Sari la conținut

MZ SM 125 --VS-- HUSQVARNA SM 125


Postări Recomandate

Salutare tuturor....

 

 

Nu stiu ce sa aleg.. MZ SM 125 - 4 timpi .. [Pot face nebunii pe o roata.. etc..]

 

Husqvarna Sm 125- 2 TIMPI [Normal e 2 T]

 

.. Vreau macar 1 data la 1 sapt ... sa fac o iesire de 100-200 km chiar si 300 cu dus si intors..+ oras

Voi ce ziceti sa aleg... si alte astea.. eu motorul o sa il tin timp de 2 ani .. sau dati exemple de SM 125 .. pana in 1500-1600 MAXIM MAXIM!!! de euro... poate ma reprofilez pe alte sm :).. multumesc si sper ca ati putut intelege ce am balmajit eu pe aici ;))..

Editat de evomacosoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HUSQVARNA clar.

În primul rând că e 2t, e mult mai puternică.

Ar mai fi Âşi Yamaha xt125 x, da' e pocnitoare, dacă te bate vântul puțin mai tare din față nu treci de 80.

 

Pai eu vreau sa reziste la 200 de km .. si sa merg constant peste 100.. am inteles ca daca mergi asa cu ea la drum lung poti sa iti iei altu :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai obtine-ti permisu' .

 

Eu am cerut parerea voastra despre motor imi porti tu grija de permis.. aici nu am cerut cizme si alte chestii.. nu este vorba doar de 200 de km .. e vorba ca daca merg cu ea constant.. la 130 .. de ex se poate intampla ceva la drum lung?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cerut parerea voastra despre motor imi porti tu grija de permis.. aici nu am cerut cizme si alte chestii.. nu este vorba doar de 200 de km .. e vorba ca daca merg cu ea constant.. la 130 .. de ex se poate intampla ceva la drum lung?

unde draq ii dai u 200 de km constant la 130 la ora ? :) daca ai bani sa o intretii rezista far probleme consumu stiu ca e mare la astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care erai azi la mall vitan cu un NSR ... pe la ora 20:10 ... ?

 

Ce intreaba lumea..

Mesaj completat

Daca are racire buna, ungere buna, etc. poti merge linistit. Vrei sa mergi pe autostrada? Pentru un 125cmc 130km/h e mult, trebuie turatie mare.

 

 

deci.. .. am inteles ca daca mergi mult.. cu motoru adica 100-200-300 km .. etc rezulta .. ca pe portiuni .. mai lungi ii dai de ex pe a 6 .. normal ca nu mai ai viteze.. si ca sunt turatii mari la asta ma refeream .. daca o tin mult timp pe distante mari in turatii mari ce se poate intampla MZ este 2002.. :-? sm 125 4 timpi.. de ex..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde, poate sa se supraincalzeasca si sa gripezi motoru.Acum depinde si de racire. Din cate stiu eu viteza maxima la MZ e 110km/h. Daca reusesti sa ajungi la 130 esti clar la turatia maxima si el nu mai functioneaza la parametri normali deci il fortezi.Cand motorul e fortat poate sa iti faca tot felu de surprize, mai ales daca are si uzura mare. Mai bine mergi cu 100 si esti linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai depinde, poate sa se supraincalzeasca si sa gripezi motoru.Acum depinde si de racire. Din cate stiu eu viteza maxima la MZ e 110km/h. Daca reusesti sa ajungi la 130 esti clar la turatia maxima si el nu mai functioneaza la parametri normali deci il fortezi.Cand motorul e fortat poate sa iti faca tot felu de surprize, mai ales daca are si uzura mare. Mai bine mergi cu 100 si esti linistit.

 

despre care model de MZ este vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu iti cumpara motor, mai bine de banii aia faci niste meditatii la limba romana si dupa ce inveti sa vorbesti si sa scrii corect atunci mai vorbim si de motor.

 

Totzi incultzii vrea motoreta sa agatze si ei gagicile...plm de nebuni ce este astia. :blink: :huh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti cumpara motor, mai bine de banii aia faci niste meditatii la limba romana si dupa ce inveti sa vorbesti si sa scrii corect atunci mai vorbim si de motor.

 

Totzi incultzii vrea motoreta sa agatze si ei gagicile...plm de nebuni ce este astia. :blink: :huh: :D

Si unde scrie ca trebuie sa sti sa scrii corect ca sa ai motor ? Ca daca eu vrea motor pai imi fac pohta si imi iau motor chiar daca nu sti sa scrie !!!

Mesaj completat

Adevarat ...

SE VEDE CA VREI SUPER MEMBRU !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde scrie ca trebuie sa sti sa scrii corect ca sa ai motor ? Ca daca eu vrea motor pai imi fac pohta si imi iau motor chiar daca nu sti sa scrie !!!

Mesaj completat

 

SE VEDE CA VREI SUPER MEMBRU !!!

Pai vrea, vrea ca daca permis nu are macar super membru sa fie pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...