Sari la conținut

Perii electromotor


Chivu
 Share

Postări Recomandate

Unde pot găsi cărbuni pentru electromotor?

Am tot citit pe net că îi pot adapta pe cei de la Dacie dar sunt de aceaÂşi duritate ?

Mesaj completat

La Honda s-ar putea să aibe originali dar după cum îi Âştui pe ei or să îmi zică lafel ca Âşi înainte, acest articol nu mai este valabil. În traducere liberă, dă-i drumu de aici că nu rentează chinuiala pentru 2-3euro cât costă cărbunii.

post-29418-1272358696_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca ce ai marcat tu acolo e: "SPRING, CARBON BRUSH" - ceea ce in traducere inseamna ARCUL periei nu peria in sine.

 

Ca exemplu sa vezi ca am dreptate poti sa vezi articolul 12: "WASHER, PINION" care inseamna saiba pinionului si nu saiba si pinionul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca de fapt nu vand perii deloc - ala e numai arcul acolo.

Uite si aici: http://www.bike-parts.fr/pieces-promo-2672...8-E__0700-.html

Mesaj completat

Eu am cumparat zilele trecute de la Honda 2 chestii care costa ff putin si mi le-au adus. Este vorba de garniturile de cupru care vin la imbinarea galeriilor de evacuare pe cilindri. Costa 2euro bucata si mi le-au adus.

 

In cazul tau Nu exista carbuni in catalog - deci nu au cum sa-ti aduca ceva inexistent - acolo e vorba doar de ARC.

 

Probabil periile in sine le cumperi pur si simplu la dimensiune de la orice magazin de consumabile de genul asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uiti mai atent in lista aia, o sa vezi ca articolul cu numarul 8 este BRUSH SET, adica set de carbuni, la pretul de 16.09. Nu faci rau daca iti cumperi si arcurile. Daca aia de la Honda nu au sau daca nu-ti permiti, atunci improvizezi si te distrezi. Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace: - gata, acum am vazut si eu, da 8 este BRUSH SET. Scuze! :D

 

 

Deci mister Chivu, mergi si comanda la Honda, este imposibil sa nu ti-i aduca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus carbuni de bormasina din piata (se potriveau pe 2 directii, pe a treia i-am taiat), adaugati ca mina la creionul mecanic. Treaba asta se intimpla acu vreo 2 ani si nu s-au suparat nici carbunii nici placutele alea mici de pe 'magnetul electric' (ca sa nu zic 'rotor' sau 'stator' si sa inceapa discutia care-i magnet permanent si care-i nepermanent, electric, care sta, care se invirte) cu care intra in contact ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D - gata, acum am vazut si eu, da 8 este BRUSH SET. Scuze! :P

 

 

Deci mister Chivu, mergi si comanda la Honda, este imposibil sa nu ti-i aduca!

Da, ie numărul 8, se vede mai clar pe site-ul dat de tine.

O să iau legătura cu băjeții de la Honda să văd ce rezolv.

 

Jăpcari ăÂştia, 80lei pentru două chestii mici ?ât unghia :peace:

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...