Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Salutare domnilor.

 

Am schimbat toba, Yoshimura TRC.

Suna mai gros, insa nu sunt multumit.

Trebuie sa schimb toata galeria.

Tre sa ma pun sa strang ceva cashish, ma impiedica nuntile prietenilor mei, care s-au hotarat sa se nenoroceasca...

 

Duminica ma duc pe Meses, ceva participanti?

post-29273-0-49554100-1340904885_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare domnilor.

 

Am schimbat toba, Yoshimura TRC.

Suna mai gros, insa nu sunt multumit.

Trebuie sa schimb toata galeria.

Tre sa ma pun sa strang ceva cashish, ma impiedica nuntile prietenilor mei, care s-au hotarat sa se nenoroceasca...

 

Duminica ma duc pe Meses, ceva participanti?

nu e anume pentru gixxer nu? a trebuit modificat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e anume pentru gixxer nu? a trebuit modificat?

E exact pentru modelul asta.

Toba am luat-o de la cineva care a cumparat sistemul full, teava de legatura, tot Yoshimura, este putin mai groasa decat iesirea catalizatorului.

Insa toba este pentru gsxr 600/750 K8-K9.

Editat de gsxaddict
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E exact pentru modelul asta.

Toba am luat-o de la cineva care a cumparat sistemul full, teava de legatura, tot Yoshimura, este putin mai groasa decat iesirea catalizatorului.

Insa toba este pentru gsxr 600/750 K8-K9.

e cam gaurita sau taiata la sfarsit sau mi se pare? poate asta ar fi problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzati claritatea,sunt ultimele poze facute cu acest tel pt a fost "capsat" de caine :D ,a vrut sa verifice mesajul primit inaintea mea =))

orientativ crashpadurile RG classic :

post-33534-0-30324900-1340709854_thumb.jpg

 

 

si troublemaker`ul

post-33534-0-17759300-1340708818_thumb.jpg

 

.

Vai da ce mandru-i cainele.

 

e cam gaurita sau taiata la sfarsit sau mi se pare? poate asta ar fi problema

O sa o dau jos sa ii fac poze.

Teava de legatura nu pare sa aiba nimic. Toba in sine este putin zgariata, insa integritatea ei nu a fost afectata.

Am pus si un Akrapovic pe ea si tot asa se aude. M-am uitat si la alte clipuri pe Youtube, diferenta enorma cu sau fara cat.

Problema-i cat-ul, trebuie eliminat...

Editat de gsxaddict
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Suna mai gros, insa nu sunt multumit." poti sa-i scoti si catalizatorul,sunetul o sa fie o idee imbunatatit dar nu cred ca o sa te multumeasca.

presupun ca trebuia sa alegi o toba shorty pt un sunet puternic,yoshimurele sunt pt calutii putere,nu am auzit o yoshimura care sa ma impresioneze pana acum

1.Racefit growler

2.MIVV :GP,Double Gun,TWO X-Cone,Suono

3.Akrapovic shorty (am auzit unul live nu-mi venea sa cred cum facea pe un k7-600 si era doar finala,fara catalizator)

 

frumos gsx-r`ul !

 

la multi ani celor care poarta numele de Petru si Pavel

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am auzit pana acum,asta nu inseamna ca nu exista asa ceva,ele in special sunt pt calutii putere nu pt sunet,aici pun pariu ca orasul/suburbia are o acustica foarte buna,amplasarea cladirilor...formele de relief etc..nu crezi?si o toba mai "slabu$$a" cred ca facea fata,poti sa-ti dai seama de cum se propaga sunetul in mers ,nu crezi bogdan?

suna oricum foarte bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva daca se potriveste cadru de bord la de k6 600/750 la 1000 k6 ? am vazut ca sunt la fel! dar nu stiu cum cad pe prinderile la carena ,oglinzi si parbriz! astept raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am auzit pana acum,asta nu inseamna ca nu exista asa ceva,ele in special sunt pt calutii putere nu pt sunet,aici pun pariu ca orasul/suburbia are o acustica foarte buna,amplasarea cladirilor...formele de relief etc..nu crezi?si o toba mai "slabu$$a" cred ca facea fata,poti sa-ti dai seama de cum se propaga sunetul in mers ,nu crezi bogdan?

suna oricum foarte bine

 

Corect, conteaza foarte mult zona... in clipul acela era noapte (deci alte zgomote nu prea existau), si plus ca era in oras, intr-o zona in care rasuna foarte misto :) Doar ca mi-a placut asa, per total, cum se aude motoreta in clipul ala.

 

Mie imi plac mai mult tobele care suna gros, nu neaparat sa fie galagioase. Mivv e misto, M4 la fel, Akra (dar nu toate modelele), Two Brothers, etc. Racefit cred totusi ca e muuuult prea galagioasa. Defapt nici n-am auzit vreun clip video in care sa fie inregistrat frumos sunetul unui Racefit :laugh: se aude atat de tare (si banuiesc ca si gros) incat nu face fata microfonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, conteaza foarte mult zona... in clipul acela era noapte (deci alte zgomote nu prea existau), si plus ca era in oras, intr-o zona in care rasuna foarte misto :) Doar ca mi-a placut asa, per total, cum se aude motoreta in clipul ala.

 

Mie imi plac mai mult tobele care suna gros, nu neaparat sa fie galagioase. Mivv e misto, M4 la fel, Akra (dar nu toate modelele), Two Brothers, etc. Racefit cred totusi ca e muuuult prea galagioasa. Defapt nici n-am auzit vreun clip video in care sa fie inregistrat frumos sunetul unui Racefit :laugh: se aude atat de tare (si banuiesc ca si gros) incat nu face fata microfonul.

 

Racefit nu prea suna gros..mai degraba un sunet ascutit dar in acelasi timp si placut nu sa te zgarie la urechi

 

oare ce are asta? :rolleyes:

Editat de todea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e internetul plin de astia cu dezmembrarile lor doar sa-ti doresti sa cauti si sa ai noroc sa gasesti,vb cu user speedmotors sau motodr

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...