Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Am inteles , discurile le opresti pentru tine?

 

nope......tot ce primesc va fi de vanzare.strict piese de hornet.deci daca le primesc te anunt si ti le vand..tot la preturi aproape moca.daca nu imi face figuri memoria cred ca am dat discurile cu 150euro amandoua...ceva de genu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bucuresti - Curtea de Arges - Vidraru - Balea lac - Sibiu - Medias - Sighisoara - Brasov - Predeal - Bucuresti = 720 km ;)

Galagiosule frumoase fotografii. :laugh:

Pun si eu cateva de la predeal...

 

_DSC2494.jpg

 

P7200052.jpg

 

P7200045.jpg

 

P7190008.jpg

 

IMG_3405.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-58886-1280215253_thumb.jpgSal,inainte de a cumpara discurile ,vreau sa ma ajute cineva care se pricepe (sa le vada)ca cineva spunea ca par indoite dar vreau sa le mai vada cineva care se pricepe, ca nu vreau sa dau banii aiurea,discurile sunt pe motor,stau pe margeanu,dau o bere ;)

Mesaj completat

post-58886-1280215333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloha, de roluit in Bucuresti cea mai buna recomandare primita de mine este la Sirius pe la Diham. 0723821598. Numai cu asta se ocupa. Dezavantajul este ca trebuie sa dai jos janta sa o duci asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este consumul mediu in oras si la drum mai lung gen DN1 ?

 

cam care vrei tu sa fie in functie de cat de mare tragere ai la incheietura mainii drepte ;) ..acum serios vorbind,am facut in primavara baia mare-bucuresti si retur.am scos consum mediu de 6,1 venind caaaaaam tare(742km facuti in 6 ore) ;) ...in functie de mers,zic eu dupa 2 ani si un pic de horneteala,intre 5 si 7L/100km in functie de cum mergi :laugh:...aici vorbesc strict de mersul singur fara pasager..cu pasager sunt altii mult mai in masura decat mine sa iti spuna

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este consumul mediu in oras si la drum mai lung gen DN1 ?

Oras : 6.5 -7 %

Afara: 5.5 - 6 % (best ever :4.5 % in 350 km facuti 70% pe carosabil ud)

Afara + pasager + bagaje: 6 - 6.5 %.

Regim turatii : schimbare trepte la aprox 6000-7000, constant in 5000-5500 ture (aprox 120 km/h).

 

My 2 cents.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere, eu astept sa imi spui cum a iesit, cati bani etc, ca te urmez si eu :)

Ai strambat-o si pe asta dom'soara? :)

Mesaj completat

Am si eu o poza pentru voi :D

Saptamana trecuta a trecut pragul de 70.000 de km, dar a facut si buba dupa km astia si trebuie reparata.

post-18188-1280420489_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eveniment istoric astazi, nu mai incapeau Horneturile in p-ta Consitutiei, propun sa venim pe rand dupa culori: luni - albe, marti - negre, miercuri - albastre, joi - galbene, vineri - rosii, sambata - restu. Nu de alta, dar nici nu mai ai unde sa parchezi de atata prezenta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbareata lumea pe aici, din pacate eu de cand am venit de la Baia Mare nustiu daca am mai facut 200 km cu viespea ,mai mult cu capra , am si fost plecat din tara , dar ce se intimpla cu lumea de isi vand viespele? :) . sper sambata viitoare sa ajung la Buzau la intrunire sa vad cum se mai prezinta viespea. Mai vine vreun viespar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oras : 6.5 -7 %

Afara: 5.5 - 6 % (best ever :4.5 % in 350 km facuti 70% pe carosabil ud)

Afara + pasager + bagaje: 6 - 6.5 %.

Regim turatii : schimbare trepte la aprox 6000-7000, constant in 5000-5500 ture (aprox 120 km/h).

 

My 2 cents.

Asa, Sorine... Chiar asteptam un raspuns ca asta. Daca toate ies la socoteala, ma astept sa  :) cateva zile la rand. :)

Editat de one_kid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eveniment istoric astazi, nu mai incapeau Horneturile in p-ta Consitutiei, propun sa venim pe rand dupa culori: luni - albe, marti - negre, miercuri - albastre, joi - galbene, vineri - rosii, sambata - restu. Nu de alta, dar nici nu mai ai unde sa parchezi de atata prezenta :)

Pai ar insemna ca vinerea sa fiu singura...care mai e rosie?

Sorry ca nu am ajuns dar am fost la o plimbare azi: /index.php?...p;#entry2536265

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sambata viitoare sa ajung la Buzau la intrunire sa vad cum se mai prezinta viespea. Mai vine vreun viespar?

 

 

Vin eu ..da nu-s viespar..merge ? Asta ca sa ai in curu cui sa stai ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eveniment istoric astazi, nu mai incapeau Horneturile in p-ta Consitutiei, propun sa venim pe rand dupa culori: luni - albe, marti - negre, miercuri - albastre, joi - galbene, vineri - rosii, sambata - restu. Nu de alta, dar nici nu mai ai unde sa parchezi de atata prezenta :)

Culoarea mea nu ai zis-o, deci nu trebuie sa vin :P

Mobra mea are nevoie de reparatii ca sa imbolnavit si nu mai scuipa flacari, altfel as fi venit ca de ieri sunt iar liber profesionist. :D

Mesaj completat

Cumpar Bord Hornet 2000 - 2002

 

0743 290 499

Cata

Vezi de la cine il cumperi, mai nou se fura si horneturi pentru dezmembrat :)

Mesaj completat

post-9934-1280468291_thumb.jpgpost-9934-1280468285_thumb.jpgpost-9934-1280468279_thumb.jpgpost-9934-1280468273_thumb.jpgpost-9934-1280468264_thumb.jpgpost-9934-1280468244_thumb.jpgpost-9934-1280468239_thumb.jpgpost-9934-1280468229_thumb.jpgpost-9934-1280468223_thumb.jpgpost-9934-1280468317_thumb.jpgpost-9934-1280468309_thumb.jpgpost-9934-1280468302_thumb.jpgpost-9934-1280468296_thumb.jpgpost-9934-1280468256_thumb.jpg

Nenea Rados, iti faci reclama? :) Te recomand si eu, ca faceti treaba buna.

De cand zic sa vin pe la voi sa sudez niste chestii in argon si nu am mai ajuns. Cand am timp nu am bani si cand am bani nu am timp, combinatii perfecte.

 

Mesaj completat

Salutare,

 

Va deranjez si eu cu o intrebare :

 

Cum se regleaza pedala de frana spate la Hornet 2003 ?

 

Multam anticipat

 

Numai bine'

In ce sens sa o reglezi? Nu stiu sa aiba vreun reglaj, exceptant senzorul pentru becul de frana, unde se invarte de o rotita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vreau sa stea mai jos, la mine sta prea sus, efectiv nu am cum sa o apas, am comparat si cu alt hornet si a mea chiar e mai sus (ma refer la partea pe care efectiv apesi cand franezi)

 

In ce sens sa o reglezi? Nu stiu sa aiba vreun reglaj, exceptant senzorul pentru becul de frana, unde se invarte de o rotita.
Editat de SwatGuard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vreau sa stea mai jos, la mine sta prea sus, efectiv nu am cum sa o apas, am comparat si cu alt hornet si a mea chiar e mai sus (ma refer la partea pe care efectiv apesi cand franezi)

Poate ai scaritele schimbate, sau pedala de frana schimbata. Nu stiu sa se regleze in vreun fel pedala de frana, o sa ma uit mai atent ce ar putea merge facut.

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin eu ..da nu-s viespar..merge ? Asta ca sa ai in curu cui sa stai ! :D

nici nu se pune problema , ne vedem la un pahar de vb :) numai ca no sa mai stau in spatele tau ca avem drumuri diferite :)

Mesaj completat

Salutare,

 

Va deranjez si eu cu o intrebare :

 

Cum se regleaza pedala de frana spate la Hornet 2003 ?

 

Multam anticipat

 

Numai bine'

da se regleaza cum vrei , daca te uiti atent sub peda chiar dedesupt ai un splint pus ca o siguranta care se scoate , dupa ce il scoti o sa desfaci surubu ala de acolo si invarti in sus sau in jos depinde cum vrei sa fie pedala, nu prea am cum sa iti explic dar e treaba de 10 min si e simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vreau sa stea mai jos, la mine sta prea sus, efectiv nu am cum sa o apas, am comparat si cu alt hornet si a mea chiar e mai sus (ma refer la partea pe care efectiv apesi cand franezi)

 

aceeasi problema o am si eu...urmeaza cand am vreme sa o duc la mecanic.treaba se face ceva de genu,zice mecanicul(eu mai muilt ca sigur nu o sa ma exprim ca lumea,dar revin dupa ce o modific eu):

-se da jos suportul scaritei,iar in spate ai ceva arc cu ceva surub,care ori il tai ori il strangi/desfaci(nu stiu sigur).........si se pune la loc intr-o pozitie mai joasa......

 

scuza-mi exprimarea de balta :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...