Sari la conținut

Bucuresti - Nicolae Grigorescu 08.04.2010


bogdancbr
 Share

Postări Recomandate

Cred ca e cel mai aproape de adevar cum zici tu, in poze se vad cel putin 3 masini "suite"

pe trotuar: un clio rosu si bembeul ala negru sunt pocnite binisor.

Pute de "meseriasi" in zona , aseara a rupt altu stalpii si vreo 3 masini in fata la Ambrozie cu un audi. S-a distrat nitel ce mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am azit alta varianta a accidentului, de la un coleg care sta in zona:

 

Cica ala cu toyota, un pustan, a vrut sa depaseasca scuterul prin drapta, evident enervat ca un asemenea melc e in fata lui. Numai ca n-a prea avut loc si a mutat si vreo 5 masini parcate. De aici sunt loviturile pe toate partile. A accelerat ca meseriasul si a rupt aderenta si oha directie. Culmea e ca se vaita ca a dat intr-o groapa si de aia a pierdut controlul. Tare, a? Iar mutimea aia, de cocalari, l-a cam stresat putin. Nu de alta, da' erau parcate si bmw-uri. :-))

 

Sanatate scuteristului.

 

Repet, celica e o masina usor de condus. sa rupi aderenta cu ce? cu fata? eu cred ca s-a speriat si a intrat in el. nu masina e de vina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet, celica e o masina usor de condus. sa rupi aderenta cu ce? cu fata? eu cred ca s-a speriat si a intrat in el. nu masina e de vina...

 

 

Da fix, foarte usor de condus, ca orice masina mai sport cand esti cam incepator? NU?

 

Ia incearca sa virezi brusc de volan si sa lipesti acceleratia de podea in acelasi timp la o masina de 150 cai. Sa vezi ce directie buna ai!!! Deci din cele spuse de colegul meu care era pe acolo la momentul accidentului, celica aia a dansat ceva pe langa scuter.

 

Ma rog, eu spun ceva cat de cat concret si din surse verificate. Nu-mi dau cu presupusul ca toyota, mai ales modelul asta, nu are cum sa fuga de sub tine ca stiu eu, gigi contra, ca n-are cum! Hai pa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect...am fst acolo si din ce am putut sa prind,l-am auzit personal pe cocalarul in bermude(soferul) cum le declara verbal politistilor ca i-a fugit spatele indicand locul.

fck, si-am zis sa arunc banana la cos da eram pe motor si mi-a zburat-o vantul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am azit alta varianta a accidentului, de la un coleg care sta in zona:

Cica ala cu toyota, un pustan, a vrut sa depaseasca scuterul prin drapta, evident enervat ca un asemenea melc e in fata lui. Numai ca n-a prea avut loc si a mutat si vreo 5 masini parcate. De aici sunt loviturile pe toate partile. A accelerat ca meseriasul si a rupt aderenta si oha directie. Culmea e ca se vaita ca a dat intr-o groapa si de aia a pierdut controlul. Tare, a? Iar mutimea aia, de cocalari, l-a cam stresat putin. Nu de alta, da' erau parcate si bmw-uri. :-))

 

Da fix, foarte usor de condus, ca orice masina mai sport cand esti cam incepator? NU?

Ia incearca sa virezi brusc de volan si sa lipesti acceleratia de podea in acelasi timp la o masina de 150 cai. Sa vezi ce directie buna ai!!! Deci din cele spuse de colegul meu care era pe acolo la momentul accidentului, celica aia a dansat ceva pe langa scuter.

Ma rog, eu spun ceva cat de cat concret si din surse verificate. Nu-mi dau cu presupusul ca toyota, mai ales modelul asta, nu are cum sa fuga de sub tine ca stiu eu, gigi contra, ca n-are cum! Hai pa!

Celica este lovita pe partea stanga, in conditiile in care se afla pozitionata cu fata in constrasens. Masinile parcate sunt mucite in bot, in conditia in care sunt parcate perpendicular pe axul drumului.Scuterul este aproape intact ,fata de masini care sunt mucite binisor.

Hai sa fac eu un scenariu.

Cocalarul o ardea pe contrasens, cel mai probabil vroia sa intre in benzinarie pe "scurtatura"....intr-un fel sau altul s-a trezit cu scuterul in fata. Incercand sa-l evite, a tras stanga si a rezultat ce se vede in poze.

Este exclus sa rezulte asemenea daune prin pierderea aderentei, intoarcere la 180 bang...si gata...ar trebui sa fie cascador profesionist la Hollywood.

 

In alta ordine de idei, daca faci manevra aia de care pomenesti tu cu o masina de 150 CP tractiune fata apasand acceleratie o sa obtii urmatoarele.

La viteza mica o sa-ti iei muje de la pasager ca l-ai dat cu capul de geamul lateral, daca ai viteza mare si-o masina mai usoara, risti a te dai peste cap.

Daca nu folosesti frana de mana, o viteza potrivita cu masina in cauza + ceva suprafata care favorizeaza manevra, nu intorci o masina cu tractiune fata in felul descris de tine.

Povestea se schimba atunci cand vorbesti despre o masina tractiune spate unde cu o minima indemanare, bruscand directia, dar tot la o viteza corespunzatoare + suprafata, poti reusi un drift amarat destul de usor. Desi cred ca la 150 de CP...cam tragi binisor de masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pute de "meseriasi" in zona , aseara a rupt altu stalpii si vreo 3 masini in fata la Ambrozie cu un audi. S-a distrat nitel ce mai.
Aia de la ambrozie era o femeie. Si insarcinata pe deasupra. Am trecut Duminica la vreo 10 minute de la accident si dadeau taximetristii prin statie cand abia ma urcasem in Taxi. A fost si la teve ceva pe seama ei. Zona asta e plina de vitezisti. De bani gata sau nu, nici nu conteaza. Unul care strange din poponeata sa-si ia motor/masina si il mananca palma/talpa sa-i dea, face daune la fel de mari ca si unul pe care-l doare in poponeata ca a troznit ceva. Zona e aproape de autostrada si multi nebuni trec pe aici. In fiecare seara ii aud la stop cum le ambaleaza in ura. Chiar si acum cand scriu, cand mai e ceva trafic, se aud masini "tunate" si motoare forjate, cam la 10 minute. Ieri a trecut unu' intersectia pe o roata :)) E plin, dupa cum am spus... Editat de grumpy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...