Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Cat de repede urca un RS fata de un CBR sau R125? 2T mai nervos ca 4T

Daca ar fi toate rigide, facute din fier, de dimensiuni potrivite nevoii tale de siguranta, atunci cat ar cantarii motoru ala?

 

Comparatia ta e lipsita de sens. Nu compari 2t cu 4t niciodata. Compara Aprilia RS cu Cagiva Mito , Honda NSR , Yamaha TZR 125.

Nu stiu cum sa iti spun dar prefer sa am o piulita cu saiba care sa imi tina rotitele de la ambielaj decat o siguranta sau o piulita la ambreiaj sa fiu sigur ca nu zboara de acolo. Eu am comparat RS-ul cu Mito si e diferenta ca de la ce la pamant. Si nu are 2 tone motorul , are 18 kilograme fara set un bloc motor de mito

 

Termina cu prostiile astea :laugh:. De plastic cum sunt ele nu am auzit sa se rupa la vreo cineva una din rotitele astea... Rs e un super motor ! :)

 

Daca nu ai auzit tu inseamna ca nu se poate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Comparatia ta e lipsita de sens. Nu compari 2t cu 4t niciodata. Compara Aprilia RS cu Cagiva Mito , Honda NSR , Yamaha TZR 125.

Nu stiu cum sa iti spun dar prefer sa am o piulita cu saiba care sa imi tina rotitele de la ambielaj decat o siguranta sau o piulita la ambreiaj sa fiu sigur ca nu zboara de acolo. Eu am comparat RS-ul cu Mito si e diferenta ca de la ce la pamant. Si nu are 2 tone motorul , are 18 kilograme fara set un bloc motor de mito

Gandeste-te ca motoru Rotax de pe rs exista de aproape 20 ani fara prea mari modificari. Toate cotele pieselor au fost calculate, testate inainte sa fie puse in motor. Chiar crezi k inginerii care l-au proiectat au fost prosti si l-au facut prea firav?

Prin absurd sa zicem k chiar au fost prosti, batuti in cap, dar cum a rezistat motoru atatia ani si inca se mai vinde bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca motoru Rotax de pe rs exista de aproape 20 ani fara prea mari modificari. Toate cotele pieselor au fost calculate, testate inainte sa fie puse in motor. Chiar crezi k inginerii care l-au proiectat au fost prosti si l-au facut prea firav?

Prin absurd sa zicem k chiar au fost prosti, batuti in cap, dar cum a rezistat motoru atatia ani si inca se mai vinde bine...

 

Eu nu am atacat inginerii , proiectu sau motoru in sine ci fiabilitatea redusa care se trage din constructia motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am atacat inginerii , proiectu sau motoru in sine ci fiabilitatea redusa care se trage din constructia motorului.

Ok, se stie f bine ca aprilia nu este recunoscuta pentru fiabilitate.

Lumea o cumpara pt feeling-ul care ti-l da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Ok, se stie f bine ca aprilia nu este recunoscuta pentru fiabilitate.

Lumea o cumpara pt feeling-ul care ti-l da.

La clasa 125 ca la clasa mare sunt aproape tatici dupa augusta si ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
sa mori u :huh: :D

Aproape :) .Lucrez la sala cum trebuie pentru masa , mananc , dorm perfect pentru masa , iau aminoacizi....

In 2-3 ani asta is.

euP1J.jpg

 

In 5-7 asta:

1763.jpg

 

:blink:

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape :huh: .Lucrez la sala cum trebuie pentru masa , mananc , dorm perfect pentru masa , iau aminoacizi....

In 2-3 ani asta is.

euP1J.jpg

 

In 5-7 asta:

1763.jpg

 

:blink:

la 60 o sa fi asta

post-41624-1270666666_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Poate ala o sa fii tu ca eu la 60 o sa fiu bine bine :huh: .

 

P.S nu prea vreau sa traiesc mai mult de 60-65 :blink:

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ala o sa fii tu ca eu la 60 o sa fiu bine bine :D .

 

P.S nu prea vreau sa traiesc mai mult de 60-65 :huh:

:blink: oo sa traiesti peste 90 daca puneai kitu ala polini de 154 cred ca aveai sanse da asa.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
si te mai umfla putin vezi ca se ea o pastila pe 10 kilograme deci eu cum am 85 de kg iau 8 sau 9 debinde

12 tablete pe zi , daca stai degeaba si nu mananci cum trebuie nu te umfla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...