Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

Am 9500 de km si au ajuns la markerele de uzura. Majoritatea ar spune ca "mai merg" dar e pericol pe ploaie si oricum se simt urat datorita formei patratite.

Gasesti la Intermotorcycle (Honda) sunt importatori si au preturi omenesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

RobiRob de forum si Intermotorcycle mi-au spus ca dureaza cam o luna sa-mi aduca iar bogdan.c urmeaza sa-mi dea un raspuns.

 

Imi largesc cautarea si cu Pirelli Diablo Corsa III, daca stiti pe cineva care vinde cu factura nu ezitati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt recomandari, pana la urma cel mai bun pret la-am gasit pa pneurom, 1119 RON setul de Diablo Corsa III cu tot cu tva, montaj cauciuc, echilibrat roata si puse rotile pe motocicleta.

 

Poza aia cu k8 600 pare fake.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zis si facut .. mi-am luat K5 domne d-ala de sase sute ,ce mai ! motoare avute inainte: F2, zx-9R ,F3 si acu GESEICSER ....deh . cica are gume noi,toba leo..,buloane.. +Etc sunt multumit de el . bafta tuturor,ma alatur grupului cat are rezerva ? cand ii stingeti contactu si blocati ghidonu .tb sa palpaie un bec rosu ,sa arate macar ora ceva pe LCD-ul ala ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un manual de K5 unde as gasi si eu ? are careva ? dupa ploaie .. vad ca nu imi merge claxonu... si ..nici semnalu spate stanga nu palpaie deloc... in rest .. toate merg. sigurantele nush pe unde sunt,insa daca era ceva de la siguranta,nu mergea toata semnalizarea;asadar bec ars mai mult ca sigur. La claxon...cum am oprit-o...dupa drum vad ca acuma merge. o fi vrand sa mearga asa in "leasing",insa ma gandesc sa nu fie vreo mufa bine infipta in el.

si totusi panoul de sigurante unde se afla ? il am de 2 zile,m-am dus la munca cu el si in rest am stat in cas' ca dehh ploua afara si n-am avut prea mult timp sa il studiez. Rusine mie..,da .

despre minusuri ce se stie de la K1 la K6 la clasa 600 ?

 

--- Mesaj completat în 22 Sep 2007 04:20 -------------
problemele au fost remediate ....de .. mine :) acu e perfect tot la el , hai ma care stiti minusurile la motoreta asta ... manati mai ..hai hai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cateva zile sunt si eu posesor de gsxr 600 srad , imi palce foarte mult modelul asta parca e un gogosar :moron:

PS: Mii de multumiri Laur trebuie neapart sa ti fac cinste :finger:

 

Ai apucat sa te dai si tu mai bine cu ea, cum ti se pare, merge ok ?

Ai grija cu cauciucurile alea semi-racing, pe ploaie nu ai aderenta f mare, pe uscat sunt lipite de asfalt...

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un manual de K5 unde as gasi si eu ? are careva ? dupa ploaie .. vad ca nu imi merge claxonu... si ..nici semnalu spate stanga nu palpaie deloc... in rest .. toate merg. sigurantele nush pe unde sunt,insa daca era ceva de la siguranta,nu mergea toata semnalizarea;asadar bec ars mai mult ca sigur. La claxon...cum am oprit-o...dupa drum vad ca acuma merge. o fi vrand sa mearga asa in "leasing",insa ma gandesc sa nu fie vreo mufa bine infipta in el.

si totusi panoul de sigurante unde se afla ? il am de 2 zile,m-am dus la munca cu el si in rest am stat in cas' ca dehh ploua afara si n-am avut prea mult timp sa il studiez. Rusine mie..,da .

despre minusuri ce se stie de la K1 la K6 la clasa 600 ?

 

<small>--- Mesaj completat în 22 Sep 2007 04:20 -------------</small><br/>problemele au fost remediate ....de .. mine :moron: acu e perfect tot la el , hai ma care stiti minusurile la motoreta asta ... manati mai ..hai hai

Minusurile sunt concurentza slaba... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....am si eu o problema mai grava...deci eu am luat motoreta la 19 mii de km si am facut cu ea pana la 25 mii....acum 2 zile dintr-o data a inceput sa se auda un zgomot metalic in motor si nu mai tragea cum trebuie deloc...am un gixxer din 2001 pe injectie.. :lol: am mers cu el asa vreo 2 ore...si i-am mai dat putin ...dupa care s-au auzit niste zgomote puternice ...si pe la 140 in a 3a mi s-a blocat roata spate, am oprit...si acolo a ramas...ulei avea la nivel...cand l-am luat motorul mergea impecabil..acum :finger: ...tin sa spun ca nu a fost un motor chiar menajat...si mers f mult pe o roata... :moron: dar in 6 mii km sa ma lase ? ce poate fi? multumesc anticipat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai pune si tu vreo 60-70000 de km in plus la kilometraj si poate asa iti dai seama ca ceva nu-i in regula....parerea mea e ca ti-a sarit distributia...asta inseamna supape bulite...chiulasa..etc...

Trebuie desfacut si vazut ce-i in motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....am si eu o problema mai grava...deci eu am luat motoreta la 19 mii de km si am facut cu ea pana la 25 mii....acum 2 zile dintr-o data a inceput sa se auda un zgomot metalic in motor si nu mai tragea cum trebuie deloc...am un gixxer din 2001 pe injectie.. :eek: am mers cu el asa vreo 2 ore...si i-am mai dat putin ...dupa care s-au auzit niste zgomote puternice ...si pe la 140 in a 3a mi s-a blocat roata spate, am oprit...si acolo a ramas...ulei avea la nivel...cand l-am luat motorul mergea impecabil..acum :finger: ...tin sa spun ca nu a fost un motor chiar menajat...si mers f mult pe o roata... :moron: dar in 6 mii km sa ma lase ? ce poate fi? multumesc anticipat...

 

 

La stilul tau de mers mai ai pretentia sa nu se strice repede ?... L-ai forjat pana l-ai rupt asta ai facut.

Pacat de motorete cu astfel de coxari... din momentul in care a inceput sa iti faca figuri trebuia sa tragi pe dreapta la garaj si sa umbli la motor, asa acum e cam tarziu...

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa-mi iau si eu un gsxr de 1000...da tare greu cu banii astia....multe rate :finger: oricum sunt multumit de asta de 600 din 98 dar...........

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 21:13 -------------</small><br/>sa mai fac o rata :moron:

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 21:31 -------------</small><br/>apropo care stie un site unde gasesc motoare suzuki noi?cu preturi etc.....poate bag iar o rata..

 

 

Daca te mai intereseaza, ..............la Pitesti . Un nou Show room Suzuki.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut....am si eu o problema mai grava...deci eu am luat motoreta la 19 mii de km si am facut cu ea pana la 25 mii....acum 2 zile dintr-o data a inceput sa se auda un zgomot metalic in motor si nu mai tragea cum trebuie deloc...am un gixxer din 2001 pe injectie.. :lol: am mers cu el asa vreo 2 ore...si i-am mai dat putin ...dupa care s-au auzit niste zgomote puternice ...si pe la 140 in a 3a mi s-a blocat roata spate, am oprit...si acolo a ramas...ulei avea la nivel...cand l-am luat motorul mergea impecabil..acum :finger: ...tin sa spun ca nu a fost un motor chiar menajat...si mers f mult pe o roata... :moron: dar in 6 mii km sa ma lase ? ce poate fi? multumesc anticipat...

 

daca te opreai cand ai auzit zgomotu metalic, poate scapai numa cu o reparatie la motor. Tinand cont ca deja s-a blocat roata, cred ca gata, s-a terminat cu motorul motocicletei tale.

Eu iti recomand sa faci ce a facut un amic de a meu, adica, te duci la targ la germania, gasesti o motocicleta aproape identica ca a ta, da bulita in fata (eventual si furca indoita) cu un pret bun (3-400 euro), vb cu amicii tai de la constanta ca stiu ei unde sa te trimita la service bun (pe mine m-au rezolvat - vb cu Gabi) si schimbi motorul.

Cred ca e cea mai simpla si ieftina varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...