Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

salut. de la finalul lui aprilie am si eu un gsx-r 600 de care sunt tare bucuros, pt ca mi-am o motocicleta de vreo 10 ani. deocamdata am 3000 km cu ea, sunt incepator, si incet-incet incep sa ma obisnuiesc . spre bucuria mea am scapat si nu am trantit-o , sper ca fac cat mai multi km fara incidente. am cumparat-o de la baietii din medias, pt ca mi-a convenit ca am garantie si ca as avea cui sa scot ochii daca pateste ceva :bounce: . si cateva poze cu ea

 

HAhahahahahahah si eu tot de la baietii d ela medias am cumparat-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

serios?? f tare. ai luat-o cam in aceeasi perioada dupa mine, cred. ca eu le-am testat pe amadoua si nu stiam pe care sa o iau. cea neagra, sau a ta :bounce: . e misto si moto tau. sa ai grija de ea . intrebare: cine stie de unde pot comanda o scarita de pasager din partea dreapta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

vreau sa pun al doilea ventilator la un gsx-r de 750 din 98 pt ca in oras se incinde destul de tare

 

a mai pus cineva; unde pot sa gasesc un ventilator pt partea stanga?

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu iti trece de 110 grade pe caldurile astea e ok, nu trebuie sa-i faci nimic. Daca iti trece are o pb motorul tau in special. Radioator infundat, prea mult antigel si prea putina apa, sau alte nebunii. Nu ai ce face cu 2 ventiloatoare.

Editat de Silenti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca un Gsx-r de 600 este mai bun la demaraj decat un Murcielago... :cheers: ...Din propria experienta... :)

Depinde anul din care e gsxr-ul de 600 si mai ales faptul daca cel din Murcielago chiar stia ca se da cu tine :cheers: .Da ,cu unul dupa 2000 nu prea are sanse pana pe la vreo 200 ,apoi ar recupera voniceste...in cazul in care gix-ul e sub anul 2000 ,ma cam indoiesc sa poti sa-l faci,repet doar sa fie ala drogat sau sa aibe defectiuni la masina ca sa nu te faca

 

Ps:un Murcielago face 0-200 in vreo 11-12 sec,pe cand un gsxr600 din 2004-2005 are 0-200 in vreo 10-11sec. Deci ,trebuie sa fii SUPER-MAISTRU pe motor ca sa scoti cat iti da la carte si sa faci acel Lambo :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ca sa explic mai bine....am un Gsx-R din 2001 cam de vreo saptamana...am mai avut doar 125...:cheers: a trecut pe langa mine pe varianta...si am intors dupa el...am gasit niste drum liber si ma intreaba...Ne dam? Io normal...:)....am oprit...recunosc la plecare se duce tun... ca e 4x4 dar cand io termin treapta 1 sunt langa el...in a 2a i-am luat fata ...iar in a 3a e in spate cam cu o masina...si cum sa zic dar ne-am dat si din mers..si de pe loc...omul a mai avut masini sport si stie sa dea in masina...dar a recunoscut...L-AM FACUT...ceao silviule...hai pe la mare...:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ca sa explic mai bine....am un Gsx-R din 2001 cam de vreo saptamana...am mai avut doar 125...:blink: a trecut pe langa mine pe varianta...si am intors dupa el...am gasit niste drum liber si ma intreaba...Ne dam? Io normal...:)....am oprit...recunosc la plecare se duce tun... ca e 4x4 dar cand io termin treapta 1 sunt langa el...in a 2a i-am luat fata ...iar in a 3a e in spate cam cu o masina...si cum sa zic dar ne-am dat si din mers..si de pe loc...omul a mai avut masini sport si stie sa dea in masina...dar a recunoscut...L-AM FACUT...ceao silviule...hai pe la mare...:blink:

 

Eu zic sa o lasi mai usor, daca vrei sa mai traiesti, ia si citeste aici ca despre tine e vorba presupun:

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...&highlight=

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de mine este vorba...in 24 mii km am avut un sg accident si atunci m-a luat din spate...Niste liniutze si asa nu vad ce poate sa se intample...Este un risc mai mic...Merg tare sa zic dar merg cat de cat in siguranta...Cel putin asa consider eu...Stiu ca poate sa se intample in fiecare zi ceva ...sunt constient de asta...ce sa zic...mai mult...o sa incerc sa ma temperez...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toata lumea...

 

De curand sunt posesorul uni Suzuki GSX-R 600 SRAD din '98 (cel din poza) si as vrea sa aflu de la cei care au deja cam cu ce fel de probleme s-au confruntat.

Are 20.000 de km si un pic. Consumabilel sunt toate la "zi" si merge ca uns, dar as vrea sa stiu ce probleme ar putea aparea pe parcurs.

 

Ma bucur nespus ca am intrat si eu in randul vostru.

 

Asfalt uscat si sa ne vedem cu bine pe la intalniri.

 

 

 

 

post-19972-1185806275_thumb.jpg

Editat de Andrei765
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Andrei765. Am avut un SRAD si sunt motociclete f bune. Au insa doua boli f des intalnite. Una este distributia. Daca auzi un tracanit pronuntat, ca de diesel, din partea dreapta a motorului cel mai probabil e intinzatorul de lant de distributie. A doua boala e frana fata care e foarte moale. Daca lichidul din pahar nu e cristal, e negru sau maro si/sau poti trage relativ usor maneta de frana pana in ghidon trebuie sa ti-o rezolvi si pe asta, desi nu stiu cum.

 

Apoi stai linistit ca motocicleta nu are 20k km in 9 ani :bigstar: Toate au km dati inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Silenti ...nu toate au km dati inapoi...multe dar nu toate...si la cum arata srad-ul asta..(printre cele mai frumoase pe care le-am vazut.) tind sa cred ca km sunt reali...in schimb un cunoscator isi da seama repede...sa il stapanesti sanatos si multi km fara incidente...:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un ''cunoscator'' ca tine cu cerneala uda pe permis tare ma indoiesc ca si-ar da seama.am un prieten care face cu bicicleta 3-4000km pe an sa zicem cu toate ca in ultimele 4 luni a facut ~1800km.deci la un simplu calcul ar insemna 30.000km in 9 ani cu bicicleta asa ca gandeste-te inca odata

Editat de Geo_pitesti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mi-am luat cel mai prost suzuki ever

 

pe langa faptul ca nu debraiaza complet cand ajung pe la 220 incepe sa vobleze de nu mai poti sa stai pe ea ... ciudat e ca pana acolo e foarte stabil insa cum ajungi la 220 parca o ia razna

 

il am de doua saptamani si deja imi pare rau ca mi-am vandut Yamaha

PS: stie cineva un service bun in bucuresti (cu preturi bune) la care sa merg pt o revizie totala?

 

 

Poate nu`s echilibrate rotile<?nu stiu...zic si eu... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: :bigstar:

name='Silenti' post='823996' date='Jul 30 2007, 06:42 PM

Salut Andrei765. Am avut un SRAD si sunt motociclete f bune. Au insa doua boli f des intalnite. Una este distributia. Daca auzi un tracanit pronuntat, ca de diesel, din partea dreapta a motorului cel mai probabil e intinzatorul de lant de distributie. A doua boala e frana fata care e foarte moale. Daca lichidul din pahar nu e cristal, e negru sau maro si/sau poti trage relativ usor maneta de frana pana in ghidon trebuie sa ti-o rezolvi si pe asta, desi nu stiu cum.

 

Apoi stai linistit ca motocicleta nu are 20k km in 9 ani :wave: Toate au km dati inapoi.

 

Kilometrajul nu a fost dat inapoi, are carte de service.

 

Deocamdata merge si arata impecabil.

 

Am mers cu cineva care se pricepe bine la motoare si a reparat in viata lui tot ce se poate numi motor. El l-a testat, a verificat cam tot ce se putea verifica la el. Ca eu nu ma pricep, dar microbul de la el l-am luat, dar nu am avut posibilitate.

 

Multumesc Silenti pt informatii.

 

Trancanit nu se aude, iar maneta de frana merge trasa cam 2 cm maxim (mai raman vreo 3-4 cm pana la ghidon. Are niste franeeee...daca nu le pui cum trebe direct in cap te infigi :haha:

 

@offtopic mi-am luat sport pt ca imi place, nu ca sa merg tare cu el (asta ca sa nu imi sariti in cap ca sunt incepator) si am capul pe umeri, nu ca sa agat gajici sau alte chestii de mascul feroce :nono:

 

adrian91089 Posted Jul 30 2007, 08:21 PM

@Silenti ...nu toate au km dati inapoi...multe dar nu toate...si la cum arata srad-ul asta..(printre cele mai frumoase pe care le-am vazut.) tind sa cred ca km sunt reali...in schimb un cunoscator isi da seama repede...sa il stapanesti sanatos si multi km fara incidente...

 

Multumesc adrian pt apreciere, si poate ne vedem undeva la o intalnire :) :blink:

 

Si o poza cu mine si motoreta cu capac monopost

 

[attachmentid=215738

post-19972-1185952358_thumb.jpg

Editat de Andrei765
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.am un k1 de 600 si am o mica problema la el.mi se aprinde becul rosu de pe turometru si imi scrie "check fi",inafara de asta mai am o problema dar cred ca este legata de cea dinainte si consta in cursa acceleratiei de la jumate in jos imi ineaca motorul(scade turatia si se aude nasol si merge in suturi).

nu am trecut niciodata de 220 km/h si in a 6 ajunge cu greu la 10500 t/min.in 1,2si a 3 imi ajunge pana pe rosu la turometru dar restul vitezelor nu.care ar putea fi problemele?cum as putea sa o fac?nr meu este 0749012945 si sunt din vaslui(ma numesc teo).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra a fost adusa cumva din Franta?

Acolo toate indiferent de cilindree sunt limitate la 100 cp si viteza maxima de obicei e in jur de 220-230.

Dar mai bine schimbi bujiile intai si cureti filtrul de aer....dupa asta vezi cum se comporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...