Sari la conținut

Problem! Help :D


rzv28
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca postez unde trebuie , daca nu o fac rog moderatorii sa mute topicul!

Un prieten are o Honda Ntv 650 din `91 pe cardan. La o iesire acu vreo luna dupa ce a mers vreo juma` de ora... s`a gandit sa faca un burn.L-a facut , apoi inca unul siiii.. a cedat ambreiaju` (nu a fst tinut patinat). In seara asta ... la fel dupa ce a mers vreo juma` de ora... Iar burn, iar ok ...pana a incercat pe al 2-lea si ... Iar Problem!! Acuma inca nu stie sigur daca e tot de la ambreiaj sau de la cardan!

Intrebarea mea este... Astea pe cardan is mai pretentioase la burn? :| mai poate face omu dupa ce rezolva problema sau sta cuminte?

That`s All! Ride SAFE:D!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite-asa ajung motociclete extrem de fiabile de care multi spun ca sunt fara moarte la tractoristi care le distrug din trei miscari. Nu mi-as cumpara SH din Romania nici sa mi-l dea gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite-asa ajung motociclete extrem de fiabile de care multi spun ca sunt fara moarte la tractoristi care le distrug din trei miscari. Nu mi-as cumpara SH din Romania nici sa mi-l dea gratis.

:rolleyes:

 

Pacat de motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea mea este... Astea pe cardan is mai pretentioase la burn? :| mai poate face omu dupa ce rezolva problema sau sta cuminte?

That`s All! Ride SAFE:D!!

 

Nu.

Da, poate sa mai faca, iar schimba un ambreiaj si tot asa - ambreiaje sa fie ca minte avem destula!

 

That's all! Burn safe too!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar este acest motor pt. asa ceva ? Adica , de "fite". Se preteaza ? Sau e un motor de mers pe el si gata. Eu , cind aud "CARDAN" , imi inchipui ceva care dureaza vejnic , daca stii sa il iubesti si sa-l respecti.

Eu atita am avut de spus , oricum , cascadorii de genul nu am facut si nici nu o sa fac , zic eu. Dar , daca vezi ca face asa ceva , adica se cam defecteaza , poate nu-i bine sa insisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca postez unde trebuie , daca nu o fac rog moderatorii sa mute topicul!

Un prieten are o Honda Ntv 650 din `91 pe cardan. La o iesire acu vreo luna dupa ce a mers vreo juma` de ora... s`a gandit sa faca un burn.L-a facut , apoi inca unul siiii.. a cedat ambreiaju` (nu a fst tinut patinat). In seara asta ... la fel dupa ce a mers vreo juma` de ora... Iar burn, iar ok ...pana a incercat pe al 2-lea si ... Iar Problem!! Acuma inca nu stie sigur daca e tot de la ambreiaj sau de la cardan!

Intrebarea mea este... Astea pe cardan is mai pretentioase la burn? :| mai poate face omu dupa ce rezolva problema sau sta cuminte?

That`s All! Ride SAFE:D!!

imi pare rau ca unii distrug astfel motoarele.....nu prea au sens intrebarile tale, daca il tine portofelul poate sa faca non-stop, eventual sa schimbe motorul la cateva luni :laugh: .......si la vanzare sa nu uite fraza 'intretinut ca la carte' :rolleyes: ...... 'spor' la treaba in continuare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se strica nimic , ca-i fier. Daca stii sa-l intretii. Si daca un lant costa un (cuvant urat) , in comparatie cu un cardan , cred ca-i mai putin riscant sa soliciti lantul decit cardanul. Acuma , nefiind mare mecanic si nici pilot , nu pot spune cum si in ce fel actioneaza fortele asupra lantului/cardanului la un burn out. Dar nici nu vreau sa incerc sa fac experiente cu un mecanism scump si poate si greu de gasit (cardanul).

Mesaj completat

Desi , cred ca noi vorbim de grup , nu de cardan , nu ? Adica nu de cardan in sine , ci de tot ansamblul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I`am dat link`ul formului ! Acuma fiecare face ce vrea(daca poate chiar tot ce vrea) cu motorul. Multumiri pentru Reply`uri! Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...