Sari la conținut

Accident moto Bucuresti - Sos Straulesti - 13.04.2010


zasto
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deloc, sos. Straulesti are fix doua benzi pe sens, plus separator de sens cu iarba...strazile laterale sunt late, colturile sunt rotunjite, la pariu, cu proba, cu duba sau autocamion ca se poate vira dreapta direct din banda 1 fara bucla....bucla a aparut di "talente"

 

Din ce oras e acea Sos. Straulesti pe care o descrii tu??? Vezi sa nu o confunzi cu Sos. Bucurestii Noi, portiunea cuprinsa intre intre Bd. Laminorului si Pod Straulesti sau Bd. Poligrafiei, portiunea cuprinsa intre Pta. Presei si Bd. Jiului, sau Sos. Buc-Ploiesti, portiunea dintre Miorita si Pta. Presei....

 

In alta ordine de idei, ADEVARATA Sos. Straulesti unde s-a intamplat accidentul, portiunea intre Bioterra si virajul dreapta prioritar spre Bd. Gloriei, nu are pe partea dreapta, sensul spre Bd. Gloriei, nicio straduta e doar parcare pt casele de pe stanga, iar partea carosabila are o latime de 7,50m fiecare banda avand 3,75m, si avand marcaj longitudinal discontinuu pt separarea sensurilor de circulatie.

 

:love: Ma abtin de la alte comentarii pt domnul de mai sus ca am inteles ca face parte din AMR si chiar intr-o functie importanta, dar commentul sau este deplorabil....

 

P.S.: Pai daca de la voi pleaca dezinformarea eu ce sa mai zic...

Editat de Nightwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
deloc, sos. Straulesti are fix doua benzi pe sens, plus separator de sens cu iarba...strazile laterale sunt late, colturile sunt rotunjite, la pariu, cu proba, cu duba sau autocamion ca se poate vira dreapta direct din banda 1 fara bucla....bucla a aparut di "talente"

 

Tu te referi de fapt la Bd. Bucurestii Noi care este in Straulesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deloc, sos. Straulesti are fix doua benzi pe sens, plus separator de sens cu iarba...strazile laterale sunt late, colturile sunt rotunjite, la pariu, cu proba, cu duba sau autocamion ca se poate vira dreapta direct din banda 1 fara bucla....bucla a aparut di "talente"

Ba, io pana la urma tot ma inscriu in AuMR-ul asta... Macar ca sa invat strazile din Bucale tot merita... Acu m-am prins de ce traseu' de la marsu' ala n-a atins niciun obiectiv important pentru motociclisti. S-o fi crezut ca parcarea Ikea e aia din fata de la Ministerul Transporturilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu depasesc pe dreapta si merg mereu pe dreapta, pentru ca banda este mai libera, toti se ingramadesc pe mijlocul drumului si decat sa stai sa ii claxonezi ca poate tu vrei sa mergi un pic mai repede doar pierzi timp si nervi. inclusiv scuterist care m-ai aveam un pic si il calcam, el vroia sa mearga pe banda a 2-a ca l-a facut masa pe sosea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu depasesc pe dreapta si merg mereu pe dreapta, pentru ca banda este mai libera, toti se ingramadesc pe mijlocul drumului si decat sa stai sa ii claxonezi ca poate tu vrei sa mergi un pic mai repede doar pierzi timp si nervi. inclusiv scuterist care m-ai aveam un pic si il calcam, el vroia sa mearga pe banda a 2-a ca l-a facut masa pe sosea.

Zi-ne si noua ce motor ai si-ti zic si eu de ce nu e sigur mersul la bordura, depasitul prin dreapta si de ce e posibil ca scuteristul pe care era sa-l calci e posibil sa fi mers pe banda doi de nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...