Sari la conținut

Un sfat in alegerea mobrei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu m-am hotarat , raman la RS , pe la 1700 imi iau unul relativ OK , cu toate actele in regula . Mai astept o luna maxim doua , in iulie sper sa achizitionez , oricum daca intarzii prea mult , in sezonul 2011 sigur o sa imi iau , ca o sa strang mai multi bani . Mai mult o sa merg in oras cu el , la scoala etc , si 2T e destul de bun , sa ma pot baza pe el intr-o depasire . Multumesc tuturor pentru suport .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o sa ma misc destul de mult , la scoala , apoi unde am treaba prin oras , si o plimbare daca gasesc cu cine , daca nu singur . Oricum , cu un plin merg mai bine de o saptamana .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E misto ca isi dau cu parerea posesorii de nimic. Dupa mine , mergi pe Cagiva Mito.

Mergi pe mito.... daca ai tu tre sa aiba toti a ? :moron:

Mesaj completat

Pai o sa ma misc destul de mult , la scoala , apoi unde am treaba prin oras , si o plimbare daca gasesc cu cine , daca nu singur . Oricum , cu un plin merg mai bine de o saptamana .

Daca il iei si full power , limitat doar in acte , sa o crezi tu ca mergi atat, in maxim 2 zile e gata :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i cu CBR-u ? :peace:

 

Aaa , pai normal cbr-u e baza :moron: . Ia-ti un cbr :) , este foarte fiabila ... consum mic , viteza destul de mare ..

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Malasorte: TU cat mergi cu un rezervor ?

Depinde unde , in oras 5 maxim 6 deci as merge kam 250 de km iar afara merg pe stil economic la viteza legala si am mers cu 5.56 litrii 160 de km deci... :peace:

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vrei ma ? :peace:

 

Ce nu-i ajunge 130 - 140 ?

Adevarat ma CBR'u e baza nu NSR, RS sau toate cazanele alea...

Cat despre Malasorte, lui ii consuma putin ma ca cum sa iti ezplic eu tie, el nu prea iese si el sta si 3-4 saptamani cu un rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat ma CBR'u e baza nu NSR, RS sau toate cazanele alea...

Cat despre Malasorte, lui ii consuma putin ma ca cum sa iti ezplic eu tie, el nu prea iese si el sta si 3-4 saptamani cu un rezervor.

De ce îți tot lauzi ploÂşnița?

Când m-am urcat pe cbr am crezut că borăsc, o poziție de boÂşorog senil, scărițele puse la miÂşto Âşi rezervorul ăla de nu puteai să te ții calumea de el la curbe.

Pe lângă astea, are Âşi un demaraj de te plezneÂşte râsu`. Singurul lucru care mi-a plăcut a fost frâna de motor. Sunetul e de cacao, parcă e barcă.

 

Eu nu am ridicat nsr-ul în slăvi, nu e ceva extraordinar. Frânele nu sunt cele mai bune Âşi suspensiile sunt aiurea, dar cu toate astea e clar superior cbr-ului.

Fâne beton Âşi suspensii ok am văzut la rs-urile astea, modelul '06+.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate ... fiecare cu parerea lui :moron: . Mie imi place cum arata NSR'ul , dar nu-mi place ca e in 2 TIMPI !! Si nici nu am mers cu vre-un NSR .. Nu stiu ce sa zic , dar la forma imi place :) . Pare mai reising :D .

CBR-u nu prea imi place ca este ingust , in rest e ok :peace: .

Editat de david4you26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi mai ziceti de CBR , daca as fi avut 1 50 mi-as fi luat , dar am 1 85 , chiar ieri m-am urcat pe un Concorde First Bike , e cam la fel la dimensiune si arat penal . Parca stau pe bicicleta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi mai ziceti de CBR , daca as fi avut 1 50 mi-as fi luat , dar am 1 85 , chiar ieri m-am urcat pe un Concorde First Bike , e cam la fel la dimensiune si arat penal . Parca stau pe bicicleta .

eu am 1.84 si am CBR, e ok pentru oras si mie imi convine pozitia ca nu tre sa stau aplecat...Fiecare cu ce ii place.

Vezi ca R125 daca vrei, nu prea se apleaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat ma CBR'u e baza nu NSR, RS sau toate cazanele alea...

Cat despre Malasorte, lui ii consuma putin ma ca cum sa iti ezplic eu tie, el nu prea iese si el sta si 3-4 saptamani cu un rezervor.

Zici ca de ce fac misto d tine , taci in plm si vezi-ti de viata ta cu bicicleta aia amarata.... :peace: Sa mor daca nu te fac si cu scuteru lu tata de 49 la o liniutza....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...