Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

eu nu inteleg o treaba...

 

tu ai dat jos carenel stock (inclusiv fata, cu farul etc) pt a lua carene de pista si pt a le pune FAR ? wtf?

 

o vei folosi exclusiv pe pista? daca da, de ce-i mai pui becuri?

 

sau vrei sa o folosesti si pe strada, sa ramana cu nr de inmatriculare etc, si daca pici pe jos,sa nu strici carenele stock,ca apoi sa o vinzi cu "15.000 km, necazuta,nedusa pe pista" ? :)))))))

 

trecand peste sarcasmul meu,chiar nu inteleg ;)

Am vazut sute de motorete echipate cu carene de pista, dar pastrau numarul de inmatriculare, lupe, semnale, stop pe frina. In Ungaria, la Hungaro am vazut. Dupa ora 5 seara, circuitul era rezervat de diferite cluburi moto si veneau cel putin 100 de motoare, marea majoritate erau fara carenele de strada. Un set de carene originale costa si 1000euro, daca sint nelovite, nevopsite. Un set de carene de fibra, costa maxim 500euro cu vopsit cu tot, le gasesti si la 350euro. Cele de fibra se pot repara usor. Deci, de ce sa le risti pe cele originale? Si da, mai toate motoretele tzipla , in special cele din It, cu carenele originale tipla, au fost folosite la circuit, aia-s destepti, ca nu-i moral-asta-i alta discutie(inutila), atita timp cit 99% din cumparatori cauta vopsea stralucitoare. Piata dicteaza.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

oricum ce faci tu nu e legal, daca e sa fim ''la sange'',deci daca dai peste un gabor cu exces de zel, te fu.te oricum :)

Asa este

 

Bravo, Georgel! Astept sa vad ce schema de culori aplici pe carene. :rolleyes:

Am desenat ceva astazi la munca , o sa vedem ce iese ... cat mai simplu posibil

 

mersi Nicule !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Am vazut sute de motorete echipate cu carene de pista, dar pastrau numarul de inmatriculare, lupe, semnale, stop pe frina. In Ungaria, la Hungaro am vazut. Dupa ora 5 seara, circuitul era rezervat de diferite cluburi moto si veneau cel putin 100 de motoare, marea majoritate erau fara carenele de strada. Un set de carene originale costa si 1000euro, daca sint nelovite, nevopsite. Un set de carene de fibra, costa maxim 500euro cu vopsit cu tot, le gasesti si la 350euro. Cele de fibra se pot repara usor. Deci, de ce sa le risti pe cele originale? Si da, mai toate motoretele tzipla , in special cele din It, cu carenele originale tipla, au fost folosite la circuit, aia-s destepti, ca nu-i moral-asta-i alta discutie(inutila), atita timp cit 99% din cumparatori cauta vopsea stralucitoare. Piata dicteaza.

 

hai JAGI............esti hilar cand incepi cu aceste comparatii ......Ungaria,Hungaro etc.......pana una alta traim in RO, unde nu se duc toti,buluc, la circuit in afara.... (si daca o fac, o fac RAR,nu o fac lunar/saptamanal/etc)

 

carenele au valoare doar pt AIA CARE PUN PRET PE ELE............eu personal ma pis pe carene, pe stickerele originale si pe alte cacao.turi dupa care altii de AICI plang (nu cmd,nu lovesc doar in tine :) )

 

Inteleg mania unora sa aiba o motocicleta lucioasa, ca scoasa din fabrica, stickere /colorit original, ne-julita,ne-zgariata.....dar plm,eu personal nu dau doi bani pe aspectul asta...

 

pe de alta parte, mi se pare hilar sa incepi sa bagi bani in vopsit/stickerit carenele de pista..........

 

dar in final cine are bani,face ce-i pofteste inima,daca vrea, cumpara 5 seturi de carene originale, si le nenoroceste toate pe pista. De ce? pentru ca poate si ca-si permite...

 

Ca eu sau altul n-ar face asta,e alta poveste....

 

SI oricum ,desi a devenit deja cliseu, este un adevar trist ca la noi se pune f mult accent pe look, pe imagine, pe sunet.......de aia gusterii se uita la carene,la colorit, la etc....

 

el nu vede discu de frana terminat de zile sau un lant uzat inegal,dar iti vede stickerul ca nu e original.......asa e romanul (nu cmd,aici nu ma refeream la tine :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Adrian....spune-mi te rog,domnu jagi mai merge in ceva campionat???

 

Nu prea stiu ce face Dl JAGI :), cred ca o sa-ti spuna el personal :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand o singura zi libera pe saptamana am zis sa mai mesteresc pe la mobra

am montat ce mai aveam la motocicleta din carenele de curse am tras cateva foto(Adriane sa nu ma certi ca nu sunt facute cu dslr`ul) si acum ma apuc de un desen pentru ea,am scos pozele la imprimanta ,mi-am luat creioane colorate,guma de sters,ascutitoare si ma apuc de treaba ,saptamana aceasta sper sa adaptez lupa pt masca fata si sa o duc la vopsit

Nu am montat inca scaritele pt ca nu a sosit QS`ul .

attachicon.gif2.jpgattachicon.gif3.jpgattachicon.gif4.jpgattachicon.gif7.jpgattachicon.gifFotografie-0161.jpgattachicon.gifFotografie-0162.jpgattachicon.gifFotografie-0163.jpgattachicon.gifPhoto0045.jpgattachicon.gifPhoto0050.jpg

 

 

Hei, unde este butonul de "Like" ? :D

 

Ce mai oftez cand intru pe topicul asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi Theo! nu aveam ce sa fac si am dat cu carioca :)

attachicon.gifPhoto0055.jpgattachicon.gifPhoto0057.jpgattachicon.gifPhoto0056.jpgattachicon.gifPhoto0058.jpgattachicon.gifPhoto0059.jpgattachicon.gifPhoto0060.jpg

 

 

Eu lucram cu Paint. Cu Photoshop nu am lucrat. :)

 

Cat despre locul numarului, parca la Suzuki merge ca-n poza (codita/fata)

 

Adica asemanator cu poza 2 din cele postate de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca a fost frumos afara si nu am mai scapat de prieteni sa facem ce mai am de facut la mobra astazi ca maine sa mergem la pescuit ne-am apucat sa "tricotam" o protectie pt radiatorul de apa si cel de ulei ,dat jos scarita stanga pasager si peg`ul de pe dreapta(am lasat suportul de scarita dreapta pe post de exhaust hanger bracket) costa ceva unul aftermarket si nu am vrut sa dau $ pe el .

Sper sa va placa si sa fie "ce trebe" ,daca credeti ca e ceva gresit va rog sa-mi spuneti ,mai am de eliminat partea de jos din protectie in zilele urmatoare daca ma incurca cumva cand montez noile carene CRC ,luni sper sa ajunga si sa apuc le montez pe motocicleta + sa vin cu un review,in zilele urmatoare vreau sa ma decid daca sa le vopsesc sau sa le las asa .

Am folosit o tabla perforata (plasa de boxe) ,soricei ,sficul (sau cum se numeste),putin si flexu :),carioca(era mai bun un corector ...) + mare mare rabdare

post-33534-0-98268500-1396113955_thumb.jpgpost-33534-0-77320400-1396113959_thumb.jpg

post-33534-0-68915200-1396114071_thumb.jpgpost-33534-0-02204200-1396114096_thumb.jpgpost-33534-0-24724400-1396114121_thumb.jpg

post-33534-0-03713800-1396114172_thumb.jpgpost-33534-0-74439000-1396114197_thumb.jpgpost-33534-0-57561400-1396114223_thumb.jpg

post-33534-0-28673700-1396114340_thumb.jpgpost-33534-0-42899800-1396114379_thumb.jpg

post-33534-0-26293100-1396114420_thumb.jpgpost-33534-0-01443400-1396114454_thumb.jpgpost-33534-0-36180900-1396114310_thumb.jpg

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te salut Alexe poti sta jos,ai 4 si pentru astazi ! ...glumesc :)

Este pentru pietricele de pe circuit (vezi ce au patit baietii anul trecut @ Serres!!!)

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si ce protectie crezi ca-i va oferi ?

Insectele se vor infige oricum, noroiul il vei curata mai greu, in cazul unui accident oricum nu va scapa.

Ai dreptate, numai ca se vede ca inca nu ai patit-o. Mergi in spatele unei alte motorete, sau unei masini, iti arunca o pietricica exact in radiator, si dupaia dai telefoane sa vina sa-ti transp motoreta pe platforma. Eu cit am mers pe strada nu am avut ghinion, dar imi amintesc ca am luat de n ori cite o piatra mica , ori in casca, ori pe costum, chiar si pe manusa m0a lovit, chiar m-a durut. Exemplul cu Serres 2013, e prea fortat, erau atitea pietricele, incit trebuia sa nu o fi pati-o chiar niciodata, ca sa indraznesti sa intri pe pista aia, cum s-a si intimplat. Toti care nu au avut protectie, au avut radiatorul spart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...