Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merita un set 600euro dar să îți fi dat Âşi garanție că nu se gripează în 3000km, aÂşa cum garanția e fix pix nu merită.

 

Asa da,dar au ei grija sa se scoata si sa cazi de fazan..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce te agiti atat.Eu am spus ca nu am nicio garantie ca-mi va veni set original aprilia cum spune acolo.Nu am garantia ca-mi va veni set nou si nu folosit 20 000 km...etc.

http://cgi.ebay.de/Aprilia-RS-125-Zylinder...=item58814896f8

asta e setu de care zic..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mai spus.Pe mine ma intereseaza doar sa ma tina , sa pot face turul meu de 2500 km in 8 zile la vara.Nu imi pasa ce e fun si ce nu...Deci , stiti vreo ceva de aceasta refacere?Nu include niciun alezaj mi-a spus.El mi-a spus ca tine...dar vreau mai multe pareri.

Ia-ti mah set polini ca tine, dai doar ceva mai mult ulei dacat i-ai fi dat la un set normal de 125, fai rodaju k lumea si date fara griji, ti-am mai zis set polini pe rs care a tinut 7000 de km pana in prezent si merge mai bine ca in prima zi si o primit forja, baga doar ulei motul 710 sau 800.

Eu cu setul meu am vreo 3000 km si merge k nou, am bagat in el numa motul 800 si nu am anulat pompa de ulei ii bag si in benzina putin si in rezervorul de ulei si am marit debitul al pompa.

Nu o sa iti vina sa crezi ce diferenta o sa fie dupa ce il montezi mai ales putere care o sa o ai la turatiile mici. La consum daca mergi cu el in oras peste 6500-7000 rpm, probabil o sa iti ia 10%, mie atat imi ia, mai ales daca ai si toba sport.....credema face toti banii setul polini.

Hai bafta!

 

P.S Stiu magazin aici in Timisoara unde gasesti set polini de rs la 2200 lei. aprox 450 euro (atat era pretul in vara). Nush unde ai gasit ti cu 600 euro dar mi se pare cam scump.

uite si linkul daca nu crezi http://www.motobikeshop.com.ro/Magazin/ind...roducts_id=8690

pretul mai exact e 2,239.00 Lei cu TVA.

post-40808-1265223263_thumb.jpg

Editat de David_yamaha46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Ia-ti mah set polini ca tine, dai doar ceva mai mult ulei dacat i-ai fi dat la un set normal de 125, fai rodaju k lumea si date fara griji, ti-am mai zis set polini pe rs care a tinut 7000 de km pana in prezent si merge mai bine ca in prima zi si o primit forja, baga doar ulei motul 710 sau 800.

Eu cu setul meu am vreo 3000 km si merge k nou, am bagat in el numa motul 800 si nu am anulat pompa de ulei ii bag si in benzina putin si in rezervorul de ulei si am marit debitul al pompa.

Nu o sa iti vina sa crezi ce diferenta o sa fie dupa ce il montezi mai ales putere care o sa o ai la turatiile mici. La consum daca mergi cu el in oras peste 6500-7000 rpm, probabil o sa iti ia 10%, mie atat imi ia, mai ales daca ai si toba sport.....credema face toti banii setul polini.

Hai bafta!

 

P.S Stiu magazin aici in Timisoara unde gasesti set polini de rs la 2200 lei. aprox 450 euro (atat era pretul in vara). Nush unde ai gasit ti cu 600 euro dar mi se pare cam scump.

uite si linkul daca nu crezi http://www.motobikeshop.com.ro/Magazin/ind...roducts_id=8690

pretul mai exact e 2,239.00 Lei cu TVA.

Eu te inteleg si cred dar...Daca ar fi sa aleg dintre 1000 de kituri si doar unu din cele 1000 sa fie original la un pret ok , pe cel original il aleg...asa ca cel mai probabil imi comand de pe ebay unul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu te inteleg si cred dar...Daca ar fi sa aleg dintre 1000 de kituri si doar unu din cele 1000 sa fie original la un pret ok , pe cel original il aleg...asa ca cel mai probabil imi comand de pe ebay unul...

faci cum vrei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Da... stricat doar nu vor un kit nou.

Il reconditioneaza si il vand mai departe :disappointed:

Deci cum spuneam.Eu pot primi un cilindru reconditionat de ei , nu unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Da.. ii facut aproape ca unul nou. Garantie nustiu cat are.

Deci primesc un cilindru refacut de ei? :disappointed: pot face asta si eu cu 10 milioane in Romania...Sa iau de acolo doar ca nu este reconditionat in Romania ci in Germania?

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
procesu asta se numeste relucidare...si e la fel ca si cum ar fi nou daca il face o reprezentanta calumea dar nu orice tarani :disappointed:

Ce te face sa crezi , ca aia din Germania sunt niste tarani?Am gasit si eu un site.Plin de piese pentru rs,mito,nsr care are si seturi pe care le da in schimbul unor bani+cel defect al tau.

http://www.2rad-sausenthaler.de/epages/615...ObjectID=128337

Site este bun , de aici si-a luat insomnia de pe forum kitul pollini doar ca a lui era nou si a dat 500 si ceva de euro..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci primesc un cilindru refacut de ei? :disappointed: pot face asta si eu cu 10 milioane in Romania...Sa iau de acolo doar ca nu este reconditionat in Romania ci in Germania?

 

Am vrut si eu anu' trecut sa il reconditionez dar nu am gasit aici in Romania, deastea de nicasil ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai place sa vorbiti doar ca sa va aflati in treaba... Cati dintre astia care spun lucruri negative despre ebay, au cumparat vreodata piese de genu' de acolo? Alinu', nu obisnuiesc sa ma iau de lume aiurea, dar tu o fortezi maxim. Orice propozitie spui, este un mare bullshit. La fel ca si tigania care vrei s-o faci pe RS, cu uleiu' in benzina !

 

Eu, adica me, myself and I (nu prieten, nu strain de pe vreun forum) am luat set de RS de pe ebay. Pretul a fost de 450 euro si a fost exact asa cum era descris in anunt - NOU, ORIGINAL APRILIA. Alte vorbe sunt de prisos ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...