Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din pacate da

imi pare rau sa aud una ca asta :moto:

 

stiu sentimentul mizer de iti vine sa ii scurtezi pe hoti de mana dreapta - asa de o palma!

sper totusi sa o recuperezi sa nu fie ca la noi :kiss:

Editat de delu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa aud una ca asta :moto:

 

stiu sentimentul mizer de iti vine sa ii scurtezi pe hoti de mana dreapta - asa de o palma!

sper totusi sa o recuperezi sa nu fie ca la noi :kiss:

multumesc oentru cuvinte!

am intrebat-o pe politista (frumoasa foc si foarte de treaba) cam ce sanse sunt s-o mai vad (pe mobra). A dat din cap si mi-a zis pe sleau ca putine, ca probabil a fost suita in duba si ... salutare. E data furata, urmarita, iar mai departe om vedea.

De altfel ca acolo, este, macar in cum decurge totul la politie. Nu tu cozi, politistii amabili, scriu ei PV, nu tu, cer toate informatiile care stiu ca sunt necesare si nu trebuie sa-ti bati capul daca nu ai scris tot ce trebuie pentru ca dupa aia sa trebuiasca sa te mai duci odata.

Oricum, avand in vedere ca garajul (comun pentru imobil) se deschide de pe dinafara doar cu telecomanda sau cheie (de pe dinauntru usile pentru pietoni se deschid doar din clanta, fara cheie, iar peste una dintre ele se poate sari si intra in garaj) cred ca am un vecin "binevoitor" care macar a furnizat informatia celor "interesati". Mobra mea era acoperita cu prelata si putini puteau sa stie ca e acolo. Singura din cele 8 motociclete din garaj cu numere de inmatriculare straine.

Dracul nu e chiar asa de negru, deoarece are casco, dar preferam sa am mobra. Acum am bataie de cap.

 

Macar pe politista s-o mai vad ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA fratilor eu o iau razna in felul asta... cum reusiti fratilor sa dormiti cand va stiti motocicleta in strada respectiv o zona pietonala oarecum, sa nu va suparati pe mine dar eu dau vina pe voi, sunteti singurii vinovati cand o fura din fata blocului, hotul nu are nici o vina , doar profita de neatentia unora care cred ca traiesc in DALLAS.

Eu si atunci cand plec cu motocicleta nu exista situatie in care sa nu fiu lg ia, a facut ex. intrunirea de la const. si predeal care data viitoare o voi trage lg cort dupa care ma duc si le duc keia organizatorilor sa nu zica ca dau pacanele ca oricum nu dau, altfel plec de acolo ca spre ex la predeal intamplarea a fost sa parkez lg un baiat cu un dna care la scos de 700 de ori din parcare, daca doamne fereste scapa scuterul peste mobra mea ramaneam cu dna-ul pana venea cu carena ,rezervor etc nou desigur, eu sunt dispus sa fac ORICE daca un ametit scapa motocleta peste a mea in circumstanta prezentata mai sus. Ca data viitoare intreb organizatorul pe net daca ma lasa sa o trag lg cort, si daca refuza ca el respecta regulile clubului, eu voi spune ok si daca .... cine ma despagubeste? paii.... nimeni !! Pai pa pa , o sa spun eu, nu?

Mesaj completat

NU mai spun ca ametitul ala care scapa motoreta pot fi eu, si cred ca ii luam plasticul nou bineinteles.

Nu inteleg daca patesc asta ce spune la " ba frate las ca o voxim , polisam si gata" ... hmm nu cred , eu vreu nou cum era, el refuza si in final ajung la politie acuzat de vatamare corporala grava :moto: jmekerie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc oentru cuvinte!

am intrebat-o pe politista (frumoasa foc si foarte de treaba) cam ce sanse sunt s-o mai vad (pe mobra). A dat din cap si mi-a zis pe sleau ca putine, ca probabil a fost suita in duba si ... salutare. E data furata, urmarita, iar mai departe om vedea.

De altfel ca acolo, este, macar in cum decurge totul la politie. Nu tu cozi, politistii amabili, scriu ei PV, nu tu, cer toate informatiile care stiu ca sunt necesare si nu trebuie sa-ti bati capul daca nu ai scris tot ce trebuie pentru ca dupa aia sa trebuiasca sa te mai duci odata.

Oricum, avand in vedere ca garajul (comun pentru imobil) se deschide de pe dinafara doar cu telecomanda sau cheie (de pe dinauntru usile pentru pietoni se deschid doar din clanta, fara cheie, iar peste una dintre ele se poate sari si intra in garaj) cred ca am un vecin "binevoitor" care macar a furnizat informatia celor "interesati". Mobra mea era acoperita cu prelata si putini puteau sa stie ca e acolo. Singura din cele 8 motociclete din garaj cu numere de inmatriculare straine.

Dracul nu e chiar asa de negru, deoarece are casco, dar preferam sa am mobra. Acum am bataie de cap.

 

Macar pe politista s-o mai vad ...

 

bine macar ca ai casco..ai ceva bataie dar macar ai sansa sa cumperi alta mobra

Mesaj completat

BA fratilor eu o iau razna in felul asta... cum reusiti fratilor sa dormiti cand va stiti motocicleta in strada respectiv o zona pietonala oarecum, sa nu va suparati pe mine dar eu dau vina pe voi, sunteti singurii vinovati cand o fura din fata blocului, hotul nu are nici o vina , doar profita de neatentia unora care cred ca traiesc in DALLAS.

Eu si atunci cand plec cu motocicleta nu exista situatie in care sa nu fiu lg ia, a facut ex. intrunirea de la const. si predeal care data viitoare o voi trage lg cort dupa care ma duc si le duc keia organizatorilor sa nu zica ca dau pacanele ca oricum nu dau, altfel plec de acolo ca spre ex la predeal intamplarea a fost sa parkez lg un baiat cu un dna care la scos de 700 de ori din parcare, daca doamne fereste scapa scuterul peste mobra mea ramaneam cu dna-ul pana venea cu carena ,rezervor etc nou desigur, eu sunt dispus sa fac ORICE daca un ametit scapa motocleta peste a mea in circumstanta prezentata mai sus. Ca data viitoare intreb organizatorul pe net daca ma lasa sa o trag lg cort, si daca refuza ca el respecta regulile clubului, eu voi spune ok si daca .... cine ma despagubeste? paii.... nimeni !! Pai pa pa , o sa spun eu, nu?

Mesaj completat

NU mai spun ca ametitul ala care scapa motoreta pot fi eu, si cred ca ii luam plasticul nou bineinteles.

Nu inteleg daca patesc asta ce spune la " ba frate las ca o voxim , polisam si gata" ... hmm nu cred , eu vreu nou cum era, el refuza si in final ajung la politie acuzat de vatamare corporala grava :moto: jmekerie.

 

ma nu toti stau la casa sau detin un garaj...tu ce ai face daca ai sta la etj 3? plus de asta dudus o tinea in garaj si tot degeaba..iti spun eu ca daca i s-a pus pata pe mobra ta o fura si din casa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca intre noi motociclistii se ascund aia furaciosii , Hmmm... daca doamne fereste prind infractorul in flagrant, intreg nu pleaca de acolo, il belesc de viu ma tine minte toata vieticica lui, Ba fratilor cum sa furi motocicleta omului ? Cum sa premeditezi cu atata lux de amanunte, nenorocirea unui motociclist ca si mine? Prostii dracu care sunt si se stiu.

Daca cumva descoperi unde este motocicleta ne spui si noua si mergem direct la macel, chiar daca ai recuperat-o si afli unde sta pungasul ne comunici si noua si poate ne strangem o mana de oameni care sa-l incinereze de viu.

Va dati seama ca jegurile astea intra si pe aici, Baaaa hotilor sunteti niste oameni picati in extrema gresita, sa va si detaliez putin prostilor: toata viata voastra sunteti ghidati de starea si nefericirea din sufletele voastre, tot restul vietii ai fericirea umbrita de gandurile negre care continua ca un cancer sa va transforme viata intr-un calvar, Adica mai pa romaneste prostilor... ce gandesti asa ajungi sa ai si viata adica o furaciune de viata, in fine... placerea de a avea mai mult decat ai nevoie este mult mai mare decat fericirea pentru unii prosti ca voi.

Mesaj completat

Daca stateam la etajul 3 si nu aveam garaj lasam mobra in fata blocului ca momeala si in maxim3 zile se aratau baietii(de fapt ma prindeam ca sunt ei ca ascultau Eric Clapton in masina), timp in care stateam numai geana non stop cu inca 2 prieteni de nadejde si cand veneau ma descarcam de toata energia negativa acumulata din cauaza lor, desigur unu il suiam in masina in portbagaj si ma duceam pe camp si il nenoroceam cu manuta mea ca doar nu il consider om! este ceva anume..., ceva, dar nu om.

Dupa aia inchiriam frumos un garajel si bagam motocicleta acolo cu tot cu ce mai trebuie pe lg motocicleta accesorii etc si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@aladin: multumesc, dar nu e cazul. stau cam departe ca sa chem pe cineva. Si oricum nu pe motociclistii care au mobrele in garaj ii banuiesc, ca i-am vazut si sunt OK, dar sunt vreo doua specimene care s-ar incadra profilului. Oricum n-am cum sa dovedesc, asa ca ... prinde orbul scoate-i ochii. E posibil sa ma insel si atunci garajul asta sa fie un bulevard pentru hoti, ca unul din motociclisti mi-a zis ca s-a mai furat si un scuter, dar nu cred in coincidente.

 

Mitza o fi prin Bulgaria sau Ucraina acum.

 

@todea: asa e, o fi scump, dar in situatii d'astea chiar nu-ti pare rau

Editat de Dudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai bine gandesti ca mine? De spune lumea ca sunt nebun , eu sunt mereu pregatit de orice, ma gandesc la tot ce este mai rau cand vine vorba de a proteja sau a ma proteja, in garaj am alarma pe usa si garajul este in casa, deci nu au cum sa intre sa nu urle ceva,

eu ca si persoana am mereu o arma alba la mine si mai rarut doua, respectiv cutit si sula, meru trebuie sa te astepti la tot ce este mai rau si totul este ok, in felul asta am o viata foarte comoda si sigura.

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai bine gandesti ca mine? De spune lumea ca sunt nebun , eu sunt mereu pregatit de orice, ma gandesc la tot ce este mai rau cand vine vorba de a proteja sau a ma proteja, in garaj am alarma pe usa si garajul este in casa, deci nu au cum sa intre sa nu urle ceva,

eu ca si persoana am mereu o arma alba la mine si mai rarut doua, respectiv cutit si sula, meru trebuie sa te astepti la tot ce este mai rau si totul este ok, in felul asta am o viata foarte comoda si sigura.

imi place de tine cum gandesti<asa eram si io pana am prins hotul care incerca sa-mi salte motorul<pe vremea ai ij>

ce s-a intamplat?

l-am dat cu capu de asfalt pana nu a mai miscat<intrun esces de furie>

spre norocul meu dupa vro 20-30 min a inceput sa se miste din nou.

intrebarea mea pt tine si pt cei care gandesc in continuare ca tine e urmatoarea; ce dracu ma faceam daca ala murea acolo?

se merita oare pt un rahat de ij?

da atunci imi doresc sa nu mai am de aface cu asa ceva, am alarma la mobra ca sa-i tina la distanta, dar cel mai bine e sa ai casco<la srad nu-mi mai face nimeni da asta e alta poveste

p.s. las-o mai usor cu cutitele ca s-ar putea sa te ranesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si stare de spirit sunt foarte fricos si copilaros si deaia sunt nevoit sa ma simt putin mai in siguranta.

Apropo... azi in localitatea Vernesi din judetul Buzau am luat in plina motocicleta o mana zdravana de pamant aruncata dintr-o curte... si nu am vazut exact de unde a venit tarana cu pietre, naspa nu ?

Am trecut prin acea stare de care amintesti acolo doar ca la mine nu au fost 30 minute a fost mai putin( cand am prins un individ in flagrant cum rupea oglinda de la dacia lu tata si i-am dat o bata in cap).

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si stare de spirit sunt foarte fricos si copilaros si deaia sunt nevoit sa ma simt putin mai in siguranta.

Apropo... azi in localitatea Vernesi din judetul Buzau am luat in plina motocicleta o mana zdravana de pamant aruncata dintr-o curte... si nu am vazut exact de unde a venit tarana cu pietre, naspa nu ?

Am trecut prin acea stare de care amintesti acolo doar ca la mine nu a fost 30 minute a fost mai putin( cand am prins un individ in flagrant cum rupea oglinda de la dacia lu tata si i-am dat o bata in cap).

da sunt de rahat fazele astea

am fost si io pe acolo<buzau-magura>si am patit cam la fel, erau niste copii care au aruncat cu ceva dar nu mi-au nimerit motorul.

da tu acum la fazele astea cobori cu cutitul?<mentionez ca , puradeii nu aveau peste 5 ani>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea mea pt tine si pt cei care gandesc in continuare ca tine e urmatoarea; ce dracu ma faceam daca ala murea acolo?

Simplu: faceai puscarie.

Stiu pe cineva, smardoi baiatul, de la noi din cartier, care a facut vreo 3 ani pe vremea lu' Ceasca dupa ce l-a omorat in bataie pe unul care se legase de prietena lui.

 

Faza ca lumea cu unchi'miu (fost canotor), tot pe celelalte vremuri: a plecat cu matusa-mea de acasa si au uitat ceva, asa ca s-a intors dupa putina vreme inapoi si a gasit 3 hoti in casa. Sigur il urmarisera si-l asteptasera sa plece si sigur stiau ca are in casa mai multe decat altii, pentru ca era secretarul federatiei romane de caiac-canoe si pleca des din tara cu lotul. I-a indoit rau de tot in bataie, iar dupa vreo doua saptamani i-a venit chemare la militie ca sa declare "De ce i-a batut pe tovarasii hoti" :moto: Nu e bascalie, chiar asta i-au cerut sa explice

Editat de Dudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viata este plina de surprize, la puscarie ajungi si nevinovat, si dc esti foarte ghinionist, oricum cel mai bine este sa ocolesti pe cat posibil orice posibil conflict

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si vin cu niste piese de 1000 k3/k4 de dat:

Scarita cu suport si schimbator de stanga 100 lei

th_DSC03306.jpg

Aparatoare spate (PUIG hugger) impecabila din ABS vopsita negru lucios din fabrica de catre producator, cu tot cu prinderi. 300 lei, scad 50 la schimb cu aparatoare de lant originala. Mie pur si simplu nu imi place ca design pe mobra mea.

th_DSC03298.jpgth_DSC03521.jpgth_DSC03519.jpg

 

Alex - 0744 364 692

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinde un prieten un k2 600 cu 1800 merge si arata foarte bine. pun si poza mai pe seara.(vrea sa plece in Anglia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

in dimineata asta mi-am gasit motorul trantit pe jos , in urma aceste cazaturi mi-au crapat plasticele de pe partea stanga

 

imi puteti recomanda pe cineva din bucuresti care sa le repare si sa le si vopseasca si totodata la un pret ok

motorul este nu k6 1000

 

 

 

multumesc si asfalt uscat

 

(scuze daca acest mesaj apare de 2 ori, dar am probleme cu netul:( )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

in dimineata asta mi-am gasit motorul trantit pe jos , in urma aceste cazaturi mi-au crapat plasticele de pe partea stanga

 

imi puteti recomanda pe cineva din bucuresti care sa le repare si sa le si vopseasca si totodata la un pret ok

motorul este nu k6 1000

 

 

 

multumesc si asfalt uscat

 

(scuze daca acest mesaj apare de 2 ori, dar am probleme cu netul:( )

 

 

ia d-aici: http://pimoto.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sergiu-gsxr: lucreaza foarte bine si la preturi ok, dar nu te astepta sa fie gata in 2-3 zile, ca intotdeauna au mult de lucru

 

 

multumesc mult pentru info ;)

Mesaj completat

Inca o intrebare ;)

 

a comandat cineva carene de pe ebay? de la un tip advan_racing?

 

daca da, puteti sa-mi spuneti daca se potrivesc, daca sunt ok, daca ajung produsele intregi.

 

Stiu ca poate e absurda intrebarea...dar nu am comandat niciodata de pe ebay si am o teama ceea ce priveste siguranta coletului.

 

Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calitativ sunt naspa! Adica...sunt dintr-un matierial numit ABS(plastic subtire, de proasta calitate) iar unele dintre ele...nu au gauri de prindere si va trebui sa le dai tu!

plasticul e ok ,problema e ca nu prea se potrivesc ,trebuie multe ajustari,acum ,eu am luat ceva ieftin dar am inteles ca alea mai scumpe sunt mai de calitate, dar nu vor fi niciodata ca originalul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...