Sari la conținut

sei custom


dkid
 Share

Postări Recomandate

Cam 80-90 ron.Asta,daca folosesc insertie de material albastru si gri.O singura nuanta de albastru,cu 2 ar fi cam prea incarcat - daca vrei musai,pot si cu 2...Facut din broderie,tre' sa-ntreb...Da' fii sigur c-o sa fie mai scump.

E rezonabil 80-90 de lei cu insertie de material albastru si gri nu vreau sa ma complic cu broderie!

In principiu vreau sa fie flacarile alea albastre si tribalul ala gri!

Se poate reconditiona si buretele?

Mesaj completat

Apropo de model cu flacari...Am facut acu' vreo o luna o sea,inclusiv buretele.Pe locul din spate,am cusut niste flacari. In fatza,doar conturate (si-n relief). Aia cu rosu,e cea facuta de mine.Cea cu galben,sea Corbin,a fost modelul.

post-2143-1293638478_thumb.jpg

 

 

Ce-am mai vazut pina acuma,model cu flacari,erau cu insertie de material colorat,inclusiv asta originala,de la Corbin.

E clara diferenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In principiu vreau sa fie flacarile alea albastre si tribalul ala gri!

Se poate reconditiona si buretele?

 

 

Bineinteles ca se poate reconditiona/modifica si buretele...Dac-am copiat forma buretelui de la seaua Corbin... :) .Uita-te pe topicul meu,cu "Reparatii sei",ca-s mai multe poze.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa fac un sea pasager, si m-am gandit la aceasta varianta. Sunteti siguri ca o sa tina pasagerul? de la vibratii poate sa apar surprize ...

 

Mesaj completat

pt. cei interesati:

 

 

am computerul stricat si nu pot intra pe net ca de obicei.dar telefonul inca functioneaza :D asa ca va astept.

 

 

multumesc pt atentie :)

Mesaj completat

Saptamina asta,am facut si-o sea de chopper.De chopper ,in adevaratul sens al cuvantului :D ...! Sea care se poate folosi in 2 variante - gen "hard ass",visinie,sau mai "soft",cu un plus de burete,neagra :

post-2143-1286027507_thumb.jpgpost-2143-1286027603_thumb.jpgpost-2143-1286027663_thumb.jpgpost-2143-1286027697_thumb.jpgpost-2143-1286027739_thumb.jpgpost-2143-1286027781_thumb.jpg

 

 

 

Mesaj completat

Evident,s-a rezolvat si problema cu computatoru' :) ...

Bobber, jucarie umbra de 600 de la Honda. nu? :D

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de brodat pot sa o brodez dar nu o sa iasa asa cu "ape" cat ii haul.tot ce ai tu acolo in degrade ar iesi intr-o singura culoare SAU in 2 culori diferite dar in orice caz nu in ape/degrade.daca vrei mai multe amanunte pot sa folosesti cu incredere nr meu de tel: 0745 082 750-kidu...intre 10.00-23.00.

 

 

bafta maxima

Ahoi! Te-am sunat dar mi-a raspuns cineva si mi-a zis ca e greseala :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca se poate reconditiona/modifica si buretele...Dac-am copiat forma buretelui de la seaua Corbin... :) .Uita-te pe topicul meu,cu "Reparatii sei",ca-s mai multe poze.

Ok, eu a-si mai vrea sa fie mai confortabila decat e acum (si acum e confortabila dar...vreau mai mult, nu de alta ci pentru faptul ca sunt zile cand fac 400-450 de km si se simte)! M-am uitat pe topicul respectiv!

Multumesc @Switch dar era vb de @dkid!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai folosesc doar Vodafone-ul: 0722.56.44.09

 

 

@Foxu':nope,e ceva facut custom,complet.Nu cunosc detaliile.

Ok! Memorez...oricum mai am de facut si seaua la virago :)

post-25613-1293731667_thumb.jpg Partea albastra e lipita si in plus cea alba trebuie reconditionata :) , deci ma gandesc sa fac dintr-un foc si pentru virago si pentru dragstar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Povestea seilor de Virago si Dragstar care au trecut prin mana lui @Darian, cu ocazia asta imi ofer respectul pentru munca lui!

O sa revin cu poze mai de calitate dupa montare pe "jucarii"

Bafta si Succes in munca @Darian!

post-25613-1300132631_thumb.jpg

post-25613-1300132814_thumb.jpg

post-25613-1300132849_thumb.jpg

post-25613-1300132924_thumb.jpg

post-25613-1300132962_thumb.jpg

post-25613-1300132971_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Povestea seilor de Virago si Dragstar care au trecut prin mana lui @Darian, cu ocazia asta imi ofer respectul pentru munca lui!

O sa revin cu poze mai de calitate dupa montare pe "jucarii"

Bafta si Succes in munca @Darian!

,,IE CREMENALE".....ARTA. ..jos palaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. cei interesati:

 

 

am computerul stricat si nu pot intra pe net ca de obicei.dar telefonul inca functioneaza :D asa ca va astept.

 

 

multumesc pt atentie :D

Mesaj completat

Saptamina asta,am facut si-o sea de chopper.De chopper ,in adevaratul sens al cuvantului :D ...! Sea care se poate folosi in 2 variante - gen "hard ass",visinie,sau mai "soft",cu un plus de burete,neagra :

post-2143-1286027507_thumb.jpgpost-2143-1286027603_thumb.jpgpost-2143-1286027663_thumb.jpgpost-2143-1286027697_thumb.jpgpost-2143-1286027739_thumb.jpgpost-2143-1286027781_thumb.jpg

 

 

 

Mesaj completat

Evident,s-a rezolvat si problema cu computatoru' :) ...

 

Salut Darian . As vrea sa-mi cumpar o sha hard ass de pe un site. Spune-mi la ce pret ar ajunge conversia facuta de tine din pozele de mai sus, de o imbraca pe cea Hard Ass . Sha-ua este acesta ....aa-naked.jpg Deci sa-mi imprace shaua metalica pt drumuri lungi..iar in Bucuresti sa o pot da jos si sa ramana doar metalul .

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut ma intereseaza si pe mine exact acest model:

 

http://www.v9sportbike.com/lang-fr/luimoto...eat-cover-.html

si acesta

 

http://www.mxalliance.co.za/img/assets/pro...ol-R-detail.jpg

 

doresc un pret, sunt din bucuresti

Incearca aici /index.php?...0&start=700 ca aici iti raspunde mai repede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian . As vrea sa-mi cumpar o sha hard ass de pe un site. Spune-mi la ce pret ar ajunge conversia facuta de tine din pozele de mai sus, de o imbraca pe cea Hard Ass . Sha-ua este acesta ....aa-naked.jpg Deci sa-mi imprace shaua metalica pt drumuri lungi..iar in Bucuresti sa o pot da jos si sa ramana doar metalul .

 

Salut

:laugh: Cam vreo 150 ron...Daca era sa fie ceva definitiv,era mult mai ieftin,c-as fi cumparat o bucata de burete de vreo 4 cm grosime,si-l lipeam pe fundul ala de tabla.Asa,o sa trebuiasca o bucata de burete, cam triplu ca grosime,fatza de varianta definitiva,si scobit pe ambele fetze,ca sa urmeze forma tablei... Numai buretele,costa cam 50 ron...Sau silicon,strat de vreo 4 cm,cu un strat de vreo 2 cm de burete moale.Si pielea sintetica,trebuie si ea croita,ca sa urmeze forma...Pare ceva simplu la prima vedere,da' e-o gramada de lucru... :wacko:

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare pentru domnu Darian...daca nu deranjez...

cat ma consta o schimbare din seaua pasagerului din forma initiala + adaugare spatar pasager si marirea spatarului de la sissy-bar, ca in modelul de mai jos?

un pret pentru tot tacamul si unul numai pentru seaua pasagerului...

multumesc anticipat!

post-53440-1303074311_thumb.jpg

post-53440-1303074584_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko: :laugh: Si-al dreacu' Kiddu',face misto de mine...!

Am citit de 3 ori,da' tot am o neclaritate:cred ca vrei sa spui "marirea pernutzei sissy-bar-ului,si speteaza pt. pilot (nu pasager,cum ai zis tu).Daca asta-i ce vrei tu,treaba sta-n felul urmator.O s-o iau rand-pe-rand: modificarea seii pasagerului,ar fi cam 100 ron - problema,la ea,nu e adaugarea de silicon sau burete,ca s-ajunga sa fie ca aia din poza,ci modificarea plasticului de dedesubt (baza,fundul)... Speteaza sissy-bar-ului,ar fi cam 70 ron.Practic,trebuie sa refac de la zero,toata pernutza,inclusiv suportul dinauntru,ala cu sistemul de prindere.Evident,tot atata ar costa si pernutza pt. pilot.Atentie: daca vrei asa ceva,intai rezolva problema suportului care tzine pernutza (a sistemului de fixare de sea sau cadru).Ar fi bine sa faci ceva cat-de-cat reglabil (s-o poti da mai in spate sau mai in fatza,si sa poti sa modifici nitzel si unghiul,fatza de verticala). Asta,ca sa-i gasesti o pozitie ideala, specifica tzie.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wacko: :laugh: Si-al dreacu' Kiddu',face misto de mine...!

Am citit de 3 ori,da' tot am o neclaritate:cred ca vrei sa spui "marirea pernutzei sissy-bar-ului,si speteaza pt. pilot (nu pasager,cum ai zis tu).Daca asta-i ce vrei tu,treaba sta-n felul urmator.O s-o iau rand-pe-rand: modificarea seii pasagerului,ar fi cam 100 ron - problema,la ea,nu e adaugarea de silicon sau burete,ca s-ajunga sa fie ca aia din poza,ci modificarea plasticului de dedesubt (baza,fundul)... Speteaza sissy-bar-ului,ar fi cam 70 ron.Practic,trebuie sa refac de la zero,toata pernutza,inclusiv suportul dinauntru,ala cu sistemul de prindere.Evident,tot atata ar costa si pernutza pt. pilot.Atentie: daca vrei asa ceva,intai rezolva problema suportului care tzine pernutza (a sistemului de fixare de sea sau cadru).Ar fi bine sa faci ceva cat-de-cat reglabil (s-o poti da mai in spate sau mai in fatza,si sa poti sa modifici nitzel si unghiul,fatza de verticala). Asta,ca sa-i gasesti o pozitie ideala, specifica tzie.

sar"na!....te contactez cat de curand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...