Sari la conținut

Cbr600f Preparate Race


theBD
 Share

Motorete RACE  

37 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Exista posibilitatea sa aduc in tara niste motorete preparate RACE.

Mai exact: CBR600F cu axa cu came modificata, evacuari race , Dyno, Jante ultralight (4kg ambele), gume slick, carene fibra cap/coada fara far/stop/semnale, pinioane, frane .. samd. Au fost folosite in acelasi scop in germania.

 

neinmatriculate evident.. si pe la 3-4000E

 

suna interesant?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: cu baniaia iei un RR dincolo si mai agi cate ceva in ea si o sa aiperformante mai bune ca si cu f-ul

f-urile din cate stiu is sport touring, nu super sport...

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rau. Treaba e ca nu am bani. Dar nu cred spre cei ca mine e indreptat sondajul ci spre cei care au deja moto de serie si vor sa-si cumpere ceva de circuit; pana aici totul e ok mai putin lipsa unui circuit pro.

Dar speranta moare ultima........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: cu baniaia iei un RR dincolo si mai agi cate ceva in ea si o sa aiperformante mai bune ca si cu f-ul

f-urile din cate stiu is sport touring, nu super sport...

 

:cheers:

 

la baza motoarele sunt aceleasi cu mici modificari, iti garantez io ca un F modificat race bate un RR stock B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

sunt f-uri cu axe cu came cu dyno, cu supape mari, cu jante de 3kg perechea, cu carene monopost, cu slick-uri, cu evacuari race integrale, sebring, remus...

 

@pepsi: da-te matale jos de pe meze si studiaza problema, ia matale

un RR si aduna banii de pe cele mentionate si vezi pe la cat iesi...

 

PS numai o evacuare integrala costa 800-1000, sa nu mai punem o pereche de jante (cauta si tu marchesini pe net), slick-urile, axele cu came. kit-ul dyno, supapele, carenajul, greutatea redusa a motoretei, da probabil la meze nu se simte... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt f-uri cu axe cu came cu dyno, cu supape mari, cu jante de 3kg perechea, cu carene monopost, cu slick-uri, cu evacuari race integrale, sebring, remus...

 

@pepsi: da-te matale jos de pe meze si studiaza problema, ia matale

un RR si aduna banii de pe cele mentionate si vezi pe la cat iesi...

 

PS numai o evacuare integrala costa 800-1000, sa nu mai punem o pereche de jante (cauta si tu marchesini pe net), slick-urile, axele cu came. kit-ul dyno, supapele, carenajul, greutatea redusa a motoretei, da probabil la meze nu se simte... :cheers:

Pe mine la gsxr-ul de 600 ,m-a costat in jurul a 1700-1800euro toata evacuarea :lol: ....si mi-am dat seama ca e un mare fas.Acel "castig" ,de care toti vorbesc dar habar nu au,in viata zilnica nu dai nici mucii pe el ,practic NU IL SIMTI ....doar bani cheltuiti aiurea ,dar ma rog ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Silviu: aportul de cai putere adus de inlocuirea evacuarii standard cu una sport pe un motor SS este in mod natural mai putin sesizabil decat pe un motor sport-turing, dar cu siguranta exista.

@BD: ar merita aduse, cu conditia sa ai macar cativa clienti potentiali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general nu se simte cu adevarat o crestere de putere decat la o inlocuire "completa" (evacaure complet (nu numai finala) + dyno/commander + filtru de aer + bujii). Chiar si atunci, sporul de putere nu e foarte mare. Dar da, se simte, mai ales pentru un pilot care stie sa foloseasca motorul la maxim. De asta sunt mai potrivite pentru racing. Parerea Mea ©

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...