Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu cred ca minte ca poze nu mai pune asta daca are la ce?!

le pun pozele stai linistit cat de curand!

 

@David: dunlop-urile alea sunt puscarie, n-au nici o treaba cu aderenta si ce ai tu in semnatura n-o sa faci niciodata cu guma de 180 ...

se pregateste banii pt achizitionarea a niste slick-uri pt rs. Mai are cineva slick pe rs sunt curios cum se comporta la drum, pe curbe cum sta rs-ul cu slickuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@David: dunlop-urile alea sunt puscarie, n-au nici o treaba cu aderenta si ce ai tu in semnatura n-o sa faci niciodata cu guma de 180 ...

Cum frate, sunt bune, le-am probat eu pe Cheia, :nono:) :rolleyes:

 

Sunt bune la inceput cativa km de portine, pana in Cheia de exemplu dupa pana la Sacele se incalzesc foarte tare si pwla aderenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia spuneti ce parerea aveti de cilindru polini?e bun sau nu prea?si cum e cu rodaju , cat si cum trebuie facut?

 

sa mai spus de rodaj....citeste topicurile

Editat de MiCrOb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pregateste banii pt achizitionarea a niste slick-uri pt rs. Mai are cineva slick pe rs sunt curios cum se comporta la drum, pe curbe cum sta rs-ul cu slickuri?

 

Probabil ca o sa stea foarte mult pe jos rs-ul daca intentionezi sa-i iei slickuri tu mergand doar pe drumuri publice.Ca sa nu mai zic ca o sa le schimbi de-ti va veni rau.

Editat de kuklux
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil o sa o ti numai in trante cu slickurile alea...mai ales pe udatura...am mers eu cu un cr cu slickuri si e naspa pana se incalzesc....si nici atunci nu au cn stie ce aderenta pe frigu asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia spuneti ce parerea aveti de cilindru polini?e bun sau nu prea?si cum e cu rodaju , cat si cum trebuie facut?

 

 

am eu pe al meu .......... daca vrei sa nu ai probleme cu el iti zic io ce sa faci ............ dupa ce il montezi mareste debitul de la pompa de ulei putin................

shi 200-300km incearca sa nu treci de 6000 de ture ................... cu el shi creca nu o sa ai probleme ....... inca ceva folosete doar ulei bun io am in al meu numai Motul 710 ester

 

am facut in 2 luni 1000km numai prin oras(stiu k nu ii ff mult) shi pur shi simplu nu am bagat decat ulei shi benzina..................

 

probabil o sa o ti numai in trante cu slickurile alea...mai ales pe udatura...am mers eu cu un cr cu slickuri si e naspa pana se incalzesc....si nici atunci nu au cn stie ce aderenta pe frigu asta

 

 

ce cauciucuri sunt la fel de bune pe uscat k si pe ploaie. :drink: ....?? iar pe frigul asta nici un cauciuc nu are aderenta pe care o are vara pe la 30-40 de grade...... zic io.... :moto:

 

se pregateste banii pt achizitionarea a niste slick-uri pt rs. Mai are cineva slick pe rs sunt curios cum se comporta la drum, pe curbe cum sta rs-ul cu slickuri?

 

 

Probabil ca o sa stea foarte mult pe jos rs-ul daca intentionezi sa-i iei slickuri tu mergand doar pe drumuri publice.Ca sa nu mai zic ca o sa le schimbi de-ti va veni rau.

 

da serios???????? poate k ii adevarat ca o sa il dai pe jos asta doar daca nu le incalzesti sau doar daca prinzi praf intr-o curba (faza cu prafu ii valabila pt orice cauciucuri intr-o anumita masura)

 

 

dar dupa ce le-ai incalzit iti zic io ..... nu prea o sa te simti ingrijorat ; :sick: shi apropo si io o sa imi pun pe al meu la vara pt k merg slikuri de pe motoarele de 600cc shi de pe unele de 1000cc

(au aceasi masura cauciucurile) RS-ul nu are 150 de cai la roata de spate sa iti consume slikurile asa repede incat sa trebuiasca sa le inlocuiesti des........... :D

 

 

 

 

cine are triunghiul din partea cu pedala de la schimbator de vanzare ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati ma cu slickurile voastre, n-aveti minte ? Slickurile sunt facute sa lucreze la o temperatura inalta, la care se ajunge numai si numai pe circuit. Vara, hai sa zicem ca le incalzesti cat sa tina putin, dar pariez ca or sa fie inferioare ca aderenta comparativ cu un Michelin Pilot Power de exemplu, care o sa lucreze exact la temperatura la care a fost facut el sa lucreze. Reisarilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati ma cu slickurile voastre, n-aveti minte ? Slickurile sunt facute sa lucreze la o temperatura inalta, la care se ajunge numai si numai pe circuit. Vara, hai sa zicem ca le incalzesti cat sa tina putin, dar pariez ca or sa fie inferioare ca aderenta comparativ cu un Michelin Pilot Power de exemplu, care o sa lucreze exact la temperatura la care a fost facut el sa lucreze. Reisarilor...

e hai ... sa nu exageram

 

problema reala ar fi ca slickurile nu tin decat cateva cicluri incalzire-racire ... dupa , isi pierd din calitati si devin din ce in ce mai cartoane . si cand zic cateva ma refer la 2-3 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...........cum se desfac telescoapele de la un rs 125? ma refer sa le desfac bucati cred ca am un arc rupt la un telescop. care a mai facut asta sau stiu, un sfat ar fi bine venit. Merci! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu pe al meu .......... daca vrei sa nu ai probleme cu el iti zic io ce sa faci ............ dupa ce il montezi mareste debitul de la pompa de ulei putin................

shi 200-300km incearca sa nu treci de 6000 de ture ................... cu el shi creca nu o sa ai probleme ....... inca ceva folosete doar ulei bun io am in al meu numai Motul 710 ester

 

am facut in 2 luni 1000km numai prin oras(stiu k nu ii ff mult) shi pur shi simplu nu am bagat decat ulei shi benzina..................

1000 km in 2 luni ? :rock: eu am facut 5000 in 2 luni :what:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...........cum se desfac telescoapele de la un rs 125? ma refer sa le desfac bucati cred ca am un arc rupt la un telescop. care a mai facut asta sau stiu, un sfat ar fi bine venit. Merci! Asfalt uscat!

ia un manual de reparatie cel mai bine,nu cred ca e rupt arcul. mai degraba ai ramas fara ulei.Daca tot faci operatiunea asta sa o faci in conditii de curatenie,toate piesele din telescop se spala cu benzina sub presiune sau cu o carpa in benzina,semeringurile de ulei schimba-le neaparat si uleiul la fel,nu este o operatiune grea daca ai un manual langa tine.daca vrei pot sa iti dau eu niste pagini cu cum se desface o furca clasica,in principiu e cam la fel si la upside-down

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care si-a cumparat un Rs125 din 99.Tipul de la care a cumparat motocicleta a zis ca are kit 150polini,power valve si toba sport,dar motocicleta nu sare de 8000 RPM.Stiti cumva unde e limitata?

 

Am un prieten care si-a cumparat un Rs125 din 99.Tipul de la care a cumparat motocicleta a zis ca are kit 150polini,power valve si toba sport,dar motocicleta nu sare de 8000 RPM.Stiti cumva unde e limitata?

Chiar nu stie nimeni? :friends:

post-20339-1227886297_thumb.jpg

Editat de *adytza*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...