Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dap au iesit bine zic eu ;) sar'na Frana pentru spray :laugh:

S-ar putea să începă să se ia vopseaua după o anumită perioada, dar po?i să dai iar cu spray.

 

L.E. kit-ul de lan? e DID cu (o)x-ringuri?

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Chivu da stiu ca o sa se ia dar pot sa le dau cu lac peste...

kitul de lant de fapt decat lantul e scihmbat si e Regina pinioanele sunt cele originale dar urmeaza kit nou la primavara si gume si tank pad si xenon etc. tot ce-i mai bun:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa-ti spun, dar este imposibil sa te fi inclinat tu mai mult ca mine si ca sa intelegi acest aspect, cauta pe net despre "ciclistica", ca sa nu mai spunem ca este total aberant sa spui acest lucru, nu pentru ca am eu 3 oua sau vreun skill comparativ ca al lui Rossi, dar cu siguranta am mult mai multa experienta pe pista ca tine (multumesc pocket) si n-o sa atingi niciodata aceleasi grade de inclinare pe strada ca pe pista. Daca kilometrajul RS-ului tau arata 190, e dereglat rau si nu trebuie sa fi un geniu ca sa realizezi chestia asta: guma de 180 iti spune ceva??? Daca "prinzi" (iti indica) aceeasi viteza si cu guma stock, atunci problema vine din alta parte, dar nici in cele mai frumoase vise ale tale sau ale mele (care am avut RS) n-o sa prinda motocicleta asta 190. Stii tu, vorba aia, 'ai gea !

 

 

trotinel... cum poti sa afirmi unele lucruri in necunostiinta de cauza?? si eu m-am mai carat cu rs si nu mergea k asta. te asigur k merge 190 (si asta era cu setu de 125 cc.)..cu asta nush sigur k ii si mai nebun. cat despre experienta ta....si taicamiu are 30 ani de mers cu motoru si tot ma dau mai bine ca el :)) bafta in continuare cu antrenamentele :P) ar trebui sa-ti fie si rusine sa afirmi k te-ai carat atata pe pista si tot ghips esti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa-ti spun, dar este imposibil sa te fi inclinat tu mai mult ca mine si ca sa intelegi acest aspect, cauta pe net despre "ciclistica", ca sa nu mai spunem ca este total aberant sa spui acest lucru, nu pentru ca am eu 3 oua sau vreun skill comparativ ca al lui Rossi, dar cu siguranta am mult mai multa experienta pe pista ca tine (multumesc pocket) si n-o sa atingi niciodata aceleasi grade de inclinare pe strada ca pe pista. Daca kilometrajul RS-ului tau arata 190, e dereglat rau si nu trebuie sa fi un geniu ca sa realizezi chestia asta: guma de 180 iti spune ceva??? Daca "prinzi" (iti indica) aceeasi viteza si cu guma stock, atunci problema vine din alta parte, dar nici in cele mai frumoase vise ale tale sau ale mele (care am avut RS) n-o sa prinda motocicleta asta 190. Stii tu, vorba aia, 'ai gea !

 

 

hey m-am prins io de ce il tot contrazici pe asta vrei sa ii demonstrezi cumva(imposibil de fapt) k RS-ul ii nashpa si astfel sa il convingi sa ii dai CBR-ul tau pe RS-ul lui........=)) poate vrea vezi si tu vorbeste cu el si poate poate...... numa na ,sa te lase ai tai sa ii dai RR-ul.... :crack: glumesc!!! :P))

 

ce treaba are guma de spate, cu ce viteza indica kilometrajul??? care, oricum de la roata de fata preia informatia (nu de la cea spate ca la modelul dupa 2006 :lol:)

 

in al treilea rand daca RS-ul tau nu a mers 190km/h nu inseamna ca nu se poate... logik nu???

 

asadar nu stiu dc pt uni de aici esti un zeu/model/idol .... (poate te dai ff bine, nu exclud acest fapt deoarece nu te cunosc) dar inainte de toate esti OM si tre sa te comporti ca atare adik oferi respect => primesti respect !!!!

 

asfalt uscat tuturor.... si asa de sfarsit o ghicitoare pt talentele de pe aici : DE CE ULEIUL DIN CUTIA DE VITEZE SE MURDARESTE SI LA MOTOARELE IN 2T???

 

ii floare la ureche , daca asta nu o stiti, abtinetiva de la a mai da sfaturi macar aici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfalt uscat tuturor.... si asa de sfarsit o ghicitoare pt talentele de pe aici : DE CE ULEIUL DIN CUTIA DE VITEZE SE MURDARESTE SI LA MOTOARELE IN 2T???

 

ii floare la ureche , daca asta nu o stiti, abtinetiva de la a mai da sfaturi macar aici :crack:

Din cauza tocirii ferodourilor de pe placile de ambreaj? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
hey m-am prins io de ce il tot contrazici pe asta vrei sa ii demonstrezi cumva(imposibil de fapt) k RS-ul ii nashpa si astfel sa il convingi sa ii dai CBR-ul tau pe RS-ul lui........=)) poate vrea vezi si tu vorbeste cu el si poate poate...... numa na ,sa te lase ai tai sa ii dai RR-ul.... :crack: glumesc!!! :lol:))

 

ce treaba are guma de spate, cu ce viteza indica kilometrajul??? care, oricum de la roata de fata preia informatia (nu de la cea spate ca la modelul dupa 2006 :lol:)

 

in al treilea rand daca RS-ul tau nu a mers 190km/h nu inseamna ca nu se poate... logik nu???

 

asadar nu stiu dc pt uni de aici esti un zeu/model/idol .... (poate te dai ff bine, nu exclud acest fapt deoarece nu te cunosc) dar inainte de toate esti OM si tre sa te comporti ca atare adik oferi respect => primesti respect !!!!

 

asfalt uscat tuturor.... si asa de sfarsit o ghicitoare pt talentele de pe aici : DE CE ULEIUL DIN CUTIA DE VITEZE SE MURDARESTE SI LA MOTOARELE IN 2T???

 

ii floare la ureche , daca asta nu o stiti, abtinetiva de la a mai da sfaturi macar aici :P

Ma Rsurile difera toate ca viteza maxima,consum,acceleratie.Dar 190 e imposibil sa prinda unul stock.Eu din cate stiu...cu cauciuc mai lat pe spate prinzi o viteza mai mica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma Rsurile difera toate ca viteza maxima,consum,acceleratie.Dar 190 e imposibil sa prinda unul stock.Eu din cate stiu...cu cauciuc mai lat pe spate prinzi o viteza mai mica :crack:

Defapt invers, oricum nu cred că influențează cu mult viteza maximă un cauciuc cu balonul puțin mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trotinel... cum poti sa afirmi unele lucruri in necunostiinta de cauza?? si eu m-am mai carat cu rs si nu mergea k asta. te asigur k merge 190 (si asta era cu setu de 125 cc.)..cu asta nush sigur k ii si mai nebun. cat despre experienta ta....si taicamiu are 30 ani de mers cu motoru si tot ma dau mai bine ca el bafta in continuare cu antrenamentele ar trebui sa-ti fie si rusine sa afirmi k te-ai carat atata pe pista si tot ghips esti :P

Un RS nu o sa prinda niciodata 190. Punct ! Daca pocnitorile alea ale voastre indica 190, asta nu inseamna ca aia este si viteza reala. Am vazut RS-uri mult mai bune, cu mult mai multe chestii pe ele, si abia atingeau 180 + 1-2 km/h. Nu mai vorbi tu de cum ma dau eu, ca nu ne-am dat impreuna ok ?

 

hey m-am prins io de ce il tot contrazici pe asta vrei sa ii demonstrezi cumva(imposibil de fapt) k RS-ul ii nashpa si astfel sa il convingi sa ii dai CBR-ul tau pe RS-ul lui........ poate vrea vezi si tu vorbeste cu el si poate poate...... numa na ,sa te lase ai tai sa ii dai RR-ul.... :crack: glumesc!!!

 

ce treaba are guma de spate, cu ce viteza indica kilometrajul??? care, oricum de la roata de fata preia informatia (nu de la cea spate ca la modelul dupa 2006 :lol:)

 

in al treilea rand daca RS-ul tau nu a mers 190km/h nu inseamna ca nu se poate... logik nu???

 

asadar nu stiu dc pt uni de aici esti un zeu/model/idol .... (poate te dai ff bine, nu exclud acest fapt deoarece nu te cunosc) dar inainte de toate esti OM si tre sa te comporti ca atare adik oferi respect => primesti respect !!!!

 

asfalt uscat tuturor.... si asa de sfarsit o ghicitoare pt talentele de pe aici : DE CE ULEIUL DIN CUTIA DE VITEZE SE MURDARESTE SI LA MOTOARELE IN 2T???

 

ii floare la ureche , daca asta nu o stiti, abtinetiva de la a mai da sfaturi macar aici :)

Cum sa ofer respect unor persoane care afirma asemenea chestii, si nu vor sa inteleaga niciodata ca gresesc ?

 

Pana una alta, multumesc celor care inca ma sustin ! Articol de astazi 14 noiembrie:

http://www.uups.ro/20572/trotinel-dependen...teribilism.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...