Sari la conținut

Enduro Touring & Adventure


dorin-moto
 Share

Postări Recomandate

Fain ! bravo voua :)

 

Intrebare: omule minunat in tricou albastru cu aprilia pe spate, te chema cumva Istrate ?! (raspunzi numa' daca vrei... :D)

 

Radu

Da,asa ma cheama!

Ti-am vazut scumpa ta de Suzi la intrunirea din Dealul Botii! :peace:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu ma supar daca imi faci un tricou identic cu cel din imagine(cu emblema Aprilia pe spate),dar galben sau portocaliu,marimea M!

PS:Misto Hoinar-ul din avatar-ul tau!Am si eu ceva poze cu Hoinar-ul ce l-am avut!No,aia da mobra! :crack:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

galben cu scris galben pe fond negru ?

Nu,tricou galben sau portocaliu ci scris alb pe fond rosu(vezi emblema Aprilia). :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, e targul de fete de la Gaina, vine urjent careva? http://alba24.ro/atractia-verii-in-muntii-apuseni-targul-de-fete-de-la-gaina-editia-2013-vezi-programul-217408.html



Ok, azi e deja prea tarziu dar maine la 8,30 cine mai vrea sa vina, ne vedem la OMW Calea Turzii. Se merge pe valea Ariesului pana la Campeni si apoi catre Avram Iancu-muntele Gaina.

Scuze pentru ora matinala dar e ceva drum pana acolo. Distanta este de circa 140km, Exceptand ultima portioune (cam 30km macadam) in rest asfalt bun. Se poate urca in principiu cu orice motor, preferabil semienduro.

http://goo.gl/maps/kAQi2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana viitoare cu plecare de vineri in jurul orei 17 pana duminica .....parangu mare ,cheile banitei si altele in zona ,cine o mai fost in zona si poate da informatii de traseu pe vf parangu mare (cate ore ) sau daca stie careva in zona la petrosani un camping ?,daca nu vineri seara campam in zona partiei la cort in curte la ceva cabana daca ne lasa si tot la o cabana sa lasam motoarele si bagajele pana urcam pe munte .....facem creasta spre lacul galcescu cat putem si ne lasa timpul .....duminica spre casa cheile banitei si pestera boli

momentan cam atat ...............si daca vremea va fi nefavorabila se amana pe sapt cealalta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super fain fuse! Ora de plecare a fost corect aleasa, mai ales pentru ca forestierele de acces pe Gaina au fost blocate mai tarziu asteptandu-se plecarea coloanei oficiale a presedintelui Basescu. Super tare cascada Pisoaia (neaos nume), faine ansamblurile de dansuri prezente, in general plina de culoare si de actiune zona. De mult doream sa prind 'Gaina" in actiune, pacat ca n-am ajuns de sambata, dar a meritat cu prisosinta si asa.Intoarcere pe la Rosia Montana, Abrud, valea Ampoiului, Intergalde Aiud. Nu stiu daca au mai ajuns motociclisti clujeni, in cele 4-5 ore petrecute sus nu m-am intalnit cu nimeni.

 

link fb. https://www.facebook.com/suciu.calin.1#!/suciu.calin.1/media_set?set=a.681925268488294.1073741851.100000124824079&type=1

post-4028-0-64251100-1374477105_thumb.jpg

post-4028-0-67695900-1374477106_thumb.jpg

post-4028-0-61816000-1374477107_thumb.jpg

post-4028-0-10169400-1374477108_thumb.jpg

post-4028-0-54952200-1374477108_thumb.jpg

post-4028-0-04289100-1374477109_thumb.jpg

post-4028-0-58827400-1374477109_thumb.jpg

post-4028-0-05784700-1374477110_thumb.jpg

post-4028-0-59761100-1374477110_thumb.jpg

post-4028-0-08236600-1374477111_thumb.jpg

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saptamana viitoare cu plecare de vineri in jurul orei 17 pana duminica .....parangu mare ,cheile banitei si altele in zona ,cine o mai fost in zona si poate da informatii de traseu pe vf parangu mare (cate ore ) sau daca stie careva in zona la petrosani un camping ?,daca nu vineri seara campam in zona partiei la cort in curte la ceva cabana daca ne lasa si tot la o cabana sa lasam motoarele si bagajele pana urcam pe munte .....facem creasta spre lacul galcescu cat putem si ne lasa timpul .....duminica spre casa cheile banitei si pestera boli

momentan cam atat ...............si daca vremea va fi nefavorabila se amana pe sapt cealalta

pune o harta, traseu nr km cam cu ce motor se poate face tura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi se merge pe asfalt pana la petrosani (230 km) si mai apoi spre partie vro 6 km pe asfalt si vreo 1-2km pe forestier .....acolo campam si tot acolo lasam motoarele .....apoi sambata pe jos pe creasta si duminica spre casa si ne oprim in drum spre hateg si deviem cam 3 km pt cheile banitei .......drumul spre casa nu ii batut in cuie
ceva de genu ......deci poate orice motocicleta face traseul

https://maps.google.ro/maps?saddr=Strada+Arge%C8%99&daddr=DJ709F&hl=ro&ie=UTF8&ll=45.711933,23.692017&spn=1.440279,4.22699&sll=45.446042,23.348866&sspn=0.090446,0.264187&geocode=FSy3yQIdtgpoAQ%3BFSGDtAIdxkBmAQ&mra=mr&t=m&z=9



traseul pe munte asta incercam sa il facem cam 10 ore dus intors cu indulgenta ....inspre parangu mare ocolim parangu mic si la intoarcere daca avem resurse facem si pmic

 

 

 

post-25872-0-22936400-1374523515_thumb.jpgpost-25872-0-88004300-1374523523_thumb.jpg.jpg]post-25872-0-07234200-1374523532_thumb.jpg.jpg]

Editat de fairplaybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi se merge pe asfalt pana la petrosani (230 km) si mai apoi spre partie vro 6 km pe asfalt si vreo 1-2km pe forestier .....acolo campam si tot acolo lasam motoarele .....apoi sambata pe jos pe creasta si duminica spre casa si ne oprim in drum spre hateg si deviem cam 3 km pt cheile banitei .......drumul spre casa nu ii batut in cuie

ceva de genu ......deci poate orice motocicleta face traseul

https://maps.google.ro/maps?saddr=Strada+Arge%C8%99&daddr=DJ709F&hl=ro&ie=UTF8&ll=45.711933,23.692017&spn=1.440279,4.22699&sll=45.446042,23.348866&sspn=0.090446,0.264187&geocode=FSy3yQIdtgpoAQ%3BFSGDtAIdxkBmAQ&mra=mr&t=m&z=9

traseul pe munte asta incercam sa il facem cam 10 ore dus intors cu indulgenta ....inspre parangu mare ocolim parangu mic si la intoarcere daca avem resurse facem si pmic

 

 

Salut,

 

Sa va asteptati la vreo 10 grade sus pe creasta, poate si mai frig din cauza vantului.

Pentru cei neobisnuiti cu turele pe jos, o sa fie destul de solicitanta.

Pe traseu nu gasiti apa.

 

Eu am pus acum vreo 2 ani cortul pe drumul forestier, inainte cu vreun km de statiune, pe stanga drumului era un camp mare si putin inclinat...eu personal prefer locuri mai izolate. Dar e departe pentru lasat motoarele.

Se poate urca cu unele motoare pana in partea de sus a statiunii, pana la ultimele cabane.

 

Inainte de Orastie puteti intra pe autostrada pentru vreo 15-20 km, dar sa aveti grija sa iesiti spre Petrosani, Hateg sau ce indicator este(ca nu stiu), sa nu mergeti spre Deva.

De la Simeria pana la Petrosani drumul este impecabil.

 

Pentru informatii mai detaliate intrati aici

Sper ca e voie sa pun link.

 

Sa aveti o tura faina.

Editat de abru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sa va asteptati la vreo 10 grade sus pe creasta, poate si mai frig din cauza vantului.

Pentru cei neobisnuiti cu turele pe jos, o sa fie destul de solicitanta.

Pe traseu nu gasiti apa.

 

Eu am pus acum vreo 2 ani cortul pe drumul forestier, inainte cu vreun km de statiune, pe stanga drumului era un camp mare si putin inclinat...eu personal prefer locuri mai izolate. Dar e departe pentru lasat motoarele.

Se poate urca cu unele motoare pana in partea de sus a statiunii, pana la ultimele cabane.

 

Inainte de Orastie puteti intra pe autostrada pentru vreo 15-20 km, dar sa aveti grija sa iesiti spre Petrosani, Hateg sau ce indicator este(ca nu stiu), sa nu mergeti spre Deva.

De la Simeria pana la Petrosani drumul este impecabil.

 

Pentru informatii mai detaliate intrati aici

Sper ca e voie sa pun link.

 

Sa aveti o tura faina.

mersii de inf ,io sunt obisnuit cu muntele si traseele ,din ce am mai citi daca traseul pe vf negoiu ii si mai lung si pe o scara de la 1-10 negoiu ii la 10 spre parangu mare ii cam la 2 ,asa ca nu ii stres ,de racoare stiu ca va fi asa ii la peste 2000m alt ,numai ploiai poate sa ne incurce sau nu ca vremea pe wekend arata f bine ......... :bike-037:

Editat de fairplaybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooooo, mai sunt oameni care-si amintesc de taberele de la Blajoiaia?

Uaaauuu!!! :)

Bine ai venit in club,Sandule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fairplaybiker, on 21 Jul 2013 - 21:28, said:

 

saptamana viitoare cu plecare de vineri in jurul orei 17 pana duminica .....parangu mare ,cheile banitei si altele in zona ,cine o mai fost in zona si poate da informatii de traseu pe vf parangu mare (cate ore ) sau daca stie careva in zona la petrosani un camping ?,daca nu vineri seara campam in zona partiei la cort in curte la ceva cabana daca ne lasa si tot la o cabana sa lasam motoarele si bagajele pana urcam pe munte .....facem creasta spre lacul galcescu cat putem si ne lasa timpul .....duminica spre casa cheile banitei si pestera boli

 

momentan cam atat ...............si daca vremea va fi nefavorabila se amana pe sapt cealalta

 

hey !!! dc miroase a km si munte 90/100 prezent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooooo, mai sunt oameni care-si amintesc de taberele de la Blajoiaia?

Uaaauuu!!! :)

:) ... si cu placere ...

Pe de alta parte cu gustul amar la ce e Blajoaia acum !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acoperisul terasei e rezemat cu un trunchi de brad pentru a nu se prabusi!Poze actuale cu cladirea fostei tabere Blajoaia:

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tura pe la Reghin- Toplita-Sfantu Gheorghe- Sighisoara- Balea Lac- Vf Negoiu- Curtea de Arges- Voineasa- Strategica- Novaci- Transalpina- Valea Sebesului -Cluj

Aici cateva poze:

https://www.facebook.com/horea.nistor.7/media_set?set=a.10201759070645225.1073741828.1434984618&type=3

Urmeaza si filmarile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tura pe la Reghin- Toplita-Sfantu Gheorghe- Sighisoara- Balea Lac- Vf Negoiu- Curtea de Arges- Voineasa- Strategica- Novaci- Transalpina- Valea Sebesului -Cluj

Aici cateva poze:

https://www.facebook.com/horea.nistor.7/media_set?set=a.10201759070645225.1073741828.1434984618&type=3

Urmeaza si filmarile

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...