Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asa e.... Dohc inseamna doua axe cu came.... deci? raspunsul care e??? as vrea sa stiu sigur.... multam

 

Desigur ,e acelasi motor de la Ky(2000) pana la K3 si e DOHC

Link

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne

Am si eo o intrebare inteligenta pentru cine stie mai multe

De ce gixx-ul K1-K3 de 600 intra in zona rosie in a turometrului 14.5k iar K4-K5 care au motor identic intra in zona rosie la 15.5k :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eo o intrebare inteligenta pentru cine stie mai multe

De ce gixx-ul K1-K3 de 600 intra in zona rosie in a turometrului 14.5k iar K4-K5 care au motor identic intra in zona rosie la 15.5k :)

 

 

K4-5 are supape mai usoare ,Efi modificat etc etc =>ture mai mari .

Eu am avut si una si alta si nu sunt diferente majore intre ele,,,parca un pic mai mult cuplu in ture medii pt k4-5.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTORUL ESTE AL UNUI PRIETEN!

24 mai 2006

25 mi km-15 mi mile

manete pazzo

internale kais-furca fata

mobra a avut un singur proprietar

motorul se afla in anglia iar el isi asuma dreptul de a plati transportul pana in romania

se cauta o vanzare rapida deci usor negociabil

motorul functioneaza asa cum trebuie-probleme tehnice zero

de asemenea mobra o sa treaca pe numele meu si eu o sa ma ocup de vanzare(am o datorie de recuperat de la el)

ATENTIE:se cere un depozit de 200 euro inainte de a trimite mobra in romania nereturnabil in caz ca va razganditi intre timp

3900 euro!

post-42663-1290988828_thumb.jpg

post-42663-1290988835_thumb.jpg

post-42663-1290988843_thumb.jpg

post-42663-1290988850_thumb.jpg

post-42663-1290988857_thumb.jpg

post-42663-1290988867_thumb.jpg

post-42663-1290988873_thumb.jpg

post-42663-1290988881_thumb.jpg

post-42663-1290988887_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTORUL ESTE AL UNUI PRIETEN!

24 mai 2006

25 mi km-15 mi mile

manete pazzo

internale kais-furca fata

mobra a avut un singur proprietar

motorul se afla in anglia iar el isi asuma dreptul de a plati transportul pana in romania

se cauta o vanzare rapida deci usor negociabil

motorul functioneaza asa cum trebuie-probleme tehnice zero

de asemenea mobra o sa treaca pe numele meu si eu o sa ma ocup de vanzare(am o datorie de recuperat de la el)

ATENTIE:se cere un depozit de 200 euro inainte de a trimite mobra in romania nereturnabil in caz ca va razganditi intre timp

3900 euro!

Daca as avea banii acum l-as lua eu.

Te caut daca fac rost.

Pana atunci ... succes la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bani putini ! Bafta la vanzare! ...la banii astia e pomana! ...Intre timp azi am prins vreme buna si asfalt uscat si am facut ultima tura...mi-am dus motoru la curte...i-am facut o spalaceala frumoasa ...curatat tot ...plin facut si ...astept caldura!

 

 

 

 

 

 

 

Mai am si eu intrebare....de unde pot cumpara un set de stickere cu steutze...vazusem pe net...nu mai stiu cum se numeste dar vreau sa le schimb pe cele originale si sa-mi pun cu stelute!

 

 

 

ultima baitza :alcy:

post-27691-1291046692_thumb.jpg

Editat de kidu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MOTORUL ESTE AL UNUI PRIETEN!

24 mai 2006

25 mi km-15 mi mile

manete pazzo

internale kais-furca fata

mobra a avut un singur proprietar

motorul se afla in anglia iar el isi asuma dreptul de a plati transportul pana in romania

se cauta o vanzare rapida deci usor negociabil

motorul functioneaza asa cum trebuie-probleme tehnice zero

de asemenea mobra o sa treaca pe numele meu si eu o sa ma ocup de vanzare(am o datorie de recuperat de la el)

ATENTIE:se cere un depozit de 200 euro inainte de a trimite mobra in romania nereturnabil in caz ca va razganditi intre timp

3900 euro!

Foarte foarte bun pretul pentru mobra asta....tocmai buna de circuite :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte foarte bun pretul pentru mobra asta....tocmai buna de circuite :blbl:

 

mda...vroiam sa il dau pe al meu si sa raman eu cu ala doar de circuit,dar nu cred ca are rost sa il pun pe al meu de vanzare la cum merge piata acuma si decat sa il dau sub 5 mi mai bine il fac de circuit

Mesaj completat

Daca as avea banii acum l-as lua eu.

Te caut daca fac rost.

Pana atunci ... succes la vanzare!

 

cand faci rost de banuti hai sa ti-l dau pe al meu :laugh: marfa garantata de durata :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand faci rost de banuti hai sa ti-l dau pe al meu :laugh: marfa garantata de durata :alcy:

Multam', dar tu nu merita s-o dai pe bani putini la cat ai bagat in ea.

Mie-mi trebuie sa mearga motorul bine, sa se-nvarta rotile, sa nu aiba bube la cadru si directie si sa fie la km si/sau bani cat mai putini.

Poate sa aiba si zgarieturi, nu visez aerpgrafie si alte chestii estetice, iar pe de alta parte, pot sa mai astept, ca am K5-ul.

Asta nu inseamna ca nu o sa vorbim cand oi avea banii.

Asta de acum era o ocazie perfecta.

Bafta!

Editat de Dudus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bani putini ! Bafta la vanzare! ...la banii astia e pomana! ...Intre timp azi am prins vreme buna si asfalt uscat si am facut ultima tura...mi-am dus motoru la curte...i-am facut o spalaceala frumoasa ...curatat tot ...plin facut si ...astept caldura!

 

 

 

 

 

 

 

Mai am si eu intrebare....de unde pot cumpara un set de stickere cu steutze...vazusem pe net...nu mai stiu cum se numeste dar vreau sa le schimb pe cele originale si sa-mi pun cu stelute!

 

 

 

ultima baitza :laugh:

 

incearca pe ebay

Mesaj completat

 

cum fac sa sune gixu' ca si asta :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveam bani il tineam pentru mine. Preturile iarna se duc rau in jos din pacate. Nici nu mai merita sa-ti iei motor de afara pentru ca aici sunt mai ieftine.

Toate bune.

Este un lucru minunat ca preturile scad drastic si rapid, toata lumea castiga, noi castigam piese pentru mobrele noastre care le iubim enorm si nu le-am cumparat sa facem investitie, ca daca vroiam sa facem investitii jucam la bursa, potentialii cumparatorii au o sansa in plus, circula banul, mai multe mobre pe strazi,

Eu nu am vrut niciodata ca motocicleta sa fie ceva exclusivist, o ceva sa fac cu ea in sac altuia.

Singurii care plang la faza asta sunt bisnitarii si samsarii care nu realizeaza nici acum ca au ramas cu banutii lor munciti blocatii, eu o puneam la afaceri pierdute.

Ce ma face sa rad este faptul ca toata lumea crede ca preturile se vor ridica chiar si in imobiliare, ...hmm toate preturile se duc in jos unde le este locul si unde este normalitatea, numai spun ca noi romanii(mai toti) nu ne permitem mai nimic din ce avem pe langa noi

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un lucru minunat ca preturile scad drastic si rapid, toata lumea castiga, noi castigam piese pentru mobrele noastre care le iubim enorm si nu le-am cumparat sa facem investitie, ca daca vroiam sa facem investitii jucam la bursa, potentialii cumparatorii au o sansa in plus, circula banul, mai multe mobre pe strazi,

Eu nu am vrut niciodata ca motocicleta sa fie ceva exclusivist, o ceva sa fac cu ea in sac altuia.

Singurii care plang la faza asta sunt bisnitarii si samsarii care nu realizeaza nici acum ca au ramas cu banutii lor munciti blocatii, eu o puneam la afaceri pierdute.

Ce ma face sa rad este faptul ca toata lumea crede ca preturile se vor ridica chiar si in imobiliare, ...hmm toate preturile se duc in jos unde le este locul si unde este normalitatea, numai spun ca noi romanii(mai toti) nu ne permitem mai nimic din ce avem pe langa noi

 

 

 

nu prea faci legatura intre preturi mobre/masini/case vile/alimente si salarii! ... preturile nu ar trebuii sa ie jos...ci la limita normala cu restul tarilor ..si salariile tot la fel ...noi daca suntem idioti si scadem preturile la cele enumerate mai sus nu ajungem la acelasi nivel cu europa ci doar pierdem foarte multi bani ! O motociceta cumparata acum 2 ani cu 6000 E sa o vinzi acum cu 3000 ... nelovita si foarte ingrijita eu zic ca e o pierdere...cam mare!

 

Motociclete pentru toti? ...nu chiar ... motoare puternice la bani putini !? ...=> mai multe accidente! in fine.... o sa o tinem tot asa sa scadem preturile si o sa ne trezim cu strainii peste noi ca ne lasa fara motoare si ramanem cu buza umflata si cu 3000 E ....prefer sa raman cu motorul decat sa il vand la banii astia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...