Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

-7 grade in noaptea asta in mures, presupun ca in sighisoara a fost chiar un pic mai frig. dar mai e pana in mai.

lascar.alexandru cu simeringurile alea nu e deloc greu, as ajuta eu dar sunt in mures. mai las-o asa ca nu moare, mergi cu grija :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Initial si eu ma gandeam ca un rucsac prins cu plasa ar fi suficient. Insa cum am de gand sa vin cu pasagera, cred ca va trebui sa cumpar si eu niste genti laterale. Ce are Maverik mi se pare interesant + un tank bag si gata ar trebui sa fim ok. Mai ramane sa vad cum prind cortul si izoprenele in spatele "ei" and Suzy will be good to go. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am facut vreo 200 de km cu sv-ul meu si am observat ca imi cam ttrosneste furca la cate o groapa si cam ramane putin ulei.

Mi s-a recomandat sa ii schimb semeringul.

Imi recomandati unde as putea sa fac asta in Bucuresti? si....cam care e pretu?

Merci!

 

Schimbatul semeringurilor si a uleiului din jambe nu-i o operatiune chiar asa de dificila. o poti face chiar tu, cu ajutorul manualului de service si a unui prieten. Cel mai important lucru este sa gasesti o unealta potrivita pentru desfacerea surubului din capatul de jos din paharul interior, eu am rezolvat-o cu o coada de matura din comert, din acelea lungi care au un capat conic. Dupa ce ai scos uleiul, arcul si distantierul, infigi "scula" o ciocanesti putin cu ciocanul si desfaci inbusul din capat. In ordine inversa pentru montare. Daca ai nevoie de alte informatii iti stau la dispozitie.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry: sunt disperat...

 

incearca cu unu de gsxr 600. m4v3rick (sper ca am scris corect) stiu ca a avut aceeasi problema si a rezolvat-o asa. si stiu ca am vazut ceva anunturi la vanzari - piese de schimb.

 

sau incearca aici http://motoempire.ro/osc/index.php

bafta!

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la dat cu motoreta, am fost la o tura de placa... o zapada impecabila pentru luna in care suntem. poate mai prind si vinerea viitoare (stiu ca imi iau injuraturi ca mai vreau zapada si atunci :angryfire:)

@Anjin: eu ma gandeam sa las partenera acasa si sa pun chitara pe locul din spate :baldy:, acu sa vad ce fac. poate vin fara amandoua sa nu ma mai complic :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Anjin: eu ma gandeam sa las partenera acasa si sa pun chitara pe locul din spate :baldy:, acu sa vad ce fac. poate vin fara amandoua sa nu ma mai complic :angryfire:

 

eu votez pentru chitara!! cine e cu mine?? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule, eu nu cred ca o sa am pasagera . :angryfire: as putea eu s-o iau...dar cum se aseaza pe moto ?

:angry: acuma cum vrei, ori imi dai chitara ori pasagera :baldy:

 

Cine are SV naked albastru B -- SUV ? a fost accidentat azi in bucurestii noi

Editat de Redpik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule, eu nu cred ca o sa am pasagera . :angry: as putea eu s-o iau...dar cum se aseaza pe moto ?

 

Cine are SV naked albastru B -- SUV ? a fost accidentat azi in bucurestii noi

qruzzer are suv la numar si are sv albastru. fuck! sper sa nu fie el...il sun acum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar incercam sa ma laud, ca eu nu am sigur pasagera. Cu asezatu ar fi problema ca ar sta griful prea in spate, si nu mai am cum sa prind rucsacul... nu stiu, voi face niste incercari si vad. (care stie sa cante? ca mie imi e jena)

 

 

EDITARE: A patit-o Qruzzer???? detalii ceva stie cineva?

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dihania ar putea sa ne spuna ceva, numa sa afle.... cica e la elias la spital motociclistu, nu am inteles daca e sau nu qruzzer.

 

@torqu3: vad ca esti din talmaciu/sibiu... din zona aia am ramas foarte impresionat de Riu Sadului. Zone asemanatoare sau mai misto (mai salbatice adica) sunt? ca sunt tentat sa le vizitez. Mersi :angry:

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@torqu3: vad ca esti din talmaciu/sibiu... din zona aia am ramas foarte impresionat de Riu Sadului. Zone asemanatoare sau mai misto (mai salbatice adica) sunt? ca sunt tentat sa le vizitez. Mersi :angry:

 

sigur ca mai sunt ,(nu stiu pana unde ai urcat ).sunt inconjurat de munti:).cand vreti sa veniti in zona ,putem merge impreuna.(valabil pt toti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E minunat pe acolo. eu am urcat cam 500 de metri dupa hidrocentrala, era iarna, mai sus nu am reusit. vara nu am fost pe acolo inca :angry:. dar e misto, ar merge de campare in zona aia... dar cu paza noaptea sa nu ne trezim cu vizitatori :angryfire: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E minunat pe acolo. eu am urcat cam 500 de metri dupa hidrocentrala, era iarna, mai sus nu am reusit. vara nu am fost pe acolo inca :angryfire:. dar e misto, ar merge de campare in zona aia... dar cu paza noaptea sa nu ne trezim cu vizitatori :baldy: :kali:

:angry: sunt 5 hidrocentrale...traseul e mult mai lung .dar o buna parte din el e pe drum forestier e ft interesant se ajunge la Paltinis si se poate cobora la sibiu.cat despre campare, nu stiu la ce siguranta te referi... hoti ,animale.Yo merg cu cortul destul de des nu am avut probleme niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am urcat de la cabana Nora, daca o stii.. pe drum, e o intersectie de drumuri forestiere, faci dreapta (parca) si ajungi la o hidrocentrala si apoi se urca spre baraj, daca am inteles eu bine. si doar acolo am ajuns.

Daca zici ca ai mers cu cortu si a fost ok, e perfect. Inseamna ca in vara tre sa facem a doua intalnire nationala acolo :angry:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am sunat pe qruzzer dar nu raspunde. :angry:

SALUTARE

Razvan e okay, are intradevar niste vertebre tasate,tre' sa stea la orizontala ceva timp, insa nu e jumulit, n are nimik rupt, si nu pare sa fie nici speriat :angryfire:

maine ii fac medicii tomografia la spinare sa vada exact daca nu cumva exista vreo fisura , si n functie de asta , scapa din spital sau nu! oricum recuperarea o sa dureze ceva!..

Are o perfuzie cu ceva antiinflamatoare.. si , cam atat!, deocamdata..

A avut noroc si cu echipamentul ca a scapat fara piele jumulita si fara glezne rupte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca n.are ceva grav.o avut si un dram de noroc.

 

 

Eu am urcat de la cabana Nora, daca o stii.. pe drum, e o intersectie de drumuri forestiere, faci dreapta (parca) si ajungi la o hidrocentrala si apoi se urca spre baraj, daca am inteles eu bine. si doar acolo am ajuns.

Daca zici ca ai mers cu cortu si a fost ok, e perfect. Inseamna ca in vara tre sa facem a doua intalnire nationala acolo :angry:.

 

da in zona asta avem niste trasee faine .pe care le putem face la vara,ne putem intalni la mine (fara probleme) probabil o sa discutam mai multe la Sighisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...