Sari la conținut

Scootere Gopop


ciaclauzul
 Share

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre ele? Eu am unul, si am 3000km cu el. am disperat cat de proaste sunt. mi se rup colierele de la toba, niturile care imbraca toba mi-au cazut. semnalizarea mi s-a stricat de 2 ori, amortizoarele fata sunt praf, consuma 2,7% nu 1,8 cum zic ei. ce variante de moto scootere de marca pot avea? eventual SH, pe asta intentionez sa-l returnez firmei. :banana:

post-8978-1153207018_thumb.jpg

Editat de ciaclauzul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pe asta intentionez sa-l returnez firmei. :banana:

 

 

Pai poti sa faci treaba asta?Daca da fa-o cat mai repede.Scuter ca lumea?Nu stii cine sunt leaderii?Cand esti liber cauta-ma sa-ti arat scuterul unui prieten.O sa-ti placa sigur :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai poti sa faci treaba asta?Daca da fa-o cat mai repede.Scuter ca lumea?Nu stii cine sunt leaderii?Cand esti liber cauta-ma sa-ti arat scuterul unui prieten.O sa-ti placa sigur :banana:

ce marca e? cat costa ? cm3?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

loool :banana: eram sigur ca trebuie sa vina cineva pana la urma sa ne spuna adevarul despre calitatea scuterelor GoPop , pret mic=calitate 0 (nu e valabil la toate marcile)

 

Du-l inapoi cat mai repede si treci pe un scuter adevarat!

Chiar si unul SH tot este mai bun....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si unul SH tot este mai bun....

 

:banana:

ia-ti unu SH dar ceva italienesc... aprilia, malaguti, piaggio... sau vr-un peugeot

nu mai lua chinezarii ca-s degeaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti putintica rabdare,ca astia cu scuterele,au luat teapa de vreo mie de oiro...mai e cum mai e,dar sa vedeti cand se vor dezmetici aia cu microcarele,ca alea-s o caruta de cascaval.Aia cred ca vin cu pusca de vanatoare, ca mai nou vad ca-i o moda sa tragi cu trancanu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ce vrea el!Ceva cu care sa se poata merge fara permis.Apropos: stie careva o firma consacrata unde se poate gasi un scuter care nu necesita permis?Sau numa' astia de la gopop au dat spaga pe la autoritati sa fie considerata pana si o masina moped?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu toate ! :smoke:

Ma refeream, prin cuvantu' "chinezarii", la GoPop si FirstBike.

Ce scutere sunt chinezesti si zici tu ca-s bun ? :banana:

 

Eu stiu ce vrea el!Ceva cu care sa se poata merge fara permis.Apropos: stie careva o firma consacrata unde se poate gasi un scuter care nu necesita permis?Sau numa' astia de la gopop au dat spaga pe la autoritati sa fie considerata pana si o masina moped?

 

Scuterele Peugeot de 49 cmc nu necesita permis... doar inmatriculare.

Editat de Snake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti despre ele? Eu am unul, si am 3000km cu el. am disperat cat de proaste sunt. mi se rup colierele de la toba, niturile care imbraca toba mi-au cazut. semnalizarea mi s-a stricat de 2 ori, amortizoarele fata sunt praf, consuma 2,7% nu 1,8 cum zic ei. ce variante de moto scootere de marca pot avea? eventual SH, pe asta intentionez sa-l returnez firmei. :smoke:

Astea is First Bike undercover :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa intervin deoarece necesita cateva explicatii:

1. Scuterele GoPOP sint printre cele mai bune din punctul de vedere al raportului pret/calitate. DIn peste 350 de unitati vandute, este normal insa sa mai apara si situatii in care este nevoie de reparatii in garantie.

Uneori (des) este nevoie si de reparatii in post-garantie si datorita modului in care au fost intretinute.

2. Ciaclauzul are partial dreptate in sensul ca ne-a sezizat de circa 2 saptamani problema avuta la coleiere si desi nu am investigat sa vedem despre ce e vorba (desi este singurul defect de acest fel), am intervenit si i-am promis schimbarea lor gratuit. Din nefericire, colegul meu de la livrari a avut un accident astfel incat am intarziat din vina noatsra peste o saptamana cu livrarea acestor coliere.

Ne-am cerut scuze insa a fost tardiv, inaintandu-se deja o sesizare la OPC.

Asteptam sa fim contacatati si sa explicam aceste aspecte celor de la OPC si vom publica si rezolvarea situatiei, inclusiv ce vor constata cei de la OPC - este in interesul nostru sa ne imbunatatim activitatea.

Astfel incat va stam la dispozitie, ca si pana acum.

Cu deosebit respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ce vrea el!Ceva cu care sa se poata merge fara permis.Apropos: stie careva o firma consacrata unde se poate gasi un scuter care nu necesita permis?Sau numa' astia de la gopop au dat spaga pe la autoritati sa fie considerata pana si o masina moped?

 

Peugeot Ludix sigur nu necesita permis,nici inmatriculare (obligatorie)stiu ca iti dau o foaie cu care poti circula linistit...nu spun mai multe pt ca nu prea stiu,rog posesorii de ludix sa ne spuna mai multe, despre restul scuterelor de la first bike nu stiu ce sa zic dar nu prea cred ca au reusit sa incadreze Jet Force-ul sau SpeedFight-ul drept CICLOMOTOR...asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm,cred ca discutam de pomana din simplul motiv ca banii inapoi el nu-i mai vede mai mult ca sigur...a zis si el la nervi,cred, iar de vandut nu prea vad cine sa baga sa cumpere o astfel de ragalie. :banana: De seriozitatea si calitatea serviciilor megafirmei gopop ma abtin sa comentez avand niste experiente triste cu firme de renume si nu-s singurul!Sunt topicuri gramada despre yamaha-romania,campioni in topul verzelor,suzuki, mi-au suierat pe la urechi si ceva nemultumiri de pe la bavaria(bmw) si honda,de united-motors sau scris pagini....Dar...la marcile de renume mai exista speranta sa nimeresti un utilaj bun cu care sa nu ajungi in garantie la mana profesionistilor de la pseudo-reprezentante.Eu de la chinez nici n-am pretentii!Saracu' mananca 3 bobite de orez si bea un ceiut d'ala la cescuta de 10 ml toata ziua...ce randament vreti sa dea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi inca nu am primit nici o notificare de la OPC, partial am rezolvat problema. @ciaclauzul as vrea sa iti spui si tu parerea in continuare. Multumesc.

O vom rezolva si pe cea cu semnalizarea in cateva zile, te voi anunta chiar aici.

Cat priveste toba, azi discut cu Ciprian solutiile si tot aici voi posta si rezolvarea situatiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

io zic, ca decat sa dai banii pe chinezarii , mai bine dai pe un sh piaggio, aprilia, gilera etc pentru ca se va observa diferenta! nu ma refer la orice sh ...totusi sa fie si el cat de cat intretinut... dar daca pastrezi chinezaria in vitrina s-ar putea sa nu se strice nimic la ea:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...