Sari la conținut

1 Mai - Buc-Vama


cata01
 Share

Postări Recomandate

Ramane cum am stabilit ! :lol:

 

Traseul: DN3, Lehliu, Calarasi, Ostrov (trecem cu bacul), Negru Voda, Vama;

Loc intalnire: benzinaria PETROM (la iesire pe DN3, pe dreapta, la 500 m dupa Bricostore si Cora Pantelimon).

Ora: 9:00-9:30, sambata dimineata.

Se merge lejer, nu 'sageata' spre Vama (mai sunt si incepatori in grup).

Pauzele le adaptam in functie de locatii, starea drumului, starea participantilor ...

 

Pana acum lista de participanti:

Catalin (eu) - Yamaha R6

Andrei - Kawa VN900

Razvan - Kawa ZX6R

Ioana - Suzuki SV650S

Alex - BMW F650 GS

Catalin (cataene)

 

Nebunake

Ionutene

 

+ alti posibili participanti care se hotarasc pana maine dimineata (vin direct la locul de intalnire sau imi pot da si un PM de confirmare astazi ...).

 

Plecarea: la ora stabilita (9:30), dupa ce ne strangem toti.

 

 

Primiti si cu R1 in grup? Merg incet :)

 

Bine-nteles ca primim; cu placere.

Putem merge cum vrem atata timp cat in primul rand nu punem in pericol pe nimeni.

 

:laugh:

Editat de kta007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ramane cum am stabilit ! :laugh:

 

Traseul: DN3, Lehliu, Calarasi, Ostrov (trecem cu bacul), Negru Voda, Vama;

Loc intalnire: benzinaria PETROM (la iesire pe DN3, pe dreapta, la 500 m dupa Bricostore si Cora Pantelimon).

Ora: 9:00-9:30, sambata dimineata.

Se merge lejer, nu 'sageata' spre Vama (mai sunt si incepatori in grup).

Pauzele le adaptam in functie de locatii, starea drumului, starea participantilor ...

 

Pana acum lista de participanti:

Catalin (eu) - Yamaha R6

Andrei - Kawa VN900

Razvan - Kawa ZX6R

Ioana - Suzuki SV650S

Alex - BMW F650 GS

Catalin (cataene)

Mihai, Mihaitza sau BA - Nebun@ke - Honda Vfr 750 :)

 

 

Ionutene

 

+ alti posibili participanti care se hotarasc pana maine dimineata (vin direct la locul de intalnire sau imi pot da si un PM de confirmare astazi ...).

 

Plecarea: la ora stabilita (9:30), dupa ce ne strangem toti.

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care nu stiu exact unde e locul de plecare (Petrom) spre DN3, o sa trec pe la 8:30-maxim 8:45 prin rond la Alba Iulia (in fata la CEC)

(cum vii de la Unirii, pe bulevardul unirii, cam 4 semafoare);

 

dar sa se anunte care vin acolo sa stiu pe cine trebuie sa iau :).

 

:laugh:

Editat de kta007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand si la ce ora va intoarfceti ? va intoarceti tot sambata ? sau duminica ? sua luni ? si la ce ora ?

 

petrom ul ala spre dn3 il stiu, e inspre pantelimon, treci de cora, dupa cora mai merge cateva sute de metri si e pe dreapta, spre drumul vechi spre cta, inspre Branesti incolo.

 

Later Edit: A, si unde ne cazam daca e sa ramanem acolo o zi - doua ?

Editat de knight_rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand si la ce ora va intoarfceti ? va intoarceti tot sambata ? sau duminica ? sua luni ? si la ce ora ?

 

petrom ul ala spre dn3 il stiu, e inspre pantelimon, treci de cora, dupa cora mai merge cateva sute de metri si e pe dreapta, spre drumul vechi spre cta, inspre Branesti incolo.

 

Later Edit: A, si unde ne cazam daca e sa ramanem acolo o zi - doua ?

 

Majoritatea stau cu cortul.

De intorcere nu am stabilit nimic;

in principiu duminica dupa amiaza, dar in mod cert o sa fie multe grupuri care se intorc duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors! Super excursie, multumiri organizatorului!!

 

Ceva poze de pe drum:

 

http://s125.photobucket.com/albums/p69/Me_...%20Bike%20Trip/

 

Multumesc Ioana ! Esti super :)

 

In legatura cu excursia:

Probabil ar fi fost si mai frumos daca nu ar fi aparut ceva probleme tehnice la motorul unui prieten, care ne-a facut sa intarziem ceva timp (s-au mai acumulat ceva tensiuni, nervi ... etc :lol: ); La intoarcere, problemele au fost mai grave: s-a dus de tot partea electrica, i s-a oprit in mers de cateva ori si de la Slobozia a venit cu o duba :laugh:

 

Oamenii cu care am mers, au fost toti super. Multumiri pentru tot: participare, sfaturi, ajutor ... rabdare ;) ... !

Pacat ca nu am avut ceva organizat impreuna de cazare si distractie acolo in Vama. Next time !

 

Traseul ales: ca si peisaj, foarte frumos; merita vazut !

ca si calitate a drumului, dupa Calarasi nu ideal, dar acceptabil.

Editat de kta007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a mai facut poze, ar fi frumos sa le posteze undeva public :huh:

 

O sa incerc eu sa iau legatura cu Gabi (cu Honda CBR ) si Nebun@ke pe forum, cu VFR-ul.

In rest nu mai stiu exact cine a mai facut poze.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry de intarziere ... abia aseara am apucat sa le descarc ... noi am mai profitat de vremea din vama :D ca sa le descarcati instalati-va picasa ... sunt si filmulete bagate ultimele ... frumos drumu' si cu multe peripetii ... :P :huh:

 

http://picasaweb.google.com/Camitzu.Pur.Si...umLungSpreVama# :cheers: enjoy them

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

?!

1000 de Ducati-uri :huh:

 

la un moment dat se spuneau bancuri pe langa focul ala<primul>, credeam ca l-ai auzit si tu, nu stiu daca ai ajuns dupa...

... noi plecasem dupa bautura si plecati am ramas pana dupa 12, ca asa e cand esti tanar :D

 

la anu' facem un foc si mai mare, si poate vine un conservar cu noi, sa bagam si-o chitara in masina :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 de Ducati-uri :huh:

 

la un moment dat se spuneau bancuri pe langa focul ala<primul>, credeam ca l-ai auzit si tu, nu stiu daca ai ajuns dupa...

... noi plecasem dupa bautura si plecati am ramas pana dupa 12, ca asa e cand esti tanar :D

 

la anu' facem un foc si mai mare, si poate vine un conservar cu noi, sa bagam si-o chitara in masina :cheers:

 

Sa-ti dau linku in care plangeai dupa un Ducati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la anu' facem un foc si mai mare, si poate vine un conservar cu noi, sa bagam si-o chitara in masina :cheers:

voi ati facut focul ala mare duminica seara/noaptea? :huh: ca am aterizat si noi(eu, alexa & freelanderu') pe la 12(noaptea) dar cand am vazut cat de ''cald'' este si cati oameni matoliti...am facut turn-back...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti dau linku in care plangeai dupa un Ducati?

io n-am nimic cu ducatiurile, bancul a fost spus de un katemist si era indreptat catre un ducatist care se luase de fiabilitatea kawasaki.

dar tot e funny.

voi ati facut focul ala mare duminica seara/noaptea? :cheers: ca am aterizat si noi(eu, alexa & freelanderu') pe la 12(noaptea) dar cand am vazut cat de ''cald'' este si cati oameni matoliti...am facut turn-back...

nope, noi am facut sambata seara/noapte... duminica seara deja eram acas'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 de Ducati-uri :blink:

 

la un moment dat se spuneau bancuri pe langa focul ala<primul>, credeam ca l-ai auzit si tu, nu stiu daca ai ajuns dupa...

... noi plecasem dupa bautura si plecati am ramas pana dupa 12, ca asa e cand esti tanar :hug:

 

la anu' facem un foc si mai mare, si poate vine un conservar cu noi, sa bagam si-o chitara in masina :)

:P

 

cred ca erau un pic cam beat de n-am auzit-o p-asta cu ducatiurile :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...