Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

SALUTARE

Razvan e okay, are intradevar niste vertebre tasate,tre' sa stea la orizontala ceva timp, insa nu e jumulit, n are nimik rupt, si nu pare sa fie nici speriat :angry:

maine ii fac medicii tomografia la spinare sa vada exact daca nu cumva exista vreo fisura , si n functie de asta , scapa din spital sau nu! oricum recuperarea o sa dureze ceva!..

Are o perfuzie cu ceva antiinflamatoare.. si , cam atat!, deocamdata..

A avut noroc si cu echipamentul ca a scapat fara piele jumulita si fara glezne rupte!

 

multumim pentru informatii.

razvane...multa sanatate!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da ce ai la motor de tre sa il desfaci?

 

Yo tocmai ce m-am intors de la o zi de snow. Is praf, maine o sa am o febra groaznica, presimt. Tot maine fac pozele alea la side caseuri, azi nu ma mai duc in garaj, nici batut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, si eu ma resimt dupa palca de ieri.. si am cazut si in deget. @maverick: inca se anunta zapada? ca mai fac o tura si vinerea viitoare in cazul asta :blink:.

Chiar asa, ce ai la motor?

In motor intra 2,3 l fara filtru si 2,4 l cu filtru? asa scrie in carte, si asa am pus. sper ca e ok asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In manualul 99-02 zice oil change 2300 ml

with filter: 2400 ml

overhaul: 2700 ml

 

La nivel pare ok, iar uleiul care l-am scos nu parea sa fie 2,7l. oricum, mai bine sa completez decat s ama chinuiesc sa il scot pe urma.

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi schimb intinzatorul si patina lantului de distributie la cilindrul din fata. M-am interesat si la colegi de-ai nostri de afara ,problema nu este una grava ci tine de intretinere. Sunt uzate si bate lantul. LINK VIDEO Cam asa face. Mi-am luat piesele si din cate am vazut asta e singura modalitate de a le shimba . Intr-o zi e gata, numai sa fie cald si sa ajung la buburuza mea galbena.

Ulei intra 2.4 l cu filtru exact asa cum zice manualul :blink:

post-10327-1237661421_thumb.png

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In manualul 99-02 zice oil change 2300 ml

with filter: 2400 ml

overhaul: 2700 ml

 

La nivel pare ok, iar uleiul care l-am scos nu parea sa fie 2,7l. oricum, mai bine sa completez decat s ama chinuiesc sa il scot pe urma.

 

cand te uiti la nivel ai grija sa fie pe un loc drept ,si sa ti motorul in pct de echilibru.urmareste si evolutia nivelului in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi schimb intinzatorul si patina lantului de distributie la cilindrul din fata. M-am interesat si la colegi de-ai nostri de afara ,problema nu este una grava ci tine de intretinere. Sunt uzate si bate lantul. LINK VIDEO Cam asa face. Mi-am luat piesele si din cate am vazut asta e singura modalitate de a le shimba . Intr-o zi e gata, numai sa fie cald si sa ajung la buburuza mea galbena.

Ulei intra 2.4 l cu filtru exact asa cum zice manualul :blink:

cati km are motorul? zic yo ca ar trebui sa verifici intai intinzatorul sa nu fie blocat,si dupa aia sa te gandesti la patina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mai ies din cand in cand cu motorul..cand nu ploua. de fapt nici azi nu am iesit pt ca batea vantul intr-um mare fel ... il astept pe redpik sa-ti aduca "buburuza" sa am si eu cu cine sa ma plimb.;) ma iei mai cu tine? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul cica are acum vreo 27k km dintre care 6k sunt facuti de mine. Desi m-am gandit si eu la asta, am zis sa nu ma mai agit pentru ca pe fata se duc foarte repede daca stilul de mers e agresiv. In plus , eu am gresit la faza cu incalzitul si mersul incet 10-15 min dupa :blink: adica i-am dat sa sufere ;)

Dihania : nu te iau cu mine :) e un road trip mai special numit ( concediu ) :)

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de raspunsuri. 2.4l am pus, il mai urmaresc din cand in cand. E primul schimb care l-am facut pana acum.

 

@redpik: sunetul ala il face numa la ralanti? moto meu are 33.200 km pe bord, am sa ascult si eu, desi pana acu nu am auzit nimic

suspect.

 

La SMAEB merge careva? eu nu am mai fost de... mult, dar s-ar putea sa fiu in buc in perioada aia si mi-e cam lene sa merg singurel.... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot uit la termometru, si nu vrea sa ajunga numaru gradelor de afara la 15 sub nici o forma, parca e batut in cuie; macar asa o speranta sa mai dea si vremea asta :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...