Sari la conținut

Fuck Inca O Data Luna Asta.


CostinALN
 Share

Postări Recomandate

S-a intamplat chiar la foisoru de foc acum jumatate de ora cand am vrut sa fac stanga spre liceul Xenopol si era uda sina de tramvai si buff :D :D

 

Carene zgaraiate usor.eu mana julita, picior julit, celalalt picior fript. :rose:

 

Cand am ajuns acasa scnadal cu parinti :cheers: B) asa ca mi-au zis sa il vand. :D :D

 

 

Scuze daca nu ati inteles nimic dar acum am foarte multi nervi. :P

Editat de Costy_Clipcea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol frate... Chiar nu se poate face nimik cu jegurile astea de la rebu? Intotdeauna m-am indoit de utilitatea acestor imbaieri ale asfaltului... Ce-i mai injuram cand mergeam cu bicla ca ma stropeam din cap pana in picioare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e mai bine ca unii dintre noi sa mai si renunte la motociclism...

e plin forumul de "atentie la sine ude", esti pe forum din 2005, si ai mai bine de 300 depost-uri. TREBUIA SA STII IN (cuvant urat) MEA CA SINA UDA E PERICULOASA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refacere rapida omule. Ai grija mare prin zona aia in special la curba de dupa xenopol ( unde era sa o patesc si eu o data). Ala e drumul meu spre casa si din pacate mai tot timpul e ud ( rebu e ..... ).

Take care! Ride safe!

NK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e mai bine ca unii dintre noi sa mai si renunte la motociclism...

e plin forumul de "atentie la sine ude", esti pe forum din 2005, si ai mai bine de 300 depost-uri. TREBUIA SA STII IN (cuvant urat) MEA CA SINA UDA E PERICULOASA.

Nu comentez este vina mea .

Era si aglomeratie si am zis sa ma bag (nu am fost atent daca sina de tramvai este uda).

 

A da si inca ceva nu renunt la motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REBU... no comment

Ei cred ca daca dau cu apa n-o sa mai fie praf... sunt retarzi. Ideea este ca in Bucuresti, care e bine de stiut ca "virgula" conform analizelor este cea mai prafuita capitala europeana, pamantul din gradini este peste nivelul bordurii si de aceea cand ploia tarana se face noroi care curge si pe sosea de mute ori si pe trotuare si tot asa, iar ei cred ca rezolva ceva cu asta. Sa se apuce de la primarie si sa scoata "tiganii" aia in portocaliu la munca cu cazmalele si sa faca in asa fel incat pamantul din spatiile verzi sa nu mai fie peste buza bordurii. Doi la mana... dupa ce ai facut asta, scoti masinile alea de udat, scoti si "tiganii" in portocaliu, dar la ora 2 NOAPTEEEAAAA (ca ziua e trafic), si dai cu sampon sau detergent pe toate bulevardele si le speli ca si cum ai spala pe jos la tine in baie. "Tiganii" spala la sosea, si masinile alea care uda inutil in prezent vin UTIL in spate si clatesc strada. Partea finala este cu a 2-a mana de "tigani" care vin in spatele masinilor si directioneaza clatitura catre canale ca sa nu se usuce detergentul cu tot cu praf pe sosele ca tot n-am facut nimic. Si daca repeti procedura asta non stop o vara intreaga, veti vedea ca nu o sa mai avem nici mocirla aia iarna si nici strazi udate de rebu ( :cheers: ) vara.

Apropo... lectia este inspirata din felul cum procedeaza majoritatea primariilor din Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat chiar la foisoru de foc acum jumatate de ora cand am vrut sa fac stanga spre liceul Xenopol si era uda sina de tramvai si buff :D :D

 

Carene zgaraiate usor.eu mana julita, picior julit, celalalt picior fript. :hug:

 

Cand am ajuns acasa scnadal cu parinti :cheers: B) asa ca mi-au zis sa il vand. :rose: :D

Scuze daca nu ati inteles nimic dar acum am foarte multi nervi. :P

 

 

Salut Costy. Imi pare rau sa aud ce-ai patit, ma bucur insa ca esti bine, ghinionul, ce sa-i faci. Veneai cumva de pe Dimitrov? Am avut si eu de cateva ori probleme acolo, mai ales pe ploaie cand vin idiotii de conservari dinspre Izvor si se baga cu tupeu si nesimtire (sa faca stanga spre Mosilor) in fata ta, si te obliga sa-i eviti sau macar sa incerci si atunci avem frana pe piatra cubica uda -> urmari de multe ori nu tocmai placute, soldate cu pierderea controlului scuterului si ... ma opresc aici. Era sa-l troznesc pe unu intr-o zi da a fugit si nu l-am mai prins :D norocul lui, insa atentie conservari idioti si inconstienti (cei care cred ca se exclud sunt inclusi, iar cei care sunt in dubiu sa-mi faca figuri pe drum ca le explic eu), poate pe urmatorul o sa-l prind!

 

Nu fi necajit de fier, sau mai bine zis de plastic, se repara si la urma urmei nu-i concurs de miss, nici fotogenic nu-i sa ai carena sparta, dar macar bine ca ai scapat doar cu atat. Insanatosire grabnica si multa sanatate.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :rose: :rose:

 

PS - scuterul a cazut (cu toba) pe un picior de-al tau? Naspa :(

 

PPS - daca te pot ajuta cu ceva, nu ezita sa-mi dai un PM :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Costy. Imi pare rau sa aud ce-ai patit, ma bucur insa ca esti bine, ghinionul, ce sa-i faci. Veneai cumva de pe Dimitrov? Am avut si eu de cateva ori probleme acolo, mai ales pe ploaie cand vin idiotii de conservari dinspre Izvor si se baga cu tupeu si nesimtire (sa faca stanga spre Mosilor) in fata ta, si te obliga sa-i eviti sau macar sa incerci si atunci avem frana pe piatra cubica uda -> urmari de multe ori nu tocmai placute, soldate cu pierderea controlului scuterului si ... ma opresc aici. Era sa-l troznesc pe unu intr-o zi da a fugit si nu l-am mai prins :D norocul lui, insa atentie conservari idioti si inconstienti (cei care cred ca se exclud sunt inclusi, iar cei care sunt in dubiu sa-mi faca figuri pe drum ca le explic eu), poate pe urmatorul o sa-l prind!

 

Nu fi necajit de fier, sau mai bine zis de plastic, se repara si la urma urmei nu-i concurs de miss, nici fotogenic nu-i sa ai carena sparta, dar macar bine ca ai scapat doar cu atat. Insanatosire grabnica si multa sanatate.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P B)

 

PS - scuterul a cazut (cu toba) pe un picior de-al tau? Naspa :D

 

PPS - daca te pot ajuta cu ceva, nu ezita sa-mi dai un PM :cheers:

Nu a cazut toba peste piciorul meu.

Aveam ghidonul spramb si am vrut sa il intrept si m-am fript la discu de frana(de unde era asa incins nu stiu)

Ai id de messenger? intra pe costy_clipcea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REBU... no comment

Ei cred ca daca dau cu apa n-o sa mai fie praf... sunt retarzi.

 

Salut. Nu este de vina REBU ci Primaria capitalei si primariile sectoarelor. De ce? Simplu pentru ca s-au organizat proiecte cu licitatii cine sa "ude" pe jos si firme de genul REBU, Rosal, etc au castigat, ce nu face omul pentru un ban in plus.

 

... a 2-a mana de "tigani" care vin in spatele masinilor si directioneaza clatitura catre canale ca sa nu se usuce detergentul cu tot cu praf pe sosele ca tot n-am facut nimic.

 

De acord, insa neaparat detergentul sa fie inofensiv (ca nu-mi vine acum termenul) pentru mediul inconjurator.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :D B)

 

 

Nu a cazut toba peste piciorul meu.

Aveam ghidonul spramb si am vrut sa il intrept si m-am fript la discu de frana(de unde era asa incins nu stiu)

Ai id de messenger? intra pe costy_clipcea.

 

Din motive personale nu folosesc Yahoo messenger sau orice alt serviciu de IM. Sorry :(

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :D :P

 

PS - Pe calura asta dupa o frana discul se raceste mult mai greu, atat de greu de nu-ti vine sa crezi, iar daca nu este ventilat dupa multe franari succesive si/sau violente incepe sa se albastreasca -> tre sa-l schimbi :D oricum cine mai are pe scuter discuri de frana neventilate?

 

poate e mai bine ca unii dintre noi sa mai si renunte la motociclism...

e plin forumul de "atentie la sine ude", esti pe forum din 2005, si ai mai bine de 300 depost-uri. TREBUIA SA STII IN (cuvant urat) MEA CA SINA UDA E PERICULOASA.

 

Frumoasa morala man. Intr-adevar sina uda si marcajele ude, la fel si substantele care favorizeaza derapajele este nu numai bine, ci imperativ sa le eviti, dar daca situatia este de asa natura incat sa nu poti intui ca deodata sina de tramvai o sa devina uda, poate nu ai vizibilitate, ce faci, ti-o iei si mai inveti ceva, ce-i drept pe pielea ta, dupa care vi aici pe forum scri ce-ai patit pentru ca altii sa stie ce-ai patit tu si sa bage la tartacuta, ca sa nu ajunga la randul lor in situatii de genul asta, si cand colo, dai de "florarese" si "moralisti" (no offence - :cheers: ) care stiu sa dea sfaturi de la inaltime, jignind, asta pana o patesc si ei ca sa vada ca nu intotdeauna viata este roz! si ca nu intotdeauna o colorezi asa cum vrei tu, ce-i drept oricand poti purta ochelari colorati in ce culoare sau noanta vrei tu, dar sper din tot sufletul sa nu fi pus in situatia de a-mi da dreptate vreodata. Am vazut moartea cu ochii (poate este un pic exagerata exprimarea), eu care conduc extrem de prudent, si mi-am dat seama ca unii oameni mor cu zile, iar altii impart flori si/sau fac morala, de foarte multe ori insa este tardiv. Bine ca a scapat intreg, stai linistit ca a tras invataminte din asta, cel putin eu asa am (as fi) facut.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :rose: :D

 

Nu comentez este vina mea .

Era si aglomeratie si am zis sa ma bag (nu am fost atent daca sina de tramvai este uda).

 

:rose: Rushinica!!!

 

A da si inca ceva nu renunt la motociclism.

 

Bv :hug:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :rose: :D

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...