Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mersi mult psy...asta era cel mai bun raspuns ..care puteam sa il primesc

 

inaltimea la motocicleta se poate seta cat de cat din furci si mono ...si precizez ca nu trebuie sa stai cu toata talpa pe asfalt

am cu 4 cm in plus fata de tine si inca nu am intalnit motor la care sa nu ating cu picioarele pe jos

 

am amic de 160 care calareste si k5 fara pb, si fireblade ...deci ma gandesc ca tu la 172 (cea mai comuna ca si inaltime) nu vei avea cea mai mica problema, iar daca o ai cumva..micsorezi putin lungimea amortizatorului

salut si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari frati motociclisti!

 

Am fost azi la Generali cu gand sa imi fac RCA-ul la motocicleta mea noua si frumoasa :) . (speram sa fac si CASCO :D ). Intru linistit si imi expun intentiile. Domnisoara de acolo ma invita sa iau loc, apoi imi spune pretul (atentie: valabil pentru orice motocicleta, indiferent de cc, an de fabricatie etc.): 720 RON/an!!!!!! Evident socat, i-am spus ca nu mai vreau sa fac.

 

P.S.: CASCO nici nu fac astia de la Generali, dar oricum daca faceau cred ca era cam la fel de scump ca pentru un jumbo-jet. :)

 

Asa ca, va rog frumos, recomandati-mi si mie un asigurator unde sa pot face un RCA ieftin si bun , poate si CASCO.

 

:hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca la Tiriac m-i sau parut cei mai corecti si destul de avantajos. La asigurarea casco, te informeaza din prima suma max pe care o poti primi in caz de dauna totala (cam max 160 mil) si te ajunge undeva la 9 mil pe an. La fel vezi ca casco are si o suma minima, in general de 8-9 mil, adica daca o dai pe jos si spargi o oglinda si o semnalizare (teoretic vb) si reparatia costa 6 mil, o faci pe banii tai.

Oricum eu am tot planificat sa ma duc sa imi rezolv si casco, da pana la urma am lasat-o moarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu nevie de un service bun in bucuresti (adresa sau nr de tel ar fi util)

 

am un gsxr750 din 98 si imi trepideaza motorul intre 4000-8000 ture :)

Si al meu la fel,dar asta , dupa ce m-a mancat undeva si i-am dat 3-4 gauri toba de serie. Sa fie oare de le ele?

 

<small>--- Mesaj completat în 11 Sep 2007 09:31 -------------</small><br/>

inaltimea la motocicleta se poate seta cat de cat din furci si mono ...si precizez ca nu trebuie sa stai cu toata talpa pe asfalt

am cu 4 cm in plus fata de tine si inca nu am intalnit motor la care sa nu ating cu picioarele pe jos

 

am amic de 160 care calareste si k5 fara pb, si fireblade ...deci ma gandesc ca tu la 172 (cea mai comuna ca si inaltime) nu vei avea cea mai mica problema, iar daca o ai cumva..micsorezi putin lungimea amortizatorului

salut si bafta

Te rog sa-mi spui si mie cum ridic putin GSX 600 r din '99 de spate?

Editat de mariuscojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca imi pui o poza cu amortizatorul tau iti spun exact

ma intereseaza partea superioara si inferioara (langa prinderi)

acolo ar trebui sa ai 2 piulite una langa alta. invartind una dintre ele setezi lungimea la amortizator.

daca pui pozele e usor de inteles unde tre sa umbli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca la Tiriac m-i sau parut cei mai corecti si destul de avantajos. La asigurarea casco, te informeaza din prima suma max pe care o poti primi in caz de dauna totala (cam max 160 mil) si te ajunge undeva la 9 mil pe an. La fel vezi ca casco are si o suma minima, in general de 8-9 mil, adica daca o dai pe jos si spargi o oglinda si o semnalizare (teoretic vb) si reparatia costa 6 mil, o faci pe banii tai.

Oricum eu am tot planificat sa ma duc sa imi rezolv si casco, da pana la urma am lasat-o moarta.

Eu am avut 3 oferte de casca (evident am luat-o pe aia mai ieftina) prima era la Asiban 1.700 euro, a doua era 1300 la omniasig,si eu am luat la Tiriac cu 1000 de euro pe an.Pentru dauna totala asigura 20 la suta din valoare suzei. Doar cu acesti 3 asiguratori lucra banca unde am facut eu leasing.

Ps: motoreta e noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 3 oferte de casca (evident am luat-o pe aia mai ieftina) prima era la Asiban 1.700 euro, a doua era 1300 la omniasig,si eu am luat la Tiriac cu 1000 de euro pe an.Pentru dauna totala asigura 20 la suta din valoare suzei. Doar cu acesti 3 asiguratori lucra banca unde am facut eu leasing.

Ps: motoreta e noua.

 

 

Felicitari pentru noua achizitie. Cum te impaci cu ea? Eu cand am trecut pe gixer, dupa vre-o 500 de km deja eram ca doua boabe intr-o pastaie. M-am acomodat foarte usor, chiar si cu iesitu in afara mobrei pe curbe m-am acomodat imediat, fiind mult mai confortabil si mai usor ca la fostu naked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e din germania.Se poate cum spui tu da cum se scot limitatoarele astea?

 

 

 

Hm..... exista posibilitatea sa fie si in cutia de viteze pe pinioane limitoatoarele ..... :):P:P stiu si eu putzina mecanika am scos da mai mult la 125 ...... 2 t mai poate fii in carburator sau chear in filtru de aer :):P:P dute la un service

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate 20% din totalul motoretei.

 

ce zici ??????????? :blbl: :) esti nebun maaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.alooooooooooo trezeste te .cine ma iti da 20% ??pai cum ma 20 % ,adica motorul e 10 000 il fura hotii si asigurarea iti da 2000 . :) :D :hurt: :rose: :rose: :rose: asa ti l asigur eu fratica ,iti dau eu 30 % din motor ,si ti l halesc tot eu.sefu citeste bine contractul ala si ai sa vezi ca in caz de furt su dauna totala ai sa primesti 80 % iar restul de 20% il pui tu . :blbl: bafta si asfalt uscat.

 

ps sper ca ai facut misto de baieti si nu ai vb serios :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm..... exista posibilitatea sa fie si in cutia de viteze pe pinioane limitoatoarele ..... :lol::P:P stiu si eu putzina mecanika am scos da mai mult la 125 ...... 2 t mai poate fii in carburator sau chear in filtru de aer ;):P:P dute la un service

De cand am postat intrebarea aceea am schimbat unele chestii.... :) ...in primul rand motoru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in 'club' :) am achizitionat un gsx600F din 96.daca ma poate ajuta si pe mine careva cu o carte tehnica pt ea?asa ca sa ma documentez si eu...:Pam bagat si o poza cu ea...o am de 2 zile.Luni termin cu actele si o scot la plimbare...regret ca e cam tarziu si se cam raceste vremea,dar nu ma dau batut.Tot ma dau cu ea :lol: :) ;)

post-24638-1189791535_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa-mi iau si eu un gsxr de 1000...da tare greu cu banii astia....multe rate :) oricum sunt multumit de asta de 600 din 98 dar...........

 

--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 21:13 -------------
sa mai fac o rata :lol:

 

--- Mesaj completat în 14 Sep 2007 21:31 -------------
apropo care stie un site unde gasesc motoare suzuki noi?cu preturi etc.....poate bag iar o rata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut eu nu exista nici un topic pentru noi(daca exista rog admini sa stearga topicu) asa ca am

facut eu unul ;) .Sper sa ne adunam cati mai multi si sa povestim fiecare despre motorul lui, sa aflam pareri,sa ne povestim problemele si poate impreuna reusim sa le dam de cap :)

Cum eu am deschis topicu tot eu tre sa pun si primele poze :D

 

Suzuki GSX-R 600 98(carburator), undeva la 16xxxKm :lol: in talon are 98 de cai da eu toate care le-am mai vazut au 110,nu stiu care ii treba, poate ma ajuta cineva :)

 

Salut!

De 2 saptamani sunt si eu posesorul unui Suzuki GSX R600 din '97. Acum 2 zile am fost la RAR sa-i fac cartea de identitate. In carte sunt trecuti 72 Kw (cam 96 sau 98 de cai) iar in brieful(cartea de identitate nemtzeasca; am luat-o din Germania) ei original din Germania sunt trecuti 78 de Kw (adica aproape 110 cai). Nu stiu de ce au trecut asa...da' nici nu prea ma intereseaza fiindca eu cred ce au scris nemtzii nu ai nostrii. Si am si eu o curiozitate: cam cat iti consuma in medie? Astept raspuns si de la ceilalti posesori de astfel de modele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, nu-ti mai bate capul cu caii. In general sunt cam 109, 110, oricum sunt multi si trage bine. Peste 7000 de ture o sa simti o explozie imensa, si apoi la 9000 iar. Insa grija mare cu ea. Cu consumul, la fel, nu te stesa, o sa iti ia intre 6 si 9 %, daca citeai de la inceput topicul vedeai ce au scris altii si despre consum si despre cai.

Bucura-te cat mai ai vreme de ea, ca e cam finalul sezonului, insa nu in oras ci afara.

Succes si bine-ai venit in randul gixeristilor, si pune si tu o poza cu ea sa te recunoasca lumea pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, nu-ti mai bate capul cu caii. In general sunt cam 109, 110, oricum sunt multi si trage bine. Peste 7000 de ture o sa simti o explozie imensa, si apoi la 9000 iar. Insa grija mare cu ea. Cu consumul, la fel, nu te stesa, o sa iti ia intre 6 si 9 %, daca citeai de la inceput topicul vedeai ce au scris altii si despre consum si despre cai.

Bucura-te cat mai ai vreme de ea, ca e cam finalul sezonului, insa nu in oras ci afara.

Succes si bine-ai venit in randul gixeristilor, si pune si tu o poza cu ea sa te recunoasca lumea pe strada.

 

Multumesc pentru raspuns. Sunt multumit de ea...nu sunt ingrijorat de faptul ca mi-au trecut aia in carte mai putin pt ca oricum are destul si se simte. Pot spune ca e chiar prea mult pt mine dar ma descurc...Mi se pare totusi consumul putin cam mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de unde as puta sa-mi cumpar cu factura o pereche de Michelin Pilot Power 2 pentru gixxerul meu. S-au terminat bridgestone-urile cu care a venit din fabrica si abia astept sa scap de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva idee de unde as puta sa-mi cumpar cu factura o pereche de Michelin Pilot Power 2 pentru gixxerul meu. S-au terminat bridgestone-urile cu care a venit din fabrica si abia astept sa scap de ele.

 

Vezi aici, nu stiu 100% daca da factura sau nu , insa au preturi ok fata de "importatori".

/index.php?showtopic=101757

 

Sau aici, insa nu au stoc, aduc numai la comanda: /index.php?...2064&st=980

 

Cati km te-au tinut Bridg. astea din fabrica ?

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...