Sari la conținut

Loc de mers la bulgari


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

http://www.panoramio.com/photo/24625306

 

http://www.panoramio.com/map/#lt=41.820759...amp;z=4&k=2

 

29610141.jpg

 

7361876.jpg

Mesaj completat

se ajunge pron zabardo - buc-zabardo 425 km, de acolo la poduri e un drum secundar.

coordonate zabardo unde incepe drumul catre poduri: N41.78447 E24.59067

arata super :)

bravo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu stiu daca mai vreau sa mai fac o data Cetatile Ponorului. Data trecuta eram cu casca agatata de ghiozdanul plin de scule foto si laptop, in echipament moto, la 35 de grade.

 

Ah, si pana la Cheile Corcoaiei (recomand celor care merg sa-si care o barcuta sau macar o saltea pneumatica) se ajunge cu mobra fara stres. Cheile se vad din strada.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Wonder Bridges si in toata zona Rodopilor anul trecut, vedeti topicul meu din fotografii din calatorii. e super zona, dar intr-adevar , iti trebuie cel putin 3 zile 1 zi dus, 1 intors si una sa vizitezi tot ce mai e pe acolo (pesteri, vestigii istorice, manastiri, etc)

Mesaj completat

la noi in tara doar la podul natural Ponoare - Baia de Arama si in Cheile Sohodolului am mai vazut asemenea formatiuni. Mai sunt in Serbia, langa Negotin. Cetatile Ponorului din Apuseni sunt pesteri, le-am facut echipat adecvat, nu de motor. in schimb, Wonder Bridges sunt usor accesibile din parcare, nu-ti trebuie echipament de miunte, eram echipati de touring in drum spre Grecia, iti ia putin ca sa le vezi in toata splendoarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu stiu daca mai vreau sa mai fac o data Cetatile Ponorului. Data trecuta eram cu casca agatata de ghiozdanul plin de scule foto si laptop, in echipament moto, la 35 de grade.

 

Ah, si pana la Cheile Corcoaiei (recomand celor care merg sa-si care o barcuta sau macar o saltea pneumatica) se ajunge cu mobra fara stres. Cheile se vad din strada.

 

 

probabil pt ca erai cu DR-ul. acum ai BMW si coburi si topcase :lol:

 

plus ca vremea e mai rece acum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...