Sari la conținut

sei custom


dkid
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

darian se ocupa de tapitat,eu le brodez.materiale are el,pretul difera in functie de complexitatea operatiei.la fel si in cazul broderiei.un simplu scris e mai ieftin decat o imagine care trebuie editata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darian se ocupa de tapitat,eu le brodez.materiale are el,pretul difera in functie de complexitatea operatiei.la fel si in cazul broderiei.un simplu scris e mai ieftin decat o imagine care trebuie editata.

 

sall, poti sa afisezi niste preturi/tarife ? pe mine ma intereseaza pentru saua pasagerului la un 600 RR o chestie din aceasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos! Sunt curios cum ar fii o brodura alba pe o sea? Ca pe mine ma tenteaza sa-mi remodelez seaua si tot ce e cusatura sa o fac cu alb si pe sea sa scriu niste cuvinte cu cusatura in alb! Cam care ar fii pretul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de urari

 

preturile difera de la caz la caz.cei interesati sa imi trimita PM sau mail cu ce vor ,numai asa pot calcula.ca idee,un "scris" cum e cel de la gsxr a fost 50 lei.in schimb dracusorul lui lucifer,desi e cam tot atat de mare,a fost 100 lei.motivul este ca trebuie sa editez imaginea trimisa si asta cere multa munca de "chinez" :laugh: ca bonus i-am facut si un "scris" lui lucifer.

 

 

mai am o sa facut pt cineva dar nu mi-a trimis poze...prea ocupat sa faca de 2 ori click pe telefonul mobil :rolleyes:

 

 

bafta maxima

 

Mesaj completat

pt. fatbob:

 

 

mentalitatea asta este exact cea a celor care au harley si din punctul lor de vedere toti cei care NU au sant niste nimeni.sant chopperist,am un chopper-chopper(nu bling bling de pe louis) asaca ma simt indreptatit sa postez la sectiunea de choppere.acum daca am brodat si o sa brodez SI sei de vitezane sau de orice altceva trebuie sa ma simt vinovat?pana la urma e "meseria" mea si,mai mult sau mai putin,traiesc din asta.credeam ca noi astia cu "choppere" santem mai destupati si mai toleranti.am vazut ca faci lucruri f frumoase din piele....sa inteleg ca daca vine cineva cu o vitezana nu ii faci?in fine,ai inteles ideea.

 

bafta maxima

Mesaj completat

si inca una..adica 2 :

 

 

 

 

Mesaj completat

f. naspa setarea asta care nu iti updateaza data ultimului post...

post-38262-1274207447_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

as vrea sa-mi modific saua la VS1400 (1997)

sa iasa mai subtire/joasa (nu chiar hard) dar sa pastreze si cat de cat designul, nu neparat cu "nasturii", dar sa pastreze diferenta "de nivel" intre saua "pilotului" si cea a pasagerului

sau poate pe suportii de la burete o sa dintr-o bucata, un fel de hardrider cu continuarea pe sissy bar

este posibil sa ma intereseze si o broderie

 

cam cat m-ar costa si cat dureaza? ca la ce vreme vine :what: ... trimiteti-mi la PM daca nu vreti sa vada toata lumea pretul

 

iar daca iese ceva fain, poate ma intereseaza si pt. un VS600/800, aceeasi poveste

 

merci

 

aoreus@yahoo.com

post-37672-1275771494_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea mea de lucrare,respectiv ingustat buretele,si re-imbracat seaua,costa cam 100-120 ron.O simpla re-imbracare,costa cam 90 ron. Treaba cu broderia,o stabileste @dkid-u',ca-i in functie de complexitatea si dimensiunea lucrarii. Nu tzin secrete pretzurile..Si nu le-am schimbat,de 2 ani...

Mesaj completat

Acum 3 zile,am predat si-o lucrare-n stilul asta.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/CHROME-HARD...sQ5fAccessories

 

Doar ca era din tabla vopsita negru.Si exista si seaua pt. pasager,in acelasi stil.Facute artizanal,dar extrem de reusit. Practic,eu am facut pernutzele,si montajul intre cele 2 foi de tabla. Bineinteles, pernutzele,imbracate-n piele sintetica."Sandwich-ul" format din cele 2 table,cu vinilin si burete,intre ele, se vor asambla prin nituri.De la mine,au plecat pre-asamblate prin suruburi.Astept si eu,pozele cu lucrarea finita :what:

Mesaj completat

Partea mea de lucrare,respectiv ingustat buretele,si re-imbracat seaua,costa cam 100-120 ron.O simpla re-imbracare,costa cam 90 ron. Treaba cu broderia,o stabileste @dkid-u',ca-i in functie de complexitatea si dimensiunea lucrarii. Nu tzin secrete pretzurile..Si nu le-am schimbat,de 2 ani...

Mesaj completat

Acum 3 zile,am predat si-o lucrare-n stilul asta.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/CHROME-HARD...sQ5fAccessories

 

Doar ca era din tabla vopsita negru.Si exista si seaua pt. pasager,in acelasi stil.Facute artizanal,dar extrem de reusit. Practic,eu am facut pernutzele,si montajul intre cele 2 foi de tabla. Bineinteles, pernutzele,imbracate-n piele sintetica."Sandwich-ul" format din cele 2 table,cu vinilin si burete,intre ele, se vor asambla prin nituri.De la mine,au plecat pre-asamblate prin suruburi.Astept si eu,pozele cu lucrarea finita :lol:

Era sa uit..Pt. treaba asta,am cerut 60 ron...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane presupunand ca nu ai o alta comanda cam cat ar dura "reimbracatul" unei sei de ltd 454 ... ideea este daca vin la Bucuresti pt o zi ai cum sa o faci ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu,sa n-am si altceva,de facut :what: ...Imi ia cateva ore,s-o re-imbrac. Stiu cum e seaua,ca doar are si Beatrice(teoretic),tot LTD-u. Daca tot o sa vin si eu,la reuniunea Seawolfes,ma gandesc sa croiesc dupa seaua ei,si sa vin acolo,cu noua invelitoare,si capsatorul.Si s-o rezolv pe loc. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

devilul e ok si eu m-am jucat cu el ca e de pe net,dar daca mai lucrai la densitate

si la compensarea la tragere era mai misto, doar e piele nene si se intinde

oricum a doua cu profilul de pasare e super doar fontul e ingropat un

pic in piele.

Customul de sea pe piele e cu dichis, am vazut si eu cateva meseriase,

 

spor la lucru si la mai mare!

 

Peseu: vorbeam de broderii he he he

Editat de mumushummus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. fatbob:

 

 

mentalitatea asta este exact cea a celor care au harley si din punctul lor de vedere toti cei care NU au sant niste nimeni.sant chopperist,am un chopper-chopper(nu bling bling de pe louis) asaca ma simt indreptatit sa postez la sectiunea de choppere.acum daca am brodat si o sa brodez SI sei de vitezane sau de orice altceva trebuie sa ma simt vinovat?pana la urma e "meseria" mea si,mai mult sau mai putin,traiesc din asta.credeam ca noi astia cu "choppere" santem mai destupati si mai toleranti.am vazut ca faci lucruri f frumoase din piele....sa inteleg ca daca vine cineva cu o vitezana nu ii faci?in fine,ai inteles ideea.

 

mentalitatea asta este exact cea a celor care au jap si din punctul lor de vedere toti cei care AU harley sint niste nimeni.

daca chiar erai chopperist,postai doar pozele cu choppere.

ps:NU,nu fac sei de vitezane,nici macar la prieteni.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca de la caldura asta,vi-i se trage,voua...Va mananca pielea,p-amindoi... Oricum,Black-ule,baga si tu poze,cu seaua aia de Drifter,a lui Razvan.Chiar ti-a iesit misto ! Ca-l rupe la fund,ca nu-i pe arcuri,asta-i partea a 2-a... :lol: El,si-a facut-o asa... :D

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ahoi!

Cam cat m-ar costa o sea de virago refacuta de la zero cam in genul celei de la poza 1!?

Asa am reusit sa o fac eu si materialul albastru nu am gasit de culoarea la cel de pe rezervor, si in plus e lupita de seaua alba si mi-ar place sa fie facuta prin cusatura!

1.post-25613-1277485119_thumb.jpg asta am facut eu si a iesit dupa mine cam aiurea!

2.post-25613-1277485172_thumb.jpg a-si vrea materialul albastru de culoarea celui de pe rezerovor si refacuta prin cusatura!

Deocamdata a-si vrea doar sa ma informez cat ar costa!

Multumesc anticipat!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu materialele mele,ar fi 100 ron.Sei+pernutza sissybar-ului.Alb,se gaseste chiar de vreo 2-3 feluri... Problema,e albastrul...Nuantza aia,n-am prea vazut.Zilele urmatoare,o sa caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu materialele mele,ar fi 100 ron.Sei+pernutza sissybar-ului.Alb,se gaseste chiar de vreo 2-3 feluri... Problema,e albastrul...Nuantza aia,n-am prea vazut.Zilele urmatoare,o sa caut.

no ca nui scump lordule! leaga ciorapul si fa o treaba faina.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu materialele mele,ar fi 100 ron.Sei+pernutza sissybar-ului.Alb,se gaseste chiar de vreo 2-3 feluri... Problema,e albastrul...Nuantza aia,n-am prea vazut.Zilele urmatoare,o sa caut.
Ahoi, eu n-am gasit in schimb alb aici in oras! Albastru avea doar de felul asta. Pretul pe care il spui tu este foarte rezonabil! Oricum pe mine m-ar interesa si sa imi fac si coburile alb/albastre, partea superioara care e mobila sa fie albastra si cea infereoara alba. Dar,deocamdata doar informativ pentru ca momentan am niste probleme financiare...., desi pretul e foarte bun. Oricum imi mai trebuie un pic de timp si cu siguranta voi apela la serviciile dumitale.

 

Mesaj completat

no ca nui scump lordule! leaga ciorapul si fa o treaba faina.....
Nu-i deloc scump, dar cand spre exemplu ai de mers in luna mai la o nunta si te mananca sa vopsesti si moto tot in aceasi luna, in iulie la doua nunti si in august in concediu vezi altfel banii pe care trebuie sa-i spargi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce frustrari.....e cam aceeasi treaba ca si la airbrush.... nu vrei topicuri separate cu tribale, skulluri, flameuri ??? ... pentru rideru' din tine

Daca mai ai poze cu lucrari de pe SS te rog posteaza.... eu unul sant interesat si nu sant singurul. Exista limitari in ce priveste complexitatea broderiei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic nu...da-mi un mail cu ce anume vrei sa iti fac si stam de vorba pe subiect:)

Mesaj completat

cateva modele noi:

 

 

Mesaj completat

poze facute cu telefonul,scuze:)

post-38262-1280429069_thumb.jpg

post-38262-1280429187_thumb.jpg

post-38262-1280429214_thumb.jpg

post-38262-1280429236_thumb.jpg

post-38262-1280429279_thumb.jpg

post-38262-1280429304_thumb.jpg

post-38262-1280429335_thumb.jpg

post-38262-1280429360_thumb.jpg

post-38262-1280429372_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...