Sari la conținut

CHOPPER ACADEMY - OST MOUNTAIN FEST


Lope
 Share

Postări Recomandate

am trecut si eu prin busteni in drum spre rasnov si am vazut acolo ciopareala, nenorociri, paul cu steagul CA ambaland motorul; pare sa fi iesit frumos

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am citit topicul cu mult interes. Parerile mele sigur ar deranja mult, asa ca le tin pt. mine. Acum ca a trecut, va rog sa postati cateva poze. Pentru ca sunt tare curios, daca la 150 de lei biletul, in afara de organizatori a mai fost cineva (scuzati mica itzepatura). Astept cu interes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva poze?! Ceva pareri?! Cum a iesit?

 

am trecut si noi p-acolo(eram "huliganii" de vis a vis... care dupa nici 5 minute de stationare, am fost inconjurati de jandarmi :blbl:, probabil credeau ca se afla pe stadion... ii salut pe acei baieti "cu bustul gol si paru' lung" :D care au venit si au cantat cu noi)... ca organizare mi s-a parut ok(am stat de dimineata pana la 18.30 cand am plecat spre stadion), pacat ca plouase vineri seara si era plin de noroi... preturile la bautura/mancare mi s-au parut bunicele... iar baieti care vindeau acolo ne-au inteles si in schimbul unor casolete de mici ne-au dat cateva cafele :)

 

ca o parere personala... decat sa stati si sa criticati anumite lucruri mai bine ati participa (macar ca vizitatori)..... vara-i scurta si o sa va saturati cat veti sta fara motoare toata iarna

 

....cateva poze :baldy:

Mesaj completat

scuze daca pozele nu se ridica la calitatea asteptata.........

 

sa aveti benzina multa si soare pe cer ;)

post-4800-1281432615_thumb.jpg

post-4800-1281432623_thumb.jpg

post-4800-1281432632_thumb.jpg

post-4800-1281432640_thumb.jpg

post-4800-1281432661_thumb.jpg

post-4800-1281432679_thumb.jpg

post-4800-1281432692_thumb.jpg

post-4800-1281432709_thumb.jpg

post-4800-1281432717_thumb.jpg

post-4800-1281432726_thumb.jpg

post-4800-1281432733_thumb.jpg

post-4800-1281432740_thumb.jpg

post-4800-1281432753_thumb.jpg

post-4800-1281432769_thumb.jpg

post-4800-1281432781_thumb.jpg

post-4800-1281432788_thumb.jpg

post-4800-1281432796_thumb.jpg

post-4800-1281432804_thumb.jpg

post-4800-1281432811_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu mi-a satisfacut nimeni curiozitatea. Astept pe cineva sa spuna cate motoare au fost (cu aprox.) Pozele sunt misto, insa am numarat vreo 30 de motoare si tot atatea corturi. ROG INSISTENT !...CATE MOTOARE AU FOST ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu mi-a satisfacut nimeni curiozitatea. Astept pe cineva sa spuna cate motoare au fost (cu aprox.) Pozele sunt misto, insa am numarat vreo 30 de motoare si tot atatea corturi. ROG INSISTENT !...CATE MOTOARE AU FOST ?

 

am numarat, pe putin, vre-o suta de motoare.... iar corturi peste 150, eu am pus cateva poze ca sa va faceti o idee.... corturi erau peste tot... daca stiam ca te intereseaza numarul lor le faceam poze la toate.... dar cum am mai spus, eu eram in zona cu alte treburi :baldy:

 

pozele au fost facute sambata dimineata.... pana la 18.30-19 cand am plecat parcarea moto era destul de plina, nu mai vorbesc de masini...

Mesaj completat

d_paulo, eu nu mai sunt in Bucuresti sunt pe litoral si apoi voi merge pe 13-14 la Festivalul moto de la Hunedoara.... cand ma voi intoarce iti trimit pozele, nu-i problema.... trimite-mi pe PM o adresa de mail ;)

 

tu esti cel din poza 5 ?

Editat de sadixkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in romania

nu merita nici macar un concurs de (cuvant urat) la punct fix sa organizezi

 

imediat apar pareri contra

 

vad ca o multime se lamenteaza ca e scump

150 de ron adica undeva la 40 de euro

 

 

pai sigur ca nimeni in tara asta nu plateste camparea cu cortul

sau locul de pus gratarul de mici pe marginea drumului

ia sa va uitati la campingurile de afara sa vedeti ce inseamna CAMPARE ca, costuri pentru cort si om

 

cu 40 de euro nu pui cortul si nu stau 2 persoane 3 nopti

 

si mai vreti si muzica si dusuri si 2 fete de caciula cu o bere rece in mana

 

ca ne.am obisnuit sa fie totul moca

 

oare oamenii aia de afara nu muncesc sa stranga bani sa mearga la concerte?

 

numai la noi s.a impamantenit discount de 30 %, bilete moca, si motociclete de vanzare la 1500 euro neparat cu un set de anvelope de rezerva

 

nu sunt in nici o tabara

 

ORGANIZATOR SAU CLIENT caci prefer 3 zile daca pot sa ma plimb DAR prea toata lumea vrea mocangeala

 

 

apropo de kaliakra

 

cine zice ceva si de km dus intors ....gaz... etc

 

busteniul e la 8 litri de benzina daca nu ma insel....

 

Intelijentule .... 150 ron = 40 euro/persoana => 80 Euro doua persoane 3 zile...si sa stii ca e al draq de scump pentru nijte trupe de muzica de rahat ... grohaiala si partzuri sau ce mama naibii canta satanijti draq

 

Mesaj completat

Asa este, aici iti dau dreptate in privinta castigurilor medii din romanika ale celor... ca noi...sa zicem...numai ca...

1. este plina tara de "tragatori" tineri ...cum de ...bani de iarba cate 20/seara au dar in rest sunt sartaci ...saraci tinerei... avem

2. toti fumeaza doar tigari de la 9-10 lei pachetul, adica cam 300 lei /luna... hmm...adica 40% din castigul mediu?!?! De ce nu se lasa daca nu au bani?!

3. se sparg in figuri prin terase si baruri majoritatea aproape in fiecare seara unde o bere este 10 lei (si beau cate 2-3), de nu-ti vine a crede iar unii cu motoare de te si miri de unde au avut bani sa-si ia, ca sa nu mai punem la socoteala ca dau cu ele de pamant azi si maine le-au reparat... cu ce bani?!

4. cat costa un cauciuc?! cate ard "smecherii" pe sosele de "distractie"...

5. tzoale de figuri si costume de smekeri pe ei de-ti iau ochii... pe ce bani?!

Daca este sa le plang de mila, le plang celor care au salarii mici si familii, nu pustilor care merg 200 km cu 8 litri (35 lei) si beau si fumeaza de 150 de lei pe drum si pana la destinatie...

Nu trebuie sa le plangi de mila multora, isi "plang ei singuri" dar se sparg in figuri distrugand motoarte de mii de euro... DECI AU BANI! altfel ar avea grija de ele ca de ochii din cap.

Sanatosi sa fim noi Robin Hood, si lasa-i pe saracii tineri foarte bogati, ca multi castiga dublu si triplu ca mine si ca tine si fara atata raspundere sau experienta. Eu vad zilnic, peste 2-300 de tineri care fumeaza tigari de peste 9 lei/pachet iar unii care au telefoane cat un sfert din mobra mea... si nu putini. De unde bani?! Eu la varsta lor nu aveam asa ceva... TU ?! Tinerilor astora eu nu le plang de mila ! Au dau, nu au...regret pentru ei.

 

Exista si tineri care-s mai amarati, dar aceia fac eforturi pentru o placere... pentru ei regrete si mii de scuze.

 

Asfalt uscat !

 

Mesaj completat

Asa este, aici iti dau dreptate in privinta castigurilor medii din romanika ale celor... ca noi...sa zicem...numai ca...

1. este plina tara de "tragatori" tineri ...cum de ...bani de iarba cate 20/seara au dar in rest sunt sartaci ...saraci tinerei... avem

2. toti fumeaza doar tigari de la 9-10 lei pachetul, adica cam 300 lei /luna... hmm...adica 40% din castigul mediu?!?! De ce nu se lasa daca nu au bani?!

3. se sparg in figuri prin terase si baruri majoritatea aproape in fiecare seara unde o bere este 10 lei (si beau cate 2-3), de nu-ti vine a crede iar unii cu motoare de te si miri de unde au avut bani sa-si ia, ca sa nu mai punem la socoteala ca dau cu ele de pamant azi si maine le-au reparat... cu ce bani?!

4. cat costa un cauciuc?! cate ard "smecherii" pe sosele de "distractie"...

5. tzoale de figuri si costume de smekeri pe ei de-ti iau ochii... pe ce bani?!

Daca este sa le plang de mila, le plang celor care au salarii mici si familii, nu pustilor care merg 200 km cu 8 litri (35 lei) si beau si fumeaza de 150 de lei pe drum si pana la destinatie...

Nu trebuie sa le plangi de mila multora, isi "plang ei singuri" dar se sparg in figuri distrugand motoarte de mii de euro... DECI AU BANI! altfel ar avea grija de ele ca de ochii din cap.

Sanatosi sa fim noi Robin Hood, si lasa-i pe saracii tineri foarte bogati, ca multi castiga dublu si triplu ca mine si ca tine si fara atata raspundere sau experienta. Eu vad zilnic, peste 2-300 de tineri care fumeaza tigari de peste 9 lei/pachet iar unii care au telefoane cat un sfert din mobra mea... si nu putini. De unde bani?! Eu la varsta lor nu aveam asa ceva... TU ?! Tinerilor astora eu nu le plang de mila ! Au dau, nu au...regret pentru ei.

 

Exista si tineri care-s mai amarati, dar aceia fac eforturi pentru o placere... pentru ei regrete si mii de scuze.

 

Asfalt uscat !

 

 

Pai tocmai asta e vorba ca e scump pentru NOI ... da ... nu e scump pentru craii de dorobantzi!

Mesaj completat

Culmea nesimtiri : sa ceri un milion jumate pe 3 trupe de 200 de dolari (AVE PARAZITZII)

 

Rasplata nesimtirii : 150 de motoare poate daca stateau langa un luciu de apa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, de curiozitate, a fost un succes de casa sau nu? nu mai stau sa recitesc ce s-a scris dar parca imi aduc aminte ca se estima vanzarea a 5.000 de abonamente.

 

daca a iesit distractie sau nu probabil ca asta tine de fiecare. unii se pot distra si daca se joaca cu lopatica in nisip iar pe altii nu reusesti sa ii faci sa zambeasca nici daca le dai luna de pe cer. eu personal m-as incadra in prima categorie ca tot banii aia ii dau. asta doar daca nu ma enerveaza totul de la un capat la altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca 100 de motociclisti inseamna "intrunire", atunci va invit in perioada 19-21 august 2010 in Bulgaria la Veliko Tarnovo. Si daca veti veni, cu siguranta anul viitor nu o sa mai participati la "sueta" de 100 de persoane. La nunta vecinului de la 3 au fost 120 de persoane si s-a numuit "nunta mica". Sper ca inamplarea de anul acesta, sa fie o lectie pentru organizatori. Anul viitor (daca vreti sa aveti clienti) mai taiati un zero de la bilet si s-ar putea sa aveti cu un zero mai multi participanti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... mi-am dat seama ca multi nu au inteles nimic.

Nu este un festival moto ci UN FESTIVAL ROCK.

...si inca ceva.... asa cum spunea cineva mai sus.....s-a dorit uniunea a doua concepte : ROCK si MOTO. Si daca stau sa ma gandesc bine este primul festival de acest gen din tara de pana acum. Dar asta nu inseamna ca veti veni la o intrunire moto. NU, la un festival de rock, la care se va plati bilet pentru a se asculta niste formatii si veti participa la diverse concursuri organizate de clubul moto.

....

 

DECI SA REVENIMN:

q_simi a punctat corect aspectele referitoare al acest eveniment:

1. s-a dorit uniunea a doua concepte : ROCK si MOTO;

2. a fost un festival de rock, la care s-a platit bilet pentru intrare la concert si a se asculta niste formatii;

3. nu a fost o intrunire moto sau/si festival moto in acceptiunea motociclistilor, dar au fost diverse concursuri organizate de clubul moto ca si partener;

4. CA a fost partener al acestui festival.

 

 

Asfalt uscat.

Editat de M.S.V.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zau ? Daca nu a fost o intalnire moto, ce cauta pe un site de motociclism? Si de ce a "urlat" mass-media ca sunt asteptati 5000 de motociclsti ?.... sti ceva amice ? ...leapsha pe care ati luat-o, a fost prevazuta matematic de orice om cu bunsimt. Nu trebuie s-o dai "la intors" ca sa te justifici. Particip cu drag la orice intrunire, cu conditia sa nu platesc pt. 3 zile salariul pe o luna. Punct!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E numai parerea ta. Eu iti spun ca noi ne-am distrat foarte tare cu cei care au venit. Iar din punctul meu de vedere a fost o reusita. Mancare, bautura, munte, rock, femei, motociclete, numai prieteni. Repet, a iesit belea. Acum ca toti aveti pareri dar nu ati fost acolo, asta e alta poveste.

 

Nu e problema nimanui, ci numai a ta ca ai salariul de un milion jumate.

Oricum te asteptam la petrecerile noastre ca intarea e moca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* probabil ca dumneata, ca si membrii CA, ai avut invitatie la acest eveniment si nu a trebuit sa platesti 150 lei ptr. abonament. cum sa refuzi o distractie unde curge bautura, esti intre prietenii tai (membrii SA si CA), intr-un loc la munte care-i foarte frumos (imi amintesc)? parerea dumitale este deci subiectiva. toti ceilalti participanti care nu sunt membrii CA si SA, ar trebui sa ne spuna cum li s-a parut. dar ...pana acum nu am vazut nici unul. parol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Sorin, daca ai fi citit acest forum, ai fi vazut ca s-au deschis o gramada de topicuri in care se promovau festivaluri si concerte rock (formatii de top sau no name-uri). Asa ca nu vad deloc plauzibila afirmatia ta ca daca s-a deschis acest topic inseamna ca a fost intrunire MOTO.

 

@restul - nu inteleg de ce va luati atat de club. NU CHOPPER ACADEMY A ORGANIZAT festivalul, nu ei au pus conditii, nu ei au pus pretul biletelor si nu ei au iesit la TV sa dea interviu cum ca vor fi asteptati 5000 de motocilcisti. Este fix problema organizatorilor acest lucru. Nu mai manjiti cu noroi aiurea doar ca sa demonstrati ce c@oaie mari de motociclisti de tastatura aveti.

 

@Cria - daca ai fi venit pana acolo ai fi vazut ca puteai sa campezi gratis. Se platea doar daca vroiai sa intri la concert.

 

Intelegeti o data ptr totdeauna ca acest club a fost partener, nu organizator. Cand o sa organizeze el un festival moto , nu Rock (Sorine) atunci sa comentati pro si contra.

Unii sunt carcotasi doar ca sa demonstreze ce smecheri sunt ei ..... pe forum.

 

Respect (daca stiti ce inseamna)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era sa uit, nu ne-am luat nicio "leapsha" dle draga pentru ca , logic, daca nu am organizat noi, nu am beneficiat de nimic material. Deci? inca o data iti demonstrez ca dai din gura doar ca sa ai si tu o activitate, poate ca de-asta ai salariul de 150 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, vorba aia pana nu vezi nu crezi asa ca lasati criticile, eu una am fost acolo si vreau sa sublinies ca a fost demential. Multumesc celor de la C.A si S.A. si nu numai pentru ca sunt niste oameni exrtraordinari si, care au reusit sa faca ceva frumos si constructiv. Poate data viitoare o s fie si mai si!!! Mie chiar mi-a placut frumoasa impletitura intre rock si motociclete! Bafta in continuare celor de la C.A. si asfalt uscat!

P.S. Deather multam fain pentru bere si incantata de cunostinta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bla bla bla ... :)

 

@restul - nu inteleg de ce va luati atat de club. NU CHOPPER ACADEMY A ORGANIZAT festivalul, nu ei au pus conditii, nu ei au pus pretul biletelor si nu ei au iesit la TV sa dea interviu cum ca vor fi asteptati 5000 de motocilcisti. Este fix problema organizatorilor acest lucru. Nu mai manjiti cu noroi aiurea doar ca sa demonstrati ce c@oaie mari de motociclisti de tastatura aveti.

 

Ce tot o freci frate, nu vezi ca-i dai coate degeaba. De la bun inceput sa stiut ca cei de la "chopper academy"vor organiza aceasta intalnire-festival sau cum i-ati spus voi.Acum v-ati schimbat pozitia - ati fost parteneri oficiali simpatizanti ?:D

 

@Cria - daca ai fi venit pana acolo ai fi vazut ca puteai sa campezi gratis. Se platea doar daca vroiai sa intri la concert.

 

@Cria daca te-ai fi dus pana acolo te asigur ca nu ai fi beneficiat de nici o oferta promotionala nu intra nimeni in tarc daca nu platea sau nu avea bratara cum ca s-a reintors . Iar in privinta celor 50000......... de chopperisti sambata pe la ora inceperii "concertului"

nu erau mai mult de 50 de motociclete din care cateva ( 10 - 15 )erau parcate in stanga dupa bariera de la intrare. Undeva aprope erau cativa care se intreceau in mersul broastei urmat de cei cativa care dadeau butoaiele de-a dura.In timpul asta grosul participantilor fro 30 la numar urmareau linistiti pe bancute desfasurarea concertului iar in primele randuri cativa vreo patru baieti si doua fete astia cred ca trasese ceva pe nas tare-si agitau capul si pletele. Mi-ar fi placut sa fiu printre ei sa ma simt tanar dar nu am parul lung si inca o problema nu pot lasa parul sa-mi creasca pentru ca fac matreata.

Dar ce am remarcat pana sa ajung la locatie inainte cu vreo 500 de metri ca de fapt grosul era format cata fgrunza si iarba de o armata de militieni,politieni , jandarmi ,mascati, echipati,antrenati Baieti cu masinile politiei caini de atac, atv-uri,4x4. dube si cu mintea mea limistita ma intrebam -mai frate pa astia cine-i plateste si de ce erau ei acolo pandind si urmarind in afara tarcurilor ca motociclete nu aveau doar cateva atv-uri , Aaaaa da erau si ei parteneri nesimpatizanti si fara solda. Jale mare. :drink:

 

Intelegeti o data ptr totdeauna ca acest club a fost partener, nu organizator. Cand o sa organizeze el un festival moto , nu Rock (Sorine) atunci sa comentati pro si contra.

 

Noi comentam contra ca nu avem motiv de a comenta pro. Am o agenda in care am trecute toate intunirile de (cuvant urat) la care am participat ,voi nu erati ,v-ati trecut singuri.

 

Unii sunt carcotasi doar ca sa demonstreze ce smecheri sunt ei ..... pe forum.

 

Si eu sant un carcotas care am venit cu gandul de a petrece o noapte cu cortul pe Valea Cerbului care-i frumoasa de mori si fara voi.

 

Respect (daca stiti ce inseamna)

 

Noi stim ce e respectul Tu nu stii.

Noi stim ca respectul se castiga in timp, nu se cerseste .

 

Ma tot intreb ce am eu comun cu tine sau cu cei asemenea tie explicatorule pe foruim .:laugh:

 

Da da asta e . Avem comun momentul demarajului.

Mesaj completat

Draga Sorin, daca ai fi citit acest forum, ai fi vazut ca s-au deschis o gramada de topicuri in care se promovau festivaluri si concerte rock (formatii de top sau no name-uri). Asa ca nu vad deloc plauzibila afirmatia ta ca daca s-a deschis acest topic inseamna ca a fost intrunire MOTO.

 

Bla bla bla ...

 

@restul - nu inteleg de ce va luati atat de club. NU CHOPPER ACADEMY A ORGANIZAT festivalul, nu ei au pus conditii, nu ei au pus pretul biletelor si nu ei au iesit la TV sa dea interviu cum ca vor fi asteptati 5000 de motocilcisti. Este fix problema organizatorilor acest lucru. Nu mai manjiti cu noroi aiurea doar ca sa demonstrati ce c@oaie mari de motociclisti de tastatura aveti.

 

Ce tot o freci frate, nu vezi ca-i dai coate degeaba. De la bun inceput sa stiut ca cei de la "chopper academy"vor organiza aceasta intalnire-festival sau cum i-ati spus voi.Acum v-ati schimbat pozitia - ati fost parteneri oficiali simpatizanti ?

 

@Cria - daca ai fi venit pana acolo ai fi vazut ca puteai sa campezi gratis. Se platea doar daca vroiai sa intri la concert.

 

 

@Cria daca te-ai fi dus pana acolo te asigur ca nu ai fi beneficiat de nici o oferta promotionala nu intra nimeni in tarc daca nu platea sau nu avea bratara cum ca s-a reintors . Iar in privinta celor 50000......... de chopperisti sambata pe la ora inceperii "concertului"

nu erau mai mult de 50 de motociclete din care cateva ( 10 - 15 )erau parcate in stanga dupa bariera de la intrare. Undeva aprope erau cativa care se intreceau in mersul broastei urmat de cei cativa care dadeau butoaiele de-a dura.In timpul asta grosul participantilor fro 30 la numar urmareau linistiti pe bancute desfasurarea concertului iar in primele randuri cativa vreo patru baieti si doua fete astia cred ca trasese ceva pe nas tare-si agitau capul si pletele. Mi-ar fi placut sa fiu printre ei sa ma simt tanar dar nu am parul lung si inca o problema nu pot lasa parul sa-mi creasca pentru ca fac matreata.

Dar ce am remarcat pana sa ajung la locatie inainte cu vreo 500 de metri ca de fapt grosul era format cata fgrunza si iarba de o armata de militieni,politieni , jandarmi ,mascati, echipati,antrenati Baieti cu masinile politiei caini de atac, atv-uri,4x4. dube si cu mintea mea limistita ma intrebam -mai frate pa astia cine-i plateste si de ce erau ei acolo pandind si urmarind in afara tarcurilor ca motociclete nu aveau doar cateva atv-uri , Aaaaa da erau si ei parteneri nesimpatizanti si fara solda. Jale mare.

 

 

Intelegeti o data ptr totdeauna ca acest club a fost partener, nu organizator. Cand o sa organizeze el un festival moto , nu Rock (Sorine) atunci sa comentati pro si contra.

Unii sunt carcotasi doar ca sa demonstreze ce smecheri sunt ei ..... pe forum.

 

Noi comentam contra ca nu avem motiv de a comenta pro. Am o agenda in care am trecute toate intunirile de (cuvant urat) la care am participat ,voi nu erati ,v-ati trecut singuri.

 

Unii sunt carcotasi doar ca sa demonstreze ce smecheri sunt ei ..... pe forum.

 

Si eu sant un carcotas care am venit cu gandul de a petrece o noapte cu cortul pe Valea Cerbului care-i frumoasa de mori si fara voi.

 

 

 

Respect (daca stiti ce inseamna)

 

Noi stim ce e respectul Tu nu stii.

Noi stim ca respectul se castiga in timp, nu se cerseste .

 

Ma tot intreb ce am eu comun cu tine sau cu cei asemenea tie explicatorule pe forum .

 

Da da asta e . Avem comun momentul demarajului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce ma tot astept eu sa vad inteligenta pe aici? :laugh:

"Se pare ca uni nu intelege nimic de aci...". Ce stiu unii de pe aici sa faca:

Sa critice, sa manjeasca cu kct, sa pape acelasi lucru, sa injure, sa se dea mari, sa fie tari, sa comenteze si sa instige, sa faca pe durii de forum, barbati de barbati din spatele sticlei... dar daca te intalnesti cu unul intamplator... si multe d'astea d'ale lor. Comentatorii gratis ai natiei asteia de mahalagii.

De ce merge tara prost... ca avem oameni facuti la betie, inainte de '90 de frig, dupa... de suparare ca si-a deschis vecinul boutique... si nea a calarit-o pe ea in ciuda... ar zice unii, eu zic pentru ca inteligenta romanului tinde catre ZERO, ca in loc sa gandim constructiv, gandim distructiv, ca in loc sa venim cu solutii, venim cu venin, ca ne omoara invidia, prostia, lasitatea, incompetenta si mai ales "grija" de aproapele nostru OM care castiga de 10 ori cat incompetenta din noi...

Cine-i vinovat ca stati pe salarii de 2 lei si va plangeti ca boschetarii ca nu aveti bani de aurolac?!? Cine va leaga de glie?! Cine va obliga sa veniti undeva sau va baga mana'n buzunar?! Lumea-i libera, daca sunteti buni...GO... daca nu... taceti dracu su nu va mai plangeti de bani, puneti mana la munca sau plecati.

Ce va nemultumeste: seful ca va "fule" gratis la munca 12 ore, (luati-va alifia cu voi), soata sau sotul ori amanta sau amantul ca va-nseala si urla la voi, (schimbatii) vecinul ca rade de voi (mutati-va)?! Aveti obsesii si refulari si scuipati venin aici?!

 

'mustaciosu2007' "Noi comentam contra ca nu avem motiv de a comenta pro. (sau suficienta maturitate si materie cenusie cu circumvolutiuni pronuntate) Am o agenda in care am trecute toate intunirile de (cuvant urat) la care am participat, (pai de atat esti capabil, doar nu o sa ai o agenda cu festivalurile bune moto din lume sau de muzica simfonica de la Viena),voi nu erati ,v-ati trecut singuri." (scuze, tu nu ai participat la acel fest ROCK, doar zici ca ai trecut pe la gard ca aurolacii prin fata restaurantului si comentezi mancarea, asa ca nu mai manca ....)

Probabil ca la cat de bun esti doar de astea ai fost capabil... cateva intruniri din romanika si cam... atat... Ai fost in Ukraina?! Mergi in Olanda?! Mai bine pleci in Albania si Bulgaria sa-ti mai treci ceva-n agenda.... Iar stam in kct. pana-n gat si povestim altora ce-i aceea ciocolata? Tipic romaneste. Doamne cand va veti destepta oamnei buni...

 

P.S.

RESPECT... mai aveti multe de invatat despre acest cuvant, de la etimologie la sensuri si ... impunere...

De castigat, castigi la barbut, ruleta, poker, loto sau bursa... daca ai noroc, doar in tara asta de k.k. am auzit de "respectul se castiga", unde trebe' sa "joc" mai 'mustaciosu2007' sa castig si eu ceva respect?! :drink:

Ca mobrist si nu numai... Respecta sa fi respectat, este una, (nu este cazul majoritatii din romanika si nici de aici), daca NU vrei sa respecti dar vrei sa fi respectat impui respect... si ai sa fi respectat.

Simplu, esti RESPECTAT daca respecti sau impui respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...