati un search pe Youtube dupa "Race exhaust ada"

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cautarea unei evacuari, am gasit site-ul de mai jos la vecinii sarbi.

Din ce am priceput eu, cel care le fabrica locuieste in Beograd (orice lamuriri in plus sunt mai mult decat binevenite, fiindca nu stiu deloc sarba iar G.Translate nu este grozav la capitolul asta).

Daca vom face deplasarea aceea pentru parbrize, poate ne oprim la Beograd si pentru evacuari.

Eu, personal, consider ca ce am vazut la ei pe site este peste media atelierelor de evacuari home-made.

Pentru cei interesati, efectueaza si reparatii ale tobelor de carbon avariate iar, daca am inteles eu bine din ce vad in poze si imi mai spune G. Translate, fac si galeriile de inox aferente tobelor.

 

http://www.race-exhaust.com//component/option,com_easygallery/Itemid,26/

 

http://www.race-exhaust.com//component/option,com_virtuemart/Itemid,27/

 

De la min. 1.50 incolo:

 

 

De la min. 1 incolo

 

sau dati un search pe Youtube dupa "Race exhaust ada"

 

Am vorbit cu cei de la RACE EXHAUST ADA, ei produc finale din inox si carbon. Pot face si galerii la comanda. Pentru unele modele au sabloanele necesare, iar daca nu au trebuie dus motorul la ei. Dureaza o zi sa faca o galerie la comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de evacuari, mi-am comandat astazi un set de tankcase+sidecase-uri din material textil.

Vreau un sfat cu ce sa capitonez sidecasurile pa partea unde se sprijina pe tobe, fiindca am tobe sport si se incalzesc cam tare iar materialul textil nu va rezista la asa temperaturi. M-am gandit la tabla folosita la izolarea termica a caroseriei in dreptul evacuarii la masini. Aveti idee de unde sa cumpar asa ceva?

 

Multumiri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...