Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

plm, super naspa ! si eu ma uitam ieri la ale mele ca zburau tablele de pe blocuri picand la cativa metri de motorete. sigur nu se poate lipi cu fibra ? d'aia e bun cascao...

imi pare sincer rau

se repara fara probleme, cu fibra si revopsita, dar costa bani si nu prea sunt in buzunarul meu in perioada asta. si tocmai ce am dat ieri ceva banuti pe un kit de lant, care urmeaza sa-l schimb. o sa merg o perioada asa, asta in cazul in care nu dau de firma aia de publicitate si sa le dau cu panoul in cap.

cat duce o vopsire, pt cei care au vopsit de curand motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am gasit pe louis un topcase givi..imi place cum arata dar din pacate nu au decat pentru modelul 2007. Ce parere aveti se poate pune oare si pe un model 2001? Are cineva top case de la givi? sunt curios cum vin prinderile alea.

 

http://www.louis.de/_4048ea0d5c5a982799e4d...tnr_gr=10023552

 

Am vorbit si cu baietii sa-mi faca unul din fier si diferenta nu e prea mare de asta givi ... parca as prefera sa-mi cumpar unul. Voi ce ziceti sa-l iau cu tot cu topcase sau fara?

 

 

Nu cred ca se potriveste cel de 2007... e mai scurt.

Am si eu pe un model 2002 si e super.

 

Poze cu prinderile sunt ceva mai in urma... nu mai stiu exact pagina.... spor la cautat.

post-44094-1244015686_thumb.jpg

post-44094-1244015727_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau tare tare s-aud de horneta ta, la noi a cazut copac dar pe partea cu masina din fericire (sprijinit in portbagajul de fier de la dacie) nu pe partea cu cele 3 motoare. Stateam ca prostii in prag ca aia cu drobu de sare, ca deh, sa faci ce?. Sa iei motorul sa fugi unde? Tot cartierul e plin de pomi.

 

Sper ca nu e sifonat rau de tot si se poate reface. In privinta firmei de publicitate, intreaba un avocat daca e cazul sa te agiti. La ce am vazut azi in Bucuresti in zona de nord, sunt sigura ca o sa fie multi care o sa dea in judecata primaria, pt ca nu s-a ingrijit sa taie ce e uscat, ce e putred la radacina, etc. Dar despre pancarde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa tina vremea cu noi sa ne vedem maine seara

se anunta zile insorite, incepand de azi. cel putin asa zice vremea.

 

legat de pancarda aia, ramane ca diseara sa ma duc la adminstratia(primesc chirie pt asa ceva) blocului de pe care a cazut si sa intreb a cui este. apoi le fac o vizita surpriza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se potriveste cel de 2007... e mai scurt.

Am si eu pe un model 2002 si e super.

 

Poze cu prinderile sunt ceva mai in urma... nu mai stiu exact pagina.... spor la cautat.

 

Arata super :cheers: trebuie sa-mi iau si eu asa ceva. Banuiesc ca tu asa ai luat motorul cu el nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-ai vazut suportul la al meu? Tot la fel e, cred ca se gaseste la givi.

maine seara tu ii dai o bere lu' ninja si ii povestesti orice dureaza minim 5 min max 10, eu ii demontez suportul, apoi eu iti dau o bere tie, ca si eu am nevoie de suport de topcase :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamnelor si domnilor....maine voi merge sa evaluez un viespe si sper sa pot deveni si noul proprietar..... :cheers: asa ca va rog sa imi urati noroc la negociere .....si daca puteti sa imi spuneti cum se procedeaza cand cumperi un motor adus din afara si nu e inmatriculat.....e adus din italia si cam atat....

cica in acte voi fi eu si italianul...in fine poate ati trecut careva prin asta si imi puteti relata sa stiu ce trebuie sa fac ( eu sunt varza) ;) de emotii !

 

cum a fost; ai luat-o ?

...daca nu.....uite aici:

http://www.youtube.com/watch?v=iKiWINV_xVE

 

 

Am gasit pe louis un topcase givi..imi place cum arata dar din pacate nu au decat pentru modelul 2007. Ce parere aveti se poate pune oare si pe un model 2001? Are cineva top case de la givi? sunt curios cum vin prinderile alea.

 

http://www.louis.de/_4048ea0d5c5a982799e4d...tnr_gr=10023552

 

Am vorbit si cu baietii sa-mi faca unul din fier si diferenta nu e prea mare de asta givi ... parca as prefera sa-mi cumpar unul. Voi ce ziceti sa-l iau cu tot cu topcase sau fara?

 

eu am la a mea si suportul metalic si topcase de 52 litri - intra 2 casti integrale.

se demonteaza "manerul "ala din spate si in locul lui se monteaza in ALTE 4 suruburi suportul de la givi.

 

te sfatuiesc sa iei set complet - si suport si geanta.

daca ai chef sa vezi la a mea ; se vede si aici:

http://www.youtube.com/watch?v=iKiWINV_xVE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ninja nu bea bere :cheers: si tre sa desfaci saua ca sa scoti ala. I 'll be watchin' you!

 

PS Parca ti-am dat neste cauciuce anu trecut cado', nu ti-e rusine sa ma sapi?

cauciuce ? gume adica ? mie ? neahhhhh! alea erau de la wizzu si pantera si oricum erau bune fix de aruncat. pe bune, nu vinzi suportul ? adica il folosesti ? dau genti textile laterale plus geanta textila pentru sa plus bani plus.... ce bei apropo's ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata super :cheers: trebuie sa-mi iau si eu asa ceva. Banuiesc ca tu asa ai luat motorul cu el nu?

 

Asa l-am luat.

Da, e super... incap 2 casti lejer.

Eu il folosesc doar cand merg undeva mai departe....

Ex: Am fost cu niste prieteni la barajul Siriu, undeva langa BZ. Am pus in el... gratar, carne, apa, haine de schimb, secure,

2 scandurele... fara probleme + ca am avut si pasager, au fost si multe curbe si nu am avut probleme.

In rest il dau jos.

Numai bine.

Editat de stel_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De faza aia, ask Adie

 

Cat despre folositul cadrului de bagaje, ia uita-te in poze, la aia cu topcase pe ea, ce crezi, imi trebuie, sau il tin asa de fita?

deci, ce bei ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu nu castig nimic?Eu ii dau o bere lui ninja tu imi dai o bere mie si te alegi cu un topcase..si eu? :cheers:

E posibil sa mai apara pe la dezmembrari asa ca o sa stau geana si ma mai uit si pe ebay poate vad ceva..

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu nu castig nimic?Eu ii dau o bere lui ninja tu imi dai o bere mie si te alegi cu un topcase..si eu? :cheers:

E posibil sa mai apara pe la dezmembrari asa ca o sa stau geana si ma mai uit si pe ebay poate vad ceva..

il impartim man. cand pleci tu ai topcase, cand plec eu am topcase. lu' ninja nu-i trebuie ca ea are sabii, surikene, espadrile de catarat in copacii etc. un adevarat ninja isi cara bagajele in spate.

be(n) zen! ;)

Editat de Grigu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Then we have a deal. Din pacate nu pot sa ajung maine ca am un examen de la 7. Daca ajung pina in 21 acasa poate mai trag o fuga spre otopeni. Trebuie s-o lasam pe alta seara, cand nu se asteapta ninja. :cheers:

 

@later. PS vad ca ninja tot scrie acolo de vreo jumatate de ora..oare o iesi de vreun roman? ;)

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scriam ce ti-am scris pe mssg dar m-am luat cu alte treburi la munca.

 

 

Nu va dau ma nimic, nah, faceti-va din fier forjat. :cheers: Ia sa il mai asigur eu si cu sarma de balot ca vad ca i-ati pus gand rau.

 

Si nu beau alcohool cand sunt cu motorul, e golden rule, ca dauneaza! ;)

 

So, maine e valabil sau o dati cotita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine care unde cand a zis ceva de alcoholl? Ne refeream la bere fara alcoool....cred. Oricum trebuie sa lucram asa mai undercover acu ca ai prins de veste. Pica actiunea de maine seara, but WATCH OUT. :cheers:

 

A da am uitat sa ma laud...eieieiieieieieieiiiiiiiiiii sunt super membruuuu yahooooo my dream come true...in sfarsit sunt implinit.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a fost; ai luat-o ?

...daca nu.....uite aici:

http://www.youtube.com/watch?v=iKiWINV_xVE

 

 

 

 

eu am la a mea si suportul metalic si topcase de 52 litri - intra 2 casti integrale.

se demonteaza "manerul "ala din spate si in locul lui se monteaza in ALTE 4 suruburi suportul de la givi.

 

te sfatuiesc sa iei set complet - si suport si geanta.

daca ai chef sa vezi la a mea ; se vede si aici:

http://www.youtube.com/watch?v=iKiWINV_xVE

 

 

 

 

 

 

nu am luat nimic ! era o porcarie si o facatura f nereusita :cheers: ....mai este de vanzare hornetul ca ma intereseaza.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scriam ce ti-am scris pe mssg dar m-am luat cu alte treburi la munca.

 

 

Nu va dau ma nimic, nah, faceti-va din fier forjat. ;) Ia sa il mai asigur eu si cu sarma de balot ca vad ca i-ati pus gand rau.

 

Si nu beau alcohool cand sunt cu motorul, e golden rule, ca dauneaza! ;)

 

So, maine e valabil sau o dati cotita?

mda, ce ti-e si cu ninja astia... sarma de baloti, auzi :cheers: bine ca nu pui un piton infasurat pe el sa ti-l pazeasca! bad, bad ninjutsu!

in alta ordine de idei, am comis-o azi cazand pentru prima oara cu hornetul la un soft enduro pe o strada din orasul european Bucuresti, sector 5. numele strazii predestinat parca, "Circulatiei" atasez poze cu minunata strada din sectorul 5 , care este, pe persoana fizica.

btw, FMM VANGHELIE !!!

maine logic Otopeni.

post-19960-1244050625_thumb.jpg

post-19960-1244050719_thumb.jpg

post-19960-1244050745_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, nu stiu cum ai avut curajul sa o bagi pe acolo. sper ca doar ai murdarit-o de noroi care iese la spalat, iar tu nu ai patit nimic, decat pe haine, care si alea ies tot la spalat.

 

si acum niste poze cu pancarda, de unde a zburat si cam unde a ajuns(a traversat drumul), acolo pe scari am tras-o noi aseara, sa eliberam trotuarul, iar acum tot acolo este, va dati seama ce interesat este administratorul sa o ridice si sa elibereze scara.

si poza cu dauna la motor.

post-18188-1244053740_thumb.jpg

post-18188-1244053789_thumb.jpg

post-18188-1244053840_thumb.jpg

post-18188-1244053909_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...